Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya mı mondial mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fatihunak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MG Classic
    Merhaba arkadaşlar daha öncede yazmıştım.

2200 lira asya cg 125 (orta derecede kask ve halat kilit + kapıya teslim hediyeli) + 2 yıl garantili

2085 lira mondial 125 classic (1,5 yıl garantili)

2200 lira para ayarladım son olarak, 500 lirasını sigorta ve ruhsat,plaka için ayırıyorum.

Geriye 1700 lira param kalıyor. Üstünüde kredi kartından peşin olarak taksitle ödiyicem.

Aslında 2.ci el alıcaktım ama bi motor beğendik herşeyi on numara, ustasınada gösterdik hiçbir sıkıntısı yok. Son olarak başka bi ustaya gösterelimde kafamıza yatsın dedik başka bi ustaya gösterdik usta bu motor en az 20 binde dedi. Adam ilk başta itiraz etti falan ama en sonunda ne olduysa karar değiştirip aslında 3 binde değilde 24 binde kusura bakma hakkını helal et dedi. Boğaz boğaza geliyoduk az daha. Anlıyıcağınız ikinci el alıp başkasının kirlettiği motora binmektense çin malı sıfır motora binerim diyorum.

Bende isterim iyi bi japon malı kullanmak ama şuan imkanım yok. Anlıyıcağınız bu konuma motor alma daha iyi diyicekler yorum hiç yorum yapmasın.

Gerçekten yorumlarını çok beğendiğim kişiler olduğu için bu foruma yazıyorum.
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Cg tarzı eski tip itecekli motorlara bulaşma derim. Titreşimden elin ayağın tutmaz olur. Biraz sabret ya da gerçekten güvenilir birisinden Mondial Drift gibi daha kaliteli ve rahat bir motosiklet al derim.

gargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr125 2007,kuba hasat scooter 100cc
    Bende kuba olanı vardı bu tip motorlardan, 375 km de 800tl zararına sattım,motor dan inince her tarafım uyuşuyordu :D
    tavsiye etmem bu tip motorları,burda genelde 18 20 li yaşlardaki gençler biniyor,vaz gectiginiz motor marka model neydi?
    20 25 bin km cekinilecek bir mesafe deyil, motoruna baktiysa sıkıntı olmaz,sattigim Hyundai cin mali motor şuan 65 bin km civarında, alan kişi halen biniyor,

Cewdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondial yada Kanuni yada Kymco al diğerlerini salla

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS jupiter 110
    Aynı fiyatlara Bajaj boxer var. onu tavsiye ederim. hem yukarıdaki 2 motosikletten daha güçlü, hem daha sağlamdır.
    muhammetcon bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    ilk defa motora biniyorsan titreşimi hissetmessin çünkü o anki hevesle felan titreşim umrunda olmaz 2 side sağlam motordur parçaları birbirine uyar ama mondial almanı tavsiye ederim piyasası iyidir sağa sola 70 km hızla gidersen sıkıntı olmaz fazlada titremez senide üzmez parçaları ucuzdur sinyali kırsan 10 tl ödersin motor bloğu oldukça sağlam ve basittir orjinal binersen sana sıkıntı çıkartmaz anlıyacağın 8000 km kullandım biraz daha hızlı gidebilseydi satmıyacaktım son hız 105 km aslında biraz daha gidiyor ama o hızdan sonra sanki motor hiç duramayacakmış gibi oluyor hafif rampada 120 gördüm ama o motorla çok tehlikeli titreşim pek umrumda değildi açıkcası çünkü acil gitmem gereken yerler oluyor işimi fazlasıyla gördü ve ayrıca motor bloğu ısındığı için birde ayaklara örtü alırsan kışın kalorifer gibi oluyot

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    titreşim kişiden kişiye değişiyor bende mondial vardı titreşim beni rahatsız etmiyordu cbf kullanan arkadaşımda benim motorumu sürdüğünde çok titreşim yok rahatsız etmiyor diyordu. o yüzden titreşim için yorumlara çok takılma. hem 100 lük olanlarından al vergi vermezsin ileride de 150 lik silindir seti taktırırsın gayette güzel olur

Motosikleti
    Mondial 125 MG Classic
    Yorumlarınızdan mondial'e karar verdim, ay sonu alıyorum ihşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Asya daha önce kullandığım bir motordu, ehliyetsizken 2-3 ay işe gidip gelmekte kullandım, hiç bir sıkıntı verip yolda bırakmadı. Bi yandada önemli olan bu motorun parçalarının bulunması, Allah kimsenin başına vermesin bi kaza olduğu zaman bi daha bu motordan hâyır göremiyiceksem almamın bi anlamı yok, şuandada hergün otobüse tahammül edemediğim için elimdede düşük bütçe olması nedeniyle bu motoru tercih ediyorum

Allah nasip ederse 1 seneye kadar bi honda çekeriz altımıza

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2.200 tlye drift alınır köylü cglere hiç bulaşma ehliyet sınavına cg ile girmiştim gerçekden drift cgye göre Mercedes gibi kalıyor

Motosikleti
    Mondial 125 MG Classic
    Driftin fiyatı 3493,00 TL, 2200 liraya nerde var söyle alalım

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi aldığın gün sevinirsin bi sattığın gün.. yarı fiyatına hurda japon al motor yaptır uğraşmayıda seviyosan. işin sonunda hiç satmayı düşünmeyeceğin bir motorun olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)