Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Artçı Olunası Yollar ( Bu yollarda , artçı olmalısın dediklerimiz )

Motovento
    REKLAM ALANI

Sürücülük tamam , her birimiz kendi çapımızda süper kahramanız , öyle ya şöyle kıvrıldım , böyle uzadım , şöyle atlattım ve-saire / ve-saire..

Ancak , bazen öyle videolar'a denk geliyoruz'ki ,böylesi yollarda sürücü olmak , manzaraya apışıp , etkilenip salya akıtarak konsatrasyon kaybedip, maazallah kazaya karışmak işten değil olsa gerek.

Söz gelimi dağ yolları birazda manzaralı ise, düzgün temiz ise, sürücü/pilot olmaktansa artçı olmayı yeğlerim, meşhur Capon (nippon işte yahu, genel kültür yerindedir, arada şive katmak gerek ) turistler gibi elde foto/film sürücü arkadaşın kafaya şaplak, " laeee dur şurda iki dakka hele , manzara yakaladım fotosunu gıdısını alayım gıdak " dediklerimiz, ilk yerler bendenizden, gerisi sizden görelim zevkleri / renkleri

Stelvio Pass

Stelvio Geçidi (wiki'den araklama bilgilerdir)

Stelvio Geçidi, Alpler'in İtalya'daki bölümünde, İtalya'nın kuzey kesiminde, İsviçre sınırı yakınlarında geçit. Ortles Sıradağlarının kuzeybatı eteklerinde yer alır. Avrupa'daki en yüksek karayolu geçitlerinden biridir.

Grossglockner (wiki kusura kalma bi araklama daha.)

Grossglockner, Glockner olarak da bilinir, Avusturya'nın ve Doğu Alpler'e bağlı dağ sırası Hohe Tauern'in en yüksek doruğu. Tirol ile Kärnten federal eyaletleri arasındaki sınır boyunca uzanır.

Ülkemizde'de mutlaka dahası vardır, söz gelimi Mersin-Mut (yanılıyor olabilirim) Kanyon tarzında enfes manzaralı bir yerden geçmiş idik (otobüs ile) , benzer yerler, yahut sizleri etkileyen , artçı olmak filim/foto çekmek vardı dedikleriniz? (mümkünse video/foto'lu^^)
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    sağlam viraj yapan birinin arkasında her daim ardçı olurum :D

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    stelvioda artçı olsam ya sürücüyü kaldırıp atardım ya da kıskançlıktan kendimi yitirirdim (diyelim) herhalde

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Tek kelimeyle mükemmel........

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    stelvioda artçı olsam ya sürücüyü kaldırıp atardım ya da kıskançlıktan kendimi yitirirdim (diyelim) herhalde
    Tekrar düşündüm'de, evet ilk seferde tadını çıkartmalı foto/film Allah ne verdi ise, ikinci seferde dediğin gibi, sürücünün enseye sumsuk^^ yallah direksiyon başına , virajların tadını çıkartmaya

Türkiye'de de bu tarz yollardan çok var,fakat asfalt asfalt olmadığı için keyif bi süre sonra zehire dönüyor.
    diimh bunu beğendi.

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    rossi olsa şoför yine artçı olmam. Kendimden başkasına güvenemiyorum

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Goldwingden aşağısına artçı olmam aga zor yani çekilecek çile değil

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artçı olmayı çoğu motosiklet sürücüsü sevmez, ne kadar riskli olduğunu öğrendiğin zaman kendinden başkasına güvenemiyorsun

Anlaşıldı forumun büyük çoğunluğu, artçı olmak istemiyor , çoğu tek kişilik ordu, vaz geçtik tamam, manzara diyecem, şimdi birileri çıkacak " yimişim manzarayı " diyecek (der eminim) neyse herkese keyifli sürüşler olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)