Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ilk kazamı yaptım :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    geçen sene 18 ocak 2014 günü bayiden teslim aldım motorumun tam 1. senesinde ilk kazamı yaptım. motorumu aldıktan sonra girmeye başladığım bu forumda çok kaza yazısı okudum. hepsine vay be dedim. ben kaza yapmam der gibi hissettim. çünkü çok efendi bir sürücüydüm. lakin dün tek şeritli bölünmemiş yolda giderken belediye otobüsü yolcu almak için durakta durmuş arkasındaki jipte karşı şeride geçti ve otobüsü beklememek için otobüsü solladı. neyse onu gören ben de daldım karşı şeride. o jip otobüsü sollamayı bitirmiştiki ben otobsün soluna girdim. otobüste körüklü belediye otobüsü. neyse 40-50 gidiyorum tam otobüsü sollamayı bitirecektim ki o da ne otobüsün önünden bi arabanın burnunu gördüm. benim geldiğim yerin tersine yola çıkmaya çalışıyormuş. arabanın burnunu görür görmez frene asıldım ve abs olmadığı için tekerlekler kitlendi doğal olarak sonrasında güzel bi kayış ve hoop yerdeyim :( neyseki yumuşak düştüm. arabayada çarpmadım allah şükür. ayağa kalktım 10 saniye sonra. motoru kenara çektiler etraftakiler. sonra adama biraz bağırdım. neden önünü görmediğin yere burnunu sokuyosun diye. otobüs koca taşıt otobüsün arkasında araçlar bekliyolar tamam. belki otobüsü sollayanlar olabilir. bunu düşünemiyo musun yani otobüs geçsin ondan sonra senden ana yola çık. motorum sol yana düşünce sol ayna ve sol fren maneti kırıldı. orta sehpada yamuldu. benim ilk kazam olduğu için bi işlem yapmam gerekiyormuydu bilmiyorum. sonuçta adamın arabası ile bi temasım olmadı. ama allahıma bin şükür hiç bi yerimde bişey yok.ama forumdan edindiğim bilgiler sayesinde kendimi yerde bulmama rağmen hiç heyecan yapmadım. önce bi on saniye yerde kaldım. vücudumu kontrol ettim. kırığım çıkığım varmı şuurum yerimdemi kafamı vurdummu gibisinden şeyler sordum kendime. hiç panik olmadım. tabiki korktum ama panik olmadım. çünkü o an zaten olan olmuş. durumu toparlamak gerek paniğe gerek yok. herkes bana bakıyor telaşına bile düşmedim.normalde sinirli biriyimdir adama biraz çıkıştım sadece otobüsün geçmesini neden beklemedin abi ki önümden jip otobüsü sollamıştı onun geçtiğini gördün arkasından 4-5 saniye sonra ben geçtim o jip geçti diye başka araba gelmicek mi demek oluyor yani bu dedim adama. sonra bi sigara uzattı onu içtim. bu arada motorun acil stop düğmesine ile yan yattıktan 10 saniye sonra bastım. motor yan yatınca zaten çalışmayı durdurmuş gördüm. ama ben nolur nolmaz düğmeye bastım. ayağa kaldırıncada motoru kontağı kapattım. adamda verilmiş sadaka bu oluyomuş demek dedi dalga geçer gibi. neyse abi hadi yoluna git bende gidiyorum birazdan dedim. ama ilk kazam oluşu beni biraz etkiledi. aynamda kırılsa şu ufak çaplı motosiklet düşmesi kazalarının tadına bende bakmış bulundum burda hep derlerdi düşmeyen motorcu yoktur diye ben her okduğumda hadi ordan ben düşmedim diyodum büyük konuşmuşum. ama adamın arabasını görüp frene asıldığımı sonra adamla göz göze geldiğimi hatırlıyorum sonrasında bi 5 saniyelik boşluk var hayatımda yerde yattığımı hatırlıyorum şu an azıcık belim ağrıyor ama ufak bişey allaha şükür. ilk kaza deneyimimi sizle paylaşmak istedim. okuyanada şimdiden teşekkür ederim bu forumda motosiklet ile alakalı bana bir dirhembilgi öğretendede allah razı olsun. tecbübeli birinden öğrenmek insana gerçekten çok şey katıyor
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

geçmiş olsun bende bu gün 0 motor aldım 3.motorum tecrübem var ama korkuyom yinede..

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Geçmiş olsun,arabayı gördüğünde ne kadar mesafe vardı ki tahminen 15-20 metre kala görmüşsündür

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    Alıntı manofsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,arabayı gördüğünde ne kadar mesafe vardı ki tahminen 15-20 metre kala görmüşsündür
    yok usta 5 metre bile yoktu o yüzden sonuna kadar sıktım diskleri :( sonuç yerdeyim

Cok gecmis olsun ucuz atlatmissiniz.
    Bu arada kazada suçlu sizsiniz gibime geldi. Birde adama bagirmanizi sok gecirmenize bagliyorum

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok gecmis olsun ucuz atlatmissiniz.
    Bu arada kazada suçlu sizsiniz gibime geldi. Birde adama bagirmanizi sok gecirmenize bagliyorum
    duran otobüsü solladım suçlumuyum gerçekten öyleyse bilmek isterim

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    geçmiş olsun..takma kafana motorla düşmeyen yoktur

düşenler ve düşecek olanlar vardır

Alıntı burakfbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duran otobüsü solladım suçlumuyum gerçekten öyleyse bilmek isterim
    Ters seride girip otobüs solluyorsunuz,hadi bunu geçelim. Peki otobüsün durdugunu goren arac gidecegi yonun seridine girmeyecekte ne yapacak? O adam neden bekliyordu? Trafigin durmasi ve gidecegi seride girmek icin. Siz adamin seridinde otobüs sollamaya kalkmissiniz anladigim kadariyla,birde adama bagirmissiniz

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Kaza konularını neredeyse hep çinli kullanıcıları açıyor? Neden çinliler.

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ters seride girip otobüs solluyorsunuz,hadi bunu geçelim. Peki otobüsün durdugunu goren arac gidecegi yonun seridine girmeyecekte ne yapacak? O adam neden bekliyordu? Trafigin durmasi ve gidecegi seride girmek icin. Siz adamin seridinde otobüs sollamaya kalkmissiniz anladigim kadariyla,birde adama bagirmissiniz
    araç otobüsün önünden yola burnunu uzatıyor ama sağa dönmek için değil sola dönüyor dolayısıyla benim karşıma süpriz gibi çıkıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs yok yiğit ondandır belki ama bütçe meselesi. bende isterim bi xmax tmax im olsun ama 17 milyarım yok :/

araç otobüsün önünden yola burnunu uzatıyor ama sağa dönmek için değil sola dönüyor dolayısıyla benim karşıma süpriz gibi çıkıyor
    Güzel kardeşim bende onu anlatıyorum sana. Sağa dönse sen haklı olacaktın ama adam kendi yoluna giriyor. Asıl sen onun yoluna zıplamışsın. Ya tam anlatamıyorsun yada ben anlayamıyorum

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Büyük geçmiş olsun Allahtan senin bir şeyin yok.Ama bir abin ve Trafik öğretmeni olarak söyleyeyim olarak maalesef suçlu sen oluyorsun.
    Neden çift şertili yani gidişli gelişli yollarda yolu ayıran çizgi dü çizgidir ve düz çizgide sollama yapılmaz sollama durumları ancak kesik çizgilerde olabilir.
    Eğer ki polis intikal etseydi büyük ihtimalle 8/6 seni kusurlu yazardı çünkü sollama yapılmaz yerde sollamaya çıkmışsın.öbür aracın hiç mi suçu yok bence yok adam zaten otobüs durunca yola dönüşünü tamamlamak için çıkmış ama yinede kusur oranları genelde ölüm veya yaralanma olmadımı tam verilmez büyük ihtimalle onada 8/2 gibi yazarlardı.
    Neyseki sende bir şey yok mal tamir olur aman kendine bir dahaki sefere dikkat et.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Otobüs durmuşsa arkadaş otobüsün içindenmi geçecek tabikide yanından geçecek jipli arkadaş sağa dönmek yerine otobüsün önünden sola dönüyor yani arkadaşa duvar oluyor biz olsaydık eminim otobüsün arkasında bekleyip otobüs hareket edince müsait bi zamanda sollar geçerdik

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    öncelikle gecmis olsun yukarda birinin sozu dikkatimi cekti genellikle cinli kullanicilar konuyu aciyor biz nasil forum arkadasiyiz sozde motorcular yardim sever falan filan deriz daha kendi tarafimiza saygimiz yok hep buyuk cc yada japona binen cinli bineni assagilamak zorundami japoncu kardes sen yuksek paralar odedigin icin kaza yapmassin sen seni gorunce yollar aciliyor ) hepiniz Allaha emanet olun
    Mexico bunu beğendi.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğerleri gurur yapıyorda ondan

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Geçmiş olsun. daha dikkatli olmanız dileği ile..

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Geçmiş olsun hocam. Allah daha büyüklerinden korusun.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    arabanın burnunu görür görmez frene asıldım ve abs olmadığı için tekerlekler kitlendi doğal olarak sonrasında güzel bi kayış ve hoop yerdeyim :
    tekerlekler abs olmadığı için değil, sen fren yapmayı bilmediğin için kilitlendi. haber vereyim dedim.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    ''neden önünü görmediğin yere burnunu sokuyosun''

Kim haklı kim haksız tartışmasına girmiyorum.Ancak yukardaki cümle bence olayı özetliyor!Araç sürücüsüde biraz daha dikkat edebilir bekleyebilirdi.Burak bey sizde duran araçları sollarken daha dikkatli olun ve daha çok yavaşlayın.Duran aracın arkasından motorda çıkabilir arabada çıkabilir insanda çıkabilir.Geçmiş olsun
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekerlekler abs olmadığı için değil, sen fren yapmayı bilmediğin için kilitlendi. haber vereyim dedim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)