Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Israrla Garaj Önü Park yapan arabalar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba CR1
    gazoz kapayla güzel bi çizik at bide tekeri şişle bak bakalım koyabiliyorlarmı aman diyim şişlerken yakalanma cezası var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ben senin evinin kapısına motorumu koysam hoş olur mu de :D bakalım ne dicek. devirirm derse hakediyordur :D

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı nikelenjelo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasadiginiz olay can sikici. ama burada ki cehalet iceren yorumlara uyup kesinlikle arabaya zarar vermeyin.

1 vatandas ile yuz yuze gorusun.
    2 araba park edilen yere arkadasin onerdigi gibi duba koyun yonetici ile gorusup.
    3 cikar yok kalmiyorsa araci cektirin.

araca zarar verip hakliyken haksiz duruma dusmeyin.

siz araca zarar verin, o sizin motoru yaksin, siz onu dovun, o sizi vursun. boyle bir mantik yok.

lutfen sag duyunuzu kaybetmeyin. iyi aksamlar.
    işte bu be.
    Arabayı çizmeyen mi olmamış,
    hidrolik sıvısı döken mi olmamış,
    tekme tokat dövenmi olmamış,

Teşekkür ediyorum abi, en olurlu gerçekçi, olması gereken yorum sizindi.
    20

sey_47 dostum selam,

burada bir çok kişi otomobillerin saygısızlığından dem vurur, çoğu zamanda haklıdırlar. fakat burada ki yorumları okuyunca acaba benim mi anlamadığım bir espri var diye düşünmedim değil.

çizen, kazıyan, lastik patlatan, camını bacasını kıran. bunlar insanların gerçek düşüncesiyse geçmiş olsun bize, ölmüşüz toplum olarak haberimiz yok.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Daha geçen gün arkadaşımın arabasının lastiklerini akşam bıraktığı yerde parçalamışlar. SEbep ne? garaj önü değil, herhangi bir park yeri yasağı yok, bildiğiniz yol, yapan adam muhtemelen ordaki dükkanın sahibi, daha önce de dükkanın hizasına park eden insanlarla kavga etmiş. İyi de orası park yeri değil, allahın yolu, senin tapulu malın mı be arkadaş diyenler olmuş, sabaha onların da lastikleri parçalanmış.

Şimdi yukarda yazdığım adam gibi öküz olmak istemediğinizi düşünüyorum. Evet doğrudur bizim millet biraz öküzdür, o yüzden kibarlıktan anlamaz. O yüzdendir ki arabaya zarar verirsen muhtemelen bir daha oraya park etmeyecektir ama bu senin başını daha da fazla belaya sokabilir, onun arkadaşı gelip senin motoruna zarar verebilir, kavga edersiniz, o sana vurur sen ona falan filan mevzu böyle uzayıp gidebilir.

Bunun yerine daha medeni yolları denemek lazım, olmadı en fazla lastiğini indirebilirsin, unutma ki aynı şeyleri yarın birgün senin arabana ya da motoruna da yapabilirler. Eğer sadece motor parkediliyorsa, önüne arkadaşların dediği gibi kaldırması zor olan ağırlıklar koyabilirsin, sen hertürlü aradan geçersin ama araba geçemez mesela.

Bu medeni davranıştan uzaklaşmana hak verebileceğim tek olay bazı arkadaşların bahsettiği gibi acil hasta götürme durumu olabilir. Benim başıma gelse ben de arabayı ite ite ordan çıkarırdım muhtemelen, bütün cam ayna ne varsa da indirebilirdim o sinirle ama yine de doğru bir olay değil.

Asarım keserim diyen arkadaşlar, yarin bigün beş dakkalığına da olsa arabanızı başka bir arabanın önüne parkettiğinizde size de böyle yapıldığını düşünün. Hak verir miydiniz?

Yine araca zarar vermeden yapabileceğiniz bir iğrençlik daha var ki onu ben en sona saklarım genelde Aracın kaput üzerindeki havalandırma ızgaralarının üzerine, yanı genelde sileceklerin alt hizasında olan ızgaralardan bahsediyorum, yumurta kırın, o yumurtanın bir kısmı şansınız varsa araç iç havalandırma girişlerine denk gelir ve öyle güzel kokar ki insanı araba kullanmaktan soğutur o derece, o kokudan da uzun süre kurtulamaz. Sonuçta aracına zarar vermeden başını çok ağrıtmış olursunuz

Motosikleti
    Kuba CR1
    Bizim türk insanı laftan anlamaz dediğiniz doğru bi olay geçti başımdan bizim bahçemizde tek bir yol girişi var yan komşumuzda arabasını o yola koyup bir güzel kapatmış içeri giremedik bahçemize 3 gün boyunda çekmedi aradık anahtar istedik biz çekelim diye çekmediler inadına yapıyorlardı sanki adam evde oturuyor kıçını kaldırıp arabasını çekmiyordu bende lastiğini kesiverdim hemen geldi çekti sonra bazen hakedenler olur gerekeni yapın kendinizi belli etmeyin kavga falan çıkabilir :D polis çağırdık ama gelen giden olmadı bunuda ekleyim biliyorsunuz onlar arabayla gezip kıçlarını büyütmekten başka pek bişey yaptıkları söylenemez

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Ben kapalı depoya koyuyorum bi kaç kere iki tampon arası iğne deliğinden çıkardım motoru depoya (kaldırım çıkıyorum bi de) malının derdine düşen adamlar dur arabayı çizeceksin diyorlar camdan ben gazı verip çıkıyorum bi sonraki gün o adamlar kapıdan uzağa park etmiş oluyor bu sokaktan olmayan insanlar araçlarını çekip deponun girişini kapatıyorlar bazen de onların sileceklerini kaldırıyorum baktım yine gelip sağdan soldan hiç bi yerden geçişe izin vermeden insanlık dışı park etmiş o zaman motoru kenara çekip anahtarımı elime alıyorum

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha geçen gün arkadaşımın arabasının lastiklerini akşam bıraktığı yerde parçalamışlar. SEbep ne? garaj önü değil, herhangi bir park yeri yasağı yok, bildiğiniz yol, yapan adam muhtemelen ordaki dükkanın sahibi, daha önce de dükkanın hizasına park eden insanlarla kavga etmiş. İyi de orası park yeri değil, allahın yolu, senin tapulu malın mı be arkadaş diyenler olmuş, sabaha onların da lastikleri parçalanmış.

Şimdi yukarda yazdığım adam gibi öküz olmak istemediğinizi düşünüyorum. Evet doğrudur bizim millet biraz öküzdür, o yüzden kibarlıktan anlamaz. O yüzdendir ki arabaya zarar verirsen muhtemelen bir daha oraya park etmeyecektir ama bu senin başını daha da fazla belaya sokabilir, onun arkadaşı gelip senin motoruna zarar verebilir, kavga edersiniz, o sana vurur sen ona falan filan mevzu böyle uzayıp gidebilir.

Bunun yerine daha medeni yolları denemek lazım, olmadı en fazla lastiğini indirebilirsin, unutma ki aynı şeyleri yarın birgün senin arabana ya da motoruna da yapabilirler. Eğer sadece motor parkediliyorsa, önüne arkadaşların dediği gibi kaldırması zor olan ağırlıklar koyabilirsin, sen hertürlü aradan geçersin ama araba geçemez mesela.

Bu medeni davranıştan uzaklaşmana hak verebileceğim tek olay bazı arkadaşların bahsettiği gibi acil hasta götürme durumu olabilir. Benim başıma gelse ben de arabayı ite ite ordan çıkarırdım muhtemelen, bütün cam ayna ne varsa da indirebilirdim o sinirle ama yine de doğru bir olay değil.

Asarım keserim diyen arkadaşlar, yarin bigün beş dakkalığına da olsa arabanızı başka bir arabanın önüne parkettiğinizde size de böyle yapıldığını düşünün. Hak verir miydiniz?

Yine araca zarar vermeden yapabileceğiniz bir iğrençlik daha var ki onu ben en sona saklarım genelde Aracın kaput üzerindeki havalandırma ızgaralarının üzerine, yanı genelde sileceklerin alt hizasında olan ızgaralardan bahsediyorum, yumurta kırın, o yumurtanın bir kısmı şansınız varsa araç iç havalandırma girişlerine denk gelir ve öyle güzel kokar ki insanı araba kullanmaktan soğutur o derece, o kokudan da uzun süre kurtulamaz. Sonuçta aracına zarar vermeden başını çok ağrıtmış olursunuz
    üniversite öğrencisiyken benim de arabamın sol ön lastiğini bıçaklamışlardı sonra öğrendik o civarda 50 ye yakın arabaya aynı şeyi yapmışlar. okula geç kaldım bu yüzden. yakalasam hiç iyi şeyler olmazdı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

ha bi de bugün başıma geldi para çekmeye gittim motor gayet de sotedeydi. bi tane bmw 1 kasa yeni modellerden böyle afilli parıl parıl. dur hocam çekiyim dedim. dinlemedi gidon topuzuna taktı gitti araba boydan boya çizildi indi baktı. tek kelime etseydi keşke edemedi. acele giden ecele gider güzelim bmw çizildi benim motorumda hasar yok. ha devirseydi motoru :D tutanak ve sigortası karşılayacaktı zararımı bu kadar basit. dövmek nedir?
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)