Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

her ölümlü motosiklet kazasi beni motordan sogutuyor peki sizi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Biraz öncede yine bir motosiklet kazasi haberi okudum. Usta suruculer bile ölüyor .pistte bile ölenler oluyorsa motor surmek neyime diyorum bazen.hele hele istanbulda yuzde 90 i sinyal vermeden araba suren saga sola giden .vs.vs. Valla su istanbulda motor surmek zevk deyil iskence .bana kimse diyemezki yogun istanbul trafiginde araladan sıgıntı gibi yavasca gitmek ve her an bir arac kapisi aniden acilip paket olma paronayasiyla yasamak bana zevk veriyor kimse diyemez.
    .vs.vs.orneklet cogaltilabilir.
    Arkadas gunun 16 saati trafikmi olur yahu. 8 saat uyuyoruz onu ciktim.
    Belki motoru satarim diyorum bazen tamamen birakirim diyorum bu sevdayi.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    yok öle bir şey
    mehmetenis bunu beğendi.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Arabadakiler olmuyo sanki. Gecen yayanin kafasini koparmadimi otobus. Bu ulkede yaya olmak bile tehlikeli zaten. Sen tum dikkatini trafige ver, korumani giy, motora ayik bin gerisinide dusunme haci. Korkunun ecele faydasi yok.
    mehmetenis ve OnurTr bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Çözüm enduroda , kendini dağlara ver , birazcık arazide gez . Şehirin ne kadar gereksiz olacağını anlayacaksın hocam . İmkanım olsa bende motoru satıp cross'a geçeceğim sırf şehirden kurtulmak için . Ama tek kişi arazide de gezmek iyi değil , takım arkadaşı lazım . Cbf'le yaptığım arazi gezileri çok uygun olmasada müthiş keyifli , trafik vs dert tasa yok .

barodi, Motork08, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çözüm enduroda , kendini dağlara ver , birazcık arazide gez . Şehirin ne kadar gereksiz olacağını anlayacaksın hocam . İmkanım olsa bende motoru satıp cross'a geçeceğim sırf şehirden kurtulmak için . Ama tek kişi arazide de gezmek iyi değil , takım arkadaşı lazım . Cbf'le yaptığım arazi gezileri çok uygun olmasada müthiş keyifli , trafik vs dert tasa yok .

http://www.youtube.com/watch?v=tD0Vu...cEVGKxXnsvSTEQ
    Nerde geziyosun sen ?

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    İstanbul da herşey sıkıntı aga bir gün arabayla gidiyorum işe pişman oluyorum bende biliyorum tehlikeli heleki istanbul gibi yerde Allah ne yazdıysa kaderimize

Motosikleti
    Alıntı motorcu adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerde geziyosun sen ?
    Kocaeli , gelmek isteyen varsa beraber sürebiliriz .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Bana etkisi:
    1-Motosiklete karşı olan ailemi daha da kışkırtıyor.
    2-Hiçbir zaman ekipmansız yola çıkmamam gerektiğini hatırlatıyor.(Tabi kendi motosikletimi alabilirsem)
    3-Bir gün motosiklet kazasında ölürsem ailem ne yapar korkusunu içime püskürtüyor.
    Espaniole, efizikci ve barodi bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Bende tuzlada okuyorum. Cbr 250 motorum var ama parasini ayarliyabilirsem ucuzundan bi cross alicam yakinda. Olursa bu is sana ulasirim gazlariz beraber.
    Ezio41 bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Bi2 günlük cadırlı canakkale turu yapsakmı ama ben gelene kdar kış da gelir 11. ay

Motosikleti
    Alıntı motorcu adam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende tuzlada okuyorum. Cbr 250 motorum var ama parasini ayarliyabilirsem ucuzundan bi cross alicam yakinda. Olursa bu is sana ulasirim gazlariz beraber.
    Bende ya cbf'i satıp 250 cc Honda Crf 250 L alacam yada , sırf arazide gezmek için 2. motor olarak çinli bişeyde alabilirim . Bu aralar çok kararsızım model seçme konusunda . Haberlerşiriz hocam , zaten gezmeye yer arıyorum . Yeterki teker dönsün .

Arazi dışında normal asfalt motoru ilede gidelecek güzel yerler var Kocaelin'de. Kerpe kefken yolu , Kandıra , Kartepe , Sapanca , Maşukiye vs vs buralarda da güzel yerler var sakin trafiksiz .

Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi2 günlük cadırlı canakkale turu yapsakmı ama ben gelene kdar kış da gelir 11. ay

Kapital sistemin kölesi olduğum için haftalık 1 günlük izin günüm var hocam . Anca günü birlik gezebiliyorum ne yazıkki . Yoksa neden olmasın .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    arkadaş feryadında haklı ama bence yanlış,bende hergün motor üzerindeyim,tabiki karşıma bir dünya trf.kurallarına uymayan bir çok sürücü çıkıyor,sinyal vermeyenler ani sağa sola dönenler trafikte seyir halindeyken üstüne kırınlar vs..ama bunlar beni yıldırmıyor,neden derseniz çünkü bu makineyi kullanmak hoşuma gidiyor bana keyif veriyor.Yani bu şuna benziyor su içerken bardağınız kırılınca bir daha su içmeyecekmiyim hayır.
    Burada önemli olan trafiği izlemek,zaten belli bir yerden sonra refleks hareketleri oluşmaya başlıyor mesela yanınızda giden aracın lastiğini şeritten çıkıyor mu diye veya şehir trf.araç sürücüsünün kafa hereketlerini takip etmek gibi veya zıpır kullanan sürücüler gördünmü onların yanından ya hızlanıp uzaklaşmak yada yavaşlıyıp yol vermek gibi bir çok refleks hareketi.
    Mesela şöyle bir örnek vereyim,Bugün akşam 20.30 civarı avcılarda sıkışık trafikte ilerliyorum tam otobillerle dip dibe gidiyoruz önümde kasis var bir an dalgınlığımda yanımda ki araç kasisten altı vurmadın diye çapraz geçmeye çalıştı tahmin edin ne tarafa kırdı?
    Tam üstüme sonrasında kornayla uyardım beni görmemiş belliki yanına yanaştım dedim ki" bana çarpıyordun farkında mısın?" Ne dese beğenirsin "tamam" ikisiden genç bir mevzu olsa oradan çok zor giderler ama sakinliğimi korudum anlattım gerekenleri onlarda kusura bakma abi diyerek oradan ayrıldılar,
    Veya şunu anlatayım,E5 de şirinler sapaına yaklaşırken hızlı sürücülerden iki genç arkadaş makasların bini bin para o şerit senin bu şerit benim trafikte seyrediyorlardı,Ben bunları görünce yavaşlayıp aramıza 2-3 araç soktum sonra bunlar arabadan içtikleri kola kutularını yola attılar sinirlerim zıpladı,kendi kendimi sakinleştirmeye çalışırken trafik sıkıştı motorla bunların yanına yanaştım attıkları şişenin kutunun motor sürücülerinin düşmesine sebep olabileceğini anlattım arkadaşlar anlayışla karşıladı hatalarını anladılar bir özürde onlardan aldım.
    Yani işin özü soğukkanlı davranmak olabildiğince tabi...
    Şafak Tan ve Uykusuzcorap bunu beğendiler.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Her yeni başlayan seni motor sürmeye teşvik etmiyorsa her motorla kaza yapan seni motordan soğutmamalı birde bu açıdan bak
    tinerci bunu beğendi.

nurullah47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    trıumph tiger explorer 1200 xc
    6 senedir motorsiklet kullanıyorum alanyadan mardine uzun yolculuk yaptım tek başıma ve yurtdışı seyahatlerine çıktım bir sürü yabancı arkadaşlarım oldu.motorsiklet bambaşka. yabancı ülkelerde motorsiklet sürcücüsüne saygılılar.ama türkiyede korkuyorum sürmeyi,türkiye sınırını geçtiğim zaman oh be diyorum...
    phradrel bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bu carsamna altinli gece de barkin sooyle birsey dedi.. 250 cc ye kadar yola hakim, trafigi okuyabilen daha once arabayla trafik tecrubesi olan motorculardan basina bisey gelen ben rastlsmadim hatirlamiyorum dedi

Konu guzel.. beni de etkiliyor mesela beni cok etkileyen bir kaza 1000rr ile kari kocanin ambulansa carpip adamin uce bolunup kadinin yanarak tarlaya firlamasi olayiydi forumdan bir kisinin gozunun onunde olmus fotosunu cekemedim arkadaslar midem kaldirmadi demisti...
    Siyah&Beyaz bunu beğendi.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    araba kazasıda her gün oluyor

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz öncede yine bir motosiklet kazasi haberi okudum. Usta suruculer bile ölüyor .pistte bile ölenler oluyorsa motor surmek neyime diyorum bazen.hele hele istanbulda yuzde 90 i sinyal vermeden araba suren saga sola giden .vs.vs. Valla su istanbulda motor surmek zevk deyil iskence .bana kimse diyemezki yogun istanbul trafiginde araladan sıgıntı gibi yavasca gitmek ve her an bir arac kapisi aniden acilip paket olma paronayasiyla yasamak bana zevk veriyor kimse diyemez.
    .vs.vs.orneklet cogaltilabilir.
    Arkadas gunun 16 saati trafikmi olur yahu. 8 saat uyuyoruz onu ciktim.
    Belki motoru satarim diyorum bazen tamamen birakirim diyorum bu sevdayi.
    bence böyle bir şey varsa derhal bırakılmalı , motor geçmişin 2 3 yıl arası bildiğim kadarıyla bu işlere alışamadıysan bırak bence
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Istanbulda motor surmek inanilmaz keyifli. Hele ki kopru trafiginde arabalar kilit vaziyette saatlerce beklerken yandan basip 10 dk.da kopruye varinca elde ettigim zevke paha bicilmez ☺
    mehmetenis bunu beğendi.

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbulda motor surmek inanilmaz keyifli. Hele ki kopru trafiginde arabalar kilit vaziyette saatlerce beklerken yandan basip 10 dk.da kopruye varinca elde ettigim zevke paha bicilmez ☺
    İşte o an gerçekten harika ama arkadaşta haklı o zaman mezarlıklara rutin gitmeyi dene ölüm zaten ensemizde dünyanın kanunu bu doğumlar kadar ölümlerde var biraz tefekkür olmalı insanda.

Şafak Tan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX 150
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam üstüme sonrasında kornayla uyardım beni görmemiş belliki yanına yanaştım dedim ki" bana çarpıyordun farkında mısın?" Ne dese beğenirsin "tamam" ikisiden genç bir mevzu olsa oradan çok zor giderler ama sakinliğimi korudum anlattım gerekenleri onlarda kusura bakma abi diyerek oradan ayrıldılar,
    Veya şunu anlatayım,E5 de şirinler sapaına yaklaşırken hızlı sürücülerden iki genç arkadaş makasların bini bin para o şerit senin bu şerit benim trafikte seyrediyorlardı,Ben bunları görünce yavaşlayıp aramıza 2-3 araç soktum sonra bunlar arabadan içtikleri kola kutularını yola attılar sinirlerim zıpladı,kendi kendimi sakinleştirmeye çalışırken trafik sıkıştı motorla bunların yanına yanaştım attıkları şişenin kutunun motor sürücülerinin düşmesine sebep olabileceğini anlattım arkadaşlar anlayışla karşıladı hatalarını anladılar bir özürde onlardan aldım.
    Yani işin özü soğukkanlı davranmak olabildiğince tabi...
    Hocam sen olayı çözmüşsün... Bundan sonra yola kola kutusu atarken iki kez düşünecek o adam. Forumdaki pek çok arkadaş gaz spreyi kask ya da en hafifi sözle dalmayı tercih ederdi.. Tebrik ediyorum.
    Önce Emniyet!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)