Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Apartman önü motosiklet bırakma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Merhaba arkadaşlar,

Bir konuda fikir almak istiyorum. Bir sitede oturuyorum ve kendi evim. Motosikletimi kış aylarında apartmanın önündeki 5 metre eninde 7 metre boyundaki alana kenara bırakıyorum, üstü kapalı diye. Kapıyı falan kapatmıyor kenarda duruyor. Apartmanda birileri bundan rahatsız olup sürekli site yönetimine şikayette bulunuyor bunu kaldırsın buradan diye. Sürekli uyarıyorlar aldırış etmedim bugüne dek pek. Nedeni de yaz aylarında gece 2 ye kadar insanlar sitede bahçede gürültü yapıyor, parkta çocuklar oyun oynuyor, ben de sabah 6'da uyanıp işe gidiyorum. Gece hep uykusuz kalıyorum gürültüden yaz aylarında. Ben şikayet edince, belli saatten sonra gürültü olmasın diye, söylüyoruz dinleyen yok diyorlar. Sırf gıcık olduğumdan buna, motosikleti de ben kaldırmıyorum.

Şimdi motosikletin üstüne yazı asmışlar kaldırın yoksa site yönetimi olarak biz taşırız diye. Bunu yapabilirler mi. Gürültüye bir şey yapmayıp motosiklete direniyorlar. Bunlar polis değil, kanun değil. Site yönetiminin sıkıntısı varsa benle adli yollara başvurur diye düşünüyorum. Benim özel mülkümü taşıyabilir mi? Apartman benim de malım, komşuların şikayeti varsa bana gelir, çözülmezse adli yola gideriz. Taşıma işine siz ne dersiniz?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Taşımak bir kenara dokunamazlar bile, yazının üzerine not bırakın, Bu motoru benden habersiz dokunan yerinden oynatan hakkında parmak izi almak da dahil hırsızlığa teşebüsten yasal işlem başlatacağım diye not düş. kimse uğraşamaz. Yada bir yazı apartmana as, motorumu lütfen el birliği ile koruyalım, çalınmasından ve hasar görmesinden endişeleniyorum benim için çok önemli, bu alanda güvende olduğunu düşünüyorum lütfen sizde yardımcı olun... yaz, çok şey değişebilir...
    Enes Bakır, cbr1907, Moğol ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Bağla, taşıyamasınlar Ama hukuken bir bilgim yok.

Adamlar Resmen Tehtid Etmiş "Kaldır Yoksa Biz Kaldırmasını Biliriz" gibisinden çok sinir bozucu

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Kesinlikle taşıyamazlar. Taşırlarsa direk suçlu olurlar. Darkcity2000 in dediği mantıklı. Panoya bir yazı yaz. Yada topla milleti anlat meramını. Mutlaka hak veren çıkacaktır.

srkn.ks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir ara benimde basıma gelmişti
    Kanunda şöyle bir madde war ne kadar işine yarar bilmiyorum

TÜRK CEZA KANUNU :5237
    Mala zarar verme
    MADDE 151. - (1) Başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hâle getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.
    tekoklava, enescanatar, namk ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    KAT MÜLKİYETİ KANUNU

IV - Ortak yerler:
    Madde 4 – Ortak yerlerin konusu sözleşme ile belirtilebilir. Aşağıda yazılı yerler ve şeyler bu Kanun gereğince her
    halde ortak yer sayılır.
    a) Temeller ve ana duvarlar, taşıyıcı sistemi oluşturan kiriş, kolon ve perde duvarlar ile taşıyıcı sistemin parçası diğer
    elemanlar,bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, tavan ve tabanlar, avlular, genel giriş kapıları, antreler, merdivenler,
    asansörler, sahanlıklar, koridorlar ve buralardaki genel tuvalet ve lavabolar, kapıcı daire veya odaları, genel çamaşırlık ve
    çamaşır kurutma yerleri, genel kömürlük ve ortak garajlar, elektrik, su ve havagazı saatlerinin korunmasına mahsus olup
    bağımsız bölüm dışında bulunan yuvalar ve kapalı kısımlar, kalorifer daireleri, kuyu ve sarnıçlar, yapının genel su depoları,
    sığınaklar, (1)
    b) Her kat malikinin kendi bölümü dışındaki kanalizasyon tesisleri ve çöp kanalları ile kalorifer, su, havagazı ve
    elektrik tesisleri, telefon, radyo ve televizyon için ortak şebeke ve antenler sıcak ve soğuk hava tesisleri,
    c) Çatılar, bacalar, genel dam terasları, yağmur olukları, yangın emniyet merdivenleri.
    Yukarıda sayılanların dışında kalıp da, yine ortaklaşa kullanma, korunma veya faydalanma için zaruri olan diğer
    yerler ve şeyler de (Ortak yer) konusuna girer.

II - Ortak yerler üzerinde :
    Madde 16 – Kat malikleri anagayrimenkulün bütün ortak yerlerine, arsa payları oranında, ortak mülkiyet
    hükümlerine göre malik olurlar.

Kat malikleri ortak yerlerde kullanma hakkına sahiptirler; bu hakkın genel kömürlük, garaj, teras, çamaşırhane ve
    çamaşır kurutma alanları gibi yerlerdeki ölçüsü, aksine sözleşme olmadıkça, her kat malikine ait arsa payı ile oranlıdır.

A) Kat Maliklerinin borçları:
    I - Genel kural:
    Madde 18 – Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk
    kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim planı hükümlerine
    uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler.

Bu kanunda kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve oturma (Sükna)
    hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara da uygulanır; bu borçları yerine
    getirmiyenler kat malikleriyle birlikte, müteselsil olarak sorumlu olur.
    namk ve mehmetenis bunu beğendiler.

Cronos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Cbf 150 :) Kığmızı ossun 3 fazlası ossun
    Bu milletin derdi ne motorlarla arkadaş anlamıyorum nasıl bi millet bu böyle. Ne yolda rahat var ne bahçede ne otoparkta vs.. Ben şuna bağlıyorum olayı çekemiyorlar arkadaş.
    namk bunu beğendi.

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    usta motorunu uzaktan gözetle biri dokundugu an ver odunu gitsin ben olsam böyle yapardım böyle insanlara böyle çözüm kimse kusura bakmasın

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Enteresandır. Bizim ev sahibide yazık dışarda ıslanıyor binanın içine sığmaz mı ya diyor ki sığmaz da. Ama zihniyet işde
    mehmetenis ve kuroscu bunu beğendiler.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAT MÜLKİYETİ KANUNU

IV - Ortak yerler:
    Madde 4 – Ortak yerlerin konusu sözleşme ile belirtilebilir. Aşağıda yazılı yerler ve şeyler bu Kanun gereğince her
    halde ortak yer sayılır.
    a) Temeller ve ana duvarlar, taşıyıcı sistemi oluşturan kiriş, kolon ve perde duvarlar ile taşıyıcı sistemin parçası diğer
    elemanlar,bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, tavan ve tabanlar, avlular, genel giriş kapıları, antreler, merdivenler,
    asansörler, sahanlıklar, koridorlar ve buralardaki genel tuvalet ve lavabolar, kapıcı daire veya odaları, genel çamaşırlık ve
    çamaşır kurutma yerleri, genel kömürlük ve ortak garajlar, elektrik, su ve havagazı saatlerinin korunmasına mahsus olup
    bağımsız bölüm dışında bulunan yuvalar ve kapalı kısımlar, kalorifer daireleri, kuyu ve sarnıçlar, yapının genel su depoları,
    sığınaklar, (1)
    b) Her kat malikinin kendi bölümü dışındaki kanalizasyon tesisleri ve çöp kanalları ile kalorifer, su, havagazı ve
    elektrik tesisleri, telefon, radyo ve televizyon için ortak şebeke ve antenler sıcak ve soğuk hava tesisleri,
    c) Çatılar, bacalar, genel dam terasları, yağmur olukları, yangın emniyet merdivenleri.
    Yukarıda sayılanların dışında kalıp da, yine ortaklaşa kullanma, korunma veya faydalanma için zaruri olan diğer
    yerler ve şeyler de (Ortak yer) konusuna girer.

II - Ortak yerler üzerinde :
    Madde 16 – Kat malikleri anagayrimenkulün bütün ortak yerlerine, arsa payları oranında, ortak mülkiyet
    hükümlerine göre malik olurlar.

Kat malikleri ortak yerlerde kullanma hakkına sahiptirler; bu hakkın genel kömürlük, garaj, teras, çamaşırhane ve
    çamaşır kurutma alanları gibi yerlerdeki ölçüsü, aksine sözleşme olmadıkça, her kat malikine ait arsa payı ile oranlıdır.

A) Kat Maliklerinin borçları:
    I - Genel kural:
    Madde 18 – Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk
    kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim planı hükümlerine
    uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler.

Bu kanunda kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve oturma (Sükna)
    hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara da uygulanır; bu borçları yerine
    getirmiyenler kat malikleriyle birlikte, müteselsil olarak sorumlu olur.
    Eee özet geçsen makbul olurdu

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    işin özeti ende dairede oturuyorum ve motorumu bınanı sıgınagına kalorıfer kazanının oldugu alana koyuyorum ılk etapda şöyle böyle dediler tapu gıbı kanunu önlerıne koydumö cıt yok işin özü sen mal sahibiysen o binada hakkın var...kimse bir şey diyemez

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Teşekkürler herkese fikirleri için arkadaşlar.

İşin ilginç tarafı apartmanın içine insanlar bisikletlerini de sokup bağlıyorlar, hatta asansöre koyup kendi katına bağlayan da var. İlk yazı yazdıklarında "bisiklet ve motosikletleri alalım" yazdılar. İşin aslı sonradan çıktı. Bisikletleri unuttular, benim dışarıdaki motosikleti taşırız diyorlar sadece, tek bana yazı asmışlar. Gıcıkları motosiklete yani

Ben aslında alırım oradan 1 ay sonra havalar da düzelir iyice, ama gece yarılarına kadar gürültüye ses yok, motosiklet sorun oldu.

Yarın sabah telefonla site yönetimini arayacağım. Ben işteyken açılıyor kapanıncaya kadar da işten gelemiyorum eve, yüz yüze şansım olmuyor. Şansıma apartman girişinde kamera da var. Sitenin kamerası ama çekerlerse motosikletimi, isterim görüntü, vermek zorunda kalırlar. Özel mülküm olduğunu, taşıyamayacaklarını söyleyeceğim. Neden koyduğumu da insan gibi anlatacağım. Neden her konuda bu kadar hassas olmadıklarını soracağım. Makul karşılarlarsa, gürültü konusunda da ellerinden geleni yaparlarsa, ben de alırım motosikleti. Bahçede bir tane çardak var kışın oturmuyor millet çok altına, belki oraya taşırım yağmur almıyor orası da, o da ayrı bir macera olur belki

Adres ver gelelim sopalarla Her yere motosiklet koyalım işin şakası.

Bende bina girişine koyuyorum 3 gündür kimse bişi demedi hatta dış kapıyı açtınmı direk benim motosikletin kıçı çıkıyor korkuyom biri çarparda ışık yanmadan motosiklet aşağı düşer :D

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    arkadaşım öncelikle yanlış yolda olduğunu söylemek isterim...bir sitede oturduğunu yazmışsın...madem öyle orada geçerli olan bir kanun ve nizam var..adı Kat Mülkiyeti Kanunu...site girişi ortak kullanım alanı olduğundan oraya herhangi bir aracı bırak bisiklet bile koyamazsın...ha uyarsın uymazsın o senin bileceğin iş...ama birileri seni bu konuda uyarırsa atar gider yapma...hem hukuken haksız hemde çokda tringo deme hakkına sahip değilsin...gerisi sana kalmış...

bende 2 yıl Ulus da site güvenliği yaptım...ordan biraz biliyorum konuları...

komşularla aran iyiyse sevilen biriysen vs sorun yok ama ters manyak psikopat bir komşuya dek gelirsen ulan sana ne dedik deyip bir gece yarısı egsozunun içine bez koyarsa ondan sonra sen uğraş ne olduğunu bile anlayamazsın...yada penseyle iki telini keser ön diskine çekiçle vurur vs anlıyorusn değilmi bence göze batma...
    cool113 ve madlive bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım öncelikle yanlış yolda olduğunu söylemek isterim...bir sitede oturduğunu yazmışsın...madem öyle orada geçerli olan bir kanun ve nizam var..adı Kat Mülkiyeti Kanunu...site girişi ortak kullanım alanı olduğundan oraya herhangi bir aracı bırak bisiklet bile koyamazsın...ha uyarsın uymazsın o senin bileceğin iş...ama birileri seni bu konuda uyarırsa atar gider yapma...hem hukuken haksız hemde çokda tringo deme hakkına sahip değilsin...gerisi sana kalmış...

bende 2 yıl Ulus da site güvenliği yaptım...ordan biraz biliyorum konuları...

komşularla aran iyiyse sevilen biriysen vs sorun yok ama ters manyak psikopat bir komşuya dek gelirsen ulan sana ne dedik deyip bir gece yarısı egsozunun içine bez koyarsa ondan sonra sen uğraş ne olduğunu bile anlayamazsın...yada penseyle iki telini keser ön diskine çekiçle vurur vs anlıyorusn değilmi bence göze batma...
    hocam hak veriyorum sana da. ben de normalde uyumsuz değilim almayı düşünürdüm, neme lazım milletin de canını sıkmayalım diye. ama her konuda sitedeki insanlar ve yönetim hassas olmuyor. benim de zoruma gidiyor açıkçası. gürültüden uyuyamayınca da kimse gece saat 2 olmuş, işe giden mi var erken giden mi var demiyor. site yönetimi de dinlemiyorlar diyor.

biri motosiklete de bir şey yaparsa, kameranın önünde olmasına rağmen motosiklet, ben uğraşırım yine tabii hasarları düzeltmekle.
    mete_han bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Arkadaş da uzlaşma yolunda anladığımız kadarı ile ama, Motor dan önce cevredeki ses kirliliği ki dah ayaz gelmedi çocuklar sokaga salınmıyor
    piskiletler ne olcek bende sesden rahatsızım neden sadece kapıdaki mtordan rahatsız oluyorlar diyor. Sitede olsa rahatsızda olsa Derdi olan gelir söyler değil mi? arkasından yazı asmak da ne?
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Bir fotograf paylasabilirmisin? Benim garaj projem var
    namk bunu beğendi.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Site yazili kurallari icinde buna iliskin ya da benzer bir madde varsa cekici cagirip aldirabilirler. Sitenin yazili kurallarina bakin.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Site yazili kurallari icinde buna iliskin ya da benzer bir madde varsa cekici cagirip aldirabilirler. Sitenin yazili kurallarina bakin.
    site kuralı vs bağlamaz alıp götüremezler, site kuralları tck dan üstün değildir. o motora dokunan cürüm işler.
    namk bunu beğendi.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)