Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet Sürücüsüne Vuruyordum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı moturmotur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altımda mcx var sağ şeritten şehirler arası otobüs kıstırdı yav mecbur emniyet şeridine kaçtım yok abi orta şeritten hayatta gidilmez en az 250 cc şart veyahut 140 üstüne çıkabilen motor lazım
    genellikle küçük motorları sıkıştırıyorlar. benimde başıma geliyor bu hadise. ama busa'ya bindiğimde kimse yanıma bile yaklaşmıyor. tecrübe ile sabittir.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Ben de sesin faydasının olduğunu savunanlardanım, ancak şöyle bir durumda var; Araba sürücüsünün camlar kapalı ve araçta müzik/radyo dinliyorsa, en baba egsoz sesi olsun 1-2 mt yaklaşmadıkça sesi duyulmuyor..

Sesli egsozunuz var diye güvenmeyin, her zaman dikkatli kullanın..
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Hedef_Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yaparsanız yapın veya hızınız ne olursa olsun farketmez vaktiyle bir kaza geçirmiştim köprü yolunda Anadolu yakası istikametinde ilerlerken inanılmaz trafik vardı araçlar ilerleyemiyordu sağdan 40km/s civarında ilerliyordum bilenler vardır Darülacezeden köprü yoluna bir bağlantı var trafikteki bir arkadaş beklemekten sıkılmış olacakki ters olarak oraya girmek istedi ve tam yanındayken bir anda çıkış yaparak bana çarptı ve durmadı kaçarak ters istikametten uzaklaştı.Plakasını almıştım hatta foruma bile yazmışımdır belki bu konuyu olay şu;

senin yaşadığın olayda belkide adam düşük bir hızda o anda yanında veya yakınında bir yerlerde olsa düşük hızda olduğu için belkide egzoz sesini duymayacaktım ve çarpacaktın burda ilk hata senin motor sürücüsü olduğun için sanıyorum İstanbul trafiğinde bunlarla çokça kez karşılaşmışsındır.Burda motor sürücüsünün hızı sadece bir etken tamam hızlıydı ama belkide onun egzoz sesini duymanı bu sağladı ve kaza yapmadınız.Ama ben bu olayı 2 defa birebir yaşamış biri olarak söylüyorumki sinyal vermeden veya aracının direksiyonunu çevirirken sinyal veren insanlar yüzünden daha çok kaza olacak.

Yani demek istediğim;

Motor sürücüsü yavaş olsaydı ve daha yakınınızda olsaydı belkide onu duymayacak ve çarpmasanız bile dengesini bozup düşmesine sebep olacaktınız.
    Üstat büyük geçmiş olsun.
    Bugün halen daha üstümde ya o motosiklete çarpsaydım endişesi devam ediyor.
    Bende aktif olarak motosiklet kullandığım için bu tip olaylarla çok karşılaştım.
    Ama bu sefer olaya ben sebep olacağım için araç kullanırken çok daha dikkatli olmak zorunda olduğumuzu çok iyi anladım.
    Suçlu arkadan çarpan motorda da olsa veya sinyalsiz ani dönüş yaptığımdan bende de olsa o vicdan azabı insanı kanser eder.
    Tekrardan söylüyorum Allah ikimizide korudu çok şükür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de sesin faydasının olduğunu savunanlardanım, ancak şöyle bir durumda var; Araba sürücüsünün camlar kapalı ve araçta müzik/radyo dinliyorsa, en baba egsoz sesi olsun 1-2 mt yaklaşmadıkça sesi duyulmuyor..

Sesli egsozunuz var diye güvenmeyin, her zaman dikkatli kullanın..
    Yok Egzost sesi en az 500 Metreden duyuluyordu. O motorcunun Egzost sesi onun hayatını kurtardı

Motosikleti
    F850 Gs
    Merhaba,

Geçmiş olsun..Malesef genelde motorun yeri en sağdır,sağlamaya haklıdır anlayışı hakim bazı kimselerde hatta bazı motor sürücülerinde . Trafikte hızım bilmem kaçken sol şeritten ilerlediğimde ve kırmızı ışıkta en sol şeritte durduğumda başka bir motorcu dahi yanımda durup bana senin yerin en sağ şerit,çok tehlikeli neden soldan gidiyorsun dediğinde tepkisiz kalmışımdır.
    mehmetenis bunu beğendi.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Motosikletle normal şerit kuralına uyup seyir ettiğiniz şeritten çıkmadan(mecbur bırakılmadan) 4 leventten Kadıköy'e kadar iş çıkış saatinde gidin anahtarımı adresinize postalarım.
    mehmetenis bunu beğendi.
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iki şeridin arasından gidersin istanbul 'a gelde gör
    Göreceğiz.
    Karalı ve mehmetenis bunu beğendiler.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Hedef_Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle normal şerit kuralına uyup seyir ettiğiniz şeritten çıkmadan(mecbur bırakılmadan) 4 leventten Kadıköy'e kadar iş çıkış saatinde gidin anahtarımı adresinize postalarım.
    Aynen katılıyorum ozellikle aksam saatleri bence normal şeritten gitmek daha tehlikeli özellikle makas atan şeridini beğenmeyen veya trafikte tabletten video izleyen son derece fazla.. Büyük geçmiş olsun mehmet bey..
    mehmetenis bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göreceğiz.
    Fuara gelince haber ver tanışırız istanbul trafiğini konuşuruz;)
    mehmetenis bunu beğendi.
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    geçmiş olsun.
    egzoz sesinin anlam ve önemi diyebiliriz konu başlığına.
    kimisi gereksiz gürültü sansa'da, adamlar boşuna koymuyor o sesi oraya. bende bazen emniyet şeridini kullandığımda deviri yükselterek gidiyorum ( tabi düşük km ' de )

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla emniyet şeridinden gidip bir de sürat yapan adam için çok da fazla sıkıntı yapmaya gerek yok. Emniyet şeridinde motor sürülmez diyoruz ama İstanbul'da yaşayan arkadaşlar hala aksini savunuyorlar ve hala da yanlış yerlerde yol aramalarına rağmen "İstanbul'da motor sürmek zor, üzerimize çıkıyorlar" diye şikayet etmeye devam ediyorlar. İnşallah motosiklet fuarına bu sene motorumla gideceğim ve emniyet şeridine veya diğer araçların en sağına geçmeden de İstanbul'da motor sürülebileceğini herkese göstereceğim. En sol seritle onun bir yanındaki şeridin arası trafik sıkışıklığında bile her daim açık... Bir deneyin.
    hocam yanlış anlamayın ama istanbul trafiği sadece motor için değil tüm araç sınıfı için tehlikeli.
    özellikle yaşlı insanlar, muhtemelen sinyalin ne olduğunu bile bilmiyorlar. bu adamlar 90 senelerinde parayla ehliyet almış insanlar.. hepsi değil tabiki. iki araç arasından gitmek istanbul trafiğinde çok riskli. haberleri okumuyor musunuz ki? kimse kendi şeridinde ilerlemiyor. herkes farklı şeritlerde hareket ediyor. en güvenlisi 30 km ile emniyet şeridi. trafik çok hızlı akıyorsa eğer, aralardan gitmek mantıklı...
    mehmetenis bunu beğendi.

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    emniyet şeridinde sesten hızlı gidiyormuş adam . egzoz olsa nolcak çarptıktan sonra gelecek sesi

geçmiş olsun. fakir fukaraya bişiyler dağıt bari,bize de dağıtsan olur
    mehmetenis bunu beğendi.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Sinyalsiz araba kullananların asla mazereti olmaz.Sen arkadaşım sinyalsiz hamle yapmışsın hatalı olarak doğru ama motorcu olduğun için algı ve refleklerin sayesinde yanındaki motoru görmediğin halde farketmişsin.Burada da bu durumu açık bir şekilde paylaşmıssın tebrik ederim seni.

Motorcu da kesinlikle hatalı.Ancak sinyalsiz yapılan dönüşünde affedilirliği yok.
    Bende benzer bir olayı motorum ile yaşadım.Önümdeki aracın yapacağı hamleyi tahmin ettiğim ve mesafemi koruduğum için sorun yaşamadım.Egzos sayesinde de araç şöförünün aklı gitti beni fark etti ve durmak zorunda kaldı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

mehmetenis ve GP500-1st bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

ALYEDZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok
    geçmiş olsun mehmet enis hocam

Allah (c.c.) hepimizi korusun saniyelik meseleler bunlar.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.
    egzoz sesinin anlam ve önemi diyebiliriz konu başlığına.
    kimisi gereksiz gürültü sansa'da, adamlar boşuna koymuyor o sesi oraya. bende bazen emniyet şeridini kullandığımda deviri yükselterek gidiyorum ( tabi düşük km ' de )

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:54 ----------

hocam yanlış anlamayın ama istanbul trafiği sadece motor için değil tüm araç sınıfı için tehlikeli.
    özellikle yaşlı insanlar, muhtemelen sinyalin ne olduğunu bile bilmiyorlar. bu adamlar 90 senelerinde parayla ehliyet almış insanlar.. hepsi değil tabiki. iki araç arasından gitmek istanbul trafiğinde çok riskli. haberleri okumuyor musunuz ki? kimse kendi şeridinde ilerlemiyor. herkes farklı şeritlerde hareket ediyor. en güvenlisi 30 km ile emniyet şeridi. trafik çok hızlı akıyorsa eğer, aralardan gitmek mantıklı...
    Siz tabi ki İStanbul trafiğini benden çok daha iyi tanırsınız ancak ben de Bursa'da, hayatımda gördüğüm en kötü, en sayguısız sürücülerle birlikte yaşıyorum. Bazen bir aracın yaptığı saygısızlıkları görüp yanına gidiyorsunuz, giderken de içinizden "ulan kimbilir nasıl bir pislik sürüyor arabayı ?" diyorsunuz ki, bir bakıyorsunuz efendi görünüşlü aile babası bir tip. Standart sürüş bu yani... Buradan İstanbul trafiğine girince kalabalık haricinde insan rahatlıyor. Burada yaşayan İstanbullu bir arkadaşım da benimle aynı fikirde. Kalabalık ayrı şey, insanların saygısızlığı ayrı şey... Ayrıca ben söylediğim sürüş tarzını sıkışık trafikte uygulamaktan bahsediyorum, akan yolda değil. Geçen gidişimde gördüm, biz arabada adım adım ilerliyoruz, bahsettiğim şeritte kilometrelerce boş koridor var ve motorcular hala sağın dibinden geçmeye çalışıyorlar ve diğer yollardan birleşenlerle birbirlerine giriyolar. Neyse, gidince göreceğiz.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)