Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir gecelik gezi için öneriler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Arkadaşlar iş yoğunluğu nedeniyle uzun zamandır planladığım 1 gecelik de olsa bir gezi planım var. Yalnız gitmek doğru olmaz diye artçı bir arkadaş daha aldım.
    Çadır, mat, uyku tulumu, ip, çakı, çakmak, kama, fener, akordiyon gibi 14 ltlik su deposu, bardak, foto makinesi, şarz cihazı, tava, yağ, tuz, lastik yaması almayı düşündüğüm şeyler.
    Denizli merkezdeki çamlık korosunun içinden kızılcabölük, beyağaç topuklu yaylasına çıkacağım. orada bir gece kalıp çameli üzerinden döneceğim.
    özellikle tecrübeli arkadaşlardan (zuzuuw, oyuna geldim) tavsiyelerini bekliyorum
    mehmetenis ve babaduru bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İlkyardım seti, ıslak mendil, sivrisinek kovucu sprey, yedek çakmak ve yedek fener eklemenizi tavsiye ederim. Yakınlarınıza gideceğiniz yerin adresini söylemeyi unutmayın. İyi yolculuklar
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkyardım seti, ıslak mendil, sivrisinek kovucu sprey, yedek çakmak ve yedek fener eklemenizi tavsiye ederim. Yakınlarınıza gideceğiniz yerin adresini söylemeyi unutmayın. İyi yolculuklar
    hemen ilave edelim, teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    denizli tarafını bilmediğim için rota dahilinde tavsiye veremeyeceğim maalesef.

Lastik şişiren ve tamir eden spreyler var, zincir eki, 2 ucu kancalı lastikler var veya ipte aynı işi görür ki almışsınız yanınıza. Buna ek olarak 15 amper bıçak sigorta da alınca fazlasıyla herşeyi almış oluyorsunuz.

Yapabilirseniz motora 12 volt araba çakmaklığı bağlayın, bu çakmaklığı USB çıkışına çeviren dönüştürücüler 1,5 Lira falan. Tüm elektrik ve şarj sıkıntınızı bu giderecektir.

Yakınlarınıza gittiğiniz yerleri haber verin.

Yolda köpek kovalarsa kaçmaya çalışmayın, ona yaklaşınca kendisi kaçacak.

Artçıya söyleyin acil durumlarda ayağını yere koyarak veya sağa yola yatarak motorun dengesini bozmasın( bknz:kostok )

1 depo benzin git-gel yapmaya yeter, yayla tırmanışı dik ise gazı açtığınız an motorun burnu havaya kalkabileeğinden siz pedlere basıp ayağa kalkın, artçı ise öne doğru kayarak sizin koltuğa otursun. Yolun iyice dik olduğu durumlarda yürümeyi şimdiden göze alsın.

Kask, mont ve eldivenleri ne pahasına olursa olsun çıkarmayın. Kazasız bir yolculuk ve zevkli bir kamp olur inşaallah.
    zihnigonen bunu beğendi.

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...3765605/detay/ ilandaki ürünü aldım.
    uzun yıllar (mobilet, rus, jawa, cub) kullandım. çok az artçı vardı arkamda. artçının neden olabileceği sorunları da çok iyi biliyorum. zaten en büyük korkum da artçıyla. gezimi paylaşmayı düşünüyorum, gerçi senin gibi zevkli anlatabileceğimi sanmıyorum ama deniyecez bakalım. benim artçım kostok'a benzemez inşallah (kostok kusura bakma motor bizdeyken böyle eleştirilere maruz kalırsın kardeşim). kask, mont tamam, bakkala bile giderken takıyorum zaten. tekrardan teşekkürler dostum.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Sen yazmışsın herşeyi zaten,uzun kollu giysi almayı unutmayın,çekirdek,çay kahvede gece iyi gider
    Ocak kullanıyormusunuz+yada domatez,zeytin,peynirde yeterli olur
    Birde yere serip oturacağıniz birşey
    Gideceğiniz yer okadar uzak değilse sadece yüruyen aksam ve zincir için araç gereç alsanız iyi olur
    zihnigonen bunu beğendi.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    bayırda 2 den 1 e atarken dikkat et sahlanmasın kazasız belasız gidin
    zihnigonen bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı burak5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayırda 2 den 1 e atarken dikkat et sahlanmasın kazasız belasız gidin
    evet arkada artçı ve o yükle şaha kalkmak çok tehlikeli olur. motor tepemize çıkmaz inşallah.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Bak kamp tavsiyesi istedin motor kullanmayıda öğrenicen böylece

Motosikleti
    Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen yazmışsın herşeyi zaten,uzun kollu giysi almayı unutmayın,çekirdek,çay kahvede gece iyi gider
    Ocak kullanıyormusunuz+yada domatez,zeytin,peynirde yeterli olur
    Birde yere serip oturacağıniz birşey
    Gideceğiniz yer okadar uzak değilse sadece yüruyen aksam ve zincir için araç gereç alsanız iyi olur
    zincirimi yeni O-ring ile değiştirmiştim. ona önlem almayı düşünmüyorum. lastikler tubeless o yüzden yanıma hem sprey hem de fitil yama almak istiyorum. küçük çocukken babamla çok kötü lastik anılarım var.
    ocak malzemem yok maalesef, izin verirlerse küçük bir ateş yakıp tavada SUCUKLU YUMURTA yapmak istyiorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

Alıntı oyunageldim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak kamp tavsiyesi istedin motor kullanmayıda öğrenicen böylece
    kamp konusunda senin eline su dökemem. ama seni geçeceğim (şaka şaka). en azından zuzuuw'u geçmeyi planlıyorum. peeeh

Vulture24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MR Vulture..
    Destur de, çık yola.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)