Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kask aldım ama küçükmü geldi büyükmü anlamadım yardım :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    kafamı kaşımın biraz üstünden mezura ile ölçtüm ve çapı 56 cm çıktı bende m beden kask aldım ama gelin görünkü yanaklarımı biraz sıkıyor kask kafama iyi oturuyor ama yanaklarım sıkış sıkış oluyor bir önceki kaskım ls2 rocket xxl açık kasktı dayım vermişti ne kdr rahatmış o kask anlamadım m beden bana aslında küçükmü geldi ki ??
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    sıkması iyidir markaya göre değişiyor ona aldanmayın.

Tabiki çok sıkıp kıpkırmızı yapıyorsa L almakta fayda var
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Açılır kendiliğinden merak etme

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hem acik hem xxl kaska alismissin normal .. Biraz genisler zamanla

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    sıkması normal 1 ay sonra kafana tam oturcak iyiki degiştirmemişim diceksin
    burakfbz bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    Alıntı HONDAANTALYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açılır kendiliğinden merak etme
    kardeş cahilliğime ver söylediğinde ciddi misin maytapmı geçiyosun

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    1 aysonra beni hatırla
    burakfbz bunu beğendi.

Motosikleti
    haojue 135S
    Alıntı burakfbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş cahilliğime ver söylediğinde ciddi misin maytapmı geçiyosun
    ayakkabı elbise çorap bile ilk giydiğinde sıkar değil mi

ama zamanla açılır ki bende l alacaktım m aldım 2 hafta oldu ilk gün giydim geldim kafam sanki presde dedim bu ne ya. Ama şimdi rahatım.
    burakfbz bunu beğendi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıkması normal 1 ay sonra kafana tam oturcak iyiki degiştirmemişim diceksin
    madem öyle diyosun tecrübeniz vardır illaki teşekkür ederim cevaplar için

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayakkabı elbise çorap bile ilk giydiğinde sıkar değil mi

ama zamanla açılır ki bende l alacaktım m aldım 2 hafta oldu ilk gün giydim geldim kafam sanki presde dedim bu ne ya. Ama şimdi rahatım.
    anladım kardeşim çok sağol ya bende değiştirmeyi düşünüyodum aslında bu ne sıkıntı diyodum motorla giderken ama madem 1 ay sonra süngerler filan genişler diyosunuz kalsın madem

Motosikleti
    haojue 135S
    1 ay bile sürmez ki tabi takma sıklığına bağlı ben gündelik kullanıyorum 1 haftada rahatladı.
    Zaten kask dediğin kafanı sallayınca saga sola oynamamsı lazım.

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    Alıntı HONDAANTALYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 aysonra beni hatırla
    tmm birader eyvallah çok sağolun

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    kaski kafana tak.
    kafani saga sola cok hizli, ani cevir.
    kaskin caminda gordugun goruntu degistiyse,
    kaskin sag veya soldan icten -daha once gormedigin- bi kismini gormeye basladiysan kask sana buyuktur.
    bunlar olmuyorsa ve kafan kaskin icine girebiliyorsa tamamdir.
    Carbondioxid ve burakfbz bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    yanaklardan sıkma normal. üstten baskı yoksa kask kafana göredir, açık kasktan kapalı kaska geçerken sıkıntı olması normal alışırsınız, ben 3 günde alıştım.
    burakfbz bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaski kafana tak.
    kafani saga sola cok hizli, ani cevir.
    kaskin caminda gordugun goruntu degistiyse,
    kaskin sag veya soldan icten -daha once gormedigin- bi kismini gormeye basladiysan kask sana buyuktur.
    bunlar olmuyorsa ve kafan kaskin icine girebiliyorsa tamamdir.

deneyeceğim usta çok sağol

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yanak süngerleri kaskın en çok açılan kısmıdır. Kask ebatını doğru seçmiş olsan bile yeniyken yanaklarını sıkması normaldir.

Kaskın büyük olup olmadığını anlamak için;

- Kaskı kafana tak, kayışını da olması gerektiği gibi (ne çok sıkı, ne de gevşek) bağla. Bir elinin avuç içini kaskın arkasına yerleştirip ileri doğru ittir, diğer elinin işaret parmağını alnın ve kask arasındaki boşluktan yukarı doğru sokmaya çalış. Parmağın giriyorsa o kask sana büyüktür. Aslında bu iş küçük parmakla yapılır, neyse biz işaret parmağın girmiyorsa kask kafana büyük değildir diyelim, yeterli.

- Kaskı kafana tak, kayışını da olması gerektiği gibi (ne çok sıkı, ne de gevşek) bağla. Kafanı sağa sola salla. Kask kafandan bağımsız hareket etmemeli. Kafan ne yapıyorsa kask da onu yapacak.

- Kaskı kafana tak, kayışını da olması gerektiği gibi (ne çok sıkı, ne de gevşek) bağla. Kaskın ön kısmından (çene altından) yukarı doğru ittir. Kafandan çıkıyor gibi oluyorsa kask büyüktür. Aynı testi ayrıca arka taraftan da uygula. Elini kaskın alt arka kısmına koyup yukarı doğru ittir. Kafandan çıkıyor gibi oluyorsa kask büyüktür.

Peki ya küçük olduğunu nasıl anlarsın ? Kaskı kafana tak, kayışını da olması gerektiği gibi (ne çok sıkı, ne de gevşek) bağla. Kask kafanda en az 15, tercihen 20 dakika dursun. Evdeysen internette falan gezin, çabuk geçer zaten. Bu süre sonunda kaskın kafana acı verecek kadar baskı yaptığı bir nokta varsa, veya kaskı kafandan çıkardıktan sonra kafanda bazı yerlerde aşırı kızarıklık görüyorsan kask kafana küçüktür. Yanak süngerlerini ayrı tutuyorum, onlar zamanla bayağı açılacak. Zaten yanak süngerinin acı vermesi için kaskın kafana çok küçük olması lazım gelir.
    flush royale bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    yanakları sıkması normaldir. hele ki sıfır kaskta çok daha normaldir. kafama tam oturuyor yanaklarımı sıkıyor diyorsun hiçbir problem yok zamanla oturacak bu kadar sıkmayacak da diyebilirim. benim elmacık kemiklerim ağrıyodu 15 dk takınca şimdi çok rahat. 200 km hızla kafamı yukarı kaldırdığımda rüzgar aldığımda veya arkaya çevirdiğimde bile rahat.

bende böyle konu açmıştım kaskı çıkarırken kulaklarım kızarıyor ve küpe taktığım için acıyordu. 1 hafta içinde açıldı sakın değiştirme pisman olursun

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red

Kask kafanızdayken çene bağlantısını kendinize göre ayarlayınız. Kafanızı sağa sola sallayınız, eğer kask kafanızda kendi kendine hareket ediyorsa kask ölçüsü size büyük demektir, kaskın astarı ve yanak süngerleri teninize temas etmeli ve kafanızı salldığınızda deriniz kask ile birlikte hareket etmelidir.

Sağ eliniz ile kaskı öne doğru itiniz, bu arada diğer elinizin işaret parmağını alnınız ile kask arasına sokmaya çalışınız, eğer parmağınız buraya giriyorsa bu kask size büyük demektir.

Çene bağlantısını takıp kendinize göre ayalarınız. Bir elinizle kaskın çene bölümünü yukarı kaldırmaya çalışınız, eğer kask kafanızdan çıkıyorsa kafanıza büyüktür. 2. olarakda kaskın arka tarafından yukarı kaldırmayı deneyin, kask kafanızdan çıkıyorsa kask büyüktür.
    Kakono hakiri sokomoyu tokaji.

Motosikleti
    F850 Gs
    Merhaba

Harika bilgiler üstelik resimle de görsellemissiniz,tesekkurler...

Kask bedeninizden emin olarak kask seciniz aksi halde kaskiniz genislediginde vizoru açarken kask kafanizdan dahi çıkabilir. Emin degilseniz arastirin , deneyin bilen biri ile mutlaka alin. Önemli bir husus kesinlikle...

Motosikleti
    Kymco Agility 200i
    arkadaşlar yardımcı olup cevap veren herkese çok teşekkür ederim gerçekten çok faydalı bilgiler sağolun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)