Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kask seçimi nasıl yapılmalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Kaskı alıp her gün ortalama 100Km hızla 10.000km boyunca yere sürtersen tahminimce jelibon olur düz mantık. Burda fakir edebiyatı yaptığım yok genel olarak halkın ve arkadaşın verdiği bütçeye uygun hareket etmek gerekli diyorum. Mağazalardan takip ettiğim kadarıyla normal o polikarbon dediğiniz kasklar kampanyaya girince 500TL ye anca düşüyor ki fiberglassları siz düşünün. Kask seçiminize bir lafım yok gayet haklısınız bende fiberglass bir kask almak için para biriktiriyorum ama dediğim şeyi hep atlıyorsunuz. 600TL lik bir bütçeyle alınabilecek en iyi kaskı tavsiye ediyoruz arkadaşa yok onları almayın 2500TL ye shoei alın demek için girmedik konuya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastiği yere sürtmenize gerek yok, durduğu yerde de bozulur
    bu yüzden lastiklerde üretim tarihi vardır,yere 0 km dahi sürtmemiş lastik üretim yılı eskiyse bozulmaya başlamıştır.

ben size özelden ulaşayım en iyisi

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Evet arkadaşlar ryangt'nin gönderdiği link üzerine umarım paylaşmamda bir sakınca yoktur ryangt http://www.sanalpazar.com/Marushin-7...n__isp28597092

Biz bulamamışız arkadaş bulmuş. Haksızmışım. Bana bu saatten sonra susmak düşer. Teşekkürler bu arada Ryangt

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    arkadaşlara katılıyorum.
    kask shaprtan 5 yıldız almış 1.55kg bi araştır istersen ne kadar hafif o kadar iyi.

ayrıca görüşüm de şu şekilde. sharp testine tabi tutulması bile piyasadaki diğer kasklardan bi adım önce olması yeterlidir.

Alıntı ice-cold-300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle snell, ECE, DOT gibi damgalara bak bunlar kaskın güvenliği hakkında sana bilgi verir. Bir de açık ve önü açılır kask alma çünkü yüzünü yere çarptınmı o mekanizma fırlayıp gidicek, açık kasklarda zaten asfaltı direk yalıyorsun... Zaten biraz araştırsan ARAİ, İCON vb gibi dünyaca ünlü markalar açık kask ve açılır kask üretmiyor.

http://www.izlesene.com/video/kask-konusu/6888345
    Altın Elbiseli Adamı dinle.
    altın elbiseli adamın videolarını izledim açık kask almasamda yine 600 tl sınır benim için. sonuçta 600tl ye de uygun bi kask elbet vardır[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polikarbon bildiğimiz damacananın yapıldığı plastik malzemedir mt ve nolan polikarbondur
    ls2'de bildiğimiz dönüştürülmüş plastiktir.
    plastik olan kasklar hava şartlarına göre 2-3 senede ömrünü bitirebilir.
    illaki galaksi-evren-yıldız muhabbeti yapacaksak; fabrikadan çıktığında 5 yıldız ise kutusunda/rafında 5-6 ay bekledikten sonra 4 yıldız, siz tepenizde güneşle uzun yol yapıyorsanız bir 5-6 ay sonra 3 yıldız. Sıcakta motosikletin bagajında 2 gün pişerse 2 yıldız şeklinde yaftalayabilirsiniz. En sonunda da jelibon kıvamında iken kaza yapmamaya özen göstermek gerekir.
    fiberglass ve karbon kasklarda bozulma söz konusu değildir.

'neden sharp testinde 2,500TL'lik shoei 4 yıldızda, 200TL'lik ls2 aynı 4 yıldızda ,mt 300tl 5 yıldız ' diye soranlar varsa cevabı budur. Plastik ilk üretildiğinde sapasağlam ve mukavemetlidir ancak zamanla pörsür. Shoei arai schubert marushin gibi firmalar ise prensip gereği fabrikalarından 10+ yıldır plastikten imal edilmiş kask çıkartmazlar. Nolan'ın fiberglass kaskı vardır ama X-lite markası olarak üretir.
    bilgiler için çok sağolun çok işime yaradı kask hep araştırdım ama sizin kadar iyi bulamadım

Motosikleti
    CG125 ES
    Arkadas 650-700 TL araliginda AGV K-4 Evo fiberglass kask bulunabiliyor neden bu kadar kasıyorsunuz :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Fiyatı belirleyen sadece kaskın yapıldığı malzemeymiş gibi bir tane kask numune gösterilmiş, fiber glass ile polikarbonatın ( ki onun da farklı kaliteleri var) arasında koruyuculuk yönünden dağlar kadar fark yok. 4-5 yıldız almış bir çok polikarbon kask varken, bunları motosiklet lastiği ile aynı kefede değerlendirmek de çok komik. Kendi yazdığınıza kendiniz inanıyor musunuz acaba? Herhangi bir marka kask satışı yapan biri bu yazdıklarınızı okur da cevabını verir diye düşünmüyor musunuz. Düz mantık herşeyde çalışmaz.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bi fiyattan sonra fiyatı belirleyen şey konfor oluyor. 5 yıldız iki kask aynı konforda olmaz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)