Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Pazar Günü Hava Güzel Motorlar Fora

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı iduzen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sapla samanı birbirine karıştırmayalım, kendimizi güvene alabilmek için ışıklarda araç arasına saklanmak güvenli sürüş tekniğidir tabi ki buna lafım yok zaten, akan trafikte araç aralarından geçmek benim eleştirdiğim. birde yaptığımız yanlışlara kılıf bulmayalım istersen bro, her ne şartla olursa olsun yayalar için ayrılan geçitten motorla geçmek yanlıştır benim nezdimde.
    tekrar söylüyorum benim asıl anlatmaya çalıştığım 'biz doğru olalım ki diğerlerine örnek olabilelim' mantığımın bu cümle olduğunu düşünüp yazdıklarım bunun doğrultusunda okunursa kendimi daha iyi anlatmış olurum sanırım.
    Örnek olmaya çalışıyorsunuz ancak ışıklarda aralara girmeye ve emniyet şeridini kullanmaya sıcak bakıyorsunuz öyle mi? Yasalardan istediğinizi uygulayıp istediğinizi uygulamıyorsunuz ve buna 'doğru olmak' diyorsunuz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    herkes şerit arası yapmıyormuş gibi konuşmasın.
    eminim ki hepiniz bunu yapıyorsunuz bende yapıyorum yaparımda
    yanlış anlaşılmasın yazdıklarım benim demek istediğim ,tamam yasak ola bilir ama bir çevrenizdeki otomobil sürücülerine bakarmısınız.
    çoğu deli gibi kullanıyor hele minibüs şoförleri yarısından çoğu uyuşturucu kullanıcısı bunlarla aynı yola çıkıyoruz lütfen biraz sağduyu.

ışıklarda aralara giriyorum en öne de geçiyorum, çünkü ben canımı seviyorum arkadan bir minibüsçü gelip vursa ya felç olurum yada öbür dünyaya giderim sizede tavsiye ediyorum girin aralara. çoğu zaman görüyorum belki sizde görüyorsunuzdur havalar düzelince çekip video da atabilirim minibüs,taksi şoförleri falan girilmeyecek aralara girmeye çalışıyorlar biraz boşluk gördükleri zaman hemen ya makas girişiminde bulunuyorlar yada hemen oraya giriyorlar

minibüsçülerin uyuşturucu kullandığına inanmayan varsa buyrun linke

http://www.yerlihaber.com.tr/guncel/...ti-h11570.html

otomobil şoförleri bizim yollarda gelmişimizi geçmişimizi öperken bir şey olmuyorda aralara girincemi bir şey oluyor
    Hadi birde şöyle düşünelim biz aralara giriyoruzda kime ne zarar geliyor.

Olsun genede aralara girmeyeceksiniz diyen otomobil sürücüleri anca bizi kıskanır bunuda örneklerle açıklayayım hemen. düz yolda mesela köprü geçerken onlar orada mal gibi bekliyorken biz aralardan geçerken yolu kapama çalışmalarının başka ne anlamı olabilir bu kıskançlıktır Bence kendilerinin hissettikleri "Ben burada eşşek gibi bekliyorsam oda bekliyecek" diyorlardır
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    @freye bir yanlış böyle savunulmamalı..

@redlion999 arkadaşım tekrar tekrar anlatıyorum, ışıklarda araya girmekten benim kastım en arka çizgideki iki aracın arasına girer ve orada beklerim, bunu yaparken de kaygım arkadan gelebilecek bir tehlikeden kendimi korumak. Araya girip ilerleyebildiğim yere kadar ilerleyeyim demiyorum, demem de. hele ki akan trafikte kesinlikle araç aralarına girmem. emniyet şeridi konusunda hak verip vermemek değil yorumsuz kalmak istedim yanlış anlattım sanırım kendimi, zira yaşadığım şehirde emniyet şeridi gibi bir kavram yok, bilmediğim yaşamadığım bir durum hakkında yorum yazmaktan imtina ederim, o yüzden o konuda kullanılabilir yada kullanılamaz şeklinde net bir fikrim yok, o durumu yaşayan arkadaşların cümlelerine bakarak, yorumlayabilirim ancak.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bu aralara girme konusunu Bence istanbul ankara izmir gibi büyük şehirlerde motosiklet kullanan arkadaşlarla tartışalım.. gerisi bizi anlamaz çünki.. aralara girmeden yol alamazsn.. kendini tehlikeye atmadan bunu yapmak çok çok doğal bişey istanbulda..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım mega şehirde yaşıyorsan özellikle de devamlı motor üzerindeysen (geçen seneyi e5 te mesai çıkışlarında kocaeli-istanbul arası yapan birisi olarak konuşuyorum) bu tarz insanlarla karşılaşman çok normal ama inatlaşma çok da uygun olmamış. Üzerine kırmayı kesinlikle kabul edemiyorum ama en nihayetinde sana zarar gelebileceğinden dolayı uzağından gitmenin faydalı olabileceğini düşünüyorum.

Hocam siz zambakların çam ağaçlarının arasında sürüyorsunuz o yüzden anlamamanızı normal karşılıyorum. Sizleri de mega şehirdeki yol görünümlü pistlerde görmek isteriz.

Arkadaşım sağından solundan geçmiyeceksem niye motor kullanıyorum kiyi sadece biz söylemiyoruz bu dünyada tüm motorcular tarafından kullanılan bir yöntem. Tabi burada kasıt sağından solundan geçerken orası bizim şeridimiz hakkımızı söke söke alırız deyip o şeritte giden aracıda tehlikeye sokmak değil.
    Kendi açından bakıyorsun,araba yada motor sürücüsü diyede insanları ayrıştırıp durmayın
    Sürekli aralardan geçerserniz bu sefer diğer araç sürücülerini enayi yerine koymuş olursunu,bu araç sürücüsüde belliki öyle düşünmüş

Birde sürekli aralardan gitmeyeceksem neden motor aldım muhabbeti de ne oluyor,bu diğer sürücülere saygısızlıktan başka birşey değil
    trafiği tehlikeye düşürmek ve kural tanımamazlıkta başka birşey,bütün dünyamış

Velhasıl ben büyükşehirlerdede ,tabii ortamlardada araç kullanmasını gayet iyi tecrübe edinmiş biriyim
    Buralarda yaptığım gezilerde İstanbulun keşmekeşinden uzaklaşmanın verdiği rahatlıktandır

Öyle birkaç gezi fotosu görmekle benim hakkımda hiçbir fikre sahip olamazsın
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Bisikletle biraz dolaşayım dedim dün adam 1 metrelik boşluğu kapattı geçmeyeyim diye ben de savurdum tekmeyi aynasına ters döndü umarım kırılmıştır peşimden gelmeye çalıştı çıktım kaldırıma devam ettim.

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi açından bakıyorsun,araba yada motor sürücüsü diyede insanları ayrıştırıp durmayın
    Sürekli aralardan geçerserniz bu sefer diğer araç sürücülerini enayi yerine koymuş olursunu,bu araç sürücüsüde belliki öyle düşünmüş

Birde sürekli aralardan gitmeyeceksem neden motor aldım muhabbeti de ne oluyor,bu diğer sürücülere saygısızlıktan başka birşey değil

Velhasıl ben büyükşehirlerdede ,tabii ortamlardada araç kullanmasını gayet iyi tecrübe edinmiş biriyim
    Buralarda yaptığım gezilerde İstanbulun keşmekeşinden uzaklaşmanın verdiği rahatlıktandır

Çok merak ediyorum burada motosikletiniz ile 4 saat 20 dk araba sürücüleri ile birlikte bekleyecekmisiniz
    mehmet188 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Durum bağlı herkez birbirine saygılı ise bende saygı gösteririm
    Ama kimsenin hakkınıda yemem

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=1oEOJGFqdwo

Çok merak ediyorum burada motosikletiniz ile 4 saat 20 dk araba sürücüleri ile birlikte bekleyecekmisiniz
    benimde demek istediğim buydu aralardan geçmiyeceksek neden motosiklete biniyoruz arabaya binerim en azından kışın donmayız

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Durum bağlı herkez birbirine saygılı ise bende saygı gösteririm
    Ama kimsenin hakkınıda yemem
    Bekara karı boşamak kolay derler hocam.. buyrun bi kaç ay o trafikte kullanın araba gibi sonra gelin aynı yorumları yapın ..kimsede yapmaz zaten.. şovdan başka bişey değil zira..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Freye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde demek istediğim buydu aralardan geçmiyeceksek neden motosiklete biniyoruz arabaya binerim en azından kışın donmayız
    Bu yolu kullananların %90 ı işi, okulu karşıda olanlar.. Sabah çıkıp akşam geri dönüyorlar.. Ben araba ile bir kere beşiktaştan ataşehire geldim dedim tamam yok bir daha.. Avrupa yakasının trafiği daha da beter hatta görüştüğüm insanlarda bilir avrupa yakasına geçmemeye büyük özen gösteririm..

Arkadaş kaza yapmıştı geçmiş olsun dileyemedik hadi avrupada buluşalım dedik (emirgandı sanırsam) Hadi gittim ama korkuyorum trafik olacak diye.. Bir baktım 20dk da vardım ben..

Benim anlayamadığım nokta yapacağın yol 10km. Araba ile 1,5-2 saat sürüyor.. Neden motosiklet alıp o yolu gitmez ki 20 dk da insan? Kış,yağmur vs tamam arabanında çok faydası var ama hava güzel tın tın git işte Onun yerine sinir krizi geçiriyor içeridekiler..

Biz geçip gidince hak yiyoruz da 1 kişiyi taşımak için 1.5 tonluk araba kullanıp hem yer kaplayan hemde doğaya 2 saat zehirli gaz salan araba sürücüleri hak yemiyor mu?

Toplu taşıma kullanılabilecek durumda olsa gerçekten kullanacağım.. Bisiklet ile gidebilsem bisiklet kullanacağım hem spor oh mis.. Elimizde en ufak motosiklet kalıyor.. Kaldı ki çok zevkli birşey neden sadece haftasonları kullanayım ki

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Çok saçma konuşmalar olmuş, tabikide aralardan gidebiliriz emniyet şeridide kullanabiliriz kullanmalıyız. Neden mi? hayatta kalmak için. Beni arabayla 0 geçen başka bir araba etki etmiyor sadece küfredyorum. Ama istanbuldaysanız sizi 0 geçen çok araba olur önünüze kıran o yuzden araba gibi kullandıgınız her an tehlikedesinizdir. Ayrıetten trafikte bekliycekseniz beklersiniz ama kimse beklemek zorunda değil. Yukarıdaki arkadaşlarda gayet iyi açıklamış akıl var mantık var herşey kurala uygunmuş gibi de bu ülkede buna mı takıldınız..

Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bekara karı boşamak kolay derler hocam.. buyrun bi kaç ay o trafikte kullanın araba gibi sonra gelin aynı yorumları yapın ..kimsede yapmaz zaten.. şovdan başka bişey değil zira..
    13 sene İSTANBUL trafiğinde araç kullandım,işim dolayısı ilede girmediğim semt girmediğim gişe kalmamıştır
    Ama bir kez olsun bilinçli olarak işim acilde olsa kimsenin hakkını gaspetmedim

Bulunduğumuz semtte EDS olmamasına rağmen herkesin vızır vızır kullandığı emniyet şeridine dahi girmemişimdir
    Bu yüzden olsa gerek İstanbul da bulunduğum süre zarfında tek bir trafik cezası ödemedim,kesilmedide

Ama arkadaşın fotoda gösterdiği gibi trafiğin keşmekeş olduğu durumlarda tabiiki yol arayacaksın,zaten çarende yok
    Ama sen git herkes sırasını beklerken sen aralardan git öne geç.. bu olmadı

Birde burada herkez müneccim gibi,herkez karşısındakinin ne olduğunu bildiğini zannediyor
    Bir ben olamadım böyleya,kendime yanarım
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    13 sene İSTANBUL trafiğinde araç kullandım,işim dolayısı ilede girmediğim semt girmediğim gişe kalmamıştır
    Ama bir kez olsun bilinçli olarak işim acilde olsa kimsenin hakkını gaspetmedim

Bulunduğumuz semtte EDS olmamasına rağmen herkesin vızır vızır kullandığı emniyet şeridine dahi girmemişimdir
    Bu yüzden olsa gerek İstanbul da bulunduğum süre zarfında tek bir trafik cezası ödemedim,kesilmedide

Ama arkadaşın fotoda gösterdiği gibi trafiğin keşmekeş olduğu durumlarda tabiiki yol arayacaksın,zaten çarende yok
    Ama sen git herkes sırasını beklerken sen aralardan git öne geç.. bu olmadı

Birde burada herkez müneccim gibi,herkez karşısındakinin ne olduğunu bildiğini zannediyor
    Bir ben olamadım böyleya,kendime yanarım
    13 yıl motormu kullanıp bu dedıklerınızı yapmadınız ? arabayla zaten kolay kolay yapamazsınız motorun eds ye girmediği her yerde ceza yersiniz.. altınızda elinizde o imkan varken kimse kusra bakmasın araba gibi saatlerce o trafikte takılacak değilim.. Sarıyer üsküdar arasını 20dkda alabiliyorsam motorumla daha ne isterim.. araba kullanıp işkence çekenlerde buyursun 2 tekerin zevkini tatsın..
    oyunageldim bunu beğendi.

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F

Haklısınız daha çok fotoğra bakınca bir fikir edindim. Formül ağaçlar çiçekler ve sucuklu yumurta.
    oyunageldim bunu beğendi.

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    Saçma sapan yorumlar doluşmuş yine. Tamam hadi yol vermedin anlarım da motorlu araç kullanıcısını bile bile geçmesin diye kaza yapmasına neden olmak nasıl bir ruh halidir?

Yok bu beyinsiz herifleri indirip dövsen bu seferde sen suçlusun. Seni öldürse kaza yapsan yine sen suçlusun. Anasını satim tam orman kanunu geçerli bu Ülkede her anlamda. Güçlü olan zayıfı eziyor.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX S1000 GX
    öküz herife iyi yapmışsın hocam.

Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı neonxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yok bu beyinsiz herifleri indirip dövsen bu seferde sen suçlusun.
    Aynen hocam ama karşıdakinede bakmak lazım Ağır hastası ola bilir o yüzden hızlı gitmesi gereke bilir yada yaptığı hatanın farkındadır sen yanaşmadan önce o yanaşıp camını açıp özür diler o zaman beni gerbertse bir şey yapmam.
    Ama birde hep benim karşıma çıkan amaçsız varlıklar var bildiğin ayı cahil insan görünümlüler yanına yanaşıp camına tıklattığımda hayvan gibi konuşmalar falan o zaman deliriyorum.

Motosikleti
    Piaggio X8 400 Premium
    Bakın Bey'in bu konudaki bir kaç açıklamasını dinlemiştim. Trafiğin durumu buna müsaitse bu şekilde şerit aralarından gitmemiz gerektiğini söylüyordu

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)