Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

hırsız, motora musallat olmuş, verdiği zararlar ?

Motovento
    REKLAM ALANI

motoru daha yeni almıştım , daha tam inceleyemedim , akşam iş çıkışı geldiğimde farkettimki, kilidini taşla kırmaya uğraşmışlar
    eve taşıdım motoru , giriş katı olduğu için , ama şöyle bir sıkıntı var , anahtar kısmında , nedir bu ?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Motora bir kilit , alarm ve alarmli disk kilidi takip kilitle sabit bir yere baglamak gerekiyor.bi de ustunu brandayla ortmelisiniz.
    A.Volkan ve FurkanZ bunu beğendiler.

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora bir kilit , alarm ve alarmli disk kilidi takip kilitle sabit bir yere baglamak gerekiyor.bi de ustunu brandayla ortmelisiniz.
    hocam , motoru eve aldım da, bu anahtar kısmında şey nedir ? acaba üstünde bir kapak vardı da onu mu kırdı , ya da birşey mi sıkıştırmış içine ?

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Üstat geçmiş olsun motorunuzun markası ne yenisiyle karşılaştırın aradaki farkı bende merak ettim tornavida falan mı sokmuş acaba zorlamak için?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    cbr 250
    istanbulda kaliteli alarm taktıra bileceğim bir yer var mı ?

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsan kendi motorunu bilmez mi orada ne vardı ne yoktu ?

6'gen olan anahtarla o kapağı açacaksın işte, adam taşla falan vurmuş, açamamış, kırmış orayı.

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan kendi motorunu bilmez mi orada ne vardı ne yoktu ?

6'gen olan anahtarla o kapağı açacaksın işte, adam taşla falan vurmuş, açamamış, kırmış orayı.
    arkadaşım , motoru yeni aldım diyorum , okumadan cevap veriyorsunuz, daha 2. kontrol edişimde motoru , farkettim bu durumu ,
    ilk incelemem zaten motoru sıfır alırken binmem sırasında olmuştu
    yani benim aklıma gelmedi mi zannediyorsun 6gen... zaten oraya bakan herkes 6genli birşeyle açılacağını düşünür
    ama açılmıyor işte, motorun üzerinde zaten var mıydı , acaba üstünde kapak vardı da onu mu kırdı, birşey mi sıkıştı , onu çözemedim

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı freemo716 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım , motoru yeni aldım diyorum , okumadan cevap veriyorsunuz, daha 2. kontrol edişimde motoru , farkettim bu durumu ,
    ilk incelemem zaten motoru sıfır alırken binmem sırasında olmuştu
    yani benim aklıma gelmedi mi zannediyorsun 6gen... zaten oraya bakan herkes 6genli birşeyle açılacağını düşünür
    ama açılmıyor işte, motorun üzerinde zaten var mıydı , acaba üstünde kapak vardı da onu mu kırdı, birşey mi sıkıştı , onu çözemedim
    Ne okumayacağız ? Yeni al veya alma, hiç mi anahtarı sokmadın kontağa, hırsız bayinin içinde mi musallat olmuş motora ?
    rogget bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Hocam o shut yazan düğme sanırım anahtar yuvasının su alıp pas yapmaması için var olan mekanizmaydı, anahtar deliğinin ona basınca açılması lazım. Hırsız da tam sövmelik, halletmiş oraları. Civarda bu hırsızlık yaygınsa yine gelir o benden söylemesi baya bi inat etmiş çünkü o***** neyse...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

http://www.altinelbiseliadam.com/kymco-downtown-300i/

aha buldum aynından, 2:15

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bak dostum motorunun anahtarinin ust plasyik kismi varya orada 6 gen cikinti var onu sok cevir sonra anahtar deligi acilacak motorun spacy falanmi orjinal anahtarinin ustndeki 6gen plastikle acilir baskasiyla acamassin vede o kilidi kurcalamadinlar diye yapilan bise

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

image5.sahibinden.com/photos/57/38/99/big_133573899btw.jpg su reaimdeki anahtara bak ust kisimdaki cikinti yer

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    anahtarının plastik kısmında 6gen bir bölüm var onunla anahtar girişini açıp kapatabiliyorsun. bu tür hırsızlıkların önüne geçebilmek adına
    eğer o 6gen kısmı diyorsan bu. keşke benim motorumda da olsa.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Arkadaşlar, tartışma çıkarmak istemiyorum ama arkadaşın sorduğu o altıgenli kısım değil, aşağıdaki parçayı soruyor sanırım. Bu konuda yardımcı olacak birisi var mı?

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    tamam iste o 6 gen aciyor ordaki kucuk pime dokununca otomatik kapaniyor

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam iste o 6 gen aciyor ordaki kucuk pime dokununca otomatik kapaniyor
    evet, aynen öyle oldu , cevap veren diğer arkadaşlara da teşekkürler
    burda lokanta servisinde çalışan bir motorcuya denk geldim ,sordum cevabımı aldım
    ama orayı ben kapatmamıştım , akşam vakti motoru parketmiştim , demekki hayırsever bi vatandaş orayı kapatmış kurcalamasınlar diye
    işin trajikomik yanı daha motoru alalı 2 gün oluyor, bunlar başıma geliyor :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)