Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. motosiklet olarak ne almalı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Konuya giriyorum direk.. Şuan SYM wolf 250 sahibiyim.. 6 ayda 8 bin km de yaptım iyi güzel.. Ancak özellikle 3 km uzaktaki okuluma ve yine 3 km uzaktaki avm ye giderken bu motosiklet sorun oluyor..

1-Elimde kask ile kalıyorum.. Hele artçım(ki kız arkadaşım oluyor genelde onunla geziyorum) varsa 2 kaskı motora bağlayıp kask kilidiyle bağla sorun..

2-Bagaj yok.. Bu motoruma takmayı düşünmüyorum istanbul-izmit arası çok gidiyorum rüzgar için uğraşamam(takılıp çıkabilenler de görüntüyü bozuyor sonuçta) Alışveriş dert..

3-Kısa mesafelerde pratik değil.. Köşedeki manavdan meyveyi az ileriden tavuğu sonraki marketten içeceği alayım derken in bin ayar ediyor..

Bu bilgilere göre ufak bir scooter işimi görecek gibi duruyor.. Ancak paketçi arkadaşlar gibi kullanmam ben motosikleti.. Ee trafikteki adamlarda belli üzerine üzerine kırıyor.. Wolfte gaz açtım mı yine çekiliyorlar scooterda görünmez kalırım gibi geliyor.. Güvenlik>rahat.. Bu bakımdan mondial drift tarzı birşey mi alsam diyorum? Bir de ilk motorum kanuni crosstu hani boş bulduğum her yere atlayıp girebiliyordum tekrar ona mı dönsem arkaya çanta takıp? İlk soru bu aslında.. Siz olsanız scooter mı tercih edersiniz yoksa 2. vitesli motosiklet mi?

Devamında scooter için konuşuyorum.. Motosiklet aldım da sattım da az biraz piyasayı öğrendim.. Kış geliyor, özellikle çinli arkadaşlar değer kaybediyor ve bende nakit var.. Avantajlı olan taraf benim yani.. 1500-2000 arası bir bütçe var diyelim..

1-İkinci el çinli almak: Uygun fiyatlı ancak yolda gördüklerimin hepsinden garip sesler geliyor.. kanuni motorumda çinliydi vitesimin düştüğü oldu ama gidiyordu hani.. f/p olarak baya iyiydi ki o olmasa motora başlayamazdım..

2-Sıfır çinli: 1600-2000 tl arasında var.. Çok değer kaybediyorlar ancak bu motoru en kötü memlekete götürür orada binerim.. Yerimde var orada bakım işini falanda yaparım..1600 liraya sıfır 2006 model mondial 151 rs benzeri var.. Millete bakıyorum çok kötü diyorlar ama km ye bakıyorum 50.000..Benim 1 senede kullanacağım 2000 km yi geçmez.. 5.000 km den sonra sorun çıkarıyorsa sıkıntı yok benim için zaten..

3-İkinci el japon almak: Activaya 2000 tl istiyorlar.. Adam hem deli gibi kullanmış,hem eski model.. Japon iyi güzel de o kadar vermem.. Elimizde agility 125 ve suzuki an 125 kaldı.. an 125 yine daha insancıl fiyatlarda.. agility ler baya yıpranmış göründü gözüme.. Bu modeller 2005-2008 arası ve en düşük fiyatlı olanlar.. En düşük fiyat= sorunlu motor oluyor genelde.. Biraz daha koy şunu al diye diye de başlangıç bütçesi oluyor 2 katı.. O yüzden 2.000tl limittir..

Siz olsanız ne yaparsınız? Acele etmeden işime yarayacak bir şey almak istiyorum.. Bu durumda kalan vardır elbet..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    hocam neden ikinci motor? ikinci motor ikinci yük. vergisi bakımı yağı suyu lastiği vizesi sigortası.. ne gerek var? bence wolf iyi para 2bin tl ni de üzerine koy güzel bi naked yada enduro al şöyle tek silindirli çift silindirli. emin ol wolftan çok abartı fazla yakmayacaktır. 97 model enduro motosiklet aldım istedikleri kadar deli kullansınlar temizini bulursun neden bulamayasın. wolftan sonra bi de japon büyük makina kullan derim ben. wolf eyvallah bindim şöyle bi direğin ordan döndüm geldim oturdum çok tatlı motor ama bi de japon düşün. bak 10-12 bin civarlarında çok sağlam hakkaten baba endurolar bulabilirsin. bunların arkasına takacağın case iki kaskı da rahatlıkla alacak büyüklükte olduğu zaman öyle at kelebek ilişkisinde gibi durmayacak.

ben de ikinci motosikleti düşünüyorum seni anlayabiliyorum. şimdiki motosikletim şehiriçi uzun yol gezme tozma olarak. ama ikinciyi dağa taşa vurmak için plakasız safkan bişeyler düşünüyorum. hani şöyle vergisiz sigortasız vizesiz bineyim diye.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    100cc cub motor neden düşünmüyorsunuz? vergisiz ve zorlamalara dayanıklı. benim lifan 14bin km'de mesela. debriyaj bitti maksimum 80-100 lira masrafı var. pek masraf çıkarmaz cub'lar.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam neden ikinci motor? ikinci motor ikinci yük. vergisi bakımı yağı suyu lastiği vizesi sigortası.. ne gerek var? bence wolf iyi para 2bin tl ni de üzerine koy güzel bi naked yada enduro al şöyle tek silindirli çift silindirli. emin ol wolftan çok abartı fazla yakmayacaktır. 97 model enduro motosiklet aldım istedikleri kadar deli kullansınlar temizini bulursun neden bulamayasın. wolftan sonra bi de japon büyük makina kullan derim ben. wolf eyvallah bindim şöyle bi direğin ordan döndüm geldim oturdum çok tatlı motor ama bi de japon düşün. bak 10-12 bin civarlarında çok sağlam hakkaten baba endurolar bulabilirsin. bunların arkasına takacağın case iki kaskı da rahatlıkla alacak büyüklükte olduğu zaman öyle at kelebek ilişkisinde gibi durmayacak.

ben de ikinci motosikleti düşünüyorum seni anlayabiliyorum. şimdiki motosikletim şehiriçi uzun yol gezme tozma olarak. ama ikinciyi dağa taşa vurmak için plakasız safkan bişeyler düşünüyorum. hani şöyle vergisiz sigortasız vizesiz bineyim diye.
    Ahh ahh neler geçiyor aklımdan.. Kle 500 ler f650 gsler hele cbf 600 yokmu.. Arkadaşın xj6+leovince sbk zaten damağımda kaldı ama 10.500 aldığım motosikleti diablo rosso 2 varken 8.500 e satamıyorum.. 2014 model bu.. Yaza doğru olacak iş o.. Hem birazda scooter denemek istiyorum arkadaşımda gts 250 var çok pratik geliyor sırt çantamı adamın bagajına koyuyorum.. Birazda kız arkadaşım heves etti bana da öğret diye mecbur scooter a kaydım.. Denemedim demek istemiyorum en azından..

Cub gerçekten tam ihtiyacım olan şey.. Büyük jant çapı, scooter a göre daha sorunsuz aktarma, kolay kullanım ancak o tiple olmaz :(

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bana sorarsan bende Cub derim Günlük rutin işlerini Cub halleder, diğerine de gezmek kalır

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haha aynı benim mod. Kısa mesafe şehir içi + artci. Ben olsam elimdeki motoru satar bir x max patlatirdim. İki kask bagaja girer. Elindeki çantaları yükle. Alet iri görünüyor. Aynadan gören çekiniyor sellektor yaptinmi yol direkt senin. Artci için de sürücü için de inanılmaz rahat. Git bir dene test et derim. İlacın orada. Biz fazer 800 alacaktik. Eşimle gittik denedik hiç beğenmedi insan arkaya binecek olanı da düşünür dedi. Ne konforsuz motosiklet yapmışlar Tenere denedik aynı. Bence gücün yetiyorsa kız arkadasinla birlikte bayiye git tek tek denet

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Kardeşim

Pratiklik
    Konfor
    Bagaj
    Ekonomi
    İhtiyaçlarını yamaha-sym-kymco nun 250lik scooter ları karsilar sadece ...fiyat önemli değil dersen de NC 700 NC 750 veya tmax 500 olur , hele tmax acayip olur

Alıntı anılbel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim

Pratiklik
    Konfor
    Bagaj
    Ekonomi
    İhtiyaçlarını yamaha-sym-kymco nun 250lik scooter ları karsilar sadece ...fiyat önemli değil dersen de NC 700 NC 750 veya tmax 500 olur , hele tmax acayip olur
    +1

birde burman var harika

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)