Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

TURKCELL TAM BURADA hakkında herşey burda olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben izmitte denedim. Hatta tamnerede aboneliğim halen devam ediyor. 1 yerde denedim oldukça yakın mesafe gösterdi. Ncity otoparkında denedim. Bide baktım yenicuma camiinin orlarda gösteriyor. Otoparkın başka bir noktasında denedim gene aynı. Neredeyse 2km sapma yaptı. Denemesem buraya yazmam. Ama bizim milletimiz hoşlanır şeyedilmekten. Alın rahatlayın sonra dersiniz tahsin abimiz kardeşimiz bişey biliyormuş diye.
    Ben ne desem boş.
    Memnun kalanları, sizin gibi memnun kalmayanlara oranlıyınca; genelin memnun kaldığı görülüyor.
    Sizin cihazda sorun olmasın?

Şeyedilmekle alakası olduğunu sanmıyorum.

GPS kapalı ortamda zaten düzgün çalışmaz.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Arkadaşlar ben izmitte denedim. Hatta tamnerede aboneliğim halen devam ediyor. 1 yerde denedim oldukça yakın mesafe gösterdi. Ncity otoparkında denedim. Bide baktım yenicuma camiinin orlarda gösteriyor. Otoparkın başka bir noktasında denedim gene aynı. Neredeyse 2km sapma yaptı. Denemesem buraya yazmam. Ama bizim milletimiz hoşlanır şeyedilmekten. Alın rahatlayın sonra dersiniz tahsin abimiz kardeşimiz bişey biliyormuş diye.
    Ben ne desem boş.
    2 KM sapma çok fazla özellikle motosiklet için...Araki bulasın...
    mehmetenis bunu beğendi.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XCx
    Selam Arkadaşlar,

Cihazı/Servisi Fuar haftası aldım. Bu süre içerisinde detaylı test etme fırsatım oldu. Test sonucunda sıkıntılı durumları fark ettim ve bununla alakalı olarak Turkcel tarafındaki bir çok kişiye, Ürün müdürüne kadar konuyu bildirdim. Bununla alakalı olarak bir haftadır Turkcell tarafındaki arkadaşlar ile her gün konu hakkında görüşüyorum. Aşağıda sıkıntılı konular ile alakalı Turkcell'e attığım maili paylaşıyorum. Bu konularda Turkcell'in gelişitirme yapmasını bekliyorum. Aksi durumda, Ürünün kullanım amacını yerine getiremeyeceği kesin!

1. Birden çok güvenli bölge oluşturulduğunda, listelenerek görünememesi kullanış açısından zorluklara neden oluyor. Aynı alan içerisinde 1km ve 200m olacak şekilde iki bölge tanımlandığı zaman, bölgeler üzerinde düzenleme işlemini ancak, son bölge için yapabiliyorum. Diğer bölge üzerinde işlem yapabilmem için son oluşturduğum bölgeyi silmem gerekiyor.

2. Acil durum, bölge sınırlarının aşılması ve hız sınırının aşılması gibi durumlarda gönderilen sms ve mail içeriğinde lokasyon/koordinat bilgisi eksik. Bu bilginin olmaması veriyi anlamsızlaştırıyor. Bu serviste/cihazda, lokasyon gönderilememesi kabul edilemez!

3. Uygulamadaki bildirim sesi, kullanılan mobil cihazın sesi ile aynı olduğu için uyarının zamanında fark edilmesi zor oluyor. Uygulamanın içerisine bildirim seslerine müdahale edilebilecek bir ayar kısmı eklenmesi erken müdahaleyi kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum.

4. GPS/GPRS cihazı herhangi bir bina içerisine girdiği zaman, ekteki resimlerde de olduğu gibi 500m den fazla sapmalar söz konusu olur. Cihaz en az 1 dk. süreleri ile konum takibi yapıyor. Ortalama 90 km hızlar ile giden bir araç düşündüğümüzde: Binaya girmeden yaklaşık 1000m önce alınan konum bilgisi bir sonraki konum bilgisinin alınmasına kadar geçen sürede bina içerisine girmesi durumunda büyük sapmalar ile yanlış konum gösteriyor. Bu durumda çalınmış olan bir motosikletin bulunması imkânsız olabilecek bir noktaya geliyor.

5. Mobil uygulamanın güncelliği uydu sinyallerinin işlenmesi ile eşzamanlı olmadığını gördüm. Cihaz, sabit hız veya güvenli bölge alarmı verecek şekilde ayarlandığı zaman: Alarm alındığında, uygulama açılıp konuma bakıldığında bulunulan konum bilgisinin eski olduğu görünüyor. Alarmın verildiği an olunan konum bilgisi verilememiş oluyor.

6. Genel olarak, Cihazın konum sapması mobil cihazın konum sapmasından çok daha fazla olduğu görünüyor. Bina içinde veya üstü kapalı tek katlı bir yapı içerisinde de mobil cihaz konumu doğru hesaplarken, Cihaz ise yüksek sapmada, 500m+, konum gösterimi yapıyor.

7. Gün içerisinde bir konumda üzün süre kalınması durumda 200m alan içerisinde belirlenen sabit bir nokta (Cluster) seçilerek, konum olarak gösteriliyor. Ancak, 200m kenar uzunlukları olan bir hücre içerisinde hareket edilmesi durumu göz ardı edilmiş oluyor ve Cihaz uyku moduna geçiyor. Burada, Cluster olarak gösterilen nokta hesaplanırken, alan içerisindeki hareketlerin ağırlıklı ortalamasından yola çıkılması daha doğru veya daha az hata ile sonuç verecektir.

Bunlara ek olarak, Aşağıdaki maddelerde de geliştirmelerin yapılması Yukarıdaki sıkıntıların giderilmesinde de etken olacaktır diye düşünüyorum. Özellikle, 2 inci ve 3 üncü maddeler konum hesaplanmasında iyileşmelere neden olabilecektir.

1. Web arayüzünün yazılması.
    2. Güvenli bölgenin 200m den daha dar bir alana da ayarlanabilmesi.
    3. Yer bildirim sıklığının 1 dk. altına inebilmesi.
    dental_land, igorkem, mehmetenis ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    gps takip sistemi konusuyla ilgili daha öncede yazı yazdım.tekrarlıyım.öncelikle arkadaşlar sağdan soldan duyma bilgiler değil 2014 te aldığım yamaha x max 250 motoruma taktırıp söktürdüğüm sistemdir.sistem şu an piyasadaki en hızlı ve günceliydi.1 dk nın altında pink atma süresi vardı.türkiyenin lider takip firmasında bile bu sürede değil.pink=özet geçersek sinyali uyduya gönderme süresi yani her bir dakikada bir konum gönderiyo.buna artı olarak g- sensör denilen hareket sensörü vardı.ve ios iphoneda takip uygulaması vardı.cebe çağrı vede mesajda cabası..
    sistemi arkadaşta bulunan jamer la denedik yalan oldu.pahalıda bir ürün değil.sinyal kesildi.geri verene kadar sistemi uğraştım.size diyebilirler gps sinyali kesilmez o telf hattını keser falan diye o iş hikaye.banada dediler denedik gördük.size tavsiyem dostlar hemen atlamayın.KASKO veya sağlam bir kilit tavsiye ederim.heryerden kilitleyin derler diskten falan bence gerek yok sağlam bir tane makasla kesilmeyen zincir(ABUS)-(TRELOCK) işi çözer.hırsız jet taşıyla gelmez gelsede çalıştırmak için enerji hattı çekemez..çekti diyelim e ses kıvılcım çelik kesiliyo..uzun işler.
    son olarak hadi bu sistemi bağlattınız sistemde on numara çalıştı çok zor ihtimalde hadi 10 sn yede bir pink atıyor diyelim e bu hırsızın üzeri boşmu sizce veya sıktın öldürdün/yaraladın yargı süreci nasıl işler veya polis çağırdınız ne kadar ilgilenir sizce.ben zaman yırmamanızı tavsiye ederim bu tarz işlere.daha garanti yöntemler var.
    bu arada garajım yok.bahçem yok.sokakta brandalı olarak kaldırıma bırakıyorum.bu zamana kadar motosikletlerimi sağlam kilitlere emanet ettim.tabi kaskoda var.
    mehmetenis bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    söylenen eksiklikler yazılımsak eksiklikler ,bunlar yeni versiyon uygulamalar ile düzeltilebilir,birazda müşterilerin geri bildirimleri ile bu cihazın gelişiminin ilerleyeceğini düşünüyorum.birazda olay arz-talep meselesi olduğu için turkcell arge departmanınun konu ile ilgileneceğini düşünüyorum çünkü bu pastanın dilimleri büyük ve turkcell gibi dev bir kuruluşun bu pastanın büyük dilimlerini başkalarına kaptırmamak adına ilk adımı eksikde olsa atıp müşteri geri dönüşleri ile konuyu düzelteceklerini düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    Alıntı slhgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,

Cihazı/Servisi Fuar haftası aldım. Bu süre içerisinde detaylı test etme fırsatım oldu. Test sonucunda sıkıntılı durumları fark ettim ve bununla alakalı olarak Turkcel tarafındaki bir çok kişiye, Ürün müdürüne kadar konuyu bildirdim. Bununla alakalı olarak bir haftadır Turkcell tarafındaki arkadaşlar ile her gün konu hakkında görüşüyorum. Aşağıda sıkıntılı konular ile alakalı Turkcell'e attığım maili paylaşıyorum. Bu konularda Turkcell'in gelişitirme yapmasını bekliyorum. Aksi durumda, Ürünün kullanım amacını yerine getiremeyeceği kesin!

1. Birden çok güvenli bölge oluşturulduğunda, listelenerek görünememesi kullanış açısından zorluklara neden oluyor. Aynı alan içerisinde 1km ve 200m olacak şekilde iki bölge tanımlandığı zaman, bölgeler üzerinde düzenleme işlemini ancak, son bölge için yapabiliyorum. Diğer bölge üzerinde işlem yapabilmem için son oluşturduğum bölgeyi silmem gerekiyor.

2. Acil durum, bölge sınırlarının aşılması ve hız sınırının aşılması gibi durumlarda gönderilen sms ve mail içeriğinde lokasyon/koordinat bilgisi eksik. Bu bilginin olmaması veriyi anlamsızlaştırıyor. Bu serviste/cihazda, lokasyon gönderilememesi kabul edilemez!

3. Uygulamadaki bildirim sesi, kullanılan mobil cihazın sesi ile aynı olduğu için uyarının zamanında fark edilmesi zor oluyor. Uygulamanın içerisine bildirim seslerine müdahale edilebilecek bir ayar kısmı eklenmesi erken müdahaleyi kolaylaştıracaktır diye düşünüyorum.

4. GPS/GPRS cihazı herhangi bir bina içerisine girdiği zaman, ekteki resimlerde de olduğu gibi 500m den fazla sapmalar söz konusu olur. Cihaz en az 1 dk. süreleri ile konum takibi yapıyor. Ortalama 90 km hızlar ile giden bir araç düşündüğümüzde: Binaya girmeden yaklaşık 1000m önce alınan konum bilgisi bir sonraki konum bilgisinin alınmasına kadar geçen sürede bina içerisine girmesi durumunda büyük sapmalar ile yanlış konum gösteriyor. Bu durumda çalınmış olan bir motosikletin bulunması imkânsız olabilecek bir noktaya geliyor.

5. Mobil uygulamanın güncelliği uydu sinyallerinin işlenmesi ile eşzamanlı olmadığını gördüm. Cihaz, sabit hız veya güvenli bölge alarmı verecek şekilde ayarlandığı zaman: Alarm alındığında, uygulama açılıp konuma bakıldığında bulunulan konum bilgisinin eski olduğu görünüyor. Alarmın verildiği an olunan konum bilgisi verilememiş oluyor.

6. Genel olarak, Cihazın konum sapması mobil cihazın konum sapmasından çok daha fazla olduğu görünüyor. Bina içinde veya üstü kapalı tek katlı bir yapı içerisinde de mobil cihaz konumu doğru hesaplarken, Cihaz ise yüksek sapmada, 500m+, konum gösterimi yapıyor.

7. Gün içerisinde bir konumda üzün süre kalınması durumda 200m alan içerisinde belirlenen sabit bir nokta (Cluster) seçilerek, konum olarak gösteriliyor. Ancak, 200m kenar uzunlukları olan bir hücre içerisinde hareket edilmesi durumu göz ardı edilmiş oluyor ve Cihaz uyku moduna geçiyor. Burada, Cluster olarak gösterilen nokta hesaplanırken, alan içerisindeki hareketlerin ağırlıklı ortalamasından yola çıkılması daha doğru veya daha az hata ile sonuç verecektir.

Bunlara ek olarak, Aşağıdaki maddelerde de geliştirmelerin yapılması Yukarıdaki sıkıntıların giderilmesinde de etken olacaktır diye düşünüyorum. Özellikle, 2 inci ve 3 üncü maddeler konum hesaplanmasında iyileşmelere neden olabilecektir.

arkadaşım geri bildirimlerde bulunmak için iletişime geçtiğin bilgileri alabilir miyim?
    bende aynı şekilde bildirimlerde bulunmak isterim.
    mehmetenis bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı slhgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,

tahmin ettiğim şeylerin çoğu çıkmış zaten bekleyelim bakalım neler olacak (umutlu değilim bu konuda onuda söyleyeyim )

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylenen eksiklikler yazılımsak eksiklikler ,bunlar yeni versiyon uygulamalar ile düzeltilebilir,birazda müşterilerin geri bildirimleri ile bu cihazın gelişiminin ilerleyeceğini düşünüyorum.birazda olay arz-talep meselesi olduğu için turkcell arge departmanınun konu ile ilgileneceğini düşünüyorum çünkü bu pastanın dilimleri büyük ve turkcell gibi dev bir kuruluşun bu pastanın büyük dilimlerini başkalarına kaptırmamak adına ilk adımı eksikde olsa atıp müşteri geri dönüşleri ile konuyu düzelteceklerini düşünüyorum.
    Evet evet yazılımsal. Olması gerekenden 2km öteyi gösteriyor bu yazılımsal öylemi ? Anca bununla kamyon falan takip edilir. Oda anca bulunduğu ili gösterir. Gpsle falan uzaktan yakından alakâsı yok. Yazık saçma sapan şeylere bağlıyosunuz.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahmin ettiğim şeylerin çoğu çıkmış zaten bekleyelim bakalım neler olacak (umutlu değilim bu konuda onuda söyleyeyim )
    ya o kadar karamsar olmaya gerek yok. doğru düzgün çalışmayan bir ürünü pazarda barındıramaz. kaldı ki bunu şimdi avea ve vodafone da yapar. doğal olarak rekabet başlar ve elinde sonunda düzeltirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Evet evet yazılımsal. Olması gerekenden 2km öteyi gösteriyor bu yazılımsal öylemi ? Anca bununla kamyon falan takip edilir. Oda anca bulunduğu ili gösterir. Gpsle falan uzaktan yakından alakâsı yok. Yazık saçma sapan şeylere bağlıyosunuz.

abi senin bu atarın giderin niye? sanki çok boş birşeymiş gibi neden sürekli saldırıyorsun?
    burda bir muhabbet döndürüyor fikir alış-verişinde bulunuyoruz.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı igorkem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya o kadar karamsar olmaya gerek yok. doğru düzgün çalışmayan bir ürünü pazarda barındıramaz. kaldı ki bunu şimdi avea ve vodafone da yapar. doğal olarak rekabet başlar ve elinde sonunda düzeltirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

abi senin bu atarın giderin niye? sanki çok boş birşeymiş gibi neden sürekli saldırıyorsun?
    burda bir muhabbet döndürüyor fikir alış-verişinde bulunuyoruz.
    Marka bağımlılarının "ooo turkcell yaparsa eniyisini yapar" gibi muhabbetlerine ifrit oluyorum ondan. Kazığını yemişim zamanında ondanda olabilir. Tekrar söyliyeceğim "bu sistemle kayıp motorunuzu bulamazsınız, çoğu kez alakasız sonuçlar veriyor". 10 aramadan 2 bilemedin 3 ünde doğru sonuç veriyor. Kesinlikle para kaybı.
    mehmetenis bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti

.
    Vodafone yapıyor zaten. Aylık 32 TL istiyorlar (2 sene taahütle).
    2 sene sonra cihaz senin oluyor. Aynı hizmeti almak istiyorsan 6 TL ödemeye devam ediyorsun.
    Birde Vodafone'nin ki aküye bağlanıyor şarj etmek zorunda kalmıyorsun.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    vodafone servis adı nedir? bulamadım da ben?

Motosikleti
    Ben iki gün önce görüştüm. Bir kaç tane servis kullandıklarını söylediler.
    Bana kendi araçlarında kullandıkları servisi yönlendirecekler.

Bir şey söylemeyi unuttum yalnız. Şimdi aklıma geldi.
    Vodafone şahısa veriyor mu bilmiyorum.
    Çünkü bayiiye sorduğumuzda kurumsal firma olup olmadığımızı sordular. Ondan sonra elemanları yönlendirdiler.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XCx
    arkadaşım geri bildirimlerde bulunmak için iletişime geçtiğin bilgileri alabilir miyim?
    Ben ürünü aldigim sorumlu olan Serkan Demirciler ve sosyal medya takip kanali olan turkcell musteri hizmetlerine mail atarak ilerledim. Mail atman durumunda seni direkt arayacaklardie. Bu arada bildirimlerini benimlede paylasirsan bende onlarla konusabilirim.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    hiçbir markanın yandaşı yada fanatiği değilim,ilk rüünler her zaman eksik özellik yada hataalrla çıkar,bunun geri bildirimleri ve argesi yapıldıkdan sonra yeni versiyonlar daha iyi çıkabilir.Ben gidin bu ürünü alın demedim zaten,sadece yorumlara istinaden olabilcek durumları söyledim,olur yada olmaz bişey diyemem,zaten daha iyisini bulmak adına bu tür şeyler tartışılıyor,konuşuluyor.
    saçma sapan dediğiniz şeyler konu tartışması,geyik değil!

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XCx
    Aslina bakarsan; yazilimsal olan kisimlarda gelisme saglanabilir ancak, donanimsal acidan birsey yapabileceklerini sanmiyorum. Mesela, konum belirleme sikligini ve keskinligini artirmak icin suanki donanim yeterli degil!

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    özet olarak yazayım ben güvenli alan falan anlamam üründe haraket sensörü olması lazım bence motoru park ettimmi haraket ettiği zaman bana en kısa zamanda bildirecek şuraya gidiyor diye ,öyle 100 metre 500 metre 1 km hassasiyet nedir kardeşim hangi devirde yaşıyoruz oldu olacak dumanla bildirsin bari motorun bulunduğu yeri

sadece bedava verirlerse kullanırım ürünü test için şu aşamada gözüken

kimse bize Alzheimer hastaları , hafıza sorunu olan yaşlılar için ,çoluk çocuğu takip için yapılan ürünü sanki motorlar için yapılmış gibi satmaya kalkmasın cep telefonları bile durduğumuz yerden gps uydularını bulamazken ben şüpheliyim bu üründen bu çocuk ölü doğmuştur bence
    Maslak bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XCx
    Aslina bakarsan; yazilimsal olan kisimlarda gelisme saglanabilir ancak, donanimsal acidan birsey yapabileceklerini sanmiyorum. Mesela, konum belirleme sikligini ve keskinligini artirmak icin suanki donanim yeterli degil!

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr

Marka bağımlılarının "ooo turkcell yaparsa eniyisini yapar" gibi muhabbetlerine ifrit oluyorum ondan. Kazığını yemişim zamanında ondanda olabilir.
    yuzde bır mılyon ondandır.
    igorkem bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Polise gidip çalınan motorum şu adresteymiş gidip alalım dediğinde, büyük ihtimalle iplenmeyeceksin, bu tip durumlarda "bir arkadaş" şöyle yapmıştı. 155'i arayıp. Motorumu çalanları buldum, Bıçaklamaya gidiyorum, ambulans gönderin dediğinde polis ortalığın ağzına tükürse bile motoru çıkartmıştı...o zaman kesin geliyorlar bilginize
    Bu yontemleri iyi ogrenmek gerek. Aslinda motorun altina uzaktan kumandali imha mekanizmasi taksak da su hirsizlardan tumuyle kurtulsak, hic gerek kalmaz telefonculara para kazandirmaya.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)