Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Herkezin dilindeki laf eğitim eğitim...

Motovento
    REKLAM ALANI
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı tt768 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir' de Art Moto Academy kurslarına katılabilirsiniz. iyi olduğunu duydum, ben de katılacağım en kısa zamanda... Ayrıca özel eğitim veren hocalar da var. biraz araştırma ve birkaç bilene sormak yeterli oluyor.
    motosiklete başlayacağım sıralarda galiba mevsimsel etkilerden dolayı sadece istanbulda hondanın kurslarını göördüm..

bu arada hazır eğitimlerle ilgili başlık altındayken bilen abilerimizin arkadaşlarımızın bizi aydınlatması için sorayım

bu kurs fiyatları ne civarlarda dolaşıyor? herkes farklı fiyat mı veriyor serbest piyasa gibi yoksa birbirine yakın ücretler mi? bol sıfırlı rakamlar mı? nedir ne değildir?
    mehmetenis bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hepsinin ücreti web sitelerinde yazıyor

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Eğitimin en büyük avantajlarından biri de, insanın doğru yaptığını sandığı ancak aslında yanlış yaptığı şeyleri bir başkasının gözlemleyip tespit etmesi.
    70-80 bin km yol tecrübesi olup da, viraja doğru girip çıkamayan bir sürü insan var.
    Onu bırakın, eğitim alıp doğru yaptığınız bazı şeyler bile, farkında olmadan ufak ufak bozulabiliyor, bakışınız, yolu okuyuşunuz vsvs.
    Velhasıl, bugün çok iyi kullanıyor olmamız 3 ay sonra da bu şekilde kullanıyor olacağımız anlamına gelmiyor, bilgi ve refleksleri tazelemek çok önemli.

Ama ciddi de para bu işler.
    Ciddi para olduğu için de, bir sürü eğitmen türedi son zamanlarda.
    Doğru insanları bulmak da kolay değil anladığım kadarı ile.
    mehmetenis ve Sadık1453 bunu beğendiler.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Gis Akademi hakkında bilgisi tecrübesi olan var mı?
    mehmetenis bunu beğendi.

tuzsuzdeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Gis de iyidir.
    Gis;'in verdiği hakimiyet eğitimi için söylüyorum, Honda'nın aksine kendi motorunuzla gidiyorsunuz.
    Hnda'nın verdiği Gs1 ile Gs2 seviyesi arasında bir eğitim.
    Yani, motosiklet kullanmayı daha yeni öğrendi iseniz, faydasını görürsünüz.
    Ama şöyle bi bin iki bin kilometre kadar tecrübeniz varsa Honda Gs2 daha faydalı olur.

Bunun dışında GIS'in farklı farklı bir sürü eğitimi de var.
    Dünyaya şahit olmanın yolu, maceranın kendisinden başka bir şey değildir. Çünkü dünyadaki en büyük mutluluk, bu dünyanın şahidi olmaktır.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    gis akedemi belli bir sayının üstünde başvuru olursa illere gidip eğitim verebiliyormuş, troas motosiklet grubu Çanakkale ye getirmek için görüşmelere başladı, Ankara da bu sayıyı toplamak çokk daha kolay olsa gerek

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Scooterım varken ve 6000km kullanmışken Murat Denizhan Hocadan GS2 almıştım bu yaz başında, keşke şimdiki motorumla gitseymişim. Herşey bir yana sahip olduğunuz motora çok daha hakim oluyorsunuz o 1 günün sonunda. Benim en çok hoşuma giden olay "bakış tekniği"ni tam olarak öğrenmiş olmaktı. Aynı şekilde dar kukalar arasında yapılan dönüşler de oldukça keyifliydi. Ancak derseniz ki bu bilgiler seni yolda hayatta tutar mı, bence alakası yok. Bol bol video izlemek, kaza videosu izlemek, kitap okumak ve uzun yolda sürüş eğitimi almak daha önemli sanırım.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Yazı yazmayı öğretsinler önce...
    Herkez değil. Herkes olacak...
    (soru işaretinden sonra boşluk yok, bi değil, bir. ...)
    Lütfen Türkçe'mize sahip çıkalım.
    !!! Hepimize Kazasız Belasız Keyifli Sürüşler !!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15

Cümle bittikten sonra 3 nokta koyulmaz. Nokta koyulur(Aklın sıra ders vereceksinya rezillik bu olsa gerek)
    Soru işaretinden sonra boşluk bırakılacak diye bir imla kuralı henüz yok sen çıkartmadıysan eğer.
    O yarım yamalak bilginle aldığın 3 kuruşluk eğitimle buralarda kendini kepaze edeceğine konuyu baştan sona adam gibi oku, sonra da git o çin malı motorunla bir eğitim al.

Haa biraz adam yerine koyulmak istiyorsan da o "muhahaha" nickini değiştir

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    eytim şart.
    porsuk80, Okan Sinan Ocan ve potasyum bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Ayrıca "Türkçe'miz" değil "Türkçemiz" olacak. Ah Türkçemizi korumaya çalışan arkadaşımız, o korumaya ilk önce profilinizdeki "mesleğiniz" kısmına "TEACHER" yerine "öğretmen" yazarak başlasanız ne de güzel olurdu.

Ankara'da düzgün bir sürüş eğitimi olursa(gelirse) ben de katılıcam mutlaka. Olmadı gelecek bahara İstanbul yolları görünür artık, ne yapalım
    porsuk80 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazı yazmayı öğretsinler önce...
    Herkez değil. Herkes olacak...
    (soru işaretinden sonra boşluk yok, bi değil, bir. ...)
    Lütfen Türkçe'mize sahip çıkalım.
    Sera domatesi,

Bak atıp tuttuğun Türkçemiz nasıl yazılırmış. "maktama" arkadaşımızın yazısına istinaden.

^ Türkçe'miz, Türkçe'de, Türkçe'nin vb. kullanımlar yaygın yapılan hatalardır. Doğruları Türkçemiz, Türkçede ve Türkçenin'dir. Türkçe kelimesinden sonra hiçbir ek kesme işareti ile ayrılmaz. Bu konudaki kural şu şekildedir: Özel adlara getirilen yapım ekleri, çokluk eki ve bunlardan sonra gelen diğer ekler kesmeyle ayrılmaz. Türkçe kelimesi Türk özel adına getirilen -çe yapım eki ile oluşturulduğu için bundan sonra kesme işaretine gerek yoktur.

Hahaha yahu insan durup duruken kendini bu kadar aşağılık bir hale sokar mı
    Türkiye'de Eğitim anlamında %1'e girmiş birisi olarak, senin gibi boş adamların bulunduğu topluluklarda çok dikkat etmiyorum yazıp çizerken.
    Daha da vahimi sen hakikaten senin de yazdığını gibi "ticırsan" vay bu çocukların haline, vay bu ülkenin geleceğine.

İyi güldüm ya sayende prototip gibi adam hahaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca "Türkçe'miz" değil "Türkçemiz" olacak. Ah Türkçemizi korumaya çalışan arkadaşımız, o korumaya ilk önce profilinizdeki "mesleğiniz" kısmına "TEACHER" yerine "öğretmen" yazarak başlasanız ne de güzel olurdu.

Ankara'da düzgün bir sürüş eğitimi olursa(gelirse) ben de katılıcam mutlaka. Olmadı gelecek bahara İstanbul yolları görünür artık, ne yapalım
    Helal olsun iyi yakalamışsın benim gözümden kaçmış. Çok da ciddiye almadım çocuğu aslına bakarsan ama iyi güldürdü beni.

Neyse ben de bir süredir araştırıyorum. Eğer face kullanıyorsan "Okan Sinan Ocan" hocayı listene ekle. Eğitimlerine fotoğraflarına paylaşımlarına bak. Çevrende motosiklet kullanan insanlardan referans al. Aklın yatarsa kendisi ile irtibata geçip 1 gün misafiri olmayı talep et. Geri çevireceğini sanmıyorum.

Alternatif olarak da Gis Akademi var Ankara'da. Fakat şu zamana kadar bana bir geri dönüş yapılmadı bu kurum tarafından. Okan Hoca'ya ne zaman yazsam kendisi olumlu olumsuz dönüş yaptı. Benim için önemli bir kriter. Seçim senin. Keyifli sürüşler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bu konuyu ankara'dan "oocan" rumuzuyla yazan eğitmen okan hoca ile görüşebilirsin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)