Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Pompacıların benzini damlatması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    benimde geldi başıma akıttı sildim boya hafif çıktı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    kontak ve elektrık kontagı kapalı halde motordan inmiş vaziyette motorun hep yanında duruyorum. motoru dik tutuyorum cunku yan durmasıyla dik durması arasında nerdeyse 2 litrelik bi fark oluyor cunku. bu arada bundan yıllar önce cep telefonuyla benzini yaktıkları bır vıdeo vardı bu dogru bırsey. adam cep telefonunu bırısını aramıs halde benzıne yakın tutuyor bı ıkı tusa basıyor ve sonra benzın alev alıyodu yani aslında ispatlanmış birşey. benzincilerde telefonla konusmayın levhası vardır bu yuzden. ama bu arada bı arkadasın motorun benzın deposu yamuluyor lafını anlayamadım yani bana saçma geldi pompa yada o hortum yamultamazki onu. yanı plastık bı parca falan degıl sonucta. tam anlayamadım ben onu acıkcası.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontak ve elektrık kontagı kapalı halde motordan inmiş vaziyette motorun hep yanında duruyorum. motoru dik tutuyorum cunku yan durmasıyla dik durması arasında nerdeyse 2 litrelik bi fark oluyor cunku. bu arada bundan yıllar önce cep telefonuyla benzini yaktıkları bır vıdeo vardı bu dogru bırsey. adam cep telefonunu bırısını aramıs halde benzıne yakın tutuyor bı ıkı tusa basıyor ve sonra benzın alev alıyodu yani aslında ispatlanmış birşey. benzincilerde telefonla konusmayın levhası vardır bu yuzden. ama bu arada bı arkadasın motorun benzın deposu yamuluyor lafını anlayamadım yani bana saçma geldi pompa yada o hortum yamultamazki onu. yanı plastık bı parca falan degıl sonucta. tam anlayamadım ben onu acıkcası.
    Sanırım depo değil deponun içinde aksam var ya şamandıra mıydı ismi ne oradan bahsediyor. Sonuçta pompanın ucu maşallah 20 25 cm :D
    Mutluluk iki bacak arasındadır.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Benzin deposunun üstüne bırakılırsa pompa, içerdeki halkayı bozarak virajlarda benzin kaçırmasına sebep oluyor. Diğer konuya gelince, babam benzinlikte markete bakıyor. Sıradan bir benzinlikte (PO vb) az adam çok emek az maaş stratejisi uygulanır. Pompacılar haftada 6 gün günde 12 saat soğukta çalıştırılır. Üşüyüp ısınmak için 2 dk içeri giren pompacı fırçalanır. Milletin pis arabasının altına eğilip (hepsinde romatizmal ağrılar var) gaz girişi ararlar. "Geçen 25 tlye dolduydu bugün 30 aldı havamı basıyon sen?" sorusuyla muhattap olurlar. Günde kişi başı 70 bin liralık satış yapıp (2 kişiydiler o gün) totalde 70 tl açık verdiler diye o 70 lira maaşlarından kesilmişti. Şöyle düşünün, girdik, doldur dedik. 30 lira 2 kuruş aldı. Çıkardık 30 tl verdik. İşte 70 bin liralık satışta 140 lira açık sebebidir o 1 kuruşlar. Maaşından kesilir çoğu zaman. Maaş asgari ücret bu arada.

Haliyle soruyorum "ne beklenir ki başka?"

Diyeceksiniz ki "bizene suç bizim mi?" Bu saydıklarımın yarısı haftada bir kez bizim birimizin başına gelse biz nasıl çalışırdık? diye sordum ve geçtim.

BP-SHELL olunca durum nazaran iyidir. Daha az araç gelir. 10 tl gaz alıp 15 dk sonra arabayı ite ite gelip 5 tl daha gaz isteyen apaçiler yoktur BP'de SHELL'de. Maaşları daha iyidir. Çalışma şartları daha iyidir. Birde sık sık denetlenen şube müdürleri-sahipleri sürekli kontrol eder personeli. Böyle durumlarda sertçe uyarılırlar. O yüzden daha dikkatli olurlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    birkaç damladan bişey olmaz bez bulundurun bir yerlerde silin gitsin. Öyle çay bardağı dolusu akıtan pompacı olamaz.

Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birkaç damladan bişey olmaz bez bulundurun bir yerlerde silin gitsin. Öyle çay bardağı dolusu akıtan pompacı olamaz.
    Ya kardeşim ben bir kaç damla aksa buraya gelip konu açar mıyım? Konuşurken, yazarken bir kez daha düşünün. Akıtıyorlar kardeşim kim ne derse desin adam benzini o motora akıta akıta koyuyor benzini. Sinir oluyorum. Gelmişsin burada kimse akıtmaz diyorsun. Yahu akıtıyorlar. İnsanı bazen çileden çıkaracak yorumlar yazıyorsunuz yahu. Ben burada çözüm aramaya geldim efendy06'nında dediği gibi ben empatide yaptım dedim onlarıda anlıyorum.Sadece bir çözüm sormak için geldim. Cidden bazı üyeleri keşke bloke edebilsek mesajlarını okuyamasak ne güzel olurdu forum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin deposunun üstüne bırakılırsa pompa, içerdeki halkayı bozarak virajlarda benzin kaçırmasına sebep oluyor. Diğer konuya gelince, babam benzinlikte markete bakıyor. Sıradan bir benzinlikte (PO vb) az adam çok emek az maaş stratejisi uygulanır. Pompacılar haftada 6 gün günde 12 saat soğukta çalıştırılır. Üşüyüp ısınmak için 2 dk içeri giren pompacı fırçalanır. Milletin pis arabasının altına eğilip (hepsinde romatizmal ağrılar var) gaz girişi ararlar. "Geçen 25 tlye dolduydu bugün 30 aldı havamı basıyon sen?" sorusuyla muhattap olurlar. Günde kişi başı 70 bin liralık satış yapıp (2 kişiydiler o gün) totalde 70 tl açık verdiler diye o 70 lira maaşlarından kesilmişti. Şöyle düşünün, girdik, doldur dedik. 30 lira 2 kuruş aldı. Çıkardık 30 tl verdik. İşte 70 bin liralık satışta 140 lira açık sebebidir o 1 kuruşlar. Maaşından kesilir çoğu zaman. Maaş asgari ücret bu arada.

Haliyle soruyorum "ne beklenir ki başka?"

Diyeceksiniz ki "bizene suç bizim mi?" Bu saydıklarımın yarısı haftada bir kez bizim birimizin başına gelse biz nasıl çalışırdık? diye sordum ve geçtim.

BP-SHELL olunca durum nazaran iyidir. Daha az araç gelir. 10 tl gaz alıp 15 dk sonra arabayı ite ite gelip 5 tl daha gaz isteyen apaçiler yoktur BP'de SHELL'de. Maaşları daha iyidir. Çalışma şartları daha iyidir. Birde sık sık denetlenen şube müdürleri-sahipleri sürekli kontrol eder personeli. Böyle durumlarda sertçe uyarılırlar. O yüzden daha dikkatli olurlar.
    Ben ilk mesajımda da dedim kim bilir kim laf etti neye sinirlendi neyle uğraşıyordur. Onuda anlıyorum. Benim derdim bir çözümü var mıdır diye konu açmak ki, eğer çözümü bulamazsak bile başka önemli bir-iki detay öğrendim. Abilerim sağolsun. Faydalı yorum yapana canım feda...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    sen benim yazdığıma bu kadar sinirlenirsen o pompacıya kafa göz dalmak üzeresin demektir. kimbilir nasıl davranıyorsan belki de gıcıklığına damlatıyorlardır. Önce biraz sakin ol biz sana birşey demedik. 5lt lik depom var her hafta 20TL lık neresi denk gelirse farklı istasyonlardan benzin alıyorum öyle dediğin gibi damlatan pompacıya hiç denk gelmedim. Hatta hiç damlatmayanı bile gördüm. Doldururken hiç uyarı yapmam bir insana yaptığı işi nasıl yapması gerektiğini söylemek çok hoş olmuyor. Çözüm burda değil sende, hizmetini beğenmediğin yerden almazsın olur biter.

Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen benim yazdığıma bu kadar sinirlenirsen o pompacıya kafa göz dalmak üzeresin demektir. kimbilir nasıl davranıyorsan belki de gıcıklığına damlatıyorlardır. Önce biraz sakin ol biz sana birşey demedik. 5lt lik depom var her hafta 20TL lık neresi denk gelirse farklı istasyonlardan benzin alıyorum öyle dediğin gibi damlatan pompacıya hiç denk gelmedim. Hatta hiç damlatmayanı bile gördüm. Doldururken hiç uyarı yapmam bir insana yaptığı işi nasıl yapması gerektiğini söylemek çok hoş olmuyor. Çözüm burda değil sende, hizmetini beğenmediğin yerden almazsın olur biter.
    Kardeşim ben hiç bir insana gidipte bulaşmam. Benzin almanın nasıl bir gıcıklığı olabilir. Giriyorum kontağı kapatıyorum. İyi günler ile xx liralık alabilir miyim diye başlıyorum. Akıtmayan da oluyor, bir kaç damla akıtan da, YARIM ÇAY BARDAĞI akıtan da oluyor. Bir gün inşallah unutmam da fotoğraf çekip koyarım buraya fotoğrafını...

Ayrıca motorum da bez koyacak yer yok. Olsa da ben hala diyorum ki akıtmamalarını istiyorum. Çünkü ciddi zararları varmış.....

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Yazılan komik şeyler var... Benzinin parlayıcılığından bihaber yazılıyor bunlar. Benzinin hem çözücü etkisiyle verniğe-boyaya zararı var hem de oldukça parlayıcı bir madde. Depo içindeki benzinin parlaması zor basit bir kıvılcımdan fakat o damlalar özellikle sıcaklığın da etkisiyle oldukça parlayıcı olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak ya damlattırmayın, damlatılırsa hemen silin.

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılan komik şeyler var... Benzinin parlayıcılığından bihaber yazılıyor bunlar. Benzinin hem çözücü etkisiyle verniğe-boyaya zararı var hem de oldukça parlayıcı bir madde. Depo içindeki benzinin parlaması zor basit bir kıvılcımdan fakat o damlalar özellikle sıcaklığın da etkisiyle oldukça parlayıcı olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak ya damlattırmayın, damlatılırsa hemen silin.
    Evet durum ciddi. Fakat motorumda bez koyacak yer yok. Bazende sınava derse geç kalmamak için acele ile çıkıyorum bırakın peçete almayı kalemimi bile almayı unuttuğum oluyor. Pompacıya da dedim ki bez ya da peçetiniz var mı acaba? (Bu arada en yakın zamanda da kask kamerası alıp çekeceğim hepsini izleteceğim buradan diğer arkadaşlara) Neyse durduk yere atar yaptı kirli bezle mafetti tertemiz motorumu. Birde sinirle bezi fırlattı yere. Ben istesem orada ona bulaşırdım, sen kime artistlik yapıyorsun falan diye sonuçta tam koruma ile dolanan adamız Neyse tabikide empati yaptım dedim kim bilir neye sinirli, neyse bin git ve yoluma devam ettim. Hala daha anlamayan arkadaşlar varsa...

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    valla hocam dövüş tekniği bılen bırısıne denk gelırsın. yada işini bilen bırısıne senı kaskının altından tuttugu anda full koruma falan kurtarmaz senı cok guvenme o yuzden kavgadanda uzak dur bosver

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam dövüş tekniği bılen bırısıne denk gelırsın. yada işini bilen bırısıne senı kaskının altından tuttugu anda full koruma falan kurtarmaz senı cok guvenme o yuzden kavgadanda uzak dur bosver
    Ben kavga etmem, etmeyi de sevmem. Bir insanında dövüş tekniğini bilip bilmeyeceğini az buçuk kestiririm. Yani dişime göremi değil mi anlarım. Sonuçta bende 190 cm adamım

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    kendinden emin şekilde ne istediğini söylersen dikkat ediliyor.

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendinden emin şekilde ne istediğini söylersen dikkat ediliyor.
    Kendinden emin bir şekilde derken anlayamadım hocam?

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)