Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ninja 300 için ekipman tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı 4Vaqrant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana motorla uyumlu(renk) ve kaliteli ekipmanlari soylermisiniz , butcem 3000 3500 civari ama tabiki ne kadar uygun olursa o kadar iyi sonucta öğrenciyim.
    Detaylı bir özel mesaj attım
    Mesajda bunu atlamışım ilk bu kaskı aldım. (mat siyah)
    http://www.revzilla.com/motorcycle/shoei-gt-air-helmet
    İçten güneş vizörü var. Rahat kullanışlı bir kask. (gürültü konusunda yorum yapamam henüz yüksek hızlara çıkmadım )
    Arailer çok sıktı benim kafamı tercih etmedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    doraemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 SE 2014, Honda CB125E 2012
    Alıntı Vintage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun motorun ninja 300 için koruma takozu grenaj delinerek yapılıyor galiba. Bu şart tavsiye ederim. Merkezdeysen As motordan uygun fiyatlı koruma ekipmanları alabilirsin. Ben ekipmanlarımı Ankaradan , Ulusan motordan almıştım. Kesinlikle kaskı kaliteli bir şeyler al. Görüş , rahatlık , ses konusunda çok fark ediyor. Montuda deri olanlardan almanı tavsiye ederim. Kawasakiye göre yeşil renk ürün bulmak zor. Ben siyah almıştım mesela. Memnunum. Alpinestarsta http://www.motosella.com/U675,47,alp...lpinestars.htm vardı ilgini çekerse. Ama ben siyah almanı tavsiye ederim sonra yeşil eldiven bot bulman zor olur. Ama siyah her motora gider

Arainin dışarıdan gözlüklü sistemi satılıyor. Fakat siyah ya da iridyum vizör alıp gece gündüz sürüşüne göre vizörü değiştirmek daha mantıklı bence.
    İçerdeki güneş gözlüğü bence daha mantıklı, her zaman gündüz/gece diye ayrılmıyor sürüşler, birinde başlayıp diğerinde bitebiliyor. Yanda bir aparatı var, anlık aç kapa bile mümkün (gün batımında bazen güneş direk gözüne gelen durumda, arabadaki gibi anlık indir, sonra kaldır Gerçekten çok pratik. Tabiki renkli camlı kasklar da çok güzel duruyor, pratik kullanımda içinde olması daha iyi bence. Sadece shoei,arai değil başka markalarda da var bu özellik.

Diğer yorumlarınıza katılıyorum.

Sanırım ilk motorun olacak, koruma takozu şart, orjinal almanı tavsiye ederim, ebay'de satılanlar aynı sağlamlıkta, ya da uyumda değiller.

Kıyafeti de çok kafaya takma, atla git Ankara'ya, varsa büyük mağazaları dolaş, giy çıkart, biraz fikrin oluşur. Almak zorunda değilsin, içine sineni alırsın, biraz giyip çıkarıp, farklı ürünlere bakınca kendi fikrin olmaya başlıyor. Ben ilk motor öncesi, mağazada bakıp giyip, arada satış elemanlarına sorup, almıştım kıyafetlerimi (yurtdışında büyük bir mağazada yapmıştım bunu).

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:52 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:56 ----------

Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Detaylı bir özel mesaj attım
    Mesajda bunu atlamışım ilk bu kaskı aldım. (mat siyah)
    http://www.revzilla.com/motorcycle/shoei-gt-air-helmet
    İçten güneş vizörü var. Rahat kullanışlı bir kask. (gürültü konusunda yorum yapamam henüz yüksek hızlara çıkmadım )
    Arailer çok sıktı benim kafamı tercih etmedim.
    Benimkisi de aynı kaskın beyazı. Ama bu Shoei'nin racing için ürettiği bir kask değil, daha çok touring için üretilmiş bir kask diye biliyorum.
    fish does not think, cause fish knows everything

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı doraemon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimkisi de aynı kaskın beyazı. Ama bu Shoei'nin racing için ürettiği bir kask değil, daha çok touring için üretilmiş bir kask diye biliyorum.
    Öyle bir havası var zaten rahat kullanışlı ve kocaman

Daha sonra bunu sipariş ettim netden motorun karakterine daha uygun. Jorge Lorenzo'un replicası (carbon fiber, Aramid and fiberglass üç farklı malzemenin bileşiminden yapmışlar. ) 1250g
    http://www.hjc-helmets.uk.com/580/rpha10-plus.jpg
    http://www.hjc-helmets.uk.com/579/rpha10-plus.jpg

4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    yorumlar için çok teşekkür ederim arkadaşlar,

@vintage asmotora 2 saat önce gittim ama pek uygun şeyler bulamadım hani begendiğim bi kaç ürün oldu ama venom kask mont felan vardı üst düzey ürünler yoktu... bide ben zayıfım biraz beden yoktu..
    @timfx çok teşekkür ederim kardeşim şimdi inceliyorum özel mesajlarını
    @doraemon ya zaman olsa ankaraya gidicemde sınavım var dersane var ayarlamaya çalışıyorum bi şekilde ama şuan internetten bilgi ediniyorum timfx sagolsun ondanda baya bilgilendim dediginiz gibi internetten biraz bilgi edinip dükkana gidersem kafamda baya bişiler oluşur alırım beğendiğim ekipmanları

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
    önce motor için tavsiyeler;
    anladığım kadarıyla yeni motor alıyorsunuz, ilk iş mutlaka lastikleri değiştirin derim.
    koruma takozu ben de tavsiye ederim.

ekipmana gelince serin havalarda kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka yazlık ve kışlık 2 ayrı mont gerekiyor. 4 mevsim mont kocaman bir yalan çünkü...
    ben revit gt-r air yeşil/siyah yazlık mont, andes dry star bej/siyah kışlık mont kullanıyorum. her ikisi için de en1621/2 stanbdardında sırt koruması aldım. mutlaka sırt koruması alın.
    renk konusuna gelince: şimdiki aklım olsa ikisini de tek renk düz siyah alırdım. tavsiyem düz siyah mont alın. yeşil siyah gereksiz.

kaskım bell m1 mat siyah, çok memnunum 2014 motosiklet fuarından aldım. yurtdışından gold iridyum vizör de aldım.
    güneşli günlerde o vizörü kullanıyorum. toplamda bana 700 liraya maloldu. vizör değiştirmek zor değil. maalesef m1 artık yok ama bulursanız tavsiye ederim. hafif ve güvenli bir kask.

sürerken hem hands free için, hem de radyo ve mp3 dinlemek için bt headsetim var tavsiye ederim. dealextreme veya aliexpressden 100 lira civarında alabilirsiniz.

kask+yazlık mont kombinasyonu şöyle görünüyor:

ben dainese uzun (kaval kemiğini de koruyan) dizlik almıştım, fakat dizlik yerine tech90 kotu tavsiye ederim. yine bugünkü aklım olsaydı tech90 kot alırdım dizlik yerine.
    soğuk ve yağışlı havalar için dainese andes dry star pantolonum var. tavsiye ederim.

eldiven ebayden ridersdiscount kullanıcısından alpinestars uzun bilekli sp2 eldiven aldım. mutlaka bilekleri koruyan iyi bir eldiven alın.

bot olarak alpinestars mx2 var bende, yarım bot ama güven veriyor. tavsiye ederim.

kaskla mutlaka balaklava veya buff kullanın ki temiz kalsın.

benden bu kadar. kazasız sürüşler dilerim.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-kawasaki-ninja-250-performans-hava-filtresi-ninja-300-pipercross-160878478/detay
    Aprilia RS 250 GP Nº1

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)