Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

600 lük kiralamak

Motovento
    REKLAM ALANI

Hevesimi almak için yaza doğru bir gün kiralamak istiyorum yanımd dha onceden 600 cbr süren birinin eşliğiyle trafiğe kapalı alanda denemek istiyorum ehliyeti daha bi kac ay evvel aldım bana kiralarlar mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    öldürmeyin
    hamzarat ve tinerci bunu beğendiler.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    İntihar etmenin daha tehlikesiz yollarıda var
    nuwanda324, fearlesboyy, gofri ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Al sana basina gelecekler :
    Acemi, kapali alan, 600

Mertcan00, fatih545, nuwanda324 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    o motoru kiralarsan olacaklar
    oenaj bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Kirala da sana vermezler tanıdık olmadığı sürece,çoğu yer 1 sene deneyim istiyor ehliyet tarihiyle alakalı.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    600c var 600cc var.

F650 de 650cc. 40-50 bg . Tek silindir.
    er6 da 600 cc 70-80 bg. Çift silindir.
    Cbr600rr - R6 da 600cc. 120-140 bg Dört silindir.

Ama son saydığım ilk saydığımın neredeyse 3 katı güce sahip.

Eğer son saydığım 600rr-R6 gibi bir alet kiralayacaksanız, arkadaşınızla olan dostluğunuzu tekrar sorgulayın derim.

Onun haricinde f650 tarzı birşey kiralayacaksanız çoğu kişi itiraz etsede, bilen eşliğinde , sürecek kişi daha önce vitesli araç ve bisiklet kullandıysa, yeteneğide az çok varsa f650 yi kulllanır.

Bir motosiklet eğitmeni bana dl 650 lerle birçok insanı başlattığını söylemişti. Tabiki profesyonel biri eşliğinde.Doğru bilgilerle. Gaza getirmeyerek.
    bilginozi, mehmetenis ve Enes ŞENTÜRK bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600c var 600cc var.

F650 de 650cc. 40-50 bg . Tek silindir.
    er6 da 600 cc 70-80 bg. Çift silindir.
    Cbr600rr - R6 da 600cc. 120-140 bg Dört silindir.

Ama son saydığım ilk saydığımın neredeyse 3 katı güce sahip.

Eğer son saydığım 600rr-R6 gibi bir alet kiralayacaksanız, arkadaşınızla olan dostluğunuzu tekrar sorgulayın derim.

Onun haricinde f650 tarzı birşey kiralayacaksanız çoğu kişi itiraz etsede, bilen eşliğinde , sürecek kişi daha önce vitesli araç ve bisiklet kullandıysa, yeteneğide az çok varsa f650 yi kulllanır.

Bir motosiklet eğitmeni bana dl 650 lerle birçok insanı başlattığını söylemişti. Tabiki profesyonel biri eşliğinde.Doğru bilgilerle. Gaza getirmeyerek.
    F650 GS başlangıç için evet uygundur aslında ama hiç kullanmamış için değildir.. daha önce scooter kullanmış cub tecrübesi 2-3 ay adam evet F650 ile başa çıkabilir ammmaa bisiklete binen adama 198 Kg lik oğlanı verirsen 2 m sonra düşer altında kalır ...

Motosikleti
    xmax250
    ülkemizde motosiklet kiralamak oldukca pahalı.. kusadasında bir sirketten kiralamak istemiştim 650gs tarzı 4-5 motorları vardı.. (şirket ismi vermiyim) gunluk 150 lira gibi bir rakam söledir.. oldu peki dedim kapadım =) gunluk 50-60 liraya dizel araç kiraladım ve işimi hallettim.. bu konu da girişimciler olsa güzel paralar kazanılabilcek bir sektor...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    paran varsa herşey mübah ancak bunun hevesi olmaz önce sürmeyi öğren

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    desene gitti 15.000 tl en az :D o motor kesin videodaki gibi olucak malesef. birşey sorucam 200 lük kullanınca ezik mi diyorlar dalgamı geçiyorlar ??? varsa öyle birisi getirsene bende onunla dalga geçiyim biraz...nedir bu 600 1000 derdi insanlarda anlamıyorum...
    BatuhanK ve caglar48 bunu beğendiler.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    istanbul anadolu yakasındaysan fikirtepe de yapıyorlar o işi. ama evveliyatında hırsızlık, kaza ve hatta allah korusun canına bir şey olması riskine karşı muhtemelen sana ağır bir sözleşme imzalatırlar. bir ihtimal senet bile imzalatabilirler motorun değeri kadarç ama motoru sağ salim teslim edersen sorun olmaz sana geri verirler o evrakları.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    birkaç aylık ehliyete 600 lük vereceklerini sanmıyorum.

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Verebilirler şişli de bi yer vardı. Bu motoru kapalı alanda denersen illa motor kafana geçecek diye bişey yok yeteneğine kalmış. Tanıdığın falan yoksa bu işlere bulaşma motora zarar verirsen başına iş açarlar.
    farostar bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    kiralamayı falan bırak yazıl hondanın güvenli sürüş kurslarına al eğitimini
    alijian bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kiralarken boş senede imza atacaksan kiralarsın tabi

farostar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb125e + kawasaki zx-7r
    hic okadar korkutmaya gerek yok,
    altindaki makinanin ne oldugunu azicik bilirsen, ve ona göre dikkatli olursan hic birsey olmaz.
    bende basamak basamak cikmadim, lambur lumbur 500-600-125-1200 bindim gectim!
    benim tek tavsiyem kimsenin gazina gelip hareket etme, kendini de deneme, bilgin nekadar elveriyorsa gazi okadar ac!
    iyi sürüsler

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bak yaşını bilmem ama abin yaşında değilsem bile sana benden bir arkadaş tavsiyesi. Heves öyle kiralık motorla falan alınmaz. Kiralık motorla başına bela alınır.

Motosiklet kiralayan bildiğim bir tane bile düzgün firma yok. Çoğu biri kaza yapsa da çöksek diye bakan tayfadan.

2 Yıl kadar oluyor, bir arkadaşımıza öğretmek için CBF 150 kiraladık. Kapalı alanda sürüş sırasında ufacık bir düşme yaşadı. Bu düşme sonucunda kırık çıkık olmamasına rağmen, sürtmeler kaynaklı ıvır zıvır deyip 600 tl masraf çıkarttılar çocuğa. Ehliyeti olmadığından ve bizim adımıza sözleşme yapıldığından kabul edip o parayı ödedi. CBF 150 yi komple giydirsen yine 600 tl tutmaz ama çocuk kimse ile dalaşmakta istemedi.

Gelelim 600 cc bir motosiklete. Hangi tarzda olursa olsun. Pahalı aletler. Ama anladığım kadarı ile de bu 600 cc tanımı senin için SS denen cinsten ki sadece granaj takımı orta halli bir CBF 150 alır. Hele de bu tip adamların eline düşersen bir süre aldığın maaşı (çalışıyorsan) onlara ödersin. Öğrenci falansan zaten ALLAH yardımcın olsun.

Onun için hevesi falan boş ver sen. Gücün neye yetiyorsa al bir tane motosiklet bin. Motosikletin CC' si lastik kalınlığı yada egsoz sesi gerçek motosiklet tutkunları için önemli değildir. Daha ileride gücün yeter İNŞALLAH gönlünde yatan arslanı alırsın

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    2wheels, ///MPOWER, tr100a ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Cok komiksiniz snappy cok ayrıntı vermemişim 1 senedir 125 lik sürüyorum arkadaşlarımın 250 liklerini sık sık sürüyorum yıllardır motor tepesindeyim ve arkadaşım değil büyük bir abim ve baya tecrübeli zaten konuda sürüp süremeyeceğimi sormuyorum kiralayıp kiralanmıycağı için soruyorum yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tolqaa1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok komiksiniz snappy cok ayrıntı vermemişim 1 senedir 125 lik sürüyorum arkadaşlarımın 250 liklerini sık sık sürüyorum yıllardır motor tepesindeyim ve arkadaşım değil büyük bir abim ve baya tecrübeli zaten konuda sürüp süremeyeceğimi sormuyorum kiralayıp kiralanmıycağı için soruyorum yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim
    Hiç detay vermemişsin ki kardeşim millet nerden bilsin senin ne kadar tecrüben olup olmadığını yukarıdaki mesajdan ?
    Keşke bu açıklamayı konuyu açarken yasaydın yazılanlar daha farklı olurdu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)