Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Lütfen Bütün Forum Yardımcı Olsun.

Motovento
    REKLAM ALANI
    trapmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet birgün..
    Abi tüm yazını okudum hala sizin gibi insanların oldugunu düşünmek bide bizden biriyse gurur veriyor. Benimde küçük bi fikrim var. Oldugunuz semtten 3 4 kilometre uzaga reklam tabelası şeklinde bi yaptırım uygulayabilirsiniz(Ortalama bi insan boyunda bi insan genişliğnde tabele) bizim burda gördüm bitane inan yanından geçerken yiyesim geliyor. denemenizi tavsiye edebilirim
    mehmetenis ve Carbondioxid bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    ALLAH tüm sizin gibi niyeti güzel esnaf kardeslerimize yardım etsin. masrafları mınımuma ındırmekten baskaa bır care yok gıbı gozukuyor , keske basta ıkı motorla baslasaydınız en azından ısın gıdısatına gore arttırırdınız .inşallah toparlarsınız ALLAH kolaylık versın ...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Kasayı gören bir güvenlik kamerası mutlaka olmalı. Elemanlarınıza ne kadar çok güvendiğinizi biliyoruz ama..size şöyle bir örnek vereyim..İsmini vermeyeceğim. İznik-Yalova Bursa dolaylarında toplam 6 şubesi olan bir köfteci ...... şubelerinden birindeki bayan kasiyer çalışanlardan birinin..kısa bir süre sonra lüks bir araç satın aldığı anlaşılıyor. O ana kadar hiç dikkat edilmeyen.önemsenmeyen kamera kayıtları incelendiğinde..kasadan 2-3 ay gibi kısa bir sürede bu paranın hortumlandığı tespit ediliyor. Sizin elemanlarınızda yapar asla demiyorum. Fakat..hiç ummadığınız kişilerin hiç ummadığınız kötü yönleri olduğunu..olumsuz bir fiilin içinde kendilerini gördüğümüzde fark ederiz genellikle...Yaa..senelerdir tanırım..pırlanta gibi adamdı.. nasıl yaptı bunu. Kalbi ..gönlü..zikri fikri..bence harika olan..yakın çevremden..beni işlediği suç eylemleri ile inanılmaz seviyede şaşırtan..katilde gördüm..hırsızda. Ve o arkadaş..nasıl olurda katil olur.. nasıl olurda hırsızlık yapar..aklım almıyor dediğim kişilerdi kendileri. Hiç ummadığım bir arkadaşımın ise ..çok kısa bir süre önce eşini aldattığını öğrendim. Halen inanmakta zorlansamda...muhtemelen gerçek.

Elemanlarınıza konu ve durumu izah ederek kamera taktırın derim..Eller yukarı..bu bir soygundur deseler.. hırsıza ait bir görüntü olmayacak demek ki,veya hırsızlık eylemi esnasında kasiyer arkadaşı darp etseler.. yine delil mahiyetinde bir görüntü kaydına ulaşılamayacak.

5 kurye ile başlamak hata olabilir mi ? İş yoğunluğuna göre ilk etapta 2 kurye..işler yetişmiyor..ne mutlu.. 3 kurye..aa baktınız işler mükemmel..4.5. kurye alınabilir miydi ? Kurye ve motor + techizat alımı bu şekilde yapılsaydı belki şu anda 2 yada 3 kurye arkadaş ile çalışıyor olacaktı ve muhtemelen paket hizmeti kendini kurtarabilecekmiydi ?

Kurye arkadaşları azaltmanın yolu.. en az işe ve gelire ihtiyaç duyduğuna inandığınız..yani mümkünse evli ve coçuklu değilde bekar vb..bir yada gerektiği kadar kuryenizi..(kendilerine başka bir yerde...sizin aracılığınızla iş ayarlayarak) iş değişikliği yaptırmak suretiyle..gönüllerini de alarak..durumu izah ederek ihtiyaç fazlası kurye barındırmak suretiyle oluşan maaş ve giderlerden kar etmiş olursunuz. madem salon kendini kurtarıyor.. kurye zarar ettirmesin yeter.

Ayrıca iyi niyetiniz ve samiiyetinizden dolayıda sizi tebrik ediyorum.. En kısa sürede kimse üzülmeden ve zarar etmeden toparlanabilmenizi can-ı gönülden diliyorum. Başlığı ve gelişmeleri takip edeceğim.
    Ahmet Abi ve mehmetenis bunu beğendiler.

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Kendimden ve arkadaş grubumdan örnek vereyim, dışardan çok yemek söyleyen bir grubuz ve bizimde herkes gibi birkaç kriterimiz var:

1- Kesinlikle ve kesinlikle www.yemeksepeti.com üyeliğinizin olması gerekiyor çünkü o sitede milyonlarca çeşide tek tıkla ulaşılabiliyor.
    2- Menüler çok önemli. 3 parçanın toplamda maliyeti 15tl ise onu menü şeklinde 13tl ye satmak satış oranlarınızı büyük ölçüde arttıracaktır.
    3- Pakette kredi kartı yada Sodex vs. gibi kupon türlerinin kullanılması tüketici yelpazenizi arttıracaktır.
    4- Ürünlerinizi soslu ve sossuz olarak olarak sınıflandırırsanız tüketicinin ağız tadına göre hitap edersiniz.
    5- Kutu içeceklerin yanında litrelik içecekler büyük gruplar tarafından daha çok tercih edildiğinden litrelik içecekleri de envanterinize almanız büyük artı sağlayacaktır.
    6- Tüketicinin artı olarak ketçap, mayonez vs. seçmesine olanak sağlanmalıdır.
    7- Küçük bir market araştırması yapıp aynı sektördeki diğer işyerlerinin marketteki durumunu incelemek kendi sorunlarınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. (Çok detaylı olmayan market araştırmasını internet üzerinden bile yapabilmek mümkündür.)
    8- Müşterinin güvenini kazanma amaçlı bir kampanya üretebilirsiniz. (Mutfağın ve personelin hijyeni konulu çalışmalar.)
    9- Hızlı servis ve hızlı paket tüketicinin aklına kazınan ilk etmendir bunu da belirtmekte fayda var.

Umarım birazda olsa yardımcı olabilmişimdir. Sizin gibi dürüst esnaflara bu ülkenin çok ihtiyacı var. İyi çalışmalar bol kazançlar dilerim.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Hmm açıkcası paket serviste sizin müşteriniz olabilecek potansiyelde biriyim.. Üniversite öğrencisiyim çoğu zaman yemeksepetinden söylerim.. Verdiğim siparişler şuana kadar 200 ü bulmuştur..

1-Yemeksepeti yoksa baştan kaybettiniz varsa sorun yok..Kimse telefonla sipariş vermiyor artık..
    2-Ödeme kolaylığı.. Yemeksepetinde online kredi kartıyla ödemeye mutlaka üye olun..
    3-Sipariş tutarını düşük tutun.. Tek kişi max 15 tl verir bir öğüne..
    4-30-45dk max sipariş teslimi olsun.. Daha fazlasında tekrar sipariş verilmez..
    5-Elemanlarınıza dikkat edin.. İşveren olduğunuz için size iyi davranırlar ancak 10dk geç çıkıp yolda da milletle muhabbet edebilir.. Tanıdığım tüm kurye arkadaşlarım istisnasız bunu yapıyor..
    6-Mcdonalds ve dominos okulumun dibinde.. Onlarda 5 motosiklet var size fazla açıkcası.. 2 tane yeterli sanıyorum..
    7-Millet nefret etse de bol bol broşür dağıtın.. Adınızı bir tek oradan duyabilirler.. İlk defa gidilen apartmanın her kapısına broşür bırakılabilir..
    8-Menüler oluşturun..

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ben de en başta yemek sepeti önerisini verecektim arkadaşlar sağolsun benim vermek istediğim tüm önerileri vermiş

yeriniz tam olarak nerede biz de kebap yemek isteriz

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    yemeksepeti.com veya benzeri oluşumlarla birlikte çalışıyor musunuz? internetten satış için kendi siteniz olsa fazla bi getirisi olmayabilir, ama bu tarz firmalarla birlikte çalışırsanız cironuza iyi bir ek destek gelir, inşallah tüm esnaf arkadaşlarımızın işleri daha iyi olur

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    al sana super kampanya
    Motosikleti ile gelene %25 indirim
    Yada
    Motosiklet.net uyelerine %25 indirim yada icecekler bedava...

Bir bakmissin kapin motorlarla dolmus hatta gazeteye haberlere cikmissin.. Motorculara 1 adim git sana 10 adim gelsinler...
    The-Rock ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Lokantanız nerede? Forum ahalisi (yakında olanlar) hem tanışma kaynaşma hem de destek mahiyetinde sizden yemek yiyebilirler.
    mehmetenis ve Ahmet Abi bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lokantanız nerede? Forum ahalisi (yakında olanlar) hem tanışma kaynaşma hem de destek mahiyetinde sizden yemek yiyebilirler.
    katılıyorum
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Benim aklıma şöyle bir öneri geldi. Kuryelerde personel eksiltmeye gidin, fakat bunu eleman kaydırarak yapın. Yani bir veya iki kuryenizi, ihtiyacı olan başka bir firmaya önerin, o firmada işbaşı yapmasını sağlayın. Hem o mağdur olmasın hem siz.

Kolay gelsin..
    "CaRPe DieM"

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    İşletmeniz orta büyüklüğü geçmiş. Ayda (sabit maliyet+ham madde artı sizin kendi sigorta, vergi vs ayrıca ev geçiminizi de sayarsak) en az 120.000 lira gideriniz var. Bu durumda böyle bir yükün altına girmeye değmesi için ayda en az 10.000 lira "gözünüz kapalı harcayabileceğiniz" miktarda ciro yapmalısınız. Paket servisi düzgün işlemeden de bu olmaz.

1- Yazdıklarınızdan yola çıkarak ürünlerinizin kaliteli ve tadının da güzel olduğunu düşünüyorum.

2- Müşteri takip sisteminizin olduğunu düşünüyorum. Yoksa yapın.

3- Yemeksepeti'ne zaten üye olduğunuzu düşünüyorum. Değilseniz üye olun.

4- Ara sıra paket servis için çeşitli kampanyalar yaptığınızı düşünüyorum. Yapmıyorsanız yapın.

5- Ürün çeşidini artırabilecek boyuttasınız. Halihazırda var mı bilmiyorum ama sebzeli pide vs, vejeteryanlara da hitap edebilecek ürünler koyabilirsiniz. Bir grupta 1 tane vejeteryan varsa ya da o an etli bir şey yemek istemeyen adam varsa siparişin nereden verileceğini etkileyebiliyor.

6- 5km lik ve 3km lik yarı çaplı birer daire içerisinde etrafınızda bulunan yapıları inceleyin. Çevrenizde daha çok ne var? İş yeri mi, ev mi, öğrenci evleri mi, yurtlar vs mi? Ona göre paket servis kampanya stratejinizi geliştirebilirsiniz.

7- İş yerleri varsa, (küçük büyük fark etmez) elemanların yemeklerini iş yerine teslim şeklinde aylık bir anlaşma yapılabilir.

8- Çok katlı sitelerin kapıcıları ile anlaşmalısınız. Müşteri takip sisteminizde aparmanları da takip edin. Apartmandan gelecek sipariş miktarına göre kapıcıya bedava menü ya da uygun bir şeyler verilebilir. O zaman kapıcılar sizin broşürünüzü değil atmak, kendi elleriyle dairelere dağıtıp bir de methiyeler düzeceklerdir.

9- Öğrenciler için, devamlı siparişlerde avantaj sağlayacak bir üyelik sistemi düşünülebilir.

10- Gece bekçiniz var, sanırım geceleri çok da hareketli olmayan bir bölgedesiniz. Ama öğrenci evleri civarınızda çoksa çalışma saatlerine dokunup vardiyaya geçebilirsiniz. Elemanlar dönüşümlü olarak gececi-gündüzcü çalışabilir. En azından 1-2 ay bunu deneyebilirsiniz.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    aaa aklıma geldi foursquare ve swarm esnaf üyeliği alın. mekanınıza yorumlar yapılıyor bunları takip edin çok kolay şeyler

Motosikleti
    Derbi ETX
    3-5km'lik alandaki tüm dükkanlara girin patronun,çalışanın eline verin o broşürü, reklam eksikliği var bence, tabela, magnet, ufak kampanya ilanları bastırılıp gazetelerin içlerine konula bilir. işlek veya açık alanlardaki reklam alanlarına afiş yaptırılabilir.
    Sipariş verenlere, şu kadar alana 300ml bu kadar alana 3litre, bilmem ne, meşrubat kampanyası olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Sadece meşrubatla sınırlı olmasa daha iyi olur, tatlı olur, tuzlu olur, başka şeylerde olabilir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)