Merhaba arkadaşlar B ehliyet sahibiydim ve dün a2 için ehliyet sınavına girdim.
Toplamda 3 kere 20'şer dk motor kullandım.
Bu pazar (1 şubat) direksiyon sınavına girdim.
Sınav gözetmeni "Oğlum niye hızlı gidiyorsun (slalom - 8 için falan diyor. 2'nci vites'de gaz vererek dolanıyordum parkurda.)
Sıkıntı yok tabi daha ilk turumda beni izlemeyi bıraktı. Trafiğe çıkarken sana karşı görüşümüz olumlu hadi gazan mübarek olsun dedi.
Neyse atladık gidiyoruz. 50 km'yi geçmiyorum çok rüzgar var zaten. Gözetmen yavaş gitmemi istiyince hız yapmadım.
Sonra arkadan bir el işareti geldi bassana der gibi. 60-70 yaptım gaza gelmedim (Hız sınırı 70 ama Belki tuzak ne bilim işimizi sağlama alalım)
Herşey süper dolandık tam parkur alanına kapıdan giriyorum kornaya bastılar. Durdum vitesi 1'e atacak kadar aşağıya bastım ama geçmemiş. Ne bilim hiç 3'ten 1'e hızlı atmaya çalışmamıştım. 2 de kaldırınca rolentide stop ettirdim haliyle ilk defa. Sıkıntısız geçtik ALLAH'a şükür.

Bir çocuk vardı normalde scooter kullanan. İyide kullanıyordu vitesliyi sıkıntısı yoktu hiç.
Parkuru bitirdi, Trafiğe çıktı geldi baktım yüzü asık. Hoca direk buna şurada bi kaldır motoru bakalım stop edip dedi.
Başladı çocuğun elleri ayakları titremeye. Normalde sıkıntısı olmayan çocuk ulan 10 hak verdiler fazla fazla. 10'da 1 yaptı heycandan.

Ben derimki arkadaşlar sakın stress - heyecan yapmayın bu işlerde.
Sakın 1'inci viteste kullanmayın parkurda. 2'ye atın ve bırakın rolentide bütün parkuru dolaşın.
Zıplatmaz, hoplatmaz, korkutmaz temiz temiz gidersiniz. Düz çizgi'den geçerken sakın yavaşlamayın aksine hızlanın.
Yavaş zor geçersiniz. 2'nci vites'de gaz vererek geçin göreceksiniz tek seferde fişek gibi geçersiniz. Ama yavaş geçmeye çalışırsanız mutlaka o direksiyonu oynatırsınız.
Ciddi anlamda ÇOOOOOK basit... Motor'dan korkmayın bırakın motor sizden korksun üstte oturan sizsiniz gençler.

Fiyata gelirsek.

300 TL kurs istedi. "Maltepe HAS sürücü kursu"
100 TL sınav ücreti dediler verdik.