Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet satma konusunda birkaç soru??

Motovento
    REKLAM ALANI
    CANER1405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125-şuanda motorsuz:(
    Hepinize selam arkadaşlar

Allah kısmet ederse birkaç gün içinde baba olacağım malum maddi sıkıntılarım var(4500tl). sorunu çözmek için kafamda şöyle bir çözüm var
    motorumu satıp üstüne biraz da elden borç bulup işlerimi halledip 5-6 ay sonra rahatlayınca kredi çekip yeni bir motor almak.
    yada şimdiden kredi çekip motoruma hiç dokunmamak.

motorum ybr 2012 model 20000de

düşünceleriniz benim için önemli.
    YAŞ 35 YOLUN YARISI DEDİLER. BENDE KALAN YOLU MOTOSİKLET İLE GİTMEYE KARAR VERDİM.
    çok hoşuma gitti alıntı yaptım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Motorun yağı, suyu, vergisi, benzini mi, yoksa bebeğinin bezi, maması, aşısı mı?
    CANER1405 ve ellaksakir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    bebek demek masraf demek. ağzından poposu 1 karış. yukarıdan bıraktığın mama kısacık bir sürede işlenip aşağıdan geri servis ediliyor. öğütme işlemi o kadar hızlı ki... bir ara ben oğlanın poposuna bez yerine kredi kartı bağlamayı düşünmüş idim...

hadi biraz da keyifli yanından bakalım... onunla vakit geçirir iken zaten motora filan binmeye vakit olmayacak. kısa bir süre sonra eğer yoksa araba ihtiyacı doğacak... ama kerata o kadar sevimli olacak ki feda olsun diyeceksiniz. o minicik elleri ile parmağınızı yakaladığında dünya duracak.

biraz da mantıki yönden bakalım. motor zaten 20.000 olmuş, sıkılmışsınızdır da. cc filan büyütmek gerek. ee havalarda soğuk binilmiyor bu merete... o zaman ne yapmak lazım? tabi ki satıp bir müddet beklemek, havalar düzeldiğinde 150 cc den 250-300-600 her neyse motoru büyütmek lazım.
    CANER1405 ve aonal bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cb125e
    Öncelikle hayırlı olsun. İnşallah en yakın zamanda bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız. Ben de yeni babayım. Daha 2.5 ay oldu. Maddi açıdan tabi ki zorlukları oluyor. Doğumu, kontrolü derken hastane masrafları, bezi, beşiği, puseti başından sonuna masraflı işler. Allah kolaylık versin. Kısa sürede toparlarsınız inşallah.
    Size tavsiyem motoru satmanız. Zaten doğumdan sonrada çevrenizden motora binmemeniz konusunda yoğun baskı göreceksiniz. Hiç değilse ilk anda tepkileri geçiştirir, ortalık sakinleşince maddi durumunuza göre birşeyler alırsınız.
    Murat.K. ve CANER1405 bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bence şimdi sat. ilerde yenisini al. en güzeli. kafan motorda olmaz. ve kısmet eğer kendini iyi toparlarsan daha iyi segmentlerden alabilirsin
    CANER1405 bunu beğendi.

CANER1405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125-şuanda motorsuz:(
    Motorun yağı, suyu, vergisi, benzini mi, yoksa bebeğinin bezi, maması, aşısı mı?
    Önce can gelir

bebek demek masraf demek. ağzından poposu 1 karış. yukarıdan bıraktığın mama kısacık bir sürede işlenip aşağıdan geri servis ediliyor. öğütme işlemi o kadar hızlı ki... bir ara ben oğlanın poposuna bez yerine kredi kartı bağlamayı düşünmüş idim...

hadi biraz da keyifli yanından bakalım... onunla vakit geçirir iken zaten motora filan binmeye vakit olmayacak. kısa bir süre sonra eğer yoksa araba ihtiyacı doğacak... ama kerata o kadar sevimli olacak ki feda olsun diyeceksiniz. o minicik elleri ile parmağınızı yakaladığında dünya duracak.

biraz da mantıki yönden bakalım. motor zaten 20.000 olmuş, sıkılmışsınızdır da. cc filan büyütmek gerek. ee havalarda soğuk binilmiyor bu merete... o zaman ne yapmak lazım? tabi ki satıp bir müddet beklemek, havalar düzeldiğinde 150 cc den 250-300-600 her neyse motoru büyütmek lazım.
    Arkadaş yazının ilk paragrafı müthiş gerçekten Allah senden razı olsun.. motoru daha yeni almıştım daha 1000 km yi yeni geçtim sayılır yeni
    heveslilerdenim ben ama son derece haklısınız satıp biraz beklemekte fayda var.

Öncelikle hayırlı olsun. İnşallah en yakın zamanda bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız. Ben de yeni babayım. Daha 2.5 ay oldu. Maddi açıdan tabi ki zorlukları oluyor. Doğumu, kontrolü derken hastane masrafları, bezi, beşiği, puseti başından sonuna masraflı işler. Allah kolaylık versin. Kısa sürede toparlarsınız inşallah.
    Size tavsiyem motoru satmanız. Zaten doğumdan sonrada çevrenizden motora binmemeniz konusunda yoğun baskı göreceksiniz. Hiç değilse ilk anda tepkileri geçiştirir, ortalık sakinleşince maddi durumunuza göre birşeyler alırsınız.
    iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Sizin gibi bu durumu yeni tecrübe etmiş birinden yorum gelmesine çok sevindim çevreden gelecek baskıyı hiç hesaba katmamıştım.

bence şimdi sat. ilerde yenisini al. en güzeli. kafan motorda olmaz. ve kısmet eğer kendini iyi toparlarsan daha iyi segmentlerden alabilirsin
    doğru kafayı rahatlatmak , cebe destek olmak lazım.

Sonuç olarak kararımı verdim şimdilik motoru satıyorum (tabiki üzülerek) ilerde İnşallah tekrar alırım.
    Kalın Sağlıcakla

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Sat kardeşim akıllıca bir karar vermiş olursun zaten piyasa karışık masrafında artacak bide elinde hazır para edecek bir şey varken gidip borçlanma

brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Sat motoru borçlarımı öde. Borçla borç ödenmez. Paran olunca yeni motoru alırsın.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    sat hocam, kredi krediyi doğurur daha çok dibe çeker seni. çocuk doğunca zaten motosiklete pek vaktin kalmayacak gibime geliyor.
    bu arada Allah analı babalı büyütsün diyelim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)