Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Pazar Günü Hava Güzel Motorlar Fora

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmet188 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja
    Arkadaşlar bugün hava güzel muhtemelen çoğu kişi aldı motoru dışarı fırladı. Herşey iyi güzel ve tabiki trafik barzoları yine iş başında olunca kısaca başıma geleni anlatayım. Trafik olunca malumunuz müsait boşluklardan geçip kendimizi öne atıyoruz fakat bir adet BMW li ayı arkadaşım taktı bana yol vermemekte ısrarcı. Ben korna yapıyorum selektör yapıyorum iyice önümü kapatıyor.Sabır çekip en son ara açılınca tam geçerken yine önüme kırıp park halinde ki arabaya yasladı beni, birde aynamı geriye ittirdi, Allahtan düşmedik son anda bacağımı koyup motoruda vurmaktan kurtardım.Herif bunun üstüne trafıkte ılerlemeye de umarsızca devam etti. Bende dayanamayıp yanına gittim camı açınca doğal olarak ağzıma geleni saydım peki verdiği cevap, 'sen nıye aralardan gidiyorsun arkamdan geleceksin'. Yanlış anlamayın bunu yapan Bağdat Caddesinde güya kaliteli diye geçinen insanlar. Bende yine ya sabır cekıp aynasını kapatıp sıleceğini kaldırıp aradan uzadım gelemedi tabi,ama kavgaya tutusmaktan ıyıdır hangi biriyle kavga edelim, içinde kalsın ş..erefsizin. Neyse dayanamayıp yazdım ınsanlarda ınsanlık duygusu kalmamıs, nereye gidiyoruz..
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuanlık Yok
    Yok artık ya ben okuyunca bile yeni küfürler türettim. Sen baya sabırlıymışsın söylediğin doğru hangisiyle kavga edeceksin ama bu harbiden hak etmiş de senin gibi insaflı birine denk gelmiş. Büyüklerden duyuyoruz eskiden trafikte saygı vardı diye şimdi millet sanki katil olmaya yola çıkıyormuş gibi nereye gittiğimiz hiç belli değil açıkçası.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    dostum aynayı niye kapatıyorsun, uzanır açar sonra. aynayı kapatma yönünün tersine güç uygulayacaksın, yani gömeceksin. çok sakin biriyim ama böyle gerizekalılara bi zarar vermek gerekiyor.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Geçen yıl bana yol vermeyip bide orta parmak yapan ablanın range rover inin aynasını almıştım aşağı.. Sendeki yine iyi sabır.. aynayı komple alırdım sanırım kapatmakla kalmazdı.. o zmn akıllanır motorcunun üstüne sürmek neymiş anlar.. yada tam tersine pust pustluğnu her daim yapar ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    kafaya takma dostum,trafikde yer vermeme egosu ya kazayla yada ölümle biter..gerek yok bassın gitsin kimse sizin tekeriniz düz bassın yavaş gidin ve unutmayın; bir insnaın en büyük düşmanı kendi egosudur...
    mehmet188 bunu beğendi.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Ben şahsen Alıştım artık yolda sıkıştırılmaktan neredeyse hiç canım sıkılmıyor.

Motora başlayalı 2 kere kavga ettim o da tam p*çlik yapmıştı ölüyordum adamla yumruk yumruğa geldim karısının çoluğunun çucuğunun önünde patakladım.

2.Biraz güçlü çıkmıştı onu anlatmıycam
    mehmet188, mgora, _kaan_ ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Kawasaki Ninja
    Kardeşim insanın canını sıkan bütün gün gez toz dünyanın yolunu yap hiç bişe olmasın tam akşam vakti başına böyle bela gelsin bide 2 tane züppe arabada belli tiplerinden. Kaska acımasam milleti kaskla döverim iyi kafa patlatır, eski ucuz kaskımda denemiştim. Ama sonu yok motor kullanamayan kıskanç herifler işte.
    Dikkat edelim yinede değmez sonucta

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı mehmet188 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim insanın canını sıkan bütün gün gez toz dünyanın yolunu yap hiç bişe olmasın tam akşam vakti başına böyle bela gelsin bide 2 tane züppe arabada belli tiplerinden. Kaska acımasam milleti kaskla döverim iyi kafa patlatır, eski ucuz kaskımda denemiştim. Ama sonu yok motor kullanamayan kıskanç herifler işte.
    Dikkat edelim yinede değmez sonucta
    Doğru söylüyorsun.
    sana tavsiyem yanında biber gazı taşı 5 cm lik bir şey cebe falanda sığıyor ister camdan içeri sık ister ortam gerildiğinde orası senin zevkine kalmış
    ucuzlarda.

Motosikleti
    Mondial Drift
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru söylüyorsun.
    sana tavsiyem yanında biber gazı taşı 5 cm lik bir şey cebe falanda sığıyor ister camdan içeri sık ister ortam gerildiğinde orası senin zevkine kalmış
    ucuzlarda.
    en iyi çözüm o çünki o torpido gözlerinden neler çıkıyor haberlerde görüyoruz artık

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir sorum var. Gerçekten bilmediğim ve yeni olduğum için soruyorum, zaten burada beni tanıyanlar var. Şehir içi trafikte motorcuların seyir halinde araçların yanlarından geçerek ilerlemesi ve bilhassa trafik ışığında beklerken yan boşluklardan lambalara doğru yaklaşması normal mi, yoksa araç konvoyunun arasına girecek, onlarla mı ilerleyecek?
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sorum var. Gerçekten bilmediğim ve yeni olduğum için soruyorum, zaten burada beni tanıyanlar var. Şehir içi trafikte motorcuların seyir halinde aralardan geçmesi ve bilhassa trafik ışığında beklerken ilerlemesi normal mi, yoksa araç konvoyunun arasına girecek, onlarla ilerleyecek mi?
    Hocam sana şöyle anlatayim biz aralardan geçmiyeceksek neden motora biniyoruz.
    arala girmezsek arkada biri bize çarpginda uçarız buradaki espiri başkasi bize carpmadan once 4 tekerlere çarpsin
    o yuzden gayet normal bir iş yapiyoruz.
    Mobilden yaziyorum hatalarim ola bilir kusura bakmayin

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşadığımız dönem içerisinde insanların genelinde psikolojik sorunlar mevcut. İşin erbabına gitsek, kesin bize de bir kaç tanı koyarlar Bu nedenle o araçların içinde oturanların nasıl ruh halinde olduğunu bilemeyiz. Adamlar tartışma olmaksızın bir bakışa gidip katil olabiliyorlar. Benim tavsiyem, bu şekilde bir şeye maruz kaldığınızda gülümseyin (Gülümsemek çok işe yarıyor. Mutluluk hormonu salgılıyorsunuz, bu da gevşemenize neden oluyor ) ve kenara çekin. Sevdiğiniz bir arkadaşınızı arayın Az önce olan sorunu hatırlamayacaksınız bile

Eğer duramayacağınız bir yerdeyseniz. Hızınızı düşürün bırakın gitsin. Siz güvende olmaya bakın. O giden bu kafayla zaten bir yere takılır.

Ne demişler;

"Hacı hacıyı Mekke'de, hoca hocayı tekkede; it de iti dakkada bulur"
    mucoist, TimFx ve EagleRider bunu beğendiler.

Alıntı Cuhara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşadığımız dönem içerisinde insanların genelinde psikolojik sorunlar mevcut. İşin erbabına gitsek, kesin bize de bir kaç tanı koyarlar Bu nedenle o araçların içinde oturanların nasıl ruh halinde olduğunu bilemeyiz. Adamlar tartışma olmaksızın bir bakışa gidip katil olabiliyorlar. Benim tavsiyem, bu şekilde bir şeye maruz kaldığınızda gülümseyin (Gülümsemek çok işe yarıyor. Mutluluk hormonu salgılıyorsunuz, bu da gevşemenize neden oluyor ) ve kenara çekin. Sevdiğiniz bir arkadaşınızı arayın Az önce olan sorunu hatırlamayacaksınız bile

Eğer duramayacağınız bir yerdeyseniz. Hızınızı düşürün bırakın gitsin. Siz güvende olmaya bakın. O giden bu kafayla zaten bir yere takılır.

Ne demişler;

"Hacı hacıyı Mekke'de, hoca hocayı tekkede; it de iti dakkada bulur"
    Rica etsem o cümleden "it de iti dakkada" kısmını çıkarır mısınız? Öncelikle o sözün aslı "Hacı hacıyı Mekke'de, derviş dervişi tekkede bulur" şeklinde sanırım. Ayrıca köpek gibi harika bir yaratığın, eşsiz bir dostun bu tip karakteri düşük insanlara malzeme yapılmasını hoş bulmuyorum. Sizi ikna etmek için, size ve isteyen diğer arkadaşlara bu konuda yazılmış kitabımı hemen PDF olarak mail ile yollayabilirim. Kitabımın adı "100 Soruda Köpek Yetiştiriciliği". Ayrıca Kangal Köpeği hakkında da kitaplarım var, onlardan gönderirim. Kitaplarımı okuyunca köpekler hakkında bakış açınızın genişleyeceğine eminim. Mail adresim: zileliorhan@gmail.com
    Bana yazan herkese istisnasız kitabımı yollayacağım. İlk sayfada diğer kitaplarımın listesi var, onlardan da ilginizi çeken olursa, yollarım. Ben doktoramı köpek konusunda yaptım. Ekmeğimi özellikle bu hayvanlardan kazanıyorum. Kusuruma bakmayın, bu konuda biraz hassasım. Lütfen köpeklere biraz saygı.
    mehmetenis ve Sokollu bunu beğendiler.

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rica etsem o cümleden "it de iti dakkada" kısmını çıkarır mısınız? Öncelikle o sözün aslı "Hacı hacıyı Mekke'de, derviş dervişi tekkede bulur" şeklinde sanırım. Ayrıca köpek gibi harika bir yaratığın, eşsiz bir dostun bu tip karakteri düşük insanlara malzeme yapılmasını hoş bulmuyorum. Sizi ikna etmek için, size ve isteyen diğer arkadaşlara bu konuda yazılmış kitabımı hemen PDF olarak mail ile yollayabilirim. Kitabımın adı "100 Soruda Köpek Yetiştiriciliği". Ayrıca Kangal Köpeği hakkında da kitaplarım var, onlardan gönderirim. Kitaplarımı okuyunca köpekler hakkında bakış açınızın genişleyeceğine eminim. Mail adresim: zileliorhan@gmail.com
    Bana yazan herkese istisnasız kitabımı yollayacağım. İlk sayfada diğer kitaplarımın listesi var, onlardan da ilginizi çeken olursa, yollarım. Ben doktoramı köpek konusunda yaptım. Ekmeğimi özellikle bu hayvanlardan kazanıyorum. Kusuruma bakmayın, bu konuda biraz hassasım. Lütfen köpeklere biraz saygı.
    Aman Orhan Hocam ne yaptınız Yanlış anlaşılmasın lütfen. Köpeklere hakaret olarak yazmadım. O sözün değişik versiyonları var. Kimileri deli deliyi dakkada bulur der. Kimileri de burada yazamayacağım şekilde söylemektedir. O sözün anlamı; aynı özelliklere sahip kişiler birbirlerini kolaylıkla bulabilirler. Benim de hem köpeğim, hem de kedim var Hayvanlarla aram bozuk değil yani
    10 dakika geçtiği için mesajı düzenleyemiyorum.
    Yanlış anlaşılma için kusura bakmayın

Konu dağılmasın. Özel mesaj ile konuşabiliriz

Konuyla ilgili olarak;

Sevdikleriniz için 5 dakika sabretmek zor değil
    EneS_Turker ve mehmetenis bunu beğendiler.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Bir sorum var. Gerçekten bilmediğim ve yeni olduğum için soruyorum, zaten burada beni tanıyanlar var. Şehir içi trafikte motorcuların seyir halinde araçların yanlarından geçerek ilerlemesi ve bilhassa trafik ışığında beklerken yan boşluklardan lambalara doğru yaklaşması normal mi, yoksa araç konvoyunun arasına girecek, onlarla mı ilerleyecek?
    Hiçbirşey normal değil hocam aksine hepsi kural ihlali,arkadaşında böyle bir konu açması sadece kendisine destek beklemesi
    Aslında oda biliyor kuralları çiğnediğini fakat herkes kendisini haklı göstermek peşinde

Bir bakıyoruz yeni bir konu açılıyor kurallara uymayanlara veriyor veriştiriyor
    Bakıyoruz bir başka konu ve kuralsızlığımıza arka çıkılıyor

Bahanemizde belli,trafikte bekleyeceksem neden motor aldım
    Kuralları çiğneyeceksen neden motor aldın !

Gösteremediğiniz saygıyı başkasından beklemeyin
    iduzen bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbirşey normal değil hocam aksine hepsi kural ihlali,arkadaşında böyle bir konu açması sadece kendisine destek beklemesi
    Aslında oda biliyor kuralları çiğnediğini fakat herkes kendisini haklı göstermek peşinde

Bir bakıyoruz yeni bir konu açılıyor kurallara uymayanlara veriyor veriştiriyor
    Bakıyoruz bir başka konu ve kuralsızlığımıza arka çıkılıyor

Bahanemizde belli,trafikte bekleyeceksem neden motor aldım
    Kuralları çiğneyeceksen neden motor aldın !

Gösteremediğiniz saygıyı başkasından beklemeyin
    Benim yaptığım saygısızlık değil destek de değil. Başıma gelen başına geleydi anlardın arkadaşım. Kural ihlal etmedim çünkü tek ve geniş şertili yolda sağdan korna çalarak ve yavaş hızla geçiyordum. herkes özellikle yol verirken hatta motorculara destek amacıyla polisler bile emniyet şeridi kullanılmasına izin verirken yazdığınız biraz abes ama sadece şu konuda hak veririm,o da normal seyir halindeyken aralardan dıkkatsızce ve trafıgı tehlıkeye atacak sekılde seyir konusu orda haklısınız. Ve unutmayın ıkı aracın arasında seyretmek ozellıkle duran trafıkte kural ıhlalınden sayılmaz bıle,adam ayagını frenden kacırdı veya duramadı veya kıllıgına ustune surdu dıbınde durmaya calıstı napacaksın. Meshur bı soz var bılen bılır Haklı ve Ölü olacağıma haksız olur kendımı korurum

Alıntı mehmet188 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yaptığım saygısızlık değil destek de değil. Başıma gelen başına geleydi anlardın arkadaşım. Kural ihlal etmedim çünkü tek ve geniş şertili yolda sağdan korna çalarak ve yavaş hızla geçiyordum. herkes özellikle yol verirken hatta motorculara destek amacıyla polisler bile emniyet şeridi kullanılmasına izin verirken yazdığınız biraz abes ama sadece şu konuda hak veririm,o da normal seyir halindeyken aralardan dıkkatsızce ve trafıgı tehlıkeye atacak sekılde seyir konusu orda haklısınız.
    Arkadaşlar, lütfen birbirinizi kırmayın. Ayrıca başlığı açan arkadaşın konusunu da dağıttık. Ben en iyisi bunu ayrı başlık olarak açıyım, orada fikirleri alalım.
    mehmetenis bunu beğendi.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Eskinden ben de çok takılırdım böyle şeylere. Ayna kapatmalar, silecek kaldırmalar falan. Artık sadece gülümsüyorum.
    Onun amacının ne olduğu belli. Sen öngörünü geliştir. Kendini riske atacak kadar arada bırakma. Boşluğu bulunca yapıştır gaza geç gitsin.
    Bu gün senin anlattığın olayın aynısı benim başıma geldi. Bire bir aynısı. Sağına geçiyorum yolu kapatıyor, soluna geçiyorum aynı devam ediyor. Fakat ben 5 metre daha sabredip boşluğu yakaladığın gibi uzayıp gittim.
    Yazdıklarını okuyana kadar yaşadığım olay aklımın ucuna bile gelmedi bu gün. Şimdi de kafam rahat. Sinirli değilim, birilerine kızgın değilim, kendini sakin tut, sabırlı ol, öngörünü kullan, mutlu ol.
    mehmet188 ve TimFx bunu beğendiler.
    Dikkatli bakıyor musunuz?

Motosikleti
    Mondial Drift
    güzel olur bu konunun bi başlık altında tartışılması bende merak ediyorum

Alıntı fullpusat1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olur bu konunun bi başlık altında tartışılması bende merak ediyorum
    Başlığı açtım arkadaşlar, orada görüşlerimizi açıklayalaım isterseniz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)