Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Şu kask ile ilgili yorumlarınız görüşleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polikarbon zaten kompozittir çünkü bileşik bir maddedir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polikarbon kompozit kaskların fiberden daha iyi olduğu bilgisine hangi kaynaktan ulaştınız?
    ppolikarbon; termoplastiğin bir çeşidir, su şişelerinin imal edildiği plastik malzemedir ve dönüştürülmüş plastik içerir. Isı ve darbeye karşı aksine normal termoplastikten daha hassas olup olmadığı tartışıla dursun, fiber ile mukayese edilemez.
    buna delil olarak aynı fabrikadan çıkan NOLAN ve X-Lite kaskları gösterebiliriz. X-lite fiberdir, nolan ise polikarbon ve nolan yarı yarıya daha ucuzdur.
    MotoGP ve Superbike'dan örnek verirsek eğer AGV-ARAI-SUOMY-SHOEI gibi markalar yer alır ve çoğu polikarbon kompozitler kullanır ya da karbonkevlar gibi... Plastik hammadde işinden iyi anlarım 25 yıllık bir şirketimiz vardı oradan biliyorum. Polikarbon'un pet şişe hammaddesi olduğunu söylemişsiniz fakat yanılıyorsunuz kurşun geçirmez camlarda kullanılan bir malzemedir B6 Nato gibi zırhlı araçlarda ve askeri saldırı ve savunma taşıtlarında da kullanılır IP68 onaylarıda vardır. Birçok sektörde tercih edilir kısacası. Fiberglass denilen malzemeden de küvet yapılır veya sanayide tampon yapılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

ha bu arada söylemeyi unuttum pet şişelerin hammaddesi polietilendir sanırım siz karıştırdınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı trancee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baya güldürdün beni polikarbon ucuz kasklarda kullanılan bir malzemedir fiberglassla karşılaştırma yapılamaz sharp shell dot testlerine bakarsan görebilirsin bunu
    Sende beni çok güldürdün :D Shell ne zamandan beri çarpışma testlerinde otorite oldu?
    Sen pahalısını tak o zaman biz garibanız, RX7 GP takıyorum kafama parasızlıktan polikarbonda olsa idare ediyor işte...
    hkn34 ve porsuk80 bunu beğendiler.

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    fiberglass dan bıde anadol yapılıyodu galıba karbonfıberle fıberglassı mı karıstırıyor arkadaslar acaba...
    glock bunu beğendi.

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiberglass dan bıde anadol yapılıyodu galıba karbonfıberle fıberglassı mı karıstırıyor arkadaslar acaba...
    Bizim eski anadol samandan yapılmış.
    Inekler dişlerken gördüm.

Alıntı glock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MotoGP ve Superbike'dan örnek verirsek eğer AGV-ARAI-SUOMY-SHOEI gibi markalar yer alır ve çoğu polikarbon kompozitler kullanır ya da karbonkevlar gibi... Plastik hammadde işinden iyi anlarım 25 yıllık bir şirketimiz vardı oradan biliyorum. Polikarbon'un pet şişe hammaddesi olduğunu söylemişsiniz fakat yanılıyorsunuz kurşun geçirmez camlarda kullanılan bir malzemedir B6 Nato gibi zırhlı araçlarda ve askeri saldırı ve savunma taşıtlarında da kullanılır IP68 onaylarıda vardır. Birçok sektörde tercih edilir kısacası. Fiberglass denilen malzemeden de küvet yapılır veya sanayide tampon yapılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

ha bu arada söylemeyi unuttum pet şişelerin hammaddesi polietilendir sanırım siz karıştırdınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Sende beni çok güldürdün :D Shell ne zamandan beri çarpışma testlerinde otorite oldu?
    Sen pahalısını tak o zaman biz garibanız, RX7 GP takıyorum kafama parasızlıktan polikarbonda olsa idare ediyor işte...

arai-shoei-suomy- demişsiniz ancak onların hiç birinin maddesi polikarbon değildir. Fiberglass ve daha sonra fiberin diğer maddelerle bileşimi olan karbonfiber yada karbonkevlarfiber ile zannedersem siz karıştırıyorsunuz.

deneyiminize saygım var ve İşinizi öğretmek gibi olmasın ancak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Polikarbonat ve http://www.polikarbonmerkezi.net/polikarbon-nedir.html

adreslerindeki tek cümle; ''Polikarbon, tamamen plastikten üretilen ve daha çok inşaat sektöründe kullanılan bir yapı levhasıdır'' cümlesi zaten yeterlidir. sahip olduğunuz arai kask ise milattan kalma değilse polikarbon değil fiberglasstır. Japon üreticiler standart gereği plastik ve polikarbon bazlı kask üretimi yapmazlar.

Bu video ise başlığından da anlaşıldığı gibi damacananın hammaddesinin polikarbon olduğunu görebiliyoruz http://www.youtube.com/watch?v=8yQiC0vPrcw

bu arada kurşun geçirmez camlarda termoplastik ve polikarbon kullanıldığını da şimdi webte gezerken öğrenmiş oldum sayenizde: http://en.wikipedia.org/wiki/Bulletproof_glass

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.hepsibayide.com/caberg-to...-kask-pmu12964
    Ne buldum . 570 tl. Site ilginç bir site ama yine de sipariş edicem

snell yerine n'nin üstünde ki tuşa basmam arkadaşları heycanlandırmış anlaşılan burda birşeylerin tartışmasını yapmak anlamsız siz fen dersinize iyi çalışın atomun çekirdeklerinden başlayın ben malzeme biliminden aa alırken siz pet şişeden su için

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İddia ediyorsanız buyrun o zaman ne diyeyim...
    Polikarbon, polimer, polipropilen gibi malzemeler birbiriyle karıştırılabiliyor,
    sizin bahsettiğiniz pet şişe-camadana hammaddesi bu olmasın?
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Polipropilen
    polikarbon pahalı bir hammaddedir, polimerde öyledir mesela...
    Kask yapımında polikarbon kompozit dendiği zamanda katmanlardan oluşan bir tabaka kastedilir,
    kevlar, polikarbon, vs. vs. vs...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı trancee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    snell yerine n'nin üstünde ki tuşa basmam arkadaşları heycanlandırmış anlaşılan burda birşeylerin tartışmasını yapmak anlamsız siz fen dersinize iyi çalışın atomun çekirdeklerinden başlayın ben malzeme biliminden aa alırken siz pet şişeden su için

Evet, benim yazılarım sizi güldürdüğü kadar, sizin yazılarınız da bana heyecan verdi. Her neyse tabiki bir harf hatası olduğu kesin, Snell-ECE-E-ISO gibi standartlar var. Bilemiyorum herkes birşey iddia ediyor, bende bu şekilde iddia ettim, tecrübelerime dayanarak.

Hayır benim demek istediğim polikarbon kompozit diye birşey yok kompozit malzeme katmanının adıdır birleşme sonucu ortaya çıkan malzemedir polikarbonun altına fiber koyarsın o iyi bi kasktır ama arkadaşın ilk gösterdiği kask sadece polikarbon malzemeden üretilmiştir.Fiberglass konusuna gelirsek fiber malzemenin adıdır ama içine malzeme karışımı yapılınca ortaya fiberglass adı verilir örneğin bazı kaliteli telefonların camları gorilla glasstır burda kimse kimseden daha çok şey biliyor diye birşey yoktur Benim bildiğim en iyi kasklar 2'ye ayrılır.1.grup sırasıyla ABS,polikarbon,iberglass,karbonfiber'dir.2. grup ise kompozit kasklardır.İyi forumlar

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    pist yariscisi degilsek bu farklar hafiflikten gayri faydasi varmidir? testlerden 5 yildiz aliyorsa ne onemi vardir?

Trancee: kismen doğru ancak ufak düzeltmeler yapayim. Kask materyallerini 2'e ayirirsak

Ucuz olanlar: ABS plastik - termoplastik - polikarbon - lexan ve türevleridir.ve ucuz kasklar bu maddeden yapilir.

Pahali ve daha iyi koruma sağlayanlar ise : fiberglas - karbonfiber - karbonkevlar olanlardir.

Marka marka saymakta mümkün aslında aksam arastirip yazabiliriz. fiber ile karvon kompozit en pahali olanlar zaten

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)