Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şu kask ile ilgili yorumlarınız görüşleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Caberg Tourmax

Arkadaşlar , Caberg Vox kullanan biri olarak yine Caberg almak istiyorum , gözlük kullandığım için çene açılır kask alacağım, Caberg ilk çene açılır kaskı üreten firma, 40 yıllık geçmişi var ve teste soktuğu 6 üründen 4 ü 5 yıldız, 2 si 4 yıldız almış bir ürün, dolayısı ile güvendiğim bir ürün... Yalnız aşağıda linklerini verdiğim kask ta bir enduro kask havası var ve bir gölgeliği var ... Videolarda kullanılan motorlar büyük süratli motorlar, bende de F650 GS var merak ettiğim bu gölgelik yüksek hızlarda kaskı arkaya ittirip boyuna yük bindiriyormudur ? yada rahatsızlık veriyormudur ? bu tip kask kullanan varmı aranızda ?

http://www.motosikletaksesuarlari.co...yah_16189.html
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Fiberglass kasklara bakmanı öneririm

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polikarbon kompozit, fiberglass'tan daha iyidir. Isıya, darbeye daha dayanıklı ve daha esnek bir malzemedir.
    Ve merak etmeyin, gölgelik rüzgar hava girişleri olduğu için bir engel teşkil etmez. İstenildiği taktirde sökülebilir.
    namk bunu beğendi.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    tasarımını aerodinamik yapmışlarsa rüzgar kaskı geriye ittirmez, bence yourum alma deneme şansın varsa dene

Motosikleti
    MT-25
    Çene açılır oluşu tereddüt ettirir mi ?

Gözlük kullandığım için demişsiniz, gözlük kullanmasaydınız yine tercih eder miydiniz, şu sıralar bende kask bakıyorum da.. o yüzden soruyorum

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çene açılır oluşu tereddüt ettirir mi ?

Gözlük kullandığım için demişsiniz, gözlük kullanmasaydınız yine tercih eder miydiniz, şu sıralar bende kask bakıyorum da.. o yüzden soruyorum
    Eger mevcut ıcın soruyorsan gozluk olmasaydı devam ederdım..

O gölgelikli kasklar acayip gürültülü oluyormuş diyolla.

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Ben de aynı endişeyi taşıyordum ama geriye atma olmuyor, yüksek hızda kafanı yana çevirirsen o zaman normal kaska göre daha fazla savuruyor. Bunu bilerek al.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bu kaskı tercih etme sebeplerimden biri de Halo hastası olmam

oluroyle bunu beğendi.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    O siperliğin çıkış amacı enduro yaparken öndeki motosikletin tekerinden gelen çamurdan korunmak için hafif kafayı öne doğru eğerek vizörün çamura bulanmasını önlemekti. Bir adı vardı da unuttum. Şimdi artık çok güzel tasarımlar için kullanılıyor. Asfalt dışına çıkacaksanız sökebilirsiniz ama bana öyle geliyor ki siz en çok ta o gölgelik denen şey için istiyorsunuz
    icon variant'a da bir göz atın
    tiawern, oluroyle, arslan26 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polikarbon kompozit, fiberglass'tan daha iyidir. Isıya, darbeye daha dayanıklı ve daha esnek bir malzemedir.
    Ve merak etmeyin, gölgelik rüzgar hava girişleri olduğu için bir engel teşkil etmez. İstenildiği taktirde sökülebilir.
    polikarbon kompozit kaskların fiberden daha iyi olduğu bilgisine hangi kaynaktan ulaştınız?
    ppolikarbon; termoplastiğin bir çeşidir, su şişelerinin imal edildiği plastik malzemedir ve dönüştürülmüş plastik içerir. Isı ve darbeye karşı aksine normal termoplastikten daha hassas olup olmadığı tartışıla dursun, fiber ile mukayese edilemez.
    buna delil olarak aynı fabrikadan çıkan NOLAN ve X-Lite kaskları gösterebiliriz. X-lite fiberdir, nolan ise polikarbon ve nolan yarı yarıya daha ucuzdur.

Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baya güldürdün beni polikarbon ucuz kasklarda kullanılan bir malzemedir fiberglassla karşılaştırma yapılamaz sharp shell dot testlerine bakarsan görebilirsin bunu

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Icon variant a bir bakin cok guzel kask, gozluk kullandigim icin cene acilir kullaniyorum demissiniz ama bence normal kasklarladada gozluk kullanabilirsiniz ozellikle sharkin bunun icin yaptigi gozluk yerleri var... fullface candir !

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Bu tarz kasklarla 130-140km/s hızlara çıkıldığında her hangi bir sorun yaratıyormu gölgelik kısmı?

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=Darkcity2000;3484986]Bu kaskı tercih etme sebeplerimden biri de Halo hastası olmam

bende de ilk basta bu oyunu anımsattı. memnun kalırsan ben de alacagım bu kasktan. fıyat bılgısını de paylasırsan takıpteyım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı trancee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baya güldürdün beni polikarbon ucuz kasklarda kullanılan bir malzemedir fiberglassla karşılaştırma yapılamaz sharp shell dot testlerine bakarsan görebilirsin bunu
    polikarbon demiyor polikarbon kompozit diyor yani birden fazla malzeme içeriyor polikarbon da var bu malzemeler içerisinde. kompozit kaskları araştır

shell testi değil snell
    http://www.smf.org/
    glock bunu beğendi.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O siperliğin çıkış amacı enduro yaparken öndeki motosikletin tekerinden gelen çamurdan korunmak için hafif kafayı öne doğru eğerek vizörün çamura bulanmasını önlemekti. Bir adı vardı da unuttum. Şimdi artık çok güzel tasarımlar için kullanılıyor. Asfalt dışına çıkacaksanız sökebilirsiniz ama bana öyle geliyor ki siz en çok ta o gölgelik denen şey için istiyorsunuz
    icon variant'a da bir göz atın
    http://www.motosella.com/FB,1801,72,...sklar-icon.jpg
    icon variant battlescar baktım.
    1300 TL den başlıyor.
    800 900 e yokmu yahu?

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    yukaridaki Caberg Tourmax 650 Tl

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ve tabi asıl soru şu olacak bu kask siperliği nedeniyle motosikletin bagajına girecek mi? onu da denemeden anlamak zor gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

http://www.sportsbikeshop.co.uk/moto...nt_prod/193761 olumlu kullanıcı yorumları almış

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Evet Caberg icin yuksek hizlarda stabil ve konfforlu demis kullanicilar...

hatta kullanici boynumu geri atar diye cok korktum alirken ama cok etkileyici bir performansi oldugunu gordum demis ve golgelikte ozellikle gun batiminda cok faydali demis

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)