Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nedir bu sis lambası manyaklığı ! ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ilık bir yaz akşamı, keyifler yerinde gök yüzü yıldızlar çok açık bulut dahi yok.
    Karşıdan bi apaçi gelmekte, sis farları da açık sanırsın ki mk yerinde sisden göz gözü görmüyor...
    Ulan trafikde sinyal verip dönen adamı siyanürle arar bulursun ancak, ama bu sis farını açmayanı dövüyorlar sanki, vatandaş sis farı olmayan arabaya da gidip sis farı takıyor ama sisli hava olduğu yada olacağı için değil sırf apaçilik için. Gözümüzü alıyor rahatsız oluyoruz be kardeşim. Sırf bu apaçileri gözüne çakmak için xenon far yaptırmayı düşünüyorum.
    Biz motorculara abuk subuk ceza yazılıyor ama son zamanlarda sis farından dolayı durdurulana yada ceza alana rastlamadım.

Bi ara denetimler sıkıydı ceza yiyorlardı, ne oldu artık sertbest oldu da benim mi haberim yok ?
    mehmetenis ve smiles bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    park-sis klasik apaçi şekli.

Bunlara özel araba üretirler yakında. Normal far olmayacak, sadece sis ve amerikan park. Arabanın altına malboro paketi girmemeli. Bu da önemli bir kriter. Basmak için yay kestireceksin, dolayısıyla araba embesil bir şekilde seke seke gidecek. Aracı kullanırken kapıya yaslanacaksın ki +3 beygir versin araba. Bu böyle uzaaar gider

Allah ıslah etsin..
    rebirth, mehmetenis, meki 60 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    park-sis klasik apaçi şekli.

Bunlara özel araba üretirler yakında. Normal far olmayacak, sadece sis ve amerikan park. Arabanın altına malboro paketi girmemeli. Bu da önemli bir kriter. Basmak için yay kestireceksin, dolayısıyla araba embesil bir şekilde seke seke gidecek. Aracı kullanırken kapıya yaslanacaksın ki +3 beygir versin araba. Bu böyle uzaaar gider

Allah ıslah etsin..
    Sesli güldüm :D

maxiscooter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birde bunların hem fara hemde sis farına çakma xenon takanları var. Hayır hiçbi kızdan da duymadımki "sislerine vuruldum" diyen...Şehir içinde beş yüz tane ampul var kendi farının yanıp yanmadığını görmüyorsun bile bazen, ne oluyor o kadar far yakınca sonradan görmeler...
    rebirth, mehmetenis, meki 60 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı maxiscooter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Hayır hiçbi kızdan da duymadımki "sislerine vuruldum" diyen...
    :D :D :D :D :D :D

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Sırf bu apaçileri gözüne çakmak için xenon far yaptırmayı düşünüyorum...
    aynı şeyi bende düşünüyorum. hatta ayrı bir anahtara bağlı parlak sis farları. sis farlı manyaklara ek uzun yollarda geceleri uzun farlarla gelenlere çakacaksın abicim, anlık kör olacak, ne olduğunu anlayacak o zaman. bu cinsler "bir musibet bin nasihatten iyidir"e inanırlar.

şaka şaka. o zaman onlardan farkımız kalmaz.
    rebirth bunu beğendi.
    image is nothing without power, power is nothing without control.

Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı şeyi bende düşünüyorum. hatta ayrı bir anahtara bağlı parlak sis farları. sis farlı manyaklara ek uzun yollarda geceleri uzun farlarla gelenlere çakacaksın abicim, anlık kör olacak, ne olduğunu anlayacak o zaman. bu cinsler "bir musibet bin nasihatten iyidir"e inanırlar.

şaka şaka. o zaman onlardan farkımız kalmaz.
    Bu apaçiler için ek bi anahtarla açılıp kapanan sis farı olayını ciddi ciddi düşünmedim değil :D Kafamda bi resmettim bunu, baktım ki ozaman ben de ybr'ye sis takmış apaçi olacağım, bi yüzümü falan yıkadım kendime gelmeye çalıştım, Allah korusun dedim

Karşıdan gelen sis farlı apaçi gördüğümde uzunları açıp hafif hafif üzerine doğru giderim ki, şehir içinde mal gibi uzun far açmak sisleri yakmak neymiş anlasın, empati yapsın.
    Hatta şehir içinde sis farı açmış bi apaçinin arkasından gidiyorsanız arka lambaların da normalden fazla parlak olduğu anlaşılır, ileriyi de fazla aydınlatmasından bilirim ki sis farıyla gidiyor bu apaçi. Yakarsın uzunları, yanaşırsın dibine, bi sol aynaya çakarsın biraz, sonra ortaya geçer dikiz aynasına çakarsın... Nasıl kuduruyorlar görmeniz lazım.
    Bu dallamaları böyle kafalarına vura vura adam etmeye çalışcaz
    meki 60 bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Geçen ay Almanyadan teyzemler geldi, kuzenimin arabasıyla akşam çıktık turluyoruz bana şöyle sordu _ Ya niye burda herkes sisleri açıo zorunlumu? ağlasammı gülsemmi bilemedim. Gerçekten denyoluktan başka bişey değil bu yaptıkları . bide bu insanı kör edecek şekilde olan xenonlar var motorlarda da var bunlardan valla bişey göremiyorum bunların yüzünden :(
    rebirth bunu beğendi.

kroscu14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano SM-200-GY 2
    Benimde motorumda sis lambası mevcut şu an ama önemli olan NERDE NASIL KULLANACAĞIN BİLMEKTİR.Öyle her sis farı olan arabanın sahibi, motorun sahibi apaçidir demeye hakkınızın olmadığını düşünüyorum. Arazi motoru olduğu için gerek duydum o yüzden taktım bunun apaçilikle ne alakası var?
    Ahmanamra bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bizim millet "aydınlanma felsefesini"de yanlış anladı.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    gece gözlüğü tak ben kullanıyorum cok memnunum

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı kroscu14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde motorumda sis lambası mevcut şu an ama önemli olan NERDE NASIL KULLANACAĞIN BİLMEKTİR.Öyle her sis farı olan arabanın sahibi, motorun sahibi apaçidir demeye hakkınızın olmadığını düşünüyorum. Arazi motoru olduğu için gerek duydum o yüzden taktım bunun apaçilikle ne alakası var?
    Bonzai mi ictin arkadas , tekrar oku konuyu.
    rebirth, smiles, Reşit ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

SUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson 1200 Nightster
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bonzai mi ictin arkadas , tekrar oku konuyu.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Böyle sonradan xenon taktıranlara ben de ayar oluyorum, çok rahatsız ediyor. Ama aracımın fabrika çıkışı standart normal farlarını ve sis farlarını gece-gündüz her zaman yakıyorum (ceza da yedim daha önce). Ama ülke öküz dolu, bunu yapmak zorundayım. Eğer sis farlarımı yakmazsam şak diye sinyal vermeden önüme atlayan çok oluyor, kaza pozisyonu yaşıyorum. İlginçtir, sisleri yaktığım zaman kimse önüme atlamıyor. Üzgünüm bu durumda yakarım, cezasını da öderim, canımı yolda bulmadım.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Her sis farı taktıranlar ve kullananlar apaçi değildir. Arazi motosikletlerinin hemen hemen hepsinde vardır. Ve genelide ayrı bir tuşla açılır kapanır.Her türlü motorda da olması gereken bence elzem bir aksesuardır. Çünkü günümüzde çıkan modeller olmasa bile genelinin aydınlatmaları kötüdür kötü olmasa bile hava şartlarına göre yetersizleşebilir. Ve herşeyden önemlisi gece görünürlüğünüzü arttırdığı için bir çok kaza riskinide atlatırsınız. Ama şu konuda haklısınız arabaların bunları yakarak gezmesi apaçilikten başka bişi değil. Ve yine haklısınız motosiklet sürücülerininde ışıklandırmaların yeterli olduğu şehir içlerinde yakmları apaçiliktir. Kullanmak ve yerine göre kullanmak apaçilik değildir. Görünür olmak ve önünü görmek diğer sürücülerin gözlerinden daha önemlidir benim için.
    hasansonmez bunu beğendi.

Alıntı kroscu14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş sis lambası olana laf etmiyoruz, açık havada gereksiz yere sis farlarını açıp milleti rahatsız eden apaçilerden bahsediyoruz. Sen rahatsız olmuyorsundur gözüne vuran uzun fardan, sis lambasından , ona da saygı duyarım. Sis farının kendisiyle bi alıp veremediğimiz yok , tekrar bi oku yazılanları, ne demek istediğimizi anlarsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama şu konuda haklısınız arabaların bunları yakarak gezmesi apaçilikten başka bişi değil. Ve yine haklısınız motosiklet sürücülerininde ışıklandırmaların yeterli olduğu şehir içlerinde yakmları apaçiliktir.
    Görünür olmak ve önünü görmek diğer sürücülerin gözlerinden daha önemlidir benim için.
    Bu dediklerin birbiriyle çelişiyor. Sis varsa açarsın, yoksa açmazsın bukadar basit. Adı üzerinde 'Sis Lambası'.
    Projektör bağla kullandığın araca en iyisi o, yoksa görünmezsin, diğer sürücülerin gözünü almış boşver, onlar da sis farı ve uzunlarla dolaşsın, +projektör de takabilirler. Görünmemiz lazım beyler.
    Yok öyle kısa farla dolaşmak falan, bilinçlenin, görünür olun, açık havada şehir içi şehirler arası farketmez hepimiz uzun + sis farı kesin yakalım. Karşıdan gelenin gözünü alıyormuş, rahatsız ediyormuş, aman efendim yolu göremiyormuş, kaza riski olabilirmiş, hiç önemli değil.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    YAzdıklarımda çelişen herhangi bişey olduğunu düşünmüyorum. Egerki kendi görüşüm kısıtlıysa yakarım karışıdan gelenin sis farlarını yakmadan yolu görebiliyor olması beni bundan alıkoyamaz.Ama görüşümd eherhangi bir sıkıntım yoksa yakmam bu halde karşı taraf rahatsız oluyorsa haklıdır ama ben önümü göremiyorken yaktığım sis farkı adamın gözünü alırsa ekime almazsa ... der geçerim. Bu kadar basit. Uzun kısa sellektörü bile iplemeyen onca şerefsiz yollarda gezerken sislerimi dikizine dayar ben burda demesinide bilirim. Yani bir noktaya kadar haklı olsanda haksızlıklar ülkesinde yaşıyoruz . Hangi bilinçten bahsediyorsun ? Farkındaysan konuya ikimizde aynı noktayı savunarak dahil oluyoruz. Sen sadece sis lambasının sis varsa yakılabileceğini savunuyorsun bende görünürlüğümü ve görüşümü arttırmak için gerekli gördüğüm yerde açarımı savunuyorum. Yoksa gereksiz yere açıp gezenler konusundaki görüşlerinle aynı görüşlerim.
    hasansonmez bunu beğendi.

Gerekli olduğu yerde tabiki açarsın uzunu da sis farını da burda problem yok. Güzel havada, görüş mesafesinde de bi problem yokken şehir içi yada şehirler arası uzun + sis açıp milleti rahatsız edenlerden bahsediyorum. Karşıdan gelen yoktur, yolu daha iyi aydınlatmak için yine aç.
    Far konusuna karşı değilim yoksa. Şehir içinde gece far açmadan giden apaçi motorcular için de aynı bakış açısına sahibim, onlar da gece farlarını yakmayarak insanların güvenliğini tehlikeye atıyorlar. Gece far kapatan bu apaçilere ne diyeyim onu bile bulamıyorum.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Onlar başlı başına ghostrider Şaşıyorum hangi kafayla yapıyorlar bunu . Ne hissediyorlar. Dediğin gibi apaçi memlketinde yaşıyoruz ve olmayanlarla arasında ince çizgiler var hep. Denetlemelerin yaygınlaştırılıp mercekli sis farlarına yöneltilmeli ihtiyaç duyanlar duymayanlarda bilinçlendirilmeli. O günlerde gelir inş. ne diyelim . Gelene kadar ya sabır ve ezilmemek için bireysel adalet anlayışına talim .

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Genelleme çok yanlış olmuş.
    Led sis farlarım var , gündüzleri görünür olmak adına fardan çok daha farkedilir olduğu ve daha az akım çektiği için açarım.
    Geceleri aydınlatmasız olan özellikle dağ,köy yollarında açarım.Mercekli değilse açısını iyi ayarlayınca karşıdan gelen için de sorun olmuyor.
    İlk taktırdığım zamanlar şehir içi trafikte de kullandım bir tane önüme kıran araç olduğunu hatırlamıyorum.
    Şimdi şehir içi sadece özellikle yol vermeyen, sıkıştıranlar ,bilerek veya bilmeyerek önüme kıranlar için kısa süreli kullanıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)