Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Çanta konusu yeniden gündemde. Cezayı yedim!

Motovento
    REKLAM ALANI
    akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    mrb DERYALI bey. Öncelikle geçmiş olsun. Bu çanta ile ilgli ceza tutanagının resminin buraya atabilirmisiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250
    Hepimiz bimerden başvuru yapsak ne olur acaba? "TSEnin ... tarih ve ...... nolu yazısında belirtildiği üzere ve İzmir 14. Sulh ceza mahkemesinin ... numaralı davasında alınan karara göre motosikletlerde kullanılan port bagaj tipindeki sökülüp takılabilir çantaların ruhsata işletilmesi işlemine gerek olmamasına rağmen tarfik ekipleri tarafından motosiklet arka çantaları nedeniyle ceza kesilmektedir. Bu şekilde ceza kesilmesi kanuna uygun mudur? Otomobil port bagajlarına ceza kesilmezken motosiklet port bagajlarına ceza kesilmesnin dayanağı nedir?" Buna benzer bir metin ile http://www.bimer.gov.tr'ye yazsak biraz ortalığı karıştırsak nasıl olur?
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

ALYEDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok
    inş. bu saçma karardan hemen vazgeçilir de millet istediği şekil çanta kullanmaya devam eder

yoksa sırt çantasına mahkum bi motorcu toplulugu olucaz heral

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    bende de topcase var çıkaracak değilim. bu ceza uygulaması saçmalığın tam daniskasıdır. ceza yiyip de gidip proje çizdirip ruhsatına işleten var mı ki? sanmıyorum. önce pizzacı kebapçı motorlarına takılan saçma salak kutulara bir çözüm bulsunlar o yüzden bu cezalar var. sadece kask saklama amaçlı markalı topcase takanlar da arada kaynıyor. Topcaseler istenirse tek hareketle çıkabiliyor. kalıcı bir değişiklik veya arka tutacağın işlevini kaybetmesi sözkonusu değil. çanta demiri bir çok motorda özellikle scooterlarda zaten standart olarak var. nesini ruhsata işleticem ki.

Motosikleti
    pulsar ns200
    makarna kömür sadaka bekleyen cahil ve sapık bir kitle yüzünden ülke bu halde daha kötüsüne hazır olun çanta genel sağlık sigortası
    bunlar hiç bir şey parasını ödüyorsunuz sizi bırakıyorlar biraz fuat avnicilik yapayım seçimlerden sonra burda bir şey yazsanız en az 48 saat en fazla 3 ay içerdesiniz bunlar yetmeyecek idam cezası da yolda sapıklar için değil tabiki muhalifler için allah yardımcımız olsun.
    mgora bunu beğendi.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Alıntı Jedaykin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepimiz bimerden başvuru yapsak ne olur acaba? "TSEnin ... tarih ve ...... nolu yazısında belirtildiği üzere ve İzmir 14. Sulh ceza mahkemesinin ... numaralı davasında alınan karara göre motosikletlerde kullanılan port bagaj tipindeki sökülüp takılabilir çantaların ruhsata işletilmesi işlemine gerek olmamasına rağmen tarfik ekipleri tarafından motosiklet arka çantaları nedeniyle ceza kesilmektedir. Bu şekilde ceza kesilmesi kanuna uygun mudur? Otomobil port bagajlarına ceza kesilmezken motosiklet port bagajlarına ceza kesilmesnin dayanağı nedir?" Buna benzer bir metin ile http://www.bimer.gov.tr'ye yazsak biraz ortalığı karıştırsak nasıl olur?
    Arkadaşlar konuyu detaylı bir şekilde bilen arkadaşlarımız. TSE nin yazısını ve mahkeme kararını da ekine koyarak egm bilgi edinme yada bimerden başvuru yapabilir mi? Sonuçta cevap vermek zorundalar. Olumlu yada olumsuz bir cevap olur sonraki adımlarımızı ona göre atarız.
    Yanlız önemli bir nokta mutlaka başvurunun ekine jpeg olarak kararları eklememiz gerekiyor.(çünkü herifler araştırıp bulmaz belgeyi)
    Egm bilgi edinmede dosya ekleme özelliği var(jpeg), bimerde dosya ekleme özelliği yok. o yüzden bilgi edinme daha iyi olur.
    Bu konuda yorumunuzu bekliyorum.
    edit: bilgi edinme linki http://www.egm.gov.tr/Sayfalar/egm_bilgiedinme.aspx

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    bir mühendislik ofisine gittim şu ufak çantanın çizimini nekadar yaparsın diye sordum sormamla çıkmam bir oldu adam 350 tl dedi sanki motosiklet arkasına römork bağladık alt tarafı 32ltre ufak bir kutu.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    valla ben bu başlıkta verilen izmir 14. sulh ceza mahkemesi'nin kararını, tse ve tamim yazılarını çıktı olarak aldım.

konunun paket taşıma yapı işin motorlar ile ilgili olduğunu, kolayca sökülebilen port bagajın bu konu ile ilgisi olmadığını yazan kısımları fosforlu kalem ile şaretledim.

bu çıktıları yanımda ruhsatta taşırım, polis cevirince insan gibi anlatmaya çalışırım. ceza kesmekte ısrar ederse mahkeme kararını gösteririm, cezayı ödemeyeceğimi mahkemeye verip hemen iptal ettireceğimi emsal karar olduğunu anlatırım. mahkemenin ve benim zamanıma yazık değil mi? al bak mahkeme kararı var kesme cezayı derim.

yinede ceza yersem gider mahkemeye bir dilekce veririm artık, polisin anlayışsızlığı karşısında da allahından bulsun derim.

ki 20 yıldır motora-arabaya binerim, yüzlerce kez çevrilmişimdir. haksız olduğum bir çok durumda da polisler insaflı ve vicdanlı davranmıştır. gıcıklık yapan binde bir çıkar, unutmayın onlarda bizim akrabamız abimiz hemşerimiz kardeşimiz.

kibar bir dil ile insan gibi konuşunca sonuç alırsınız.

bunları yazarken hatırladım da ben plaka bile takmıyorum bir senedir

polis çevirince konu çantaya gelmez sanırım
    infernox, TEKNECI ve Alper_tim bunu beğendiler.

Motosikleti
    Versys
    Arkadaşlar trafik mevzuatını düzenleyen EGM trafik uygulama ve denetleme daire başkanlığına bilgi edinme olarak başvuracağım. Örnek bir metin hazırlayacağım burdan paylaşırım, eksik, fazla yer olursa sizlerin de görüşünü alırım kolay gelsin.
    TEKNECI ve Alper_tim bunu beğendiler.

Motosikleti
    artık yok
    arkadaşlar yeni bir konu açmamak için burdan devam ediyorum

son durum ne oldu

hala daha ceza kesmeye devam ediyorlar mı çantalara?

Motosikleti
    Versys
    Tse verdiği görüşte bizim aleyhimize. tescil ettirilmesi gerekir yönünde bir görüşte bulunmuş. Yani kitleyin cezayı demiş.
    Sizin olumlu gördüğünüz yer en tse yazısı l maddesinde bahsedilen tip onayını etkilemeyen aparatlar için gerek yoktur diyor. Ancak topcase tip onayını etkiliyor arkadaşlar.
    TİP ONAYI: Herhangi bir motorlu aracın, römorkun, motosiklet veya mopedin ve traktörün trafiğe tescili aşamasında gerekli olan Uygunluk Belgesinin düzenlenebilmesi için söz konusu araç tipinin “Araç Tip Onayı Belgesine” sahip olması gerekmektedir. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ nun 29. maddesi uyarınca, yapım safhasında, araçların tip onayı yönetmeliği ile buna bağlı diğer yönetmeliklerin yayımlanmasında ülkemizde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilidir.

Özetle resmi yazışmalara göre topcase ceza kesilebilir.
    Mahkeme kararı ile görevli polise izah edilirse kesmeme durumu var.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    mahkeme kararını çıktı alıp polise gösterin, yaptığının hata olduğunu ceza keserse hem sizi hem devletin mahkemelerini boş yere vakit kaybına uğratacağını anlatın.

ben öyle yapacağım, bi ihtimal karşılaştığım polis laftan anlamaz ise bir dilekçe veririm adliyeye olur biter.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Benim merak ettiğim bu tip cezalar sadece Megakent İstanbul için mi geçerli?
    Başka bölgelerde bu yüzden ceza yiyen motorcu arkadaş var mı?
    Yoksa Türkiye kağıt üzerinde olmayan kantonlar veya eyaletlere mi bölündü?

Motosikleti
    F850 Gs
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiðim bu tip cezalar sadece Megakent Ýstanbul için mi geçerli?
    Baþka bölgelerde bu yüzden ceza yiyen motorcu arkadaþ var mý?
    Yoksa Türkiye kaðýt üzerinde olmayan kantonlar veya eyaletlere mi bölündü?
    Denizli de yunus polise sordum. Onlarin sordum ,çantaları ruhsata isli değilmiş, yok öyle bisey o nerden cikti dedi.. Nerden duydun bunu dedi adam. Üstelik çok fazla kontrol noktasindan gectim, hiç topcase yüzünden durdurulmadim..

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    kaç kere dedim şurada, sanki görmemiş gibi yolunuza devam edip uzayacaksınız çevirmeden. yoksa bu tip saçma sapan şeylerle uğraşmak zorunda kalırsınız.

Motosikleti
    F850 Gs
    Ben suçlu değilim, niye kaçayım mantığındayım.Kaçacağım derken,canımdan olma gibi bir riskim var mı var, bu riski üstlenmem.

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS jupiter 110
    Bence Topcase cezası diye bir şey yok izmirde o kadar topcase ile geçtim bir kere kontrole girdim çankayada soran eden olmadı.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    İstanbul'da metroda E-5 üzerinden geçerken çevirme yapan motorsikletli polislerin motorlarında topcaseler vardı. Metroda olduğum için fotoğraf çekemedim.. Eğer gören olursa fotoğrafını çekinde en azından böyle bir durumda devletin polisi kullanırken sorun yokta biz kullanırken mi sorun oluyor diyebiliriz.

Motosikleti
    artık yok
    Bugün arka çantayı taktıracağım arkadaşı aradım durumdan bahsettim.
    Abi sıkıntı yok dedi o ticarileri kapsıyor dedi. Yinede ben bugün bi sorayım tekrar bi polis arkadaşa dedi. Bakalım sonuç ne olacak.

Motosikleti
    Versys
    Bu uygulama istanbul harici başka bir ilde ben de duymadım.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler