Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

iki motor arası iletişim

Motovento
    REKLAM ALANI
    deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Herkese iyi günler. Biz genellikle iki motor olarak yol yapıyoruz. Fiyatlarına baktım intercom fiyatları çok yüksek. Birbirimizi arayalım kulaklıkla konuşalım desek şarj yetmiyor. Öğrenci olduğumuz için de bütçemiz kısıtlı. Telefonla görüşmeyi sağlamasına falan da gerek yok. sadece iki motor arasında iletişimi sağlasın yeter. Bunu en düşük maliyetle sağlıklı bi şekilde nasıl sağlayabiliriz? Fikri bilgisi olan tecrübeli arkadaşlardan abilerden yardım istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Tekeriniz düz bassın.
    mehmetenis, namk ve EneS_Turker bunu beğendiler.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    walla dedigin gibi iyi markalar oldukca pahali. Biz de asagidaki link'teki urunu siparis ettik, ama nasil cikacak inan bilmiyorum KArgo da bedava ustelik...

http://www.dx.com/p/waterproof-bluet...3#.VD0oy_l_uhM

Elimize gecince test edecegiz...
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial rx3i
    Bendemi alsam acaba. Siz bi testi yapin bakalim. Sonucu bekliyorum. Takipteyim

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Walla hocam muhtelif yorumlar okudum bu cinden gelen intercom'lar icin. Beklentim yuksek degil bu baglamda Abi saga benzinlige girelim cğmlesini iletirse daha ne... El kol hareketlerinden sıkıldm wallahi uzun yolda..

12680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx 125
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidintercom&hl=tr

Bluetooth üzerinden telefonları birbirine bağlayıp konuşabiliyorsunuz. Aranızdaki mesafe açılırsa bağlantınız kesiliyor, fakat gene yaklaşırsanız cihazlarınız otomatik eşleşip iletişime devam ediyorsunuz.
    halilom, mehmetenis ve EneS_Turker bunu beğendiler.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Türkiye de intercom fiyatları yüksek o yüzden bende senin gibi baya baktım sonunda altta linkini verdiğim ürünü aldım. Arkadaşlarla beraber kullanıyoruz. Müzik dinliyorum telefon görüşmelerini yapıyorum ve arkadaşların intercomlarına bağlanıp konuşuyoruz. baya keyifli oluyor. aradaki mesafeyi korursan (kutusunda 1 km diyor ama bence 600 mt civarı) konuşma gayet net. bence en güzel yanı şarj olayı. Hergün kullanıyorum 4-5 günde bir şarj ediyorum

http://www.aliexpress.com/snapshot/6178149392.html
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    kısa mesafeli kulaklık takılabilen telsizler yok mu? araştırmadım belki onlar da pahalıdır ama değilse işinizi görür diye tahmin ediyorum. belinize falan takıp kulaklığı da kullansanız olmaz mı?
    namk bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Google play uzerinden adroid intercom programini indirip gorusmeyi saglayabilirsiniz mesafe cok acilmadikca zaman zaman kesintiler olussada gorusmeyi yapabiliyorsunuz
    namk ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rebelvox.voxer&hl=tr

bunu yükle kardeşim bildiğin telsiz bunu iki telefonada yükleyin birbrinizi ekleyin kablolu kulaklığı kulağınıza takın ve konuşmak istediğinizde kulaklıkladaki düğmeye basılı tutup konuşun. yalnız internet bağlantısı gerektirir.

Motosikleti
    Sym Fidde 125s
    flea bunu beğendi.

rebitek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 200 r
    ben 160 tl ye walkie talkie aldım açık arazide 5-6 km çekiyor kulaklığıda var, biz 2 kros kullanıcısıyız, arazide bir çok yerde cep çekmiyor o yüzden iletişim için aldık, iyide oldu.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    kesinlikle ebay i tavsiye ederim. türkiyede 300tl lerden başlayan interkomlar ebayde 160 liralara geliyor. 70 dolara bulabilirsiniz freeshipping olarak. tabi diğer worldwide alışveriş sitelerinde de bulabilirsiniz.

walkietalkie kullanan arkadaşlar için basıp konuşmak sürerken zor olmuyor mu? yoksa durup mu yapıyorsunuz o işi

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    Wolkie Tolkiler için elden mandalli kulaklıklar vardi birde gırtlak mikrofonu kullananlara duymuştum
    Bebk telsizi gibi sese duyarlı ayarlayip konusmayi algilayip mandal yapıyordu
    Yada kask içine kulaklik mikrofon takılabilir benyaptim fakat kulakligi kask içine oturtamadığımdan sökmek zorunda kaldim

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı sahin08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolkie Tolkiler için elden mandalli kulaklıklar vardi birde gırtlak mikrofonu kullananlara duymuştum
    Bebk telsizi gibi sese duyarlı ayarlayip konusmayi algilayip mandal yapıyordu
    Yada kask içine kulaklik mikrofon takılabilir benyaptim fakat kulakligi kask içine oturtamadığımdan sökmek zorunda kaldim
    yassı kulakliklar oluyor onun içindeki hoparlörü söküp kask icine takabilirsin ama azıcık yontma gerektirebilir
    takip cikarirken de sorun olabilir iyi monte edilmezse

veya kulak kanal içi kulakliklar oluyor disaridan çıkıntı olmuyor sanırım
    kask takarken daha az sorun sağlayabilir

rebitek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 200 r
    vox özelliği sayesinde konuşunca devreye giriyor.
    sahin08 bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Motorlar iki zamanlı ise dumanla anlaşabilirsiniz
    atreyu ve mahyo bunu beğendiler.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    En sağlıklısı interkomdur. Telsiz yada telefonla bağlantı kurulabilir ancak konforlu olmaz. Ben çok araştırmıştım zamanında. En son ebay den "climder c3" diye çin malı bi interkom aldım. çiftli set. Hala kullanıyoruz eşimle.Çok memnunum. Yalnızken müzik dinlemek, radyo dinlemek, gelen çağrıyı cevaplamak falan büyük konfor. Tavsiye ederim. 80 dolar civarı bişeydi. iki kişi ortak alınabilir bence.
    mehmetenis bunu beğendi.

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En sağlıklısı interkomdur. Telsiz yada telefonla bağlantı kurulabilir ancak konforlu olmaz. Ben çok araştırmıştım zamanında. En son ebay den "climder c3" diye çin malı bi interkom aldım. çiftli set. Hala kullanıyoruz eşimle.Çok memnunum. Yalnızken müzik dinlemek, radyo dinlemek, gelen çağrıyı cevaplamak falan büyük konfor. Tavsiye ederim. 80 dolar civarı bişeydi. iki kişi ortak alınabilir bence.
    climder c3 fiyat- performans açısından çok iyi bir üründür. işinizi görür. Çiftli veya tekli satılıyor. 3 kişi aynı anda bağlanabiliyor. Şarjı da çok iyi.
    mehmetenis bunu beğendi.

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    hepinize cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim. kendimizi ayarladığımız gibi climder c3 almaya karar verdik. serkan beyin attığı linkin de büyük etkisi oldu kendisine ayriyetten teşekkür ederim.
    mehmetenis bunu beğendi.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    arkadaşlar ebaydeki fiyatı 40küsür dolar acaba bu tek interkom için mi yoksa çift mi bir de şöyle bir model var
    http://www.ebay.com/itm/2x-BT-Motorc...item417222de06
    bu model ile kıyaslama yapabilir misiniz bilen kullanan var mı?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)