Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Neden çinli motor alınmamalı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bloğun kurucu ve yazarlarındanım. Hepsiyle bu forumun X-Treme Max sayfasında tanıştım.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-297.html

Tek derdimiz insanların uygun bir fiyata iyi bir motoru fark etmesiydi. Tamamen bağımsız yaptık bu işi. Yaptığımız işe leke gelmesin diye google reklamı bile almadık. Kısa zamanda 10.000 okumaya (tıka) ulaştı ve muhtemelen Mondial bizim sırtımızdan kamyonla para kazandı. Helal olsun, yapacak bir şey yok. Yaptığımız şeyin geri dönüşü önemliydi ve geri dönüşleri muhteşemdi. Forum sayfasını okuyarak geri dönüşleri de görebilirsiniz.

Kısacası bu da Çinli. Boyunuz 1.70-1.75'in üzerinde ise ve görüntüsü hoşunuza gittiyse korkmadan alın. Kendisi özellikle caddede parasına göre muhteşem bişeydir.
    http://xtrememaxsevdalilari.blogspot.ch/
    abi senin bu blog sitesindeki demirkutu nun istanbu trafik şeysi adlı videosu tam bir fecaat, kaldırımlarda insanların arasında gazlamak mı istersin , trafikte abuk subuk haraketlermi istersin,ters yöne girmeler mi dersin ... üzgünüm ama tam bir trafik magandası bence o videoyu kaldırın sitenizden
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi senin bu blog sitesindeki demirkutu nun istanbu trafik şeysi adlı videosu tam bir fecaat, kaldırımlarda insanların arasında gazlamak mı istersin , trafikte abuk subuk haraketlermi istersin,ters yöne girmeler mi dersin ... üzgünüm ama tam bir trafik magandası bence o videoyu kaldırın sitenizden
    Bu sayfada ki tartışma bununla ilgili değil. Sen Utku'ya takılma, motorun yeteneklerine bak.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sallama nerde 100 km de 4 4.5 litre yakıyormuş bilip bilmeden işkembeden sallayanlar mı dersin herkes bi yorum yapmış bırak Allah aşkına ya
    Forumda kullanıcı vatandaş yazıyo ...Savunma körü-körüne

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı olay driftle başıma geldi ama babam anahtarı kırmadan çıkartmayı başardı. yarım saat kadar uğraşmıştık
    Yani kullanıcı hatası DEĞİL...mal ''ADİ''....anahtarı demirden değil de plastikten sanki,sonra yok son yıllarda Çinli de kalitede çıta yükseltti,en iyisi dediğiniz cıvataları 2 ay sonra paslanıp,anahtarı kontakta kırılmakta,hergün ampül yakmakta,plastikleri 1-2 yıl içinde gofret gibi dökülmekte,boyası 2-3 yıl içinde solmakta,far'ı belli bir süre sonra şefaf tan sarı renge dönmekte-siz hala kalite yükseldi deyip-durun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkma çıkma Ali kardeşim.Arada ufak detaylar ve marka fanatikliği var.Zaten bu konu çok yere gider.İşin özü,bir ybr ve cbf kullanıcısından buna yağ konuluyomuydu,dişli değiştirsem hız artarmı ya da 1. ve 2. viteste dip gaz yapan bir bcf kullanıcısı göremezsiniz.İşte o yüzden bu çinliler çabuk dökülüyor muhabbeti çıkıyor.Yani aynı muameleyi japonlara göster aynısı yine olur.Aynı CC 3binlira verip aldığın motorla,5 ya da 10 binlira verip aldığın motoru kimse aynı şekilde kullanmaz.Sorun kullanıcılar.Ben Driftten aldığım zevki CBF den alamıyorum,tork yok hız yok fıtı fıtı fit.O parayı da vermek gelmiyor CBF ye...
    AZER Bülbül gibi titreşim var daha ne olsun-sırf bunu almamak için bir NEDENDİR...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle bırısı 125 bırısı 200 cc elbetteki yakıt farkı az olsada olucak . lıtre hesabı yada kaç kuruş yakıyor hesabı yapmam ben hıc bır zaman. fakat şunu sana söleyebılırım ıstersen sen hesabını yap. duke 200 deposu 35-38 tl arası dolar (4.5 tl den hesapladım) 8 litre depo var. denedıgım ıcın gercek rakamları soluyorum. eğer uslu gıdersen 330 km de ışık yaktı yanı bır 20 km daha gıtse desek 350 km yol gıdebılırdi. bırde gaz açarak yada yuksek devırlerde kullandıgımda 250-270 km arası gıttı. hiç bir fabrika verisi gerçek değildir ne araçlar için nede başka motorlu taşıtlar için. çünkü bunun hesabını sürtünmesiz bir alanda sabıt hızda en yuksek vıtes en dusuk devırde hesaplıyorlar ve dogal olarak sız yola cıktıgınızda bu veri tamamen çöp oluyor.
    Bende yakıt hesabı yapmıyorum-benim yerime Ktm Duke 200'deki yol bilgisayarı yapıyo-adam motorun enjeks. old. bile bilmiyor yaww...
    The Power of The Dreams.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Bir şeyin aslı varken gölgesine itibar edilmez

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda kullanıcı vatandaş yazıyo ...Savunma körü-körüne

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Yani kullanıcı hatası DEĞİL...mal ''ADİ''....anahtarı demirden değil de plastikten sanki,sonra yok son yıllarda Çinli de kalitede çıta yükseltti,en iyisi dediğiniz cıvataları 2 ay sonra paslanıp,anahtarı kontakta kırılmakta,hergün ampül yakmakta,plastikleri 1-2 yıl içinde gofret gibi dökülmekte,boyası 2-3 yıl içinde solmakta,far'ı belli bir süre sonra şefaf tan sarı renge dönmekte-siz hala kalite yükseldi deyip-durun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

AZER Bülbül gibi titreşim var daha ne olsun-sırf bunu almamak için bir NEDENDİR...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

Bende yakıt hesabı yapmıyorum-benim yerime Ktm Duke 200'deki yol bilgisayarı yapıyo-adam motorun enjeks. old. bile bilmiyor yaww...
    Eğer çin malı kullandıysanız ve başınıza bunlar geldi ise çok büyük talihsizlik.Benim 9. yılım.Anlatmak istediğim,kıçı kırık 125 cc motora 6 - 10 bin arası paralar fazla.Farzedin ki bahsettiğiniz ampul patladı,şu çatladı olayı olsa bile 3-5 bin fazla vermeye deymez.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    bir tane barkın bayoğlu gibi objektif bir şekilde tüm çinli motorları test edip karşılatıran biri çıksada millette neyi alıp neden uzak durması gerektiğini bi bilebilse

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Arkadaşı Trakyalı’ ya sormuş : Tekeri var dönmez, motoru var çalışmaz, farı var ışığı yanmaz. Trakya’ lı cevap vermiş :
    – Sokayım öle çinliye be yaaa
    dyavol-77, AttilaXtreme ve Alisilin bunu beğendiler.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Arkadaş piyasada ufak cc nin çoğunluğu çinli markaları ve bir dünya da farklı model var ben hepsi iyi demiyorum ki.Hala neyin kafası bu anlamadım.

Belli başlı güzel, iş yapacak motorlar var YOK DEĞİL.Alacak adam da hepsinin kullanıcı forumları var okusun araştırsın diyorum.

Marka olarak da değil model olarak bakın salcano wolf, mondial drift, xtreme max, lifan emisol bunlar benim kullandığım/ arkadaşlarımdan duyduğum öyle baş ağrıtmayacak,az bi bütçeyle alınacak motorlar mesela.
    Salih_T bunu beğendi.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Çin malı cub a her türlü binerim
    1000 tl ye bulursanız tadından yenmez

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015

Taammı ?
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Eðer çin malý kullandýysanýz ve baþýnýza bunlar geldi ise çok büyük talihsizlik.Benim 9. yýlým.Anlatmak istediðim,kýçý kýrýk 125 cc motora 6 - 10 bin arasý paralar fazla.Farzedin ki bahsettiðiniz ampul patladý,þu çatladý olayý olsa bile 3-5 bin fazla vermeye deymez.
    Abi benim Mondial Cub yağ işeyip duruyo, daha yeni yaptırdım Salim agaya baktim bugun yine kaciriyo. ya sabir diyorum, motor benim sabrimi zorluyo. Seni goruyom arasira denk geliyoruz bizim mahallede. Yeni hastanenin caddesinde baya yakisikli motorun var. Ama hakikatten adi bu çinliler, misal komşuda bajaj discover var bütün kış yağmur çamur kapının önünde durdu birtek yerinde pas bile yok, onu bosver igneada yolunda kaza yapti motoru hala sapasaglam duruyor eger benim motorla kaza yapsam ortada motor namina bisey kalmaz. Hani DSİ yolu varya biliyosun orasi cukurlu, orada giderken hafif bi cukurdan gectim km saatinin vidasi kirildi tekere dolansa kablo öldüm kesin.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Ben bütün çinliler iyidir demiyorum. Bazılarını bu genellemeden ayrı tutuyorum.

Salcano wolf , Mondial Drift, Mondial Mcx Road Racer, Xtreme max, Lifan emisol, RKS 150 Titanik...

Ben motosiklet almayı araştırıken seçeneklerim bunlardı. Bu modellerin kullanıcıları çinli motosikletlerinden memnun olanlar.
    turkish39 bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi benim Mondial Cub yağ işeyip duruyo, daha yeni yaptırdım Salim agaya baktim bugun yine kaciriyo. ya sabir diyorum, motor benim sabrimi zorluyo. Seni goruyom arasira denk geliyoruz bizim mahallede. Yeni hastanenin caddesinde baya yakisikli motorun var. Ama hakikatten adi bu çinliler, misal komşuda bajaj discover var bütün kış yağmur çamur kapının önünde durdu birtek yerinde pas bile yok, onu bosver igneada yolunda kaza yapti motoru hala sapasaglam duruyor eger benim motorla kaza yapsam ortada motor namina bisey kalmaz. Hani DSİ yolu varya biliyosun orasi cukurlu, orada giderken hafif bi cukurdan gectim km saatinin vidasi kirildi tekere dolansa kablo öldüm kesin.

Şu anki motorumdan özce bende de Cub vardı.Yukarıdaki fotoda 6 yaşında.Akünün yerini 5 yıl sonra akü bitince buldum.Düşmeden her hangi bir yerini kırmadım.Zaten düşünce Japonlarınkide kırılıyor ve parça fiyatları 10 katını bile geçiyor.R25 i olan arkadaşlar motoru olduğu gibi yere bırakmayı bir denesin ve sonucunu görelim.Sürerken düşmesine gerek yok yani.

Vay be özledim keratayı

Eksozu değiştirirken.orjinali 5 yıl dayandı

Lastik değişimi,Japonlrda gerek yokmuş

Herhagi bir yağ sızdırma,zarıltı.zurultu,gacırtı bende yoktu.Diyorum ya ikidir bana denk geliyo sağlamları.Bunu satıp hoda cbf veya ybr alacaktım,e fiyatları dansöz gibi kıvrılıp hep yükselince,yarı parasına gene çinli aldım.

Salih_T ve EnesBeyter bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    turkish39;
    Titiz afamsın.. Aynı ben..
    Fotoğraflarını ilgiyle takip ediyorum..
    Motosikletinin/Sahip olabildiklerinin kıymetini bilmeyenlere, ne yapması gerktiği hakkında birilerinin örnek olması lazım..
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    turkish39;
    Titiz afamsın.. Aynı ben..
    Fotoğraflarını ilgiyle takip ediyorum..
    Motosikletinin/Sahip olabildiklerinin kıymetini bilmeyenlere, ne yapması gerktiği hakkında birilerinin örnek olması lazım..
    Olayın çin-japon kavgası olmadığını anlatmaya çalışıyorum,küçük CC motorlara deli paralar verilmesin diye uğraşıyorum,bir yandan bilinçli motosiklet kullanıcıları yetiştirmeye çalışıyorum,firmalara ve servislere hep birlikte kendimizi yoldurtmamaya çalışıyorum.Bulunduğum şehirde apaçide olsa öncelikle kask ve full koruma dolaşmaları için usanmadan anlatıyorum.Değişim gözle görülür vaziyette olumlu değişti.Polis arkadaşlar bile bu konuda ben talep etmeden yardımcı oluyolar.Motorla alakası olupta beni tanımayan kalmadı hemen hemen merkezde.Bu forum sayesinde Tekirdağ ve Edirneden de çok arkadaşım oldu ve birbirimize gidip geliyoruz,muhabbetler arkadaşlıklar süper.Demek ki bazı şeyler isteyince değişiyor.Daha dün Edirneden baba oğul ziyaretime geldiler.O yüzden boş kavgalar yerine,bu tarz şeyleri paylaşıyorum.

Motosikleti
    turkish39;
    Evet, doğrusunu, olması gerekeni yapıyorsunuz..

Kırklareli uzak olmasa idi, bende gelirdim tanışmaya..
    turkish39 bunu beğendi.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    4000-5000 olan insan illa cbf ya da ybreyemi binicek tam bütcemi topladım xtreme max için alıcam ustunede 1000tl 2.ekipmanlarımı dizmeyi planlarken birden aklıma japonlar geldi 2.el birkaç tane cbr125e baktım adamlar parçalamadık yerlerini bırakmamıs ee iyi olanlarda 0 fiyatına satıyo motoru ki commuter falan istesem cbf,ybr yerine drift alırım hem daha sağlam ekipman dizerim hemde acemiliğimi atarken içim acımaz

https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hp...d7&oe=5556D87D

Þu anki motorumdan özce bende de Cub vardý.Yukarýdaki fotoda 6 yaþýnda.Akünün yerini 5 yýl sonra akü bitince buldum.Düþmeden her hangi bir yerini kýrmadým.Zaten düþünce Japonlarýnkide kýrýlýyor ve parça fiyatlarý 10 katýný bile geçiyor.R25 i olan arkadaþlar motoru olduðu gibi yere býrakmayý bir denesin ve sonucunu görelim.Sürerken düþmesine gerek yok yani.

Vay be özledim keratayý
    https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/hp...91&oe=55847D29

Eksozu deðiþtirirken.orjinali 5 yýl dayandý
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...feef285375044b

Lastik deðiþimi,Japonlrda gerek yokmuþ
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...adb350e9caac88

Herhagi bir yað sýzdýrma,zarýltý.zurultu,gac&# 253;rtý bende yoktu.Diyorum ya ikidir bana denk geliyo saðlamlarý.Bunu satýp hoda cbf veya ybr alacaktým,e fiyatlarý dansöz gibi kývrýlýp hep yükselince,yarý parasýna gene çinli aldým.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...5d3575ab11222d
    Abi benim ki de 2006 100kh gri Kırklarelinde Tek bende var galiba çalışan 2006 model 100kh başka hiç görmedim tek 2007 ukh modellerinden tek tük görüyorum bazen sinir etsede çarş kalabalığını çekmeden bi yere gidebiliyorum buna şükürr.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çinli var çinli var. ayrıca 100-125 cc motora japon dahi olsa 3 lira bile çok. parayı zor kazanıyoruz ama kolay harcıyoruz
    turkish39 bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Modlardan birisi artık "Neden Çinli motor alınmamalı" mevzusunu "Çünkü ..... ..... dolayı" isimli ünlü Yiğit Özgür karikatürü ile kapatsa da biz de kurtulsak forum ahalisi de kurtulsa bu boş muhabetten negzel olur.
    Carbondioxid bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)