Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sonunda ehliyete yazıldım ve eğitim süreci tam bir muamma

Motovento
    REKLAM ALANI
    mbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor...
    Merhaba arkadaşlar...
    Bugün itibariyle ehliyet başvurusunu tamamladım. B sınıfı ehliyetim var. direksiyon sınavı 9 kasımda tam bir ay var.
    Genellikle çoğunuz bir şekilde motor kullanmasını bilerek ehliyete yazılıyorsunuz. Bu yüzdendir ki kurslardaki sözde eğitmenler öğretme amacında değilde sadece sınavda dikkat edilmesi gerekenlere önem veriyorlar. Kursa benim hiç deneyimim yok deyince birbirlerinin suratlarına baktılar nasıl olacak diye. Neyse sonra biz yardımcı olacağız falan gerekirse fazladan çağırırız seni dediler öyle tatlıya bağladık işi.
    Sizlere danışmak istediğim konuya gelince;
    Benim alacağım bu 10 saatlik ders sıfırdan başlayıp sınavı geçecek seviyeye gelmeye yeterli midir sizce? Biliyorum garantiye almak için kendim bir motor bulup çalışmam gerek, BMW 1200 gs kullanan bir abi ben sana eğitim konusunda birebir yardımcı olurum sen merak etme dedi sağolsun ancak motor ayarlaman lazım dedi. maalesef motor ayarlayamadım. Şuan satın alacak durumumda yok. Tek şansım bu 10 saat ders gözüküyor sizce yeterli mi?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç motosiklet kullanmadan ehliyete yazıldım 3 gün 15-20 dk en fazla sürdüm ve geçtim 98 gibi not almıştım forumu takip et yararlı bilgi çok
    mbulut bunu beğendi.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Sınav için belki yeter ama trafiğe çıkmak için yeterli olmayacaktır diye düşünüyorum. Allah kolaylık versin, üstadlar açıklama yapacaktır.
    mbulut ve shooter1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Arıyor...
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç motosiklet kullanmadan ehliyete yazıldım 3 gün 15-20 dk en fazla sürdüm ve geçtim 98 gibi not almıştım forumu takip et yararlı bilgi çok
    teşekkürler yorumun için. umarım senin gibi çabuk kavrarım bu işi. zaten bu forum ve aea sayesinde baya bilgi sahibi oldum şimdiden.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bakın Sürücü Kursu size 10 Saat Zorunlu eğitim vermek zorunda ne olursa olsun. Bunu kesinlikle isteyin.
    Biz burada boşuna demiyoruz Otomobilde 12 Saat, Motorda 10 Saat Zorunlu eğitim almak zorundasınız diye.
    Artı bizim hocalar hiç de sözde değil özde hocalardır.
    Kaç paraya kaydoldun,
    Bizde ki ücret A2 Veya B/A2 Ücreti:650 TL 10 Saat Direksiyon Eğitimi standart.
    lawyer_16 bunu beğendi.

yaygeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    aynı durumu yaşadım. hiç bilmiyorum dedim tamam öğrenirsin dediler motoru getirip bin dediler bu gaz bu fren hadi git dediler ve gittim inan ki hiçbirşey öğretmediler. okuduklarımla izlediklerimle hareket ettim sadece. adam bana arkadan sinyalini vermeyi unutma dediğinde ben sinyal nerde ya diye baktım o derece öğretmediler sınavı geçtim orası ayrı. sınavı geçirir evet ama trafiğe sokar mı bu eğitim orasını tecrübeliler bilir. ama ben istanbulda eğitim alabileceğim için kendimi şanslı görüyorum. bu arada kardeşim burada saçma sapan, insanın bütün hevesini inancını kırmaya çalışan yorumlar yapılıyo. inan ki bazıları çok sinir bozucu oluyor sanki abilerimiz bu işi anasının karnında öğrenmiş hepsi kaskla doğmuş onlar biliyor sen bilmiyor bilmemekle kalmıyor hiçbir zaman öğrenemiyorsun. bunlara kulak asma
    zaferce ve mbulut bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Selamlar bende yarın yazılacağım. İnşallah 1 ay içinde kullanmayı öğreniriz.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı ekremsarı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar bende yarın yazılacağım. İnşallah 1 ay içinde kullanmayı öğreniriz.
    Güzel kardeşim,hayırlı olur inşallah,Ama yazılacağın kursa muhakkak sor ben 10 saat Eğitim alacakmıyım diye,hatta direkt bizim kursun adını ver dediler ki de 10 saat zorunlu direksiyon eğitimim var mış de.

Motosikleti
    Arıyor...
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın Sürücü Kursu size 10 Saat Zorunlu eğitim vermek zorunda ne olursa olsun. Bunu kesinlikle isteyin.
    Biz burada boşuna demiyoruz Otomobilde 12 Saat, Motorda 10 Saat Zorunlu eğitim almak zorundasınız diye.
    Kaç paraya kaydoldun,
    Bende istedim 10 saat dersi zaten. istanbul motorcular için cennet zaten bütün olanaklar var hatta eğitim konusundada herşey istanbulda. 330 tl kurs 100 sınav ücreti trafik falan toplam 653tlye mal olacak. sizide tebrik etmek lazım. sizin gibi sürücü kursları burada yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Alıntı yaygeren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı durumu yaşadım. hiç bilmiyorum dedim tamam öğrenirsin dediler motoru getirip bin dediler bu gaz bu fren hadi git dediler ve gittim inan ki hiçbirşey öğretmediler. okuduklarımla izlediklerimle hareket ettim sadece. adam bana arkadan sinyalini vermeyi unutma dediğinde ben sinyal nerde ya diye baktım o derece öğretmediler sınavı geçtim orası ayrı. sınavı geçirir evet ama trafiğe sokar mı bu eğitim orasını tecrübeliler bilir. ama ben istanbulda eğitim alabileceğim için kendimi şanslı görüyorum. bu arada kardeşim burada saçma sapan, insanın bütün hevesini inancını kırmaya çalışan yorumlar yapılıyo. inan ki bazıları çok sinir bozucu oluyor sanki abilerimiz bu işi anasının karnında öğrenmiş hepsi kaskla doğmuş onlar biliyor sen bilmiyor bilmemekle kalmıyor hiçbir zaman öğrenemiyorsun. bunlara kulak asma
    Teşekkürler kardeşim yorumun için. Uyarılarını dikkate alıcam
    mehmetenis bunu beğendi.

Ben eğitim veren ve bu yüzden daha pahalı olan bir kursa gittim. Eğer oradaki elemanın öğrettiği gibi motosiklet sürüyor olsaydım hala hiç ön freni kullanmamış olacaktım ve muhtemelen bir yerlerde patlamış olurdum. Eleman, Honda'dan eğitim aldığı esnada oradaki eğitmenlerle tartışmış ön frenin asla kullanılmaması gerektiğini ve benzeri hususları. O yüzden yukarıdaki yorumlarda da dendiği gibi ehliyet kursu eğitimi bir şekilde ehliyeti aldırır ama trafiğe çıkmaya yeter mi hatta doğruları öğretir mi orası bambaşka bir muamma. Eğer imkan varsa Honda monda bir yerlerden normal eğitim almak lazım.

bende kursa yazıldım parkurda hıc sorunumuz yok ama tabıkı hıc trafıkte surmedık haftaya sınav var ılk defa sınavda trafıge cıkacak olmak bıraz farklı olacak gıbı umarım bır aksılık cıkmaz kursun trafıkte egıtım vermemesıde kotu bırsey

Motosikleti
    Arıyor...
    ozaman anlaşılan böyle kurslarda önemli olan sınavı geçmek. sonrasında trafik için eğitim şart.

vitesleri öğren kalkışı ayarla gerisi akar

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Kurs dan kursa fark var bence sözleşme yapmak lazım başda seni kazanmak için eğitim var şu kadar ders şu kadar saat deyip sınava iki gün kala biz aslında direksiyon eğitimi vermiyoruz ama parkuru tanıtmak amaçlı bi gösteriyoruz bu cümleyi söyleyen çok fazla kurs mevcut dikkatli olmakta fayda var 10 saatlik eğitimi mutlaka almak gerekiyor .

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Ehliyet sürecinde bi kurs aynen şunu söyledi. Motor sürmeyi biliyorsanız kayıt ediyoruz bilmiyorsanız biz öğretemeyiz.

Motosikleti
    Arıyor...
    Alıntı eraksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet sürecinde bi kurs aynen şunu söyledi. Motor sürmeyi biliyorsanız kayıt ediyoruz bilmiyorsanız biz öğretemeyiz.
    aynen kardeşim banada bir kurs öyle dedi. zaten A2 iki için çok kişi gelmiyor ona okadar bütçe ayıramıyoz diyor adam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Alıntı hsk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurs dan kursa fark var bence sözleşme yapmak lazım başda seni kazanmak için eğitim var şu kadar ders şu kadar saat deyip sınava iki gün kala biz aslında direksiyon eğitimi vermiyoruz ama parkuru tanıtmak amaçlı bi gösteriyoruz bu cümleyi söyleyen çok fazla kurs mevcut dikkatli olmakta fayda var 10 saatlik eğitimi mutlaka almak gerekiyor .
    başta her şeyi konuştum öyle imzaladım sözleşmeyi, çalışma saatlerime göre ayarlayacağız dedim tamam dediler bakalım dersler başlayınca anlayacağız çakallıklarını

sürücü kursları hep aynı vergi veriyorlar diye mi anlamadım motor süremiyorsan egitim yok diyorlar.gittim sürücü kursuna dedim sınav yaklaşıyor napıcaz (sınava 1 hafta vardı.seni ararız dediler eyvallah dedim.)Sınava son 2 gün kala onlar aramayınca aradım.Tamam yarın ayarlicaz eyvallah.son gün oldu aradılar şuraya gel şu saatte hiç senin işin var mı okula gidiyor musun yok.neyse allahtan okul o gün yoktu.Gittim,ne ögreniyoruz dedim ? motor.Peki kim ögretiyor ehliyetsiz motor süren egitmen... ciddiyim adamın ehliyeti yoktu ya.Dedim ne iş ? ehliyeti olmayan adam motosiklet hocası olmuş şaştım kaldım adam da napsın ögretmeye calişiyor.önce trafige çıkarcaklardı.dedim kesin kaza yapıcak 2-3 kişi (5-6 kişi aynı anda sırayla sürüyoruz motorları) sonra vazgeçtiler pistte gidelim dediler.''Sevindim dedim oh pist var''.Erken sevinmişim ''kum toprak'' olan yerde motor ögreticekler.işin kötü tarafı denge için yüksek yapılan demir ''izsunun açtıgı upuzun çukurun'' yanında ulan dedim yine kesin kaza olur.Neyse ki olmadı.5 dkda motoru vites 2de kaldırıp vites 2de sürmeyi durmayı ögrendik..Şimdi sürücü kursu altında iş yapan adam kasap olsa mı daha iyi sürücü kursu açsa mı? yok mu şunları denetleyen adamlar anlamıyorum.şikayet edip denetleme yapan yok sanırım sürücü kurslarını adamlar utanmasa parayı ver ehliyeti al hiç gelme derslere diyecekler.
    mbulut bunu beğendi.

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç paraya kaydoldun,

sizdeki 650 lira içinde harç ücretleri yok sanırım değil mi

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    kardeşim sürücü kursları genelde motor sürmeyi pek üstüne düşüpte öğretmezler bi şekilde kendin öğrenirsin ben öylle yaptım daha önceden kullanmıştım arkadaşımın motoruyla saatlerce skuter sürmüştüm onun faydasını gördüm sende aynısını yaparsan trafiğe alıştırırsın kendini inşallah.yoksa kursa güven olmaz onlar sadece eğliyet işlerine bakıyorlar.en kısa zamanda a2 ehliyetini alırsın inşallah.

Motosikleti
    YBR
    Eğer motor tecrüben yok ise motor kursundan başka motorla alışma sınavda sorun çıkabilir benden demesi. Viteslerde felan sorun yaşarsın, benim hocamda çok kötüydü hiç bir şekilde ilgilenmiyordu sadece sınavda olabilecekleri söylüyordu mesela bak yanlış dönüyorsun bundan bırakıyorlar ama doğrusunu kendide tam bilmiyor öğretemiyor. Öyle yani kendi imkanlarınla öğren kurs motoru ile.
    mbulut bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)