Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Köpek Sahibi Olan Motosiklet Sürücüleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Merak ediyorum örneğin bahçeli bir eviniz var motosikletiniz ile giriyorsunuz köpeğiniz aynı hırçınlığı sergiliyor mu? Yoksa sizi tanıyor mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    bizim buradaki benim köpek (sokak köpeği) eskiden her geçişimde o sokaktan aha gene bu burada diye yol değiştiriyordum
    ama bundan 3 ay önce falan köpeğe yiyecek bir şeyler verdim şuan evimin orada ona bakıyorum beni gördüğü zaman hayvan seviniyor motoru da tanıdığından onuda koruyuor motosikletle giderken beni görürse bana eşlik ediyor koşa koşa geliyor çok güzel hayvanlar aslında ama bazılarını dövmek lazım

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    İlk başlarda benim çocuklar bana havlıyorlardı. Sonradan alıştılar. Hatta motorun sesini bile tanıyorlar. Ben bahçe kapısına varıp, garaj kapısını açmak için motordan indiğimde hepsini 4 ayak havada şımarıklık yaparken yakalıyorum artık :D
    mehmetenis bunu beğendi.

farostar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb125e + kawasaki zx-7r
    benim 3 tane cane corso var, hepside taniyor, evin önunden gecersem, hepsi arkamdan bakiyor, nereye gidiyor bu diye. baska motorlara bakmiyorlar...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    benim köpeğim sadece beni kovalıyordu :D belkide sesini sevmiyordu mobiletin şuan 100 cup var yanında yatıyor :D

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Terrier cinsi köpeğim var. Motoru bahçeden çıkarttığımda arkamdan ağlar, döndüğüm zaman motoru bahçeye sokarkende havlar. Motoru park edip indikten sonrada yalakalık yapar. Öyle böyle anlaşıyoruz. Köpeğimi seviyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    Alman Kurdum var. Hiçbir sorun yaşamıyoruz. Aksine benim geldiğimi anladığı için gayet memnun durumdan.

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    Kaskla ekipmanla falan kapıdan çıktığım zaman ilk başta "Kim lan bu.!?" falan diyebiliyor ama kaskı çıkarır çıkarmaz üstüme atlayıp bol salyalı sarılmasını gerçekleştiriyor.
    umuterdogdu bunu beğendi.

Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim buradaki benim köpek (sokak köpeği) eskiden her geçişimde o sokaktan aha gene bu burada diye yol değiştiriyordum
    ama bundan 3 ay önce falan köpeğe yiyecek bir şeyler verdim şuan evimin orada ona bakıyorum beni gördüğü zaman hayvan seviniyor motoru da tanıdığından onuda koruyuor motosikletle giderken beni görürse bana eşlik ediyor koşa koşa geliyor çok güzel hayvanlar aslında ama bazılarını dövmek lazım
    Dövmek lazım?? insanlardan tek beklentisi sevgi olan varlıkları mı dövmek lazım?? Yazık!

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Sokak köpekleri de tanımakta ben sokağa girer girmez.

Ancak başkası yayan bile olsa tepki veriyorlar.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Golden retriever var bende. Motorlara karsi kesinlikle bir hircinligi yok. gordu mu beraber kosuyo yaninda ama saldirma amacli degil spor ve oyun amacli

ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    köpeği aldım sıra motorda inşallah

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı pofidik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dövmek lazım?? insanlardan tek beklentisi sevgi olan varlıkları mı dövmek lazım?? Yazık!
    hocam ama bazıları grup olarak çıkıyor ve insanları tehlikeye ata biliyorlar bende seviyorum hayvanları ama hiç bir hayvanın canı insanınkinden önemli değil bence
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Benim golden var motosikleti tanıyor. Arabayla yanaştığımızda ise anlaması biraz zaman alıyor.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alman kurdu cinsi köpeğimiz var.

Motorlara çok kızıyor. Kuryeleri vs görünce evin önünden geçerken deliriyor.

Ben motora binincede çıkarken kuru havlıyor . Nereye gidiyorsun? Gibi bir havlama
    Dönüşte hiç sesi çıkmıyor , kaskımdan motorumdan tanıyor.
    Normalde tüm motorlara çıldıran köpek, benim motoru ve ekipmanları görünce hiç sesi çıkmıyor.

Tabi arkasından motordan inince zorla kendini sevdirme safhaları

Ailemiz 4 kişiydi , 7 senedir 5 kişiyiz.
    Köpek aslında insanlardan daha insancıl. Gerçekten.
    ozhanhrmann2 ve braveguy bunu beğendiler.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecen anlatmistim, kopekler motosiklet sesini onlara ve bolgelerine yaklasan bir tehdit olarak algiliyorlar. Yani neden havliyorlar sorusunun kopek dilinde cevabi:

"Ben su kadar metrekarelik alandan sorumluyum burasi benim mintikam. Buraya bilmedigim etmedigim bir ses ya da sey yaklasirsa havlamaliyim, uzaklasmiyorsa saldirmaliyim."

Bunun da cozumu kopek havlayarak size yaklastiginda, "pack leader" yani kopek grubunun lideri oldugunuz izlenimini vermek amacli siddetli aragaz vermeniz. Bu kopek dilinde "ben seni deserim, parcalarim bana itaat et" demektir. Yani motosikletiniz vasitasiyla onu hakimiyet altina alip uzaklastirirsiniz. Bazi durumlarda havlamaya devam ederler ama geri cekilmeyi de surdururler. Anlattigim yonteme ragmen saldirma vakasi gerceklesiyorsa tek sebep kuduzdur, bunun disinda kesinlikle sasma payi yoktur(altinizdaki motorun egzosundan sinek gibi bir ses cikmadigi surece)
    mehmetenis bunu beğendi.

ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecen anlatmistim, kopekler motosiklet sesini onlara ve bolgelerine yaklasan bir tehdit olarak algiliyorlar. Yani neden havliyorlar sorusunun kopek dilinde cevabi:

"Ben su kadar metrekarelik alandan sorumluyum burasi benim mintikam. Buraya bilmedigim etmedigim bir ses ya da sey yaklasirsa havlamaliyim, uzaklasmiyorsa saldirmaliyim."

Bunun da cozumu kopek havlayarak size yaklastiginda, "pack leader" yani kopek grubunun lideri oldugunuz izlenimini vermek amacli siddetli aragaz vermeniz. Bu kopek dilinde "ben seni deserim, parcalarim bana itaat et" demektir. Yani motosikletiniz vasitasiyla onu hakimiyet altina alip uzaklastirirsiniz. Bazi durumlarda havlamaya devam ederler ama geri cekilmeyi de surdururler. Anlattigim yonteme ragmen saldirma vakasi gerceklesiyorsa tek sebep kuduzdur, bunun disinda kesinlikle sasma payi yoktur(altinizdaki motorun egzosundan sinek gibi bir ses cikmadigi surece)
    baya mantıklı arada istisnalar çıkabilir kuduz diye köpeklere zarar vermeyelim aman hocam
    zonguldak..

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Hiç sorun çıkarmıyor.Bende de kırma golden var 3 yaşında bir tek çalıştırınca sesinden korkuyor o kadar.Motor çalışırken çağırsam geliyor yanıma sev beni diye

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ciddi anlamda size acıdım. Fiziken, beynen kat ve kat daha üstün olduğunuz canlılara vurmak, dövmek... Aynı havayı, aynı oksijeni soluyor olmak...
    Tüm renkler aynı anda kirlenmeye başladı. Birinciliği beyaz'a verdiler...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)