Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Direksiyon sınavı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orn1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nasipse kanuni cup 100s
    Arkadaşlar merhaba benim bir sorum olucaktı ehliyet kurslarında direksiyon sınavına kendi motorumuzla girebiliyomuyuz cevapsız bırakmassanız sevinirim şimdiden teşekkürler
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Orn1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba benim bir sorum olucaktı ehliyet kurslarında direksiyon sınavına kendi motorumuzla girebiliyomuyuz cevapsız bırakmassanız sevinirim şimdiden teşekkürler
    As Sürücü Kursu olarak sorunuzu cevaplıyalım
    Maalesef hayır.
    Çünkü sınav esnasında kullanılan motor kursun adına kayıtlı ve milli eğitim onaylıdır.
    Eğer siz kendi motorunuzda bir kaza yaparsanız bunun sorumluşuğunu kimse üstlenmez,
    Ama kursun motorunda bu durumlarda sorumluluk kursa aittir.
    Saygılarımızla
    As Sürücü Kursu
    02125092029

Motosikleti
    Nasipse kanuni cup 100s
    Sağol bilgilendirmen için
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef hayır.
    Çünkü sınav esnasında kullanılan motor kursun adına kayıtlı ve milli eğitim onaylıdır.
    Eğer siz kendi motorunuzda bir kaza yaparsanız bunun sorumluşuğunu kimse üstlenmez,
    Saygılarımızla
    As Sürücü Kursu
    02125092029

iyi forumlar bir sorum olacaktı 6-7 eylülde direksiyon sınavları başlıyor şuana kadar motorla ilgili hiçbir egitim almadım araba sürmeyi biliyorum sadece birde skuter sizce kolayca ögrenebilirmiyim motorsikleti vites yükseltme kücültme yokuşta kaldırma yarı debriyaj

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    bir an önce kullanın, eskisi gibi şurdan dön gel yok, gözünün yaşına bakmazlar.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    kdiner e katılıyorum ben motor kullanmayı bilmesem kursun gösterdiği kadar yani 10 dakkalık eğitimim olsa kaza yapmıştım yol çammur altımdakii motor motor değil 35 le gidiyorum yandan araba fırladı önüme zor durdum dikkat edin

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bakin ben gecen hafta direksiyon sinavina girdim ve gectim, sinav eskisi gibi degil artik zorlastirdilar, uzunve ince bir metal platformdan dusmeden gecmelisiniz, eger teker inerse asagi ve siz tekrar cikmaya calisirsaniz motoru deviriyorsunuz dikkat.. Tum parkuru tamamladiktan sonra trafige cikartiyorlar, arkandan arac ile takip ediyorlar, benim guzergah otomobil sinavininda oldugu acemilerin surdugu ve ustune ustluk yol calismasi olan ve stabilize bir yoldu, yumruk kadar taslarinarasindan kullandigimda oldu, sagimdan solumdan tirlar dolmuslards gecti.. ama sonucta gectim, egitim almaniz sart 2 teker 4 tekerden cok farkli, ozellikle acemilik safhalarinda motoru zaptedmekle vakit geciyor o kafasina gore gidiyor siz saga sola cekistiriyorsunuz, sinavdan once egitm almazsaniz bu heyecanla beraber olumsuzluklari beraberinde getirir.. Tavsiyem sinavdan once bir motor almak ve kapali alanda cok calismak...
    mehmetenis bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    kendiniz öğrenemezsiniz eğitim şart. ayrıca sınava girmeden mümkünse birkaç önce sınava gireceğiniz motorla çalışma yapın, her motorun kavraması kontrolu farklı olabilir.
    Orn1905 bunu beğendi.

Motosikleti
    Nasipse kanuni cup 100s
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendiniz öğrenemezsiniz eğitim şart. ayrıca sınava girmeden mümkünse birkaç önce sınava gireceğiniz motorla çalışma yapın, her motorun kavraması kontrolu farklı olabilir.
    İyi güzel diyosunda sınavdaki motorları özel çalışmak için nasıl ayarlicaz ?

Motosikleti
    Ybr Esd
    benim sınav cumartesi, eğitim olarak parkuru kurmuşlar üç kere denedim üçündede sıkıntı yok kolay gibi

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef hayır.
    Saygılarımızla
    As Sürücü Kursu
    02125092029
    Bilgi için teşekkür ederim. Ancak benim şu ana kadar gördüğüm kurs motorlarının hiç biri adam gibi çalışmıyor bile. Nasıl oluyor anlayamadım.

Umarım sizin kursunuz iyi eğitim veriyordur ve düzgün bir motosiklet ile sınava giriyordur öğrencilerini.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    mehmetenis ve İlker41 bunu beğendiler.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Alıntı Orn1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi güzel diyosunda sınavdaki motorları özel çalışmak için nasıl ayarlicaz ?
    Kursun motoru ile sınava giriyorsunuz zaten. Özel ayarlanacak birşey yok. Kursa söyliceksin seni çalıştıracak

Motosikleti
    Nasipse kanuni cup 100s
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kursun motoru ile sınava giriyorsunuz zaten. Özel ayarlanacak birşey yok. Kursa söyliceksin seni çalıştıracak
    Herkes o konuda şikayetçi kurs eğitim felan vermiyor ehliyetini al hadi yallah hesabı millet boşuna sınavdan önce motor almıyor
    mehmetenis bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Bende kursa yazıldım sadece bir kere scooter sürdüm.Şimdi 50 tl sınav ücretini yatıracam.Bizim kursun motoru yamaha imiş

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    örenirsin ben altın elbiseli adamın videolarını izledim öyle bindim motora zaten araba gbi yanına adam oturmuyor interneten videolarını izle örenirsin

orbues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom DL 650
    Ben Goldwing ile girmiştim sınava.. Çıkamadım...
    mehmetenis bunu beğendi.

siptar23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kurs Size otomobil de direksiyon dersi vereceğini söyler ama motosikletin de direksiyon dersi var onu söylemez siz isteyin para veriyorsunuz sonuçta.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Değerli Arkadaşlar,@Darkcity2000 arkadaşımızın dediği birebir doğrudur.
    Sınav aynen anlattığı gibi olmaktadır.
    Eğitim konusuna gelince maalesef serzenişleriniz doğru Yasal olarak 10 saat A2 eğitimi almanız şart.
    Bunu kursun siz talep etmeden vermesi gerekiyor.Bu tip kurumlar yüzünden işini doğru yapan kurumlar da aynı muameleyi görüyor maalesef,
    Siz değerli arkadaşlarımızın eksik eğitimlerinizi ilçenizde bulunan milli eğitim md. Ve milli eğitim bakanlığının 147 nolu telefonuna şikayet edebilirsiniz.
    Hakkınızı aramanız gerekiyor,
    Maalesef Bazı sürücü kursları A2 ehliyetlerini ekstra bir gelir gibi görüyor ve bu ehliyet sınıfını ciddiye almıyorlar.
    Burada iş sizlerde bitiyor 10 saat hakkınızı söke söke almanız gerekmektedir.
    Otomobilde-12 saat zorunlu
    Motorda-10 saat zorunlu eğitim vardır.

Sınav aracı yasal olarak sağdan debriyajlı ve vitesli soldan frenli yapıda olması gerekiyor,
    Scooter veya çiftçi motoru diye tabir edilen yarı otomotik motorlarla eğitim verilebilir ama sınava girerken muhakkak vitesli motor olması gerekir.

Evet bazı kursların motorları içler acısı bu düşünceye bizde katılıyoruz.
    Ama bu duruma yasal olarak yapılacak bir şey yok.

Sizlerin sınava gireceği araç eğer bu durumdaysa başka bir kursun motoru ile sizi snv.yapabilirler.
    Ehliyetle ilgili her türlü sorularınızı formdan ve özelden mesaj atabilirsiniz.

Saygılarımızla
    As Sürücü Kursu
    02125092029

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)