Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kaza Yaptım (Otobüse Çarptım)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Arkadaşlar kardan dolayı kaskin vizoru sürekli doluyordu ve yol gözükmüyordu vizoru açtığımda ise kar aynı igne batar gibi yüzümü acitiyor diye vizoru kapatıp sağ şeride geçtim yavaşça ezbere gidiyordum. Zaten sadece araba farlarini trafik ışıklarını biraz da şerit çizgilerini görebiliyordum. Herneyse çevre yolundan gidiyorum trafik ışıklarına yaklastigimda zaten az olan hizimi 50-60 a kadar düşürdüm derken ileride ani bir fren lambası gördüm arka frene sonuna kadar bastım birazda ön frene bastım kayıp düşmemek için ancak motoru durduramadım. Artık otobüse carpacagim kesinleşince bodozlama çarpma yayım diye ön freni sonuna kadar sıkıp bilerek yan yaptırdım motoru kedimi motordan atamadan otobüse çarptım ve ilk olarak tampona kafamı vurdum ardından boynum sağ omzuma doğru katlandı ve otobusun altına girdim. İlk baş çarpana kadar soğuk kanlılığımi korudum ama boynum katlanında çatır çutur kemik seslerini duyduktan sonra aklım başımdan gitti son ses AA diye bağırdım hemen otobüsün altından çıktım kaskı falan kafamdan çıkarıp kaldırıma up uzun yattım o ara otobüstekiler inip basıma toplandı. Derken olay yerinden şansıma ambulans geçiyormuş apar topar bindirilip hastahaneye götürüldüm. Direk boyunluk takmışlardı zaten ambulansta. Acilde film falan çekip serum taktilar 1 saatte müşade altında tuttular. Hastahanedeyken trafik polisi gelmişti zaten. Alkol testi yaptı gerekli soruları sordu daha sonra motorun yanına gidip fotoğraf cekmeye ve tutanak tutmaya gitti. Acilden çıkıncada karakola ifade vermeye gittim anlayacağınız dün aksam 7 den gece 1 e kadar hastahane ve karakollarda uğraştım. Allahtan ne canımsa bir şey oldu nede ceza yedim.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    büyük geçmiş olsun. Allah kötüsünden saklasın.

yav hemşerim kurye misin sen? kötülemek için sormuyorum, ben kardan bir gün önce motoru bırakırım toplu taşımaya geçerim kardan bir sün sonra motora çıkarım onun için diyorum hani mesleğinse anlayacağım... ama karda 2 teker; hem de motorlusuna binmek aranmak gibi sanki?

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba ,

Kaza geliyorum demis.. Geçmiş olsun.. Madem göremiyordunuz, haybeye ezbere surmeye niye devam ettiniz, hata etmissiniz..
    efendy06 bunu beğendi.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    ALLAH beterinden saklasın..ucuz atlatmışsınız.. size tavsiyem tekraradan muayne olun ne olur ne olmaz..hemen ayaklanmışınız.. ilk müdehale apor topar gibi geldi bana .

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    geçmiş olsun.
    buğu önleyici camlar var kasklar için . basit bir konfor aracı gibi görünse de güvenliği arttırıcı bir şey. ibret aldım en kısa sürede edinmeyi düşünüyorum. motorunuz ne marka bilmiyorum ama uygun ebatta kış lastiği var ise gerçekten işe yarıyor. çok daha geç kilitliyor.

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Hocam yapcak birşeyim yoktuki vizoru temizliyorum 200 metre gitmeden aynı oluyor tıpkı buz katmanı gibi birikiyor camın üzerinde.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun

Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    Geçmiş olsun. Sana bişey olmamış ya gerisi önemli değil.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı justlook78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (...) vizoru kapatıp sağ şeride geçtim yavaşça ezbere gidiyordum.
    (...) zaten az olan hizimi 50-60 a kadar düşürdüm (...)
    Çok geçmiş olsun! Ama başlığı yanlış açmışsın. Zira buna kaza değil intihar girişimi denir.
    Allah beterinden korusun.
    Sağlıcakla kal,

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Geçmiş olsun kazadan sonrası çok yorar adamı hastane karakol bilmem'ne zor iş yani arkadaş bu havalarda'da binmeyin canınızın kıymetini bilin

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Gittim bu gün zaten beyin cerrahi bölümüne yönlendirdiler Bel - Boyun - Baş hepsini de çeken Mr cihazina benzeyen bi cihazla çektiler Doktor tüm omurlara baktı sıkıntı olmadığını söyledi kas zedelenmesinden dolayı bir kaç gün acı cekecegim sadece. 5 günde rapor verdi ancak işteki sigortalılik sürem daha dolmamis galiba o sebeple raporu veremedi hastahaneden çıkıp işe gittim. :(
    mehmetenis bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Geçmiş olsun ama arkadaş sakat kalmadığına şükür etmiyor da hastanede karakolda zaman kaybetmiş şikayet ediyor, ceza yemediği için de zil takıp oynayacak sanki. şaka mı bu yoksa. Kardeşim ölümden dönmüşsün sanki başkasının ağzından konuşur gibi rahatsın. Ben olsam herhalde tövbe eder hayatımdan motosiklet ile ilgili konuları silerdim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İş yerindekilerle konuş amiriyle müdürüyle durumu anlat o şekilde çalışma git evine yat

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Kendi motorum olsa binmemde kurye olunca mecbur biniliyor hocam. El oğlu anlamıyor her yağışta paketmi kapatayacağız diyor. Tüm kuryeler ben kaza yapamadan önce ısrarla uyarmamiza rağmen ana bayiden izin alınamadı galiba paketin kapanması için.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı justlook78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yapcak birþeyim yoktuki vizoru temizliyorum 200 metre gitmeden ayný oluyor týpký buz katmaný gibi birikiyor camýn üzerinde.
    Ahh ya.. Yapacak şey belliymis, illa seyir almaniz gerekiyorsa takip mesafesine dahi dikkat etmemissiniz,durabilecek hizda olmaniz gerekirdi.. Hele de hava şartları motor surmenize engelse, gerekli yeterli ekipmaniniz yoksa yine surmemelisiniz..
    Canınızdan olabilirdiniz,ucuz atlatmissiniz..

Kazayi dusunun, hatalarinizin farkina varin aksi halde aynı hatayi tekrarlamak istemezsiniz, mario degilseniz..

Kuryeymissiniz, simdi gordum hakkinizi arayin, size kış günü yeterli ekipmani ne diye sağlamıyor bunlar ?

Kelimeler kifayetsiz. Çok üzüldümm... Geçmiş olsun

Motosikleti
    Bajaj BOXER BM 150
    Yok hocam geçip gidince anlatırken rahat olunuyorda yaşarken ne çektiğimi kafamdan neler geçtiğini ben bilirim, Motora tövbe etme kısmına gelince başta düşünmedim değil hatta bugün ilk kullanisimda bayağı korkarak sürdüm ama insan sürekli korku içinde kullanınca daha çok dikkatsizlestigini ve hata yaptığını farkettim aksama doğru motorla barıştım. Korku kalmadi aksine deneyim kazandım ve artık daha dikkattliyim. Birşey olmadığı içinde Allaha şükürler olsun.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Geçmiş Olsun,,,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Boyunlukların fiyatı ucuzlatılmalı. "Çok gerekli tedbirleri bir ekipman ama hepimizin alamayacağı kadar pahalı.
    Geçmiş olsun.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun karlı havada ne işiniz var motorla Allahtan bişe olmamış boyunluk takmak zorunda kalmamışsınız ben 3.5 ay boyunluk takmak zorunda kalmıştım(basketbol potasının tepesinden boynumun üstüne düştüm nası olur demeyin oluyo 8. Sınıftaydım ) hiç bi şekilde çıkartmanız yasak kaşıntıdan kokusundan artık katlanılmaz oluyo uyku deseniz oda yok robota dönüyosunuz ayrıca çıkarttığımda boynum o kadar incelmişti ki zürafaya benzemiştim tam bi psikoloji bozma aracı yani.Bu yüzdrn boynunuza bişe olmadığı için çok sevindim.
    mehmetenis bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyunlukların fiyatı ucuzlatılmalı. "Çok gerekli tedbirleri bir ekipman ama hepimizin alamayacağı kadar pahalı.
    Geçmiş olsun.
    Katılıyorum, bir boyunluk tulum parasına olmamalı
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)