Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2006 ZX-10R mı 1000RR mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ebola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    Merhaba arkadaşlar ,

Yüzlerce sayfa yazı okudum fakat birde sizin fikrinizi almak istedim.

Başlıktaki 2 modelden birini almak istiyorum fakat kafamda sorular var.

Kawa nın şekli hoşuma gidiyor model yılınında en güçlü motoru fakat kronik problemleri var mıdır? Çok çabuk dökülüyor diyorlar neden dedikleri hakkında bilgim yok. Servisi ve parça fiyatları Hondaya göre oldukça sıkıntılı.

Hondanın motoru 10 numara kronik problemleri yok fakat şeklini pek sevmiyorum. VFR800 kullanan birisi olarak bu kasa "bence" honda için çok sade bir tasarım olmuş. Bunun dışında 1000rr nedense hep kötü sahiplere denk gelmiş 2-3 tane motora baktım sahipleri canını çıkarmışlar.

Tabi motoru seçerken kullanım amacıda önemli. Ankara'da yaşıyorum ve havalar sürmeme izin verdiği sürece motor üzerinde olacağim. Yaz aylarında aylık ortalama 1000km yapmışım.

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla...
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    İki motosikletide yakinen kullanan arkadaşlarımın söylemleri üzerine yazıyorum.Kendim kullanmadım lakin, ikisininde üstüne oturup kalkıp kurcalamışlığım var.1000 rr satmış yerine hayabusa kullanan kardeşim ,her zaman zx 10r için 1000 rr dan hayabusadan daha iyi olduğunu sürekli söyler.Şu an hayabusayı versem direk zx10 alırım diyor ve muhabbet genelde her zaman dönüyor.Kronik vs sorunlarını bilmiyorumda zx10 çok albenili bir alet .
    mehmetenis bunu beğendi.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    1000RR da 2006 kasa mı ? Kronik olarak tek sorunu egzantirik gergisi onun dışında bir problemi yok, parça ve servis problemi çekmek istemiyorsan seçimini Honda'dan yana kullanmalısın...

Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    Cevaplar için teşekkürler ,

Esasında benimde aklımda Kawasaki var fakat Hondanın servis ağından dolayı biraz fikrim çelinmekte.

Peki XJ6 , R6 , VFR800 gibi motorları kullanan ben bu motorları kullanmakta zorluk çeker miyim?

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu kadar motor tecrübesi olan birinin zorluk çekeceğine inanmıyorum.

Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    2006 Kawasaki hakkında mekanik bilgisi olan birisi var mıdır? Kronik problemi var mıdır? Alırken nerelere özellikle dikkat etmek gerekir?

Saygılar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı ebola adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 Kawasaki hakkında mekanik bilgisi olan birisi var mıdır? Kronik problemi var mıdır? Alırken nerelere özellikle dikkat etmek gerekir?

Saygılar...
    Motor çok güzel, servisi berbat ve kazık.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    1 insan daha baska ne RR?
    Maslak bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    @ebola
    Ankara'da Kawasaki servisi neresi var? Ulusan bakımlarını yapıyor herhalde emin değilim. Zaten yedek parça anlamında elinde stok tutan bir yer yoktur diye tahmin ediyorum.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Şu anda Honda kullandığın için ben olsam tercihimi Kawasaki'den yana kullanırdım.

Ha almadan önce de 3-4 farklı Kawasaki sahibine ulaşıp,
    ustası nerede ?
    Ne kadar km yaptın bu motorla
    Nesinden memnun değilsin
    Atıyorum kafadan honda da fiyatını bildiğin bir parçanın kawasaki fiyatını sorup fark hakkında fikir sahibi olabilirsin.

seçimimi kolaylaştıracak sorular sorarım. Motoru bulmadan gösterceğim ustayı netleştirimiş olurum
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    Alıntı porsuk80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ebola
    Ankara'da Kawasaki servisi neresi var? Ulusan bakımlarını yapıyor herhalde emin değilim. Zaten yedek parça anlamında elinde stok tutan bir yer yoktur diye tahmin ediyorum.
    ULUSAN motor yetkili servisi onları aradım tabiki motoru övdüler. Kronik problem olarak birşey söylemiyorlar.

Alıntı cece89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda Honda kullandığın için ben olsam tercihimi Kawasaki'den yana kullanırdım.

Ha almadan önce de 3-4 farklı Kawasaki sahibine ulaşıp,
    ustası nerede ?
    Ne kadar km yaptın bu motorla
    Nesinden memnun değilsin
    Atıyorum kafadan honda da fiyatını bildiğin bir parçanın kawasaki fiyatını sorup fark hakkında fikir sahibi olabilirsin.

seçimimi kolaylaştıracak sorular sorarım. Motoru bulmadan gösterceğim ustayı netleştirimiş olurum
    Ankara'da ustası var motorun , yetkili servisi de var. Zaten düşündüğüm kawayı ustası satıyor ustada motora oldukça güveniyor. Fiyat olarak hondaya göre %15 civarında pahalı parçaları. Maalesef zx10r kullanan tanıdığım yok.

Bu arada düşündüğüm kawanın ilanı aşağıda sizlerde inceleyip fikir verebilirseniz sevinirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-temiz-bakimli-efsane-178668707/detay

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşım da vardı aynı rengi 2006 40binde Tokattan yaşlı bir amcadan almıştı.O da ilk sahibiymiş ,kaza-boya-çizik dahi yoktu.Orjinal egzosları stickerları kısacası sıfırdan farkı yoktu.O bile zar zor 22'ye almıştı.
    Tecrübe-Parça olayına gelirsek Honda 1000RR'dan yana kullanırdım.Hondanın freni insana güven veriyor.
    Tr'de de maalesef temiz 1000RR bulmak zor.

Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    VFR800 ün freni hiçbir makinada yok doğru diyorsun. İnanılmaz yavaşlıyor alet.

Fakat 1000RR da CBS de ABS de yok diye biliyorum eğer yanlış biliyorsam düzeltin lütfen.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı ebola adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VFR800 ün freni hiçbir makinada yok doğru diyorsun. İnanılmaz yavaşlıyor alet.

Fakat 1000RR da CBS de ABS de yok diye biliyorum eğer yanlış biliyorsam düzeltin lütfen.
    RR'ların hiçbirinde yok.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alacağın motorun ilanını inceledim. Fikir verin demişsin;

2008 model vfr800 gibi güzel bir motoru satıp, 2006 model kilometresinin de 20.000 olduğu hakkında ciddi şüphelerim olan bir zx10r almazdım.
    Ankara'da servis ve yedek parça hakkında sorun yaşanacağını düşünüyorum(diğer illeri bilmiyorum). 1-2 sene kullanacağını düşünürsek 10 yaşında bir ss'i satarken de senin için bir dezavantaj olacaktır. 08-09 1000rr bakmak daha mantıklı bence ya da vfr800 ile devam etmek.

Sesli düşündüm alternatif olsun sana
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    Alacağın motorun ilanını inceledim. Fikir verin demişsin;

2008 model vfr800 gibi güzel bir motoru satıp, 2006 model kilometresinin de 20.000 olduğu hakkında ciddi şüphelerim olan bir zx10r almazdım.
    Ankara'da servis ve yedek parça hakkında sorun yaşanacağını düşünüyorum(diğer illeri bilmiyorum). 1-2 sene kullanacağını düşünürsek 10 yaşında bir ss'i satarken de senin için bir dezavantaj olacaktır. 08-09 1000rr bakmak daha mantıklı bence ya da vfr800 ile devam etmek.

Sesli düşündüm alternatif olsun sana

Dostum VFR yi sattım maalesef hatta arada KLE500 aldım onuda sattım. Kaşıntı başladı bende birşeyler almam lazım =)
    mehmetenis bunu beğendi.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Hangi motor daha temiz ise o motoru al. Honda'da servis avantajın büyük olacaktır ama Kawasaki için ustam var diyorsan parçalarını yurtdışından getirtirsin, ben olsam parça konusunda Ulusan'a bel bağlamazdım...

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    @ebola
    yasamkentte kawasaki bakan bir yer var arladasin ismi abdullah cayyolu dolmuslari konut2 carprazindaki boyacilarin o civarda
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 Suzuki GSXR1000
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasamkentte kawasaki bakan bir yer var arladasin ismi abdullah cayyolu dolmuslari konut2 carprazindaki boyacilarin o civarda
    Biliyorum orayı fakat hiç gitmek nasip olmadı. Fakat kötü bir duyumda almadım denenebilir...

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    8 yaşında alete 20 bin istenen memlekete Türkiye denir. Ben olsam biraz daha ekleyip küçük müçük bakmadan sıfır alırdım. Bayiye gidip sandığın açılmasını izlerdim
    mehmetenis, cece89 ve barodi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)