Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosikletlerin Yeri Emniyet Seridiymis.

Motovento
    REKLAM ALANI

Su an cok sinirliyim.
    Motorumu yeni aldim gorenler olmustur actigim konuyu. Motorum su an 60 km de bi pcx 125. Normalde rodaj ve acemi oldugum icin 2 kisi binmeyecektim. Ama dun ve bu sabah gezmelerimde cok cok rahat surmem ve kiz arkadasiminda hafif olmasi sonucu kiz arkadasimi arkama almaya karar verdim. Bugun ingilizce kursuna gittik. Aksam kurs cikisi, motoru alirken hediye verdikleri kaskla emaneten yol alan kiz arkadasima guzel bir kask ve eldiven almak icin yola ciktik. Haftada en fazla 2 kez binecek, onda da rahat etsin diye yari acik kask aldik. Biraz tuzlu oldu ama degdi.
    Neyse bayiden ciktik huzurlu ve mutluyuz derken biraz yol alinca sinirlerimi tavan yapan bir olay yasadim.
    Cevreyolunda en sag seritte giderken arkamdan bir arac surekli kornaya basiyordu. Ben once bir terslik var sandim hizim 65 civarlariydi. Sonra yanima gecerek "senin seridin en sag ulan" diyerek agzindan dokulen salyalarla bagirmaya basladi. Sinirlerim tavan yapti. Basip gitti ama ileride isikta karsilastim. Az once ne diyodun bi daha soyle dedim. Motosikletin seridi burasi degil haddini bil sagdan git dedi. Bende, senden mi ogrenecegim lan seridi dedim. O surekli ayni seyi tekrarliyodu. Bende sana ehliyet veren zihniyete sokayim ,tipine bakanda adam sanir,tipine **ktugum dedim.
    Sonra baktim adam anlamiyor laftan hala ayni seyi tekrarliyor bende ilerledim. Yasi biraz fazlaydi,yani saygi duyulacak yaslara yakindi. Yoksa kaskla kafa nasil atilir ilk denememi yapacaktim.
    Kiz arkadaslima ilk yolculugumda boyle bir sey olmasi beni cok ama cok uzdu. Oda korktu zaten sesi cikmiyo eve geldigimizden beri. Kaskta saclarini acitmis.
    Yani anlayacaginiz bayram gibi olan ilk gunlerimi zehir ettiler...
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Gecmis olsun sen kendi kendine kizmissin .her köpek havlar bilmiyormusunuz. İt ürür bu kervan (motor) yürür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

Bu arada hayirli olsun motorunuz kaza bela nazar deymesin insallah.
    sandıkçı ve hakanuygun bunu beğendiler.

Geçmiş olsun. Var böyle itneler.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Var böyle itneler.
    slimshady hiç yakıştıramadım sana

böyle gütlere itne demen.. çok ayıp
    xismailaydin bunu beğendi.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Yanında kız arkadaşın varken daha sakin olmalısın bence kız korkmuş bırak gitsin hayvan nerden giderse yeterki uzak olsun sizden motorun hayırlı olsun.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Zamanla alışırsın sol şeridden kaptırıp gidiyorum kimse bir şey demiyor kafam raad

bazen "keşke lan" diyorum bu tip tepkilere, düşünsenize araba trafiğine kapalı safi motorlar için bir şerit, sıkıştırma yok bir şey yok negzel :D

ayrıca arkadaşlar böyle ırospa ruhlulara güt, itne gibi şeyler söylemeyelim bence

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    değişik küfürler gelecek galiba yerimizi alalım
    ferhatkars bunu beğendi.

motorunun resmini atsana bide keşke ybr. alsaydın

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    öyle şoförlerin ağzının ortasına salıncak kurmak lazım...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen sagdan git bosver kimseyle muattap olma itinali bi sekilde rodajini yap yuzun gulsun sagina soluna bakarak yavas yavas gez sinirlenmene degemez hayirli olsun buarada tekrardan kazasiz surusler...

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    motorun şeridi en sağ değildir. trafik polisleri motorlar aralarda zorluk çekmesin diye genelde emniyet şeridini kullanmalarına izin verirler. böyle tipler ah bana denk gelse hemen durur cezasını yazar yollarım.. sivil olsamda çantamda makbuzumu bulundururum

Alıntı Fyz.01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun þeridi en sað deðildir. trafik polisleri motorlar aralarda zorluk çekmesin diye genelde emniyet þeridini kullanmalarýna izin verirler. böyle tipler ah bana denk gelse hemen durur cezasýný yazar yollarým.. sivil olsamda çantamda makbuzumu bulundururum
    Polismisin? dur yeri gelmisken sorayim Topcase cezasi var mi?

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    cezası var ama insiyatife kalmış. yazmayan yazmaz. ben motorcuları sevdiğim için hiç ceza yazmadım motorcuya..
    okan kartal, mehmet188 ve Vitus bunu beğendiler.

Alıntı Fyz.01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cezasý var ama insiyatife kalmýþ. yazmayan yazmaz. ben motorcularý sevdiðim için hiç ceza yazmadým motorcuya..
    Ceza yememek için ne yapmak gerekir? El mecbur topcase için çarşıya pazara gittiğimizde eşyaları içinde taşıyoruz.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    geçmiş olsun. tam üsküdar a girerken tünel var oraya yakın bir yerde kızım 110 km sol şeritteyim yol seyir halinde boş değil. aradan kaçılabilir ama kız arkadaşım varken yapmam bunu. olay şu şekilde 110 km ye yakın hızla giderken,dibime gri bir doblo girdi kornaya bir asıldı ibretlik. Bir yanlış vs yaptım sandım sağa geçtim önümden bastı geçti, geçerken el kol haraketi yaptı. adamın tipini görseniz 50den fazla yaşta, bir sakali var bildiğin haciydi. haci sakalı çünki, az ilerde ışıklarda yakaladım. camını yumrukladım aç ulan camını o... ç... diye bir ton laf saydım. trafikte ibretlik küfürlere madur kaldı. camını bile açamadı korkudan, açsa babam yaşında demeyip vuracaktım. arkadamda kız arkadaşım olmasa neyse ama kız arkadaşım varken en yakın arkadaşım kız arkadaşımın canını tehlikeye atsın onuda asla affetmem. tünele girmeye 50mt kalmıştı eds var diye camını kıramadım ama kıracaktım. hayvanoğlu hayvan sakalından utanmıyor hakaret yapıp artistlik yapıyor. ama ayanaya bir baktım ki adamın araba ile motor arasında 1 metre bile mesafe yoktu. vuracaktı şeref...z. utanmadan şikayet edecem seni gibi eliyle işaret yaptı gitti. şimdi aklıma geldi gene sinirlendim.

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Tek yön çift şerit yolun sağından ilerliyorum önümdeki araç sağa dönmek için yavaşladı aynadan solu kontrol ettim araç geldiği için geçmedim tatlı sert fren yaptım arkamdaki oç kornaya bastı. Kendi kendime biri birbiri hata mı yaptım diye sorarken beni sollamaya çıktı. Sağ koltuktaki esas oç bana doğru tükürdü vardiyada olduğum için altımda yanlıs hatırlamıyosam ya fizy ya da spacy vardı yol da yan yoldu peşinden takılmadım ya sabır çektim. Allah belasını vermiştir inşaallah.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Motoru aldığım 2. günde yaşadım ben de bu durumu. Duran yolda hem de, köprü yolunda. Baya bildiğin yol duruyor, arkamdan dat dat korna. yol ilerledi biraz, devam etti. Az yana çekildim yanına geldim, aynı dediğiniz gibi yaşlıca bir adam. Sağdan gitsene orası motosiklet yolu, burayı meşgul etme dedi. Ha? diye kaldım. Orası emniyet şeridi, oradan araçların gitmesi yasak biliyorsun değil mi dedim, bıdı bıdı tekrarladı aynı şeyi. İn aşağı, polise anlatırsın polisi arıyorum deyince bastı gitti eleman.

Bu olaydan sonra motosiklete dahada bağlandım. Demek ki doğru yoldayım. Demek ki çekemiyorlar. Bugün onlar trafikte saatlerce beklerken ben dakikalar içerisinde gideceğim yerlere ulaştım Bütün dertleri milyarlık arabalarıyla stres çekerken, belkide 5 de hatta 10 da 1'i parasına aldığımız motosikletlerimizle rahatça dolaşmamız

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    dostum benden sana tavsiye ben 2 yıldır sürüyorum 20 bin km yol yaptım. yeni başladığımda çok kavga ettim insanlarla, inan hiç birşey çözülmüyor. kesinlikle sallama laf atar, korna çalar, selektör yapar. sende ona orta parmak göster. daha fazlasını yapma. ben artık içimden bile küfür etmiyorum. etsem bile gülerek ediyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)