ALINTIDIR...http://forum.donanimhaber.com/m_98034148/tm.htm

aşağıdakiler oradaki ilk sayfadan, 2 günde 9 sayfa yazı olmuş, paylaşılanlar bilmem kaç yıl önce duyduklarımla AYNI, halen değişim YOK ...

Orijinalden alıntı: Baba Naber

Merhabalar.
Saudi binladin group ta calisiyorum.
TBM-TDRS bolumundeyim,,, Operator yardimcisi ve bant sistemine bakiyorum suan icin.
Alt yapi ve seneye baslanicak metro projesindeyim.

2 ay oldu buraya geleli.. Genel olarak bahsetmek gerekirse:

Tek kelime. Ne olursa olsun ulkenizin degerini bilin. Pislik, gorgusuzluk,sicak,sosyal hayatin olmayisi... kisaca bir bokun olmayisi nedeniyle degerini bilin uklenizin. Ulan bir sehirde yesillik olmazmi [sm=evillol.gif]

Bu arada klavye arap klavyesi. Harf ve noktalama isaretleri icin kusura bakmayin.\

Benzin 0.61 riyal yani 32 kurus civari.
Elektronik oyle aman aman ucuz olmasada tabi arada fiyat farki var. xperia z2-note3-s5 1000-1100TL
Kamera-laptop yine bir tik daha ucuz ulkemize gore.
Sokaklar,caddeleri bok goturuyor. Sehirde temizlik tanimani bir sey yok.
Misirlilar 2.sinif turkler 3.sinif... pakistan,hindistan,yemen vs vs vs vatandaslarini insan yerine koymuyorlar zaten.
Avrupa ve abd vatandaslari misirlilar ile ayni statude.

Trafik. Kufur etmeyecegim... Beyler trafik anlayisi yok. Sinyal yok. Gece bazilari farlari bile yakmiyor [sm=evillol.gif]
Makas atanlar, aniden serit degistirenler... Ne ararsaniz var. Tam bir kaos yani.
Araba fiyatlari ucuz. su siteden inceleyebilirsiniz.
http://saudi.dubizzle.com/en/cars/search/
Kazami yaptiniz ? Devam edin... Oyle far indi, tampon dustu muhabbeti yok. Iki arapca nalet diyorlar ve devam ediyorlar [sm=s17.gif]

Mc donalds gordum, bir seyler aliyim dedim... Boyle bir koku yok. Bok kokusu hikaye beyler [sm=evillol.gif] Yagla karisik garip bir koku vardi. Direk ciktik halile.
Lux sayilabilecek bir restouranta girdik... Elleriyle yemek yiyenleri gorunce yine midemiz bulandi, yemek hikaye oldu[sm=icon_ohmygod.gif] Pilav elle yenirmi ulan !

HEh bomba geliyor. Otoyol kenarina cekmis zican gorurseniz sasirmayacaksiniz. Yol kenarina iseyen gorursenizde sasirmayin... Ben sasirmiyorum artik, normal burada. [sm=icon_smile_disapprove.gif]

Arap kadinlari sorusunu duyar gibiyim ? [sm=evillol.gif]
Yok oyle bir sey. Cogunun gozleri bile kapali. Simsiyah bir suliet... Icinde ne var belli degil [sm=elvis.gif]
Heh bakiyorlar mi ? Yaninda iki cocugu var... Gozunun icine girecek iki kas goz yapsan.. [sm=evillol.gif]
Tabiki saka... Ufakligin kesilme durumu veya nikahlanma durumunuz var. Cakirmadan bakip uzaklasacaksiniz [sm=evillol.gif] Zaten iki gozden baska bir sey goremiyorsunuz.
Bir kac tane ic camasiri giymeyen gordum. Yine ayni sekilde magazalarda sex shoplarda satilan fantezi camasirlarina rastladim. Ne ayak, nedi bilemiyorum. Evde nasil bir fantezi donuyor lan [sm=dry.gif]

Neyse beyler, sirketteyim uc gundur. Aklima ne gelsiyse yazdim. Biraz karma karisik oldu, kusura bakmayin artik[sm=icon_smile.gif]

Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz, bokunu cikamadan tabiki.

Heh, yere dusen araplara birde biz vuruyoruz [sm=evillol.gif]

Orijinalden alıntı: kittyhunter

temizlik imandan gelir olayına yabancılar sanırım.
Bunlarin muslumanligi bence yalan. Bir kac camiye girdim, secdeye kafanizi koyamazsiniz... Pislik icerisinde yerler.
Yalinayak gez- camiye gir o pislikle. Ayakkabiyla girende var. Vay a,,,,,

Birde kafalarina namaz kiliyorlar. Elini kicina atar, basini kasir, ayagini kaldirir... Garip....

Namaz saatinde disarida olmakta sakat, Ahlak zabitasina yakalanirsaniz jop yeme veya camide 60 rekat namaz cezasi var.

Yine ayni sekilde her .... yapiyorlar ve ardindan yukarida Allah var ? oh ne guzel. Ozellikle esnaf ve taksiciler [sm=evillol.gif] Taksimetre yok, pazarlikla biniyorsunuz. Bu arada taksi olayida garip. Yoldan gecen her arac sizin icin potansiyel taksi. El yapin, dursunlar... Pazarlik yapip binin.

Namaz saatinde her yer kapali. Binadan bozma hastanede bile doktor bulamiyorsunuz. Ulkemizdeki hastanelerin degerini bilin. Doktor bulsanizda bir seyden anlamiyor zaten.
Genelde izin alip ulkeye gidiyor buradaki turkler.

Resim cekmeye deger pek bir sey goremedim. Kabe ve bir kac dini degeri koruma altina alip koca sehri yikmak gerek aslinda da neyse....

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

Kadınlarda cinsel istek fazla demişsin kadınlarla takılabilicek bir ortam yokmu anladın sen onu,

araba fiyatları ucuz demişsinde ben birşey anlamadım ne kadar ucuz mesela 10 bin TL kadar ucuz gördüm ben türkiyedeki fiyatlara göre genel anlamda doğrumu yoksa daha ucuz varmı mesela 0 araç fiyaltarı örneğin clio 4 golf gibi vs bu tarz araçların fiyatlarından bir kaç örnek verirmisin

ne kadar maaş alıyorsun gelirin giderin ne kadar orada, yemek işini nasıl hallediyorsun. kendınmı yapıyorsun yoksa ıs yerınde felanmı yıyorsun sex shop felanmı var

bu soruları cevaplarsan sevinirim hadi bakalm

Resimleri gun icerisinde cekerim. Suan sirketteyim. Herkes hac,umre yapmaya gittigi icin nobetci kaldim.

Bayanlar ile takilabilecek bir ortam yok. Kaldirimdan yururken karsidan gelen bayan yolunu degistirir veya sizin gecmeniz icin koseye cekilir...
Bazen ise uzerinize uzerinize gelirler. Markette size silme gecer, tabiri caiz ise dayarlar.

Araba fiyatlarina bakarim. Genelde ikinci el arac fiyatlarini biliyorum... Gerci burada opel-renoult-vw gibi markalar yok.

2010 sedan yaris 8-10.000TL arasi
2010 accord 30.000tl
2008 chevrolet 8-10
2011 x6 55.000
2004 clio 4.000

Toyota-gmc-hyundai-ford-porshe agirlikli bir piyasa var

Maas icin net bir tutar soylemiyim. Mesaiye gore ortalama 8.5-10.000 diyelim.
yemek-servis-otel vs vs her sey sirketten.
Sex shop vs yok. Magazalarda satilan giysiler sex shoptakiler ile esdeger. Fanezi corap-gecelik-elbise-abiye vs.
Kadinlar siyah carsaf giyiyor disarida,,, Eee evde nasil bir fantezi donuyor lan diye dusunuyor insan [sm=icon_smile.gif]

3 gün şirkette nöbetçi kaldım. Bilgisayarı şirkette bıraktım, dört gün izin olduğu için mobilden yazar bol bol resim atarım.

Alıntılamadan direk yazacağım, bu yüzden kusura bakmayın.

Otelin bir alt sokağı... Kabe ve arafat ana yolunu bok götürdüğünü gördüm. Yerde yürürken çöpe basmamanıza imkan yok.

Ufak möt kadar bi park vardı, yeşillik filan... Çöplerden yeşilliklerde gözükmüyor artık. Elveda otlar, elveda yeşillik [sm=icon_smile_big.gif]

Akşam 8' den sonra resim atarım.

[hr]
Yüzü açık olan bayanları şöyle yüzde içine alalım. Tamamen gözler kapalı %45 sadece gözler %45 yüzü açık(baş kapalı) %10
[hr]
Thy hostesi ve cidde şehrinde 3-5 turist harici saçı açık bi bayan göremedim daha.
Yakında mustang düşünüyorum. Cidde şehrinde yeni keşifler yapınca görürüm bol bol [sm=evillol.gif]

İşin bok yanı arabanında bi cazibesi yok. Herkeste gmc,mustang,camaro[sm=icon_smile_disapprove.gif]

40.000tl camaro mustang nedir lan[sm=sadomazo.gif]

İngilizce bilen sayısı aman aman fazla değil. Teknoloji marketteki görevliler, bankadakilerin bazıları biliyor. İngilizce olayı türkiyedeki gibi. Herkes 3-5 şey konuşuyor işte[sm=evillol.gif]

Türkleri pakistan, yemen, hindu, endonezya vs vs milletlere nazaran daha çok seviyorlar. Kadın konusu olunca kimse sevmiyor, her önümüze gelene tık... Olayı yüzünden. Bulgarlarda bu yüzden sevmez mesela.

Ayda 20.000 tl olayı yalan. Mühendis işine göre 3.500-5.500 dolar alır.
Ortlaması 4.5 diyelim.

Türkiyeye göre deli paralar kazanıyorum şükür ama harcayacak bir yer yok ne yazıkki. Telefon, laptop aldım.. Başka bir şey alamıyorum. Bir şey yok çünkü [sm=evillol.gif]

Evlilik ılayı bir;

Belediyede bildiğiniz katalog var. Resimlere bakıp beğeniyorsunuz... Kadında beğenirse evleniyorsunuz.

2. Anne kızı görür. Beğendim der ve evlenirsiniz. Tombala olayı, ne çıkarsa.

Mekke harici daha serbest. Jeddah, riyadh gibi şehirlerde görerek beğenerek evleniyorsun.

Bu arada mekkeye sadece müslümanlar giriyor. Şehir girişinde polis noktaları var.