Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rusya'da trafikte motosiklet sürmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kilometrelerce trafik oluyordu rusyada. bazen emniyet şeridinden bazen de karşı şeritten gitmek zorunda kalıyordum. karşıdan gelen araçlar görür görmez çekiliyorlar kenara onlar da alışmışlar ve dikkatliler. yalnız 5.20de az daha gidiyordum, bmw allahtan birden dalmamış yola. buradan gitmeyi de taylandlı bi motorcunun peşindeyken keşfettim, normalde türkiyede de benzer şekilde gidiyoruz bazen ama yabancı yerlerde çekiniyor insan. velhasıl dikkat ve sabretmeli

tinerci, audioslave, Salih_T ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İlham kaynağımsın abi

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    polis arabası trafikte bekliyor ve ters şeritten sollamana rağmen birşey demediiiii bizim burda olsa aboooo, polisler tehtit bile ederdi. motorum temiz deme bak birşey buluruz biz felan )

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Geçmiş olsun ama uyarı olarak güzel olmuş kaza olmasın da. Bu arada Rusya'da trafik kültürü belli oluyor, bizde sol şerit hastalığı var. Sola bir geçiliyor ve de sol şeridin de solun yapışılıp öyle gidiliyor , karşı şeride girilmez bile. Geçen gün servisteydim, dedim herkes solda, sağ bomboş kimse gitmiyor. Abi bozuldu sağa geçip yardırmaya başladı

Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlham kaynağımsın abi
    eheh eyvallah

Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polis arabası trafikte bekliyor ve ters şeritten sollamana rağmen birşey demediiiii bizim burda olsa aboooo, polisler tehtit bile ederdi. motorum temiz deme bak birşey buluruz biz felan )
    aynen, ilkten bi tereddüt edip boşluğa girdim sonra baktım bişi yok devam evinde beni misafir eden bi arkadaşa sormuştum, karşı şeritten gidebilirsin burada motorlara polisler birşey demez demişti, biraz da ona güvenmiştim.

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ama uyarı olarak güzel olmuş kaza olmasın da. Bu arada Rusya'da trafik kültürü belli oluyor, bizde sol şerit hastalığı var. Sola bir geçiliyor ve de sol şeridin de solun yapışılıp öyle gidiliyor , karşı şeride girilmez bile. Geçen gün servisteydim, dedim herkes solda, sağ bomboş kimse gitmiyor. Abi bozuldu sağa geçip yardırmaya başladı
    aynen abi bizde öyle bi tuhaflık var. ben rusyadaki saygıyı beğendim açıkcası, epey dikkatliler. aynalar genelde kontrol ediliyor ve görürlerse yüksek ihtimal yol da veriyorlar. güzel şeyler bunlar, alışık olmayınca
    www.motorumla.net

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    O soğuk ölüm kokusunu koklamaya gerçekten gerek var mı? En sağdan 15 km hız ile bile gitseniz yeter,biraz uzar yol.
    Ayrıca bu da hayat için yıllara yansır.
    Allah kaza bela vermesin inşallah.

Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O soğuk ölüm kokusunu koklamaya gerçekten gerek var mı? En sağdan 15 km hız ile bile gitseniz yeter,biraz uzar yol.
    Ayrıca bu da hayat için yıllara yansır.
    Allah kaza bela vermesin inşallah.
    kesinlikle gerek yok, olayı atlattıktan sonra ne yapıyorum ben diye sorguluyorsun zaten. diğer yandan yine mi trafik bıkkınlığı
    www.motorumla.net

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Acemi bir sürücü olarak nacizane fikrim bizler trafikten şikayet edecek son kisileriz.. Yoldan dikkatsiz araç sürücülerinden vs sikayetimiz olabilir ama trafik bize sorun teşkil etmiyor eskiden arabamla 1,5 saatte gittiğim yol simdi 30 dk o yüzden hız konusuna dikkat edelim

Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemi bir sürücü olarak nacizane fikrim bizler trafikten şikayet edecek son kisileriz.. Yoldan dikkatsiz araç sürücülerinden vs sikayetimiz olabilir ama trafik bize sorun teşkil etmiyor eskiden arabamla 1,5 saatte gittiğim yol simdi 30 dk o yüzden hız konusuna dikkat edelim
    orası öyle tabii. binlerce kilometrenin yorgunluğu ve hava kararmadan konaklayacak yere ulaşıp keşif yapma telaşı vs. derken trafik dert oluyor bazen
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Cbf150
    İstanbulun rusya girişimi bura

sizden başka motor yok sanırım

Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbulun rusya girişimi bura

sizden başka motor yok sanırım
    :D moskova'ya doğru yaklaşırken, çok uzun sürüyor buranın trafikleri

motorlar da tek tük gerçekten. sankt peterburg'da baya motor vardı

bu her rusya kaza videolarında görünen yol mu hocam burası

Binlercesinden biri aslında dikkatli sürücüler bizlere göre. eminim araç kayıt kameraları rusya kadar bizde de yaygın olsaydı, daha çok videomuz olurdu

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Karşı şeritten gelen araçlar ne kadar hızlı geliyorlar öyle! Otoyol gibi bir yol ama bölünmemiş, otomobille bile çok tehlikeli.

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    youtube a ingilizce motosiklet kazası yazıp aratırsanız onlarca rusun öldüğü ya da sakat kaldığı videolar görürsünüz. compilation şeklinde olan bu videoları izlerken hep kendi kendime şunu söylemişimdir: "rusyada yaşasam asla motosiklet kullanmazdım"
    ferhatkars bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı logan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    youtube a ingilizce motosiklet kazası yazıp aratırsanız onlarca rusun öldüğü ya da sakat kaldığı videolar görürsünüz. compilation şeklinde olan bu videoları izlerken hep kendi kendime şunu söylemişimdir: "rusyada yaşasam asla motosiklet kullanmazdım"
    özellikle ağır vasıta kazalarını izledim... ne manyak bi millet abicim... ölümüne araç kullanıyorlar...
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

türkiye'ye göre motosiklete karşı trafikteki saygı durumu gerçekten daha iyi, bundan emin olabilirsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    diğer şerit boş ama kimse sollama yapmıyor türkiyede olduğuu düşünün...

Alıntı YasinG34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diğer şerit boş ama kimse sollama yapmıyor türkiyede olduğuu düşünün...
    kurallara epey dikkat ediyorlar, yaya geçitlerinde de dikkatliler genelde. bunda cezaların uygulanması direkt olarak etkili bana kalırsa. bizde de abidik gubidik poliscilik yapacaklarına, trafiğin daha güvenli olması için çalışsalar güzel günler görürdük. kısmet...
    www.motorumla.net

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    o trafik nedir öyle yaa, yüzlerce araç geçtin bitmek bilmedi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)