Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilk chopper

Motovento
    REKLAM ALANI

yeni ehliyet aldım ve ilk motorumu alacağım. chopper almak istiyorum 250cc ile başlamalıyım galiba. sizce 10000 tl bütçe ile ne almalıyım gv250 çok konuşuluyor yoksa en 500 ya da xvs 250mi almalıyım hiç bilgim yok yönlendirirseniz çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    paranı boşa harcama derim,benim gittiğim yoldan git,başlangıç olarak kuba superlight 200 al,ruhsatı vs 6000 tl tutar (sıfırı),üstüne kalan paraylada kendine ekipman alırsın.sonrasında daha iyi bir makineye geçiş edersin,chopper arenasında türkiyede regal raptor ve hyosung gv250 ler ederinden daha fazla pahalı,gerek yok o makinelere 10000 tl bütçe girmeye yazık günah yani...heleki giriş seviyesi için gereksiz yatırım olur.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10000 lira az para değil üzerine 2-3 lira daha koyda motor al. 650 dragstar olabilir. yerinde olsam alıp satmakla uğraşmam giderim gis akademiye alırım eğitimimi binerim motoruma. 250 cc alıp 40-50 bin km şansına gitmekten daha iyi

EagleRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona 250 | Honda CBR250R
    Bende yaklaşık 10000 tl ayırarak başladım bu işe. 9000 tl ye sıfır regal raptor daytona 250 aldım. 600-650 plaka ruhsat falan ekledik üzerine. Ekipman için bütcem ayrı idi 2000-2500 tl ye kadar ekipman için zorladım. 13-14000 den çıktım yani. Ekipmansız kesinlikle motor alma zaten. Arkadaşın dediği gibi motosikleti düşük fiyattan al gerekirse 1 sene kullan öğren sonra değiştirirsin.

disturbed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Xvs250 alma eğer tamir işlerinde çok iyi değilsen. Lifan lf250b tavsiye ederim. Parçası bol. Dragstar650 de alma. Çok ağır makine, yeni başlayan biri için kontrolu zor olabilir. Regallerin performansı iyi ancak sanayi ile araları da iyi hyosung gv250 guzel, guçlu ve 250liklerin içinde en sorunsuzu. Ama yinede pahalı kaçıyor. Superlight200 de guzel motor. Başlangıç için en uygunu, bu butçeye gore lifan ya da superlight.
    solmyr ve Salih_T bunu beğendiler.

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı düşüncelerle 3 ay boyunca motor araştırdım bende bütçemi sizin gibi ayırmıştım ama Türkiyede küçük cc choper malesef zayıf piyasa daelimlerden dragstarlardan sonra en iyi seçenek ikinci el bir cbf 150 diye karar verip başladım hem aldığım fiyata satabilir zarar etmem hemde başlangıç için daha kolay bir motor, hemde parçası ucuz. ybr de olabilirdi. illa biraz büyük olsun diyorsanız inazuma yı tavsiye ederim kaslı bir motor olarak dediğiniz fiyata temiz bir ikinci el bulabilirsiniz zararınızda olmaz.hem biraz öğrendikten sonra ikinci el yıllanmış bir choppere kendi tecrübelerinizle girebilirsiniz. Burda dediğim mantık kaliteli ve konforlu bir motoru çok para kaybı yaşamadan kullanabilmek.
    capozzz bunu beğendi.
    "Edeple gelen lütufla gider"

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    benim bütçe 8.000 seviyelerde olacak yaza doğru... Rks cruiser 250 ve lifan lf250 ye bakıyorum.. sıfır yada uygun fiyatlı temiz 2. el.... başlangıç için bunlar iyidir diye düşünüyorum.... tamam dragstar ve shadow iyi motosikletler.. ama yeni başlayan adamı zorlar.. benim gözüm korktu şahsen, yakından inceledim de baya bi ağır ve kalıplı makineler...
    Bulursam uygun fiyatlı gv 250 de olur..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    kardeşim hysong 250 den şaşma kullananlar çok memnun bende tavsiye ederim çinli alıp üzerinde vibrasyondan mağfolacağına güney kore her zaman iyidir.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    butceni biraz zorlayabilirsen kawasaki vulcan s e bir bak.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    başlangıç için düşük cc iyidir.
    250 lik düşünüyorsan. çin düşünme derim. Yıllarca çine bindim. Hyosung'a binince vay be çektim. Bir de japona binsek ne olacak bilmiyorum.
    gv250 leri öneririm. Bütçeni zorlamayacak şekilde EFI enejksiyon lu modellerinden alabilirsin. Üzmez

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Korumalarınız yok ise, öncelikler onları (kask - eldiven - mont - çizme - pantolon- bellik vs.) tamamlayın, kalan bütçe ile motor bakın derim.

Bu çok sık yapılan bir hata (ilk motorumu alırken ben de yaptım), genellikle sadece kask falan alınıp kalan tüm para motora yatırılıyor.

Sonra ilk düşüşte tatsız sonuçlar doğuyor.

Sorunuza gelirsek; 250 cc başlangıç için bence ideal. Yamaha Drgagstar 250 - Suzuki Vl 250 intruder - Hyosung gv 250 - Keeway Superlight - Honda rebel - Regal Raptor gibi seçenekleriniz var.

Eğer temiz bulabilirseniz bence tercihinizi Japon'dan yana kullanın.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    adamın bütçe maksimum 10000 tl ve muhtemelende ekipmanlar bu bütçeye dahil.Hala gv250,intruder vs diyen var...

Konuyu açan kardeşim;
    bende chopper kullanıyorum,hız yapacak değiliz zevk motoru bu ve işimiz görülsün misali elindeki bütçeye en uygun model kuba superlight 200cc modelidir.kendim kullandığım için demiyorum,sana bu makine "sıfır" olarak ruhsat vs dahil 6000 tl ye gelecek cebinede 4000 tl kalacak,onlada istediğin mont,ekipman vs alıp yoluna bakacaksın,hatta yine üç-beş miktarda cebinde kalır.

yani amerikayı keşfetmeye gerek yok,böyle bir makineyi al-kullan 1 yıl sonra 4-5 bine sat ,alıcısı oluyor yani ordada sıkıntı yok.
    tavsiyem maceraya atılma,bütçeni artırayım derken iflas bayrağını çekme,bir araştır neymiş nasılmış bu motor? kaç kmde ne yakarmış ülke genelinde servisi zartı zurtu genişmiymiş bir bak..herşeyden önce motorunda tipine bak yani

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    dayı kuba genel müdürü heralde
    2009 dan 2014 e kadar çine bindim. Çin alma derim. He başlangıç için yine iyi diyorsun. Ama sonra bir japona binince anlıyorsun, iyi o motorda düşmedik diye. Çünkü fren, vibrasyon, arıza dan illallah çekiyorsun.

waffenSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 390
    çapır motor da cc nın pekte bir önemi yok azcık ağırlıklar oynar o kadar sonuçta hantal makinalar git bir vitesli motor sürmeyi öğren sonra 650 750 lik bir makine al dahada uğraşma
    sahsen ben böyle düşünüyorum

Motosikleti
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dayı kuba genel müdürü heralde
    2009 dan 2014 e kadar çine bindim. Çin alma derim. He başlangıç için yine iyi diyorsun. Ama sonra bir japona binince anlıyorsun, iyi o motorda düşmedik diye. Çünkü fren, vibrasyon, arıza dan illallah çekiyorsun.
    arkadaşım sapla samanı birbirine karıştırma,dayın filanda değilim kuba'nın müdürrüde,hitaplara dikkat edelim!

BEn kendimce tavsiyede bulundum arkadaşa,elindeki para belli imkan belli,o imkanlarada bu motor iyi gider dedim.Sonuç itibar iile çinde üretilen bir motor olabilir ama yolda adam gibi kullanılan bir kuba motorun kaldığını gördünüzmü?
    japon malı için tecrübe ve iyi para lazım,bu arkadaşımızın durumu "söylediği kadarıyla" belli ölçütlerde dolayısı ile mantıklı çözümü bu,çinde alsan japonda alsan mutlaka 1-2 yıl içinde motoru değiştiriyorsun cep telefonu değiştirir gibi,farkı yok yani.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Geçen yıl bu tip motorları epeyce araştırmıştım. İlk göze batan gv 250 oda ederinden pahalıya satılıyor. Onun yerine rks, lifan, kuba dan birine seçmen her açıdan senin için en iyisi olur. Ayrıca motoru sırf zevk için almıyorum şehir içinde de kullanıcam diyorsan başlangıç için çapırdan vazgeçebilirsin benim gibi. Ben pulsarı sırf şekil motor diye aldım ve memnunun sanada tavsiye ederim. Pulsarın tek eksisi selesi yüksek. Yere tam basamadığın için motora hakim olamayacakmışsın hissi veriyor.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hocam herzaman sıfır derim

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Arkadaş yeni başlayan biri için 250 cc üzerine çıkmamak ve ağır olmayan bir motosiklet alternatifi üzerinde durman güzel.
    Doğru yoldasın.
    Başka laflara kulak asma.

Tarz olarak chopper'ın sana hitap ettiğini düşünüyorsan ve daha önce hiç kullanmadıysan mümkünse bayiye git üzerine otur bak hakikaten sana uygun mu diye. Tabi daha güzeli varsa bi arkadaşının motoru ile ufak bir sürüş yapman.

Belki chopper hiç sana göre de olmayabilir.Deneyip bakman lazım.

Baktın ki chopper tam senin kalemin.

Tercih ettiğin GV 250 kendi klasmanında şuan için en iyi tercih.
    Sahibinden de uygun fiyata sınırlı sayıda sıfır GV 250 satan bi bayi vardı.Motorların rengi de çok hoş doğrusu.

Yıllarca güzel güzel bineceğin bir motor olacaktır.
    Ben GT 250R 30.000km kullandım. Bir kere ayaklık müşürü bozuldu (40tl) şimdi arkadaşımda motor. Hala sıkıntısız kullanılıyor.
    Biliyorsun GV 250 ile aynı alt yapıyı kullanıyor.

Şimdi top sende

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    chopper cruiser alıyosan chopper cruiser almak zorundasın çakması işe yaramaz. al gerçeğini koy garajına in arada parlat temizle marşına bas pata pata pata rölanti sesini dinle... ekipmanada fazla bi bütçe ayırmana gerek yok deri yelek giyiceksin zaten kafaya bir adet kask eldiven tamam. ne alırsan al ss ve chopper çakması alma..

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    http://daelimtr.com/Motorsikletler/Daystar-250

Bu motora baktım geçen, anlamam chopperdan ama Regal'e göre daha kaliteli gibi geldi bana. Güney Kore malı sanırım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)