Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor marş basıyor ama çalışmıyor! Acil yardım akü zayıfladı :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba CR1
    Öncelikle selamın aleyküm kardeşlerim. Motosikletimi alalı tam 3 ay oldu. Modeli Kuba CR1. 5 gün önce buzlanma nedeniyle motorum çok yavaş sağa yere yattı kaldırdım yoluma devam ettim ertesi gün tekledi motor bazen diğer gün ise stop etti bi daha çalıştıramadım. Motorum marş basıyor ama çalışmıyor. Bujiyi söktüm temizledim ateşlemesinide kontrol ettim ama sorun ne bulamadım yardım edin? Ayak marşı yok bu arada motorda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 135 uag yakında 200 cc :)
    Gaz verince motor çalışıyor gazı kesince motor kendini kapatıyorsa rolanti ayarını bi kontrol et

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    aynı soruna benzer bende yaşadım. yamaha servise gösterdim. 2 saat aküyü şarj etmem gerektiğini söylediler.
    yasindemirel bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Gaz verince değil hiç bir şekilde çalışmıyor sadece marş basıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Sorun aküde ise vurdurarak çalıştırabilir miyiz atillatopal9? Daha yeni kendim denedim çalışır gibi oluyor çalışmıyor ki bu da tek başıma olduğumda dolayı yani 2 3 kişi olsa çalıştırabilir miyiz? Motora zarar verecek farkındayım ama yapıcak bi şey kalmadı son çare sanırım

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Jikle çekip çalıştırmayı denedinmi? Hava ayarınıda bir kontrol et. Karbüratöre yeterli benzin geliyormu bir kontrol et.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Normal halde hiç belirti vermiyor. Jikleyi çekince egzozdan hafif güm güm sesler geliyor. Hava ayarını nasıl kontrol edeceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Aküm gerçekten zayıfladı

Motosikleti
    İlk iş karbüratöre benzin geliyormu kontrol et. Sürekli marş bastığın için motor boğulmuştur şimdi, ard arda marş basma. Bujini sök, imkanın varsa değiştir. Ateşleme yapıyormu kontrol et. Şimdilik aklıma gelenler bunlar, inş çözersin sorunu.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Karbüratöre benzin geliyor boruda bi sıkıntı yok. Bujiyi söktüm temizledim, ateşleme yapıyor. Hava ayarı mı acaba sorun. Yardım edin cidden moralimi bozdu bu durum

Motosikleti
    Karbüratörün silindire bağlandığı kısımda yani karbüratörle manifoldun arasında altta bi vida var(hava ayar vidası) onu biraz gevşet öyle dene.

Motosikleti
    Kuba CR1
    Sıkıntı bi anda oldu. Düştüğüm için sanırım buji ıslandı. Temizledim ama olmadı yine. Bujiyi değiştiriyim. Dediğinide deneyim bujiyi değiştirmeden önce. Başka bir fikri olan var mı arkadaşlar?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    motorun karburatörlü vurdurarak dene bence sen motoru boğdun aküde zayıfladı çeviremiyor bul bi bayır sal aşşağı tak ikiye sal debrajı yan yatmayla buji ıslansa bile kurur hava ayarını bilmiyorsan yapma kolay tornavide gircek yerede koymuyorlar malesef hava ayarı motorun sesini dinleyerek çalışma sıcaklığındayken yapılır

Motosikleti
    Kuba CR1
    valla ateşlemede bi sorun yoksa çalışması gerekir düştüğünde bi yerler kırılmış olabilirmi acaba diye aklıma takıldı marş bastığına göre sigortada sağlam bence bi vurdurmayı deneyin olmazsa doğru garantiye bendede aynı motosikletten var egzozun içinde parça kırıldı garantisi değiştirdi hiç bi sorun yaşamadım servise götür yakınsa hemen hallederler akününde garanti içinde olduğunu unutma para isterlerse 5 kuruş verme kardeşim

Motosikleti
    Kuba CR1
    İki kişi denedikte yok vurdurulmuyor :D Buralarda yokuşta yok Konya olunca malum bildiğiniz ova mübarek :D Yapcak bi şey yok servis yolu gözüktü teşekkür ederim hepinize

Motosikleti
    Kuba CR1
    düz yoldada vurdurabilirsiniz vitesi 3 e takın debriyaja basın biri itelesin sizi sonra birden debriyajı bırakıp ufaktan gaz verin :D bu arada bende karamandayım yakınmış memleketler soldaki kırmızı düğmenin açık olduğunu benzinin karbüratöre gittiğinide bi kontrol edin derim :D

Motosikleti
    Kuba CR1
    Kardeşim iki kişi vurdurduk çalışır gibi oluyor ama çalışmıyor vala içim gidiyo kaç gündür :D Her şey kontollü ama sıkıntı ne hala çözemedim. Karbüratöre giden boruya baktım benzin gidiyor. Çıldırıcam :D

Motosikleti
    Kuba CR1
    neyse servise bi götür bakalım :D bende çok seviyorum motorumu kar yağdı 1 hafta binemedim bugün hava güzeldi elinden tuttum gezdik biraz :D

Motosikleti
    Sen onu hiç kurcalamadan doğru servise götür. Anlattıklarına göre ters giden birşey yok çalışması lazım. Subap ayarların sıkı olabilir. Ki çalışmaması için bayağı sıkı olması lazım. Sorunu çözdüğünüz zaman buraya yazmayı unutmayın.

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Akü zayıfladıysa takviye yapmayı denediniz mi ? Hocam yakıt durumuna da bakın, benzin vanasına filan. Benim acemilikte başıma geldiği için söylüyorum.

gargaburun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr125 2007,kuba hasat scooter 100cc
    Bu motorda, sağ gidonun olduğu yerde,kırmızı bir stop düğmesi varmıydı?o kapalı olabilirmi?

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Hocam aynı motor var 3 gün yağmur altında kaldı akü gitti sarj ettikten sonra aküyü çalışıyor artık.

Ayrıca eğer jikleri elden açıyorsan düşme veya yan yatma sırasında o tel geriliyor ve orası işlemiyor bizzat başıma geldi

el ile motorun iç kısmında siyah jikle olacak onu elle kaldırıp öyle ateşlemeyi dene çalışması lazım aküde sıknıtı çıkmazsa

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler