Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yamaha Yzf R25 Motorsiklet Arka Tekerden Gelen Gıcırtı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Aynen benimkide 280 km de ama yinede götürüp bir yagıma suyuna baktırcam serviste , birde yıkamam lazım saç şampuanı bir sıkıntı yaratırmıki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Alıntı spxwOw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen benimkide 280 km de ama yinede götürüp bir yagıma suyuna baktırcam serviste , birde yıkamam lazım saç şampuanı bir sıkıntı yaratırmıki
    Yıkama olayı önemli.

Motor bloğu çatlar mazallah. Ondan yıkamdan önce iyice soğumasını bekleyin motorun. Sticker lar çok çabuk çıkıyor oraya mutlaka uzaktan su püskürtmeli.
    fırça, sünger kesinlikle kullanılmamalı. En sonunda suyunu almak için hava sıkılmalı ya da yumuşak bezle silinmeli.
    Ön puig camına fırça veya sünger kullanılmasın, hemen oval oval çiziliyor.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Şimdi ne lazım bana yıkamak için , benim düşündügüm 2 kova su alıcam. Birine sampuan dökücem digeri su sonra bir yumusak bezle ilk sampıana sokup temizledikten sonra diger kovadakiyle durulucam sonra saç kurutmayla kurutabilirim belki sonra arka sehpayla arka tekeri kaldırır zinciri yaglarım diskleri temizlerim bir de plastik kısmı ayrıca bir parlatıcı tarzı bir şryle silmeyi düşünüyorum direksiyon kısmınıda diş fırçasıyla temizlemeyi düşünüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Benimde ön taraftan plastik sesi geliyor

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yakıt konusunda sıkıntı var mı arkadaşlar? 100 km normal kullanım ile 4 lt yi geçiyor mu?

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    R25 adam değildir

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Valla cumartesi günü servise götürücem bir 100 km de basmadan 4.5 litre yakıyor bende

Motosikleti
    Yamaha R25
    Umarım rodajdan sonra 4 ltye iner.

Motosikleti
    YZF R25
    Arkadaslar ben de r25'i yeni aldım sayılır 210. km'de motor. Zincirden benden de ses geliyor ve çok merak ediyorum. tıkır tıkır tıkır ediyor. sanki zincirde boşluk varmış gibi.. Hala nedenini anlayamadım...

ibrahim61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    r 25-cb650f-z1000
    arkadaşlar bende r25 kullanıcısıyım motorum şu an 3500 kmde ufak tefek sesler normaldir ama içiniz rahat etsin istiyorsanız servise götürün bir baksınlar

r25 hojdır ama benena

Motosikleti
    Yamaha X-City250
    Yahu vallahi benim pokemon da 1800 km de..Benim arka tekerden de "tıkırık gıcırtık" tadında sesler geliyo baya pis kıllandım şimdi..Sanki bilyelerden falan geliyor diye abartıcam ama direk servise götürücem merakla bekliyorum ne diyecekler..

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    zincirin boldur git gerdir düzelecek.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Yorumlarda ne yazılmış pek bakma gereği duymadım çünkü aynı sorunu daha bir hafta önce kendi motorumda yaşadım ve arka teker rulmanlarını değiştirmemle birlikte eski sessiz haline döndü.

Yüksek ihtimal yağmurda sürdüğün zaman arka teker rulmanlarına su girdi ve ötüyor, servise bir danış fiyat al, motorunun üstündeki rulmanlar maximum 40 50 tl bişey verdikleri fiyatı ona göre değerlendir.

Rulmanlar dışındaki ihtimalleri(balata,disk,zincir, es geçmeni tavsiye ederim.

Edit: rulmanları kendin değiştirmek istersen kesinlikle motor sehpası kullanmanı öneririm, diğer türlü çok çok uğraşırsın .(ben çektim sen çekme)
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

tolgakızılgü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağmurda motor sürülmezmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt konusunda sıkıntı var mı arkadaşlar? 100 km normal kullanım ile 4 lt yi geçiyor mu?
    geçmiyor benimdem motorum rodajda sakin kullanılmda 90 100 110 3.2 3.5 3.7 yakıyor

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarda ne yazılmış pek bakma gereği duymadım çünkü aynı sorunu daha bir hafta önce kendi motorumda yaşadım ve arka teker rulmanlarını değiştirmemle birlikte eski sessiz haline döndü.

Yüksek ihtimal yağmurda sürdüğün zaman arka teker rulmanlarına su girdi ve ötüyor, servise bir danış fiyat al, motorunun üstündeki rulmanlar maximum 40 50 tl bişey verdikleri fiyatı ona göre değerlendir.

Rulmanlar dışındaki ihtimalleri(balata,disk,zincir, es geçmeni tavsiye ederim.

Edit: rulmanları kendin değiştirmek istersen kesinlikle motor sehpası kullanmanı öneririm, diğer türlü çok çok uğraşırsın .(ben çektim sen çekme)
    bakma gereği duysaydın , hortlatılmış konu olduğunu anlardın belki.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakma gereği duysaydın , hortlatılmış konu olduğunu anlardın belki.

Doğru diyorsun konu hortlatılmış, bende arkadaşın yazdığı soruna kesin çözümü yazmışım ama yazdığım yorum eminim ki ilerde birilerinin işine yarayacaktır.

Keşke senin yazdığın boş yorumda da insanların işine yarayabilecek birşeyler olabilseydi ama kader kısmet birdahakine artık
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı tolgakızılgü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurda motor sürülmezmi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

geçmiyor benimdem motorum rodajda sakin kullanılmda 90 100 110 3.2 3.5 3.7 yakıyor
    Dostum muhtemelen motoru senden önce aldım, motoru alalı 1 yıldan fazla oldu, o mesajı ise motoru almadan 2 hafta önce attım, konu biraz hortlatılmış 8 bin deviri geçmeyince şehir dışı 3,5/100, şehir içi 4,5/100 yakıyor
    Girerken Yalvarmadık ki, Çıkarken İcazet Alalım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)