Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Galiba Babam Kawasaki er6n alıcak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Abilerim Yaşım 17 Babam işe gidip gelmek için çinli bisan almıstı şimdi sorun felan çıkarıyo diye biraz soğudu

babamın daha 10.000 km tecrübesi var. 200cc motordan sonra 650cc motora geçmek doğru değil biliyorum ama babama anlatamadım. ulan daha

ekipman felan yok 80 tlye ls kask almış bir tane o bana yeter diyo herneyse yapacak birşey yok kafaya taktı konuya geçelim.

Babamın Bir Arkadaşı Var Kawasaki er6n 12000tlye satıyor babamı tanıdığı için 11000e inmiş 2006 model

ne kadar km olduğundan emin değilim ama hatırladığım kadarıyla 38500 de idi motor temizmiş dediğine göre yarın bakmaya gidicez herneyse

benim sormak istediğim motor nasıldır teknik özellik, yakıt, kalite vs kullananlar illaki vardır beni bu konuda bilgilendirirmisiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulan soyle babamiz olmadi be! Neyse onu bosver birak baban alsin ona hic bir sey olmaz emin ol. Motor da sikir sikir makine. Yakitmis ozellikmis kaliteymis hic sormana gerek yok on numara super kalite.

Ama sen binme henuz!
    Mamba09, redlion999, sdirer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız.

Benim bildiğim en pratik motor kontrolü şu şekilde oluyor;

Motor yağ çubuğunu çıkartıp motoru çalıştır. Motor çalışırken yağ çubuğunun deliğini baş parmağınla kapat. Yarım tur kadar gaz ver.

Eğer parmağını itecek şekilde az veya çok hava kaçışı varsa motor üfleme yapıyor demektir.
    mehmetenis bunu beğendi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    babanın amacı işine gidip gelmek olduğu için alabilir bence apaçilik yapacak hali yok

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok artık diyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Anne babalar evlatlarından şikayet eder genelde motosiklet hususunda.

Senin durum tam tersi olmuş sanki
    biyeybaraküs bunu beğendi.

Önce ekipman sakası yok.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Er6n nin de sakasi yok, ekipmani guclendirmeli lazim foruma uye yap, takilsin biraz buralarda

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS jupiter 110
    Alıntı ahmetkorkmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motor yağ çubuğunu çıkartıp motoru çalıştır. Motor çalışırken yağ çubuğunun deliğini baş parmağınla kapat. Yarım tur kadar gaz ver.

Eğer parmağını itecek şekilde az veya çok hava kaçışı varsa motor üfleme yapıyor demektir.
    Sıfır aldığım motosiklette bile o üfleme oluyor içeride basınç olduğu için havayı oradan atıyor normal bişe bana göre...

ya ben yanlış biliyorum ya da siz doğru söylüyorsunuz

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı AydınOğlu09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır aldığım motosiklette bile o üfleme oluyor içeride basınç olduğu için havayı oradan atıyor normal bişe bana göre...

ya ben yanlış biliyorum ya da siz doğru söylüyorsunuz
    Şimdi aşağı inip denedim benim motorum da sıfır ve 3760 km de. Benimki üflemiyor.

Eğer parmağını deliğe kapatmazsan dışarı yağa atar, ki bende öyle oldu.

Önemli olan parmağının arasından dışarı hava atmasın. Baya da gaz verip denedim ama hiç hava çıkışı olmadı.
    AydınOğlu09 bunu beğendi.
    İki şey sonsuzdur insanoğlunun aptallığı ve evren. Albert EINSTEIN

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Hayırlı olsun, bende baba diyebilir miyim.��
    TimFx ve shooter1 bunu beğendiler.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Kask disinda koruma yok, 200 den 600 cc.ye gececek. O konuyu gecelim demissin ama babani seviyorsan bence ikna et o konuyu gecme derim. Benim yasim da genc degil ben de iki cocuk babasiyim ama altimda 600 cc guc olursa canim ceker onu illa ki arada kullanirim. O yuzden hic degilse korumalari tam olsun ona ikna et sevgili kardesim.

Motosikleti
    ZXr
    Yok Abi Ben Binmeyeyim diye bana bisanı bırakıcak

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Abi Herşey iş ,güç seyahet felan

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

Alıntı HamzaGcr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce ekipman sakası yok.

Abi çok dedim git dedim adam gibi mont al eldiven al kask felan diye paradan geri kalır sıfır ybr alıp sürersin diyede tınlamıyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, bende baba diyebilir miyim.��

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan soyle babamiz olmadi be! Neyse onu bosver birak baban alsin ona hic bir sey olmaz emin ol. Motor da sikir sikir makine. Yakitmis ozellikmis kaliteymis hic sormana gerek yok on numara super kalite.

Ama sen binme henuz!
    Yok Abi Ben Binmeyeyim diye bana bisanı bırakıcak

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask disinda koruma yok, 200 den 600 cc.ye gececek. O konuyu gecelim demissin ama babani seviyorsan bence ikna et o konuyu gecme derim. Benim yasim da genc degil ben de iki cocuk babasiyim ama altimda 600 cc guc olursa canim ceker onu illa ki arada kullanirim. O yuzden hic degilse korumalari tam olsun ona ikna et sevgili kardesim.
    canım abim gerçekten cok dedim bisan saten normalde 100cc 200cc motor yaptı adam gibi 200cc motor kullanmışlığıda yok yani

önceki mesajlarda dediğim gibi ekipman al üstüne kalan parayla sıfır ybr diyorumda yok :(

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel kardeşim işin zor biliyorum ama er6 yı alma olayına karışma ama ekipman aldır bir şekilde. Babanla muhabbetin iyiyse böyle kötü oldu adam akıllı bişiler al apaçi gibi oldun falan de : )) daha güvenli deme daha karizma bişiler alaımde ekipman alış verişine onunla git sen iyi seç. İnternetten yaşına uygun bişiler bul göster yavaş yavaş kanına gir. UZUN LAFIN KISASI BİR YOLUNU BUL ADAMIN KANINA GİR NABZA GÖRE ŞERBET VER İKNA ET KORUMA ALSIN.
    şu hayatta ANNE BABA gibi değerli ve güzel birşey yok

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS jupiter 110
    Şimdi aşağı inip denedim benim motorum da sıfır ve 3760 km de. Benimki üflemiyor.

Eğer parmağını deliğe kapatmazsan dışarı yağa atar, ki bende öyle oldu.

Önemli olan parmağının arasından dışarı hava atmasın. Baya da gaz verip denedim ama hiç hava çıkışı olmadı.
    Bende denedim 5400km'de benimkide, ve hava atmadığını gördüm, sizinde dediğiniz gibi sadece yağ atıyor açık iken , yani yanlış biliyormuşum
    ahmetkorkmaz bunu beğendi.

Motosikleti
    ZXr
    Alıntı leokaplann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim işin zor biliyorum ama er6 yı alma olayına karışma ama ekipman aldır bir şekilde. Babanla muhabbetin iyiyse böyle kötü oldu adam akıllı bişiler al apaçi gibi oldun falan de : )) daha güvenli deme daha karizma bişiler alaımde ekipman alış verişine onunla git sen iyi seç. İnternetten yaşına uygun bişiler bul göster yavaş yavaş kanına gir. UZUN LAFIN KISASI BİR YOLUNU BUL ADAMIN KANINA GİR NABZA GÖRE ŞERBET VER İKNA ET KORUMA ALSIN.
    şu hayatta ANNE BABA gibi değerli ve güzel birşey yok
    denicem abi herfırsatta ikna etmeye çalışıcam almassaada bize kalıcak ben illaki alırım ona yorum için teşekürler
    leokaplann bunu beğendi.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rica ederim kardeşim.. Sana başarılar kazasız sürüşler diliyorum....

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Ekipmansız asla diyorum

Motosikleti
    Derbi ETX
    Satacak kişiyi ikna et, babanı ikna edemiyorsan.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet

cbr lerde o yağ çubuğu yok, onu nasıl test edicez?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)