Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Barkın Bayoğlu

Motovento
    REKLAM ALANI
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merakımdan soruyorum maksat polemik yaratmak değil. örnek verebilir misiniz?

Yanlış anlamayın bende merakımdan soruyorum.Kontra tekniği diye bir teknik var mı?Varsa geçenlerde fuat abi ile devrim abi tartışıyorlardı.Yalan olmasın yanlışım varsa düzeltin ünlü bir japon markasının eğitimlerimiydi yoksa yerli bir akademi miydi hatırlamıyorum.Onların müfredatında yokmuş diye adamları eleştirmişlerdi sanırım birde frende ve debriyajda da iki parmak tekniğinin eğitimlerde kullanılmamasını eleştirdiler.
    kontra tekniği diye bir şey vardır. aslında o bir teknik değil fizik kuralının ta kendisidir. motosikletin rake, trail açısı ve lastik ebat ve kalınlığına göre değişen bir formül vardır. o fomüle göre bazı motorlar atıyorum 25 km den sonra bazısı 30 km den sonra kontra vermezsen istediğin yöne dönmez. kontra dediğin şey gidonu gitmek istediğin yönün tersine doğru ittirmektir. peki 25 veya 30 km süratten önce ne olur? bu seferde gidonu gitmek istediğin yöne doğru çevirmen gerekir.

kısacası o formülün belirlediği hız eşiğine kadar gidonu gitmek istediğin yöne, o hız eşiğini geçtiğin zaman gitmek istediğin yönün tersine çevirmen gerekir.
    dyavol-77 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    AEA benim gibi birçok insanın motosikletle tanışmasini sağladığı için bile çok çok değerli işler yapmıştir.
    Her zaman güvenli sürüş için lastik , ekipman tavsiyeleri , kask kullanımı hakkında teşvikleri , yeni başlayanlar için yüksek cc risklerini her yerde tekrar etmesi ve farkındalik uyandırmaya çalışması inanılmaz yararlı ve kimsenin yapmadığı işler.

Bu yüzden sig görüşlerle bu adamı eleştirmeyiniz lütfen..

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Kendisi bu foruma üyedir ara ara konu açıp yorumda yapar yazdıklarını tebessümle okuyordur belki kim bilir

http://www.motosiklet.net/forum/memb...tav-50697.html

AEA ve eleştiriler konusuna dahil olmayacağım, ama
    Alıntı motocommuter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memlekette o kadar çok bilen adam var ki sayısını kimse bilmiyor.
    +1
    mterayes26 bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu eski 900rr motorunu toplamak yerine neden üzerine biraz daha ekleyip ybr-cbf almıyor merak ediyorum?

Oldjack bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendisi bu foruma üyedir ara ara konu açıp yorumda yapar yazdıklarını tebessümle okuyordur belki kim bilir

http://www.motosiklet.net/forum/memb...tav-50697.html
    barkının bu ara forumla işi yok bakınız son giriş tarihi
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

motorula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kim ne derse desin adam alanında tek. Barkın abiye rakip, onunla aynı işi yapan bir kişi daha yok bu ülkede. Adam her hafta canlı yayın yapıyor sayesinde düzenli olarak her hafta motosiklet hakkında konuşan bilgi veren motosikletçinin hakkını savunan bi kaç adamla karşılaşıyoruz. Tv de yada internette böyle bi imkan var mı? yok! tabi seven vardır sevmeyen vardır bişey diyemem ama, bu adamın varlığından rahatsız olunmamalı bence. Bizim milletimiz zaten alanında başarılı olan insanları yüceltmek yerine yerin dibine sokmaya çalışır hep. Ha bide bu işi para için yapıyor diyenlere cevaben, biz bu işi para için yapmadığının farkındayız ama bu işi yaptığı içinde inşallah daha çok kazanır daha iyi işler yapar.
    abeciMotoru bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    geçen Ahmet ustanın dükkanda Fuat abiyle beraberdik bayada geyik yaptık )

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    barkın bayoğlu babamın oğlu değil.
    sevmeyen sevmesin. aşık olan aşık olsun. ama yaptığı işe bi saygı duyun. bi çok arkadaşımız samimietinden bahsetmiş. tanışma fırsatım olmadı. sırf tanışmak için izmire geldiğinde gidicem dedim bi türlü denk gelemedik aynı anda.. ben izmirdeyken o yok o izmirdeyken ben yoktum :d

sevmiyorsan sevme küfretme ama.. ya bu tarz şeyler genelde insanların başına gelir. biraz farklıysan, marjinalsen, olumsuz eleştiri çok alırsın. hatta eleştiri de değil sonuçta eleştiriler insanların gelişmesini sağlar. bu yaklaşım tamamen aşşağılama.

bi düşünün yeteneklerinizle çabalarınızla çalışmalarınızla emeğinizle bi yerlere geliyosunuz. evinde totosunu yayıp yatan adam sana burdan sayıyor sövüyor. sen kimsin lan demez misiniz? e adam da karşılık veriyor. bi süre sonra vermemeye başlayacak herkese laf yetiştirmek sıkacak.

benzer bi durum vine fenomenlerinden hakan hepcanın da başına geldi mesela. adam bi fotoğraf paylaşıyor. sevgilisine mi laf atmadılar, küfür kıyamet aşşağılama vs. kendisine mi neler neler demediler.. ayıp değil mi? adam yetenekli yaptı herkes beğendi. zekasız biri çıkıp laf etti.

ya arkadaş sevme eyvallah da niye küfür ediyosun? niye çamur atmaya çalışıyorsun?
    bu barkın bayoğlu hepiniz için bir adım atmıştır. herkese yarayacak en az bi bilgi vermiştir. meyve veren ağaçtan ne istiyorsunuz? ayıptır ya.. vallaha billaha ayıptır.
    abeciMotoru, Onurhan D ve smiles bunu beğendiler.

Motosikleti
    tvs apache
    barkın abi başkadır herzaman kullanıcının yanında kimseye eyvallah etmez ve bizleri mümkün olduğu kadar kaliteli motorlara yönlendirmeye ve güvenlik önlemlerini almaya teşfik eden tam bir motorcu dostudur kimse beğenmek zorunda değil tabi ozaman videolarını izlemez zorla izletmiyorlar bukadar basit

orcunberkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim motorsiklette öğrendiğim çoğu şeyi öğretmiş şahsiyettir
    DEYİM YERİNDEYSE İDOLÜMDÜR
    Türkiyede bu işi hakkıyla yapan ilk 3 kişiden biridir hatta birincidir

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tanışma fırsatım oldu. Çok sıcak biri hemen kanka muhabbetine geçti, çok kafa adam bizim gibi apaçi o da ahahah

Çok faydalı videoları var, bazı motor tanıtımlarında ufak tefek sıkıntıları var sanki o kadar...

sevgili barkını uzun süredir takip etmekdeyim daha site dahi yokken, iyi bir insan baya görmüş geçirmişliği var,
    hatta birçok kez altınlı günlerde görüntü yokken mikrofonu açık unuttuğundan ötürü o %1 ses seviyesini yükselterek
    arka pilanda baya komedi şeylere şahit olmuşluğum vardır. neden sevmiyorlar sorusuna örnek verirsek,
    misal benim buradaki kendi ustama sordum, böyle böyle biri var, o kimmiş ya felan muhabetti yaptı direk egosundan sanıyorum)
    çin malına düşmanmı değilmi tam emin değilim sanıyorum o satıcı ve servisleri sevmiyor, diğer türlü şu anda topladıkları
    motor için çıkan yekün baya çok idi, para biriktirmem lazım dediğini hatırlarım, ama şunu demiyor, o paraya ufak cc alıp kullanıyorum.
    illa tapa gaz ) seviyorum kendisini..

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş düzeyinde eleştiri olması gerekli ama o karektersizce küfredenler var ya daha iyisini yapsınlar da görelim. Maçaları yiyorsa ellerini taşın altına soksunlar o zaman, zaten motora dair her şeyin çok zor ve olumsuz olduğu canım ülkemde buna rağmen bir şeyler hemde iyi şeyler yapmaya çalışan ve başaran birine hala terbiyesizce davranılıyorsa size müstahak abi o yolda sıkıştırılmalar hiçe sayılmalar falan. Çünkü siz toplumu motosiklet ve kullanıcıları için daha dikkatli olmaya uyarmaya öğretmeye çalışan birine bunu yapıyorsunuz. Kusura bakmayın Barkını tanımam iyi bir izleyicisiyim. Evet bazı durumlarda benimde eleştirdiğim anlar olabiliyor. Çok normal zaten oda eleştiriye kapalı bir adam değil daha iyisini bulmak için ortak akıl ve ikincil görüş her zaman şarttır. Ama arkadaş küfretmek ne hakaret etmek ne yaa.....

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Cem bey (çelikat) cevap için teşekkürler çok açıklayıcı olmuş!Ayrıca konuyu açan arkadaş nerde konuyu açıp yurt dışına mı çıktı?Yoksa barkın abi ikinci elden kendi imajını ve forumun tepkisini mi ölçüyor Şüphelendim açıkçası.Neyse sonuç olarak işini severek yapan ender adamlardan Allah yardımcısı olsun!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Leon10Rhyme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam ben apaçiyim zaten inkar etmiyorum diyor , kullanmadığı motor olan chopperlar hakkında saçna yorumları yüzünden altınlı geceyi 8. bölüm de bıraktım .
    Chopper aşığı olarak çok merak ettim, ne dedi chopperlar hakkında ? Kaçıncı bölümde söyledi ?

arkadaşlar çok bir zaman geçmemiş fakat insan birkaç ay öncesinde bile ne düşündüğünü görünce frenliyor ve aptalca bir gülümsemeyle karşılaşıyor. Neyse bu küfür meselesini inanın yenemeyiz. Bu konu Türkiye'de insanların karakterine oturmuş durumda. Ve en çok da bir şeyi elde edemeyeceklerinden, elde etmiş insanlara küfür ederek egolarını tatmin ediyorlar. birde en komik yanı nedir biliyormusunuz? Bu uğraştığımız insanlar 15 yaşına bile gelmemiş veletler. Geçen youtube'da rastladım. o iş öyle mi yapılır?...... gibi küfürler savuruyordu. Dedim, ben bu insan evladıyla bir görüşeyim. Youtube'de biraz atışmadan sonra facebook linkini verdi. Birde ne göreyim. Atıştığım kişi daha 12 yaşında ilköğretim öğrencisi. dedim senin okuduğun mektebin..... neyse, toplum olarak motosikletten önce ahlaki terbiyemizi yükseltmemiz gerek. Eğer bunu yapabilirsek, inanın bana bir hoşgörü doğuracağız. ve yıllardır uğraştığımız motosiklet saygısını kazanmış olacağız. Ben bunu keşfettim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı motocommuter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çok bir zaman geçmemiş fakat insan birkaç ay öncesinde bile ne düşündüğünü görünce frenliyor ve aptalca bir gülümsemeyle karşılaşıyor. Neyse bu küfür meselesini inanın yenemeyiz. Bu konu Türkiye'de insanların karakterine oturmuş durumda. Ve en çok da bir şeyi elde edemeyeceklerinden, elde etmiş insanlara küfür ederek egolarını tatmin ediyorlar. birde en komik yanı nedir biliyormusunuz? Bu uğraştığımız insanlar 15 yaşına bile gelmemiş veletler. Geçen youtube'da rastladım. o iş öyle mi yapılır?...... gibi küfürler savuruyordu. Dedim, ben bu insan evladıyla bir görüşeyim. Youtube'de biraz atışmadan sonra facebook linkini verdi. Birde ne göreyim. Atıştığım kişi daha 12 yaşında ilköğretim öğrencisi. dedim senin okuduğun mektebin..... neyse, toplum olarak motosikletten önce ahlaki terbiyemizi yükseltmemiz gerek. Eğer bunu yapabilirsek, inanın bana bir hoşgörü doğuracağız. ve yıllardır uğraştığımız motosiklet saygısını kazanmış olacağız. Ben bunu keşfettim.
    Bu konu gerçekten ciddi bir sorun.

İnsanlar artık en ufak farklılıklarından ötürü,birbirleriyle kanlı bıçaklı hale gelecek kadar seviyesizce tartışıyorlar.

Ailelerine hakaret mi dersiniz,adres ver gelelim mi dersiniz daha niceleri..

Mesela Facebook bir facia. Facebook haber sayfalarında insanların birbirlerine ettiği hakaretler mide bulandırıcı.

Youtube videoları altındaki yorumlar zaten felaket.

Forumlar nispeten seviye açısından daha iyi gibi.

Biz ne zaman böyle birbirine tahammülsüz olduk,bilemiyorum. Gidiş iyi değil.

Şu linkteki gibi olaylar artacak hatta korkarım ki patlayacak bu gidişle...

http://www.sabah.com.tr/yasam/2013/1...a-olumle-bitti

Neyse konuyu dağıttık ama sosyal medya ile ilgili böyle bir serneziş gelince bende yazayım dedim..
    mterayes26 bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Sadece mizah yapsın izlenilir. Mizahına bayılıyorum onun dışında özellikle internet çok free bir platform olduğu için kimsenin ağızı torba değilki büzesin!!!

Aslında konu dağılamadı. dem vurmak istediğim şey tam da buydu. Saygısızlık şuan Türk toplumunun en büyük sorunlarından biri haline geldi. Birileri bunu kıyamet alameti olarak yorumlasa da bu şey tamamıyla bizlerle alakalı. Mesela Amerika'da bu tür olaylara milyonda bir rastlarken, Türkiye'de binde bir rastlıyorsun. Bu alttan alınacak bir konu değil.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)