Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Altın Elbiseli Adam Kawasaki Ninja 250SL İncelemesi!

Motovento
    REKLAM ALANI
    neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Ben objektif bir insanım, kendi kullandığı malı benim kadar acımasız eleştirende yoktur sanırım. Şuan hangi konularda beğenmediğinizi açıkladınız ve şimdi yerine oturdu eleştiriniz. Detay vermeden verilen eleştirilere hak verirsiniz ki o markayı kullanın ya da kullanmayın baya bir eksik kalıyor.

Göstergesi küçük görünüyor doğru, bende ilk aldığımda yanına gittim bu ne arkadaş dedim böyle. Ama motor çalıştığında ve biraz kullandığınızda nedense artık küçük gelmiyor, olması gerektiği gibi diye düşünüyorsun. Bu sadece benim fikrim değil başkalarının da fikri bu yönde.

Sele ve konfor konusunda haklısınız, ben en baştan beri bu konuya değiniyorum zaten.

AEA nın da bu kadar beğenmesinin bence en büyük sebebi, motorun çok iyi bir fiyata sahip olması ve üzerinde gelen dunlop lastikler.

AEA kendisi de söylüyor ayrıca benim laflarıma da tamamen güvenmeyin kendiniz araştırın diye.

Ben bu motoru kullanıyorum, şuan eminim Türkiye de benden daha fazla binen yoktur. Kendi fikirlerimi tekrardan yazacak olursam.

Motorla uzun yolculuklara çıkacaksanız, artçı ile binecekseniz, kesinlikle üzerine binmeden almayın, çünkü rahat bir motor değil. Tamamen sportif bir sürüş düşünülerek dizayn edilmiş.

Bagaj zaten yok, birde kawasaki nin servis durumu var. Şu bir gerçek ki Honda kadar hiç bir markanın geniş bir servis ağı ve desteği yok.

Bununla birlikte son hız sizin için önemli ise gidipte 28 bg tek silindirli makineyi almayın. Fuarda Yamaha YZF r25 bekleyin. Evet motorun ara hızlanması çok iyi ama son hızda tek silindir makine ne kadar iyi olabilir cevabı youtube de mevcut zaten. 160 anca çıkıyor.

KTM ye gelince RC200 kullanmadım yorum yapamıyacağım, ama malzeme kalitesi ve sürüş keyfi olarak KTM zaten bambaşka bir firma.

Araştırın, okuyun, hiç bir markaya bağlı kalmayın. Cebinizdeki paraya hangisi daha çok şey verdiği ile gönlünüzden geçen motorun dengesini kurup onu alın. Ve tekeriniz her zaman yere düz bassın.

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Ahmetbahadır, Sam@, hamzarat ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    f/p oranı makul arkadaşlar bence.

grenaj kalitesi uzaktan zx10-r gibi duruyor

aea 'nın objektifliği konusunda yorum yapmayacağım.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    z250sl'den daha hafif

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Fiyat performansı harika.

Yeni baslayana, cınlıden japona geçmek isteyene, 250 ye geçecek olana daha avantajlı bir seçenek daha yok.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Sonunda beklenen video çıktı . Aea baya bi sevmiş anlaşılan motoru yorumlarına göre . Ktm olsaydı belki abartır derdim ama adam zaten sürekli kawasakiyi eleştirmesine rağmen bu motoru f/p olarak sevmiş . Çünkü şuan fiyatı hyosung 250'den bile daha ucuz ve alır almaz lastik masrafıda gerektirmeyecek . Bu motor genel olarak 160-175 cm arası insanlar için daha çok tutulacak anlaşılan . Uzun boylu ve kilolu arkadaşlara göre değil . Ve alan kişilerin artçı olarak kızdan başka birisini arkaya almamaları lazım . Zaten sizde biliyorsunuz bu motoru gidip bende incelemiştim tabi çalışır vaziyette olmadan .
    mete_han bunu beğendi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Artçı selesi.... Bana gelmez. Herdaim Artçılı binen benim gibi kişilere gelmez.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Barkın sana güveniyoruz adamım...bu videon yüzeysel olmamış daha net olmuş...eline sağlık...

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Valla ne diim hayatım da hep kawasakinin ayrı bi yeri oldu her genç gibi zamanında bende yeşil bir kawasakim olsun demişimdir ama bu sene de olmayacak anlaşılan çünkü motor çok çok küçük duruyor resmen barkının içine kaçmış gibi videolarda, kaldı ki bende kilo ve boy olarak barkınla aynı sayılırım bana da saplanmış gibi duracak o zaman motor.

O zaman ne yapıyoruz? Açıyoruz ellerimizi dua ediyoruz Allah' ım ne olur yamaha az insaflı olsun cebimizi yakmasın diye
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Alanlara hayirli olsun kazasiz belasiz binsinler insallah. Kim ne derse desin motor cok ufak gorunuyor. Bir ninja 300 un heybetli gorunumu veya cbr250 nin gorunumu yok bence.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Barkın usta bizi gaza getirme

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ben ninja 250r kullaniyorum sl'nin oturuş şekli daha güzel öyle alçak filan değil sadece daha ince eski 250r'a göre
    neonxc bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    güzelde çok küçük , kızlara daha çok yakışır

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninjada da 4 lü flaşör yok gibi gördüm bu Japonlar resmen insanı enayi yerine koyuyor
    vizede sıkıntı memur illa 4lü flaşörleri aç diyecek fakat bu modelde yok deyince de anlamayacak

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Cewdt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkez istedği yorumu yapmakta özgürdür benim yorumum fazla abartığı yöndedir .

Motoru görmeden - bilmeden yorum yaptığımı siz nerden biliyorsunuz ?

Gördüm-inceledim özerinede bindim

Evet çok boş konuşan-keğıt üstü rakamlara göre yorum yapan insan epey var ancak her yorum yapan da böyle olacak diye bir şey yok..Bu ne saçma ön yargı !

Barkın böyle dedi diye biz aksini söyleyemez miyiz??
    Kendi sahip olduğun motorla da bi kıyaslarmısın 250sl'i....
    Seko bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Adam övüyor övüyor sonra diyor ki "Motor küçük geldi, rahat edemedim ve artçı selesi 2 selpak kadar". Benim için bu noktada konu kapanıyor. Bir motor rahat olmadıktan sonra (kendim de üzerine oturdum), ne kadar iyi gittiğinin, hangi lastikle geldiğinin bana göre bir önemi yoktur. Yarışa girmek için motor almıyoruz. Kawasaki böyle bir kasa kullanarak hayatının hatasını yapmıştır. İlerki zamanlarda CBR250 gibi onlar da daha büyük bir kasaya geçeceklerdir.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR250 kadar herkeze hitap eden bir motor değil. tüm özellikleri göz önüne alındığında cbr250 daha başarılı bence.

euro düşük olduğu sürece 250cc sıfır race makina isteyenlere nefes aldıracak bir secenek. Alıp bi tane TMF 250 cc de yarışmalı

diğer yandan 14000+2000 ekipman+ 700 lastik eşittir 17 bin ve bir cbr250 ediyor. yok artık lebron James

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ninja250r zaten kasası büyüktü büyükten küçüğe gectiler yani

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vizede sıkıntı memur illa 4lü flaşörleri aç diyecek fakat bu modelde yok deyince de anlamayacak
    bu hiç aklıma gelmemişti demek ki tr de 4 lü olması zorunlu değil ki ithal edebiliyorlar
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

bir tek benim mi dikkatimi çekti? motor daha 108 kmde (videoda 3.57 saniye) sıfır yuz denemesi, top speed denemesi!! napıyonuz la siz? içim acıdı resmen yazık ya.. ki sahibinin eşide bu forumdaydı sanırım bir postunda 14 kmde verdiklerini söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. neredeyse 100 km tapa gaz mı kullandınız daha rodajın kapısından yeni giren motoru naptınız yazık günah valla.
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Canlı olarak inceledim, bence güzel motor ama R25 gelecek dertler bitecek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)