Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İnşallah ilk ve son kaza olur...

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar arkadaşlar. Saat öğlen 15:30 civarı kaza yaptım. Olayı kısaca anlatayım ve gelişmeleri. İzmir hilton oteli ile swis oteli arasındaki sokaktan kordon-cumhuriyet meydanına bağlana sokakta 30-40 ile giderken korna çalmama rağmen çıkan kavşaktan çıkan 34 plakalı araç yüzünden kaza yaptım. Kornayı önceden çalmaya başladım duruyor gibi yapıp çıkmaya başladı arka ve ön freni sıkmama rağmen motor durmadı haliyle. Arabaya yan taraftan vurucaktım. Hızım çok olmamasına rağmen daha kötü biticekti tabi. Ön freni yavaştan serte doğru sıkmaya başladım fakat durmayınca biraz daha sıkmaya başladım bu sefer lastikten sesler gelmeye başladı asfalt berbat lastikte kötü olunca. Tvs apache 150 2013 motorum. Biraz daha freni sıkınca ön teker kaydı ve arabaya çarpmadan 1 metre önce düşüp sağ omzumun üzerine düştüm.

Kaskım montum tamdı eldivenim vs yoktu bitek. Ellerim soyulmadı sadece omzumun üstüne düştüm. araba biraz gidiyor gibi oldu. Bende bişey olmadığını farkedicne apar topar kalkıp motoru yerde bırakıp kapıyı açtım napıyosun lan sen?! diye. im not turkish vs dedi. i pay you falan demeye başladı. Sağa çekti. indi motoru kaldırdı. Hindistanlı fala nsandım. İranlıymış. Müslümanız orucluyuz dedi. Başlarım müslümanlığına orucunada bizde müslümanız falan dedim. Hemen herkes toplandı falan. Plakayı aldım. Polisi arıyodum tamirciye gidelim ödücem dedi. Tamam dedim. Ön çamurluk + sağ aynam kırıldı. Bu arad aomzumla birlikte sol kaval kemiğimi vurmuşum. Bir tek kaval kemiğim ağrıyor şuan. Herneyse biraz ileri gidicne swis oteline doğru herif durdurdu işim var gibisinden ben neyse ödeyim dedi sana. Aramızda anlaştık ödedi gitti.

Çok ucuz atlattım. 5 aydır kullanıyorum motor büyütme gibi bir derdim daha yoktu tabiki de 5bin km tecrübem var şuan için. Fakat barkın bayoğluunun dediği gibi ramazanda öğle vakti dışarı çıkmayın. Çarparlar geçerler.

Çok ucuz atlattım verilmiş sadakam varmış. Arabaya yandan çarpıp üstünden uçabilridim de. Montum da elimde vs sürtünme izi vs bişey yok şortumda keza öyle. Sadece omzumun üstüne düşmüş gibi oldum. Montum korudu, çıkabilir kırılabilirdi.

İlk ve son kazam olur umarım. Hepinizin tekeri düz bassın. Okuyan arkadaşlara teşekkürler..
    utk_trn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Çok geçmiş olsun. Ramazanda biz de oruçluyuz ama işte gel gör ki dikkat seviyesi idrak yeteneği azalıyor. Binmemeye özen gösterelim. Biniyor isek çok daha yavaş gitmeliyiz. Allah acil şifalar versin.
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Discovery 125 ST
    büyük geçmiş olsun... büyük bir kaza atlatmışsın... inşaallah ciddi bir sıkıntı çıkmaz omuz ile kaval kemiğinden.. sadaka vermeye devam anlaşılan... nerde ne zaman koruyacağı belli olmuyor...

Açıkcası ben oruçlu değilim müslümanım tabiki de oruç tutmamıştım. Bana orda yok müslümanız yok oruç ayağı yapınca çıldırdım tabi. Teşekkür ederim arkadaşlar.. Büyük bir kaza atlattım. Omzumda birşey yok kaval kemiğim ağrıyor biraz buz ve krem falan sürdüm. Yakın zamanda korumalı pantolon alıcam. Mümkünse öğlenleri ramazanda binmeyelim..

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Çok geçmiş olsun.

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun inşallah son olur

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Geçmiş olsun , Allah beterinden korusun . Bende oruçluyum öğlen vakti sırf zevkine yine motora biniyorum ama hızım olması gerekenden daha yavaş . Bütün suçu karşıya atmamak gerek . Ramazan bile olmasa yine insan temkinli ve ileriyi görerek ona göre hızını ayarlamalı diye düşünüyorum .

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaza esnasında kağıtsız küreksiz elden alınan para ile daha sonra hiçbir hak iddia edemezsiniz, dikkatli olun.

Seni servise akdar götürüp, motoru servise bıraktıkan sonra ben motorun tamir bitince öderim diyip bir daha haber alınamayan adamlar var. Özellikle 34 plakalılar, şirket arabaları çakal bu konuda.

Tikkatli olalım.

Teşekkürler sağolun. İranlılar. araba kiralıktı büyük ihtimal. Elden ödediler parayı. Bu arada ezio41 kardeş, 30-40 arası gidiyordum. Benlik bir olay yoktu yani.

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Geçmiş olsun.Aynı saatlerde apache ile bende bi kaza atlattım sol şeritten 60-70 giden dacıalı abi birden fren yapıp sağa döndü bende sollamaya çıkacaktım biraz yakınca takip ediyordum sola kaçamadım fren yapıp yavaşladım son anda kurtardım ama lastikleri kesin değiştirmem lazım kayıp gitti hiç durmaya çalışmadı.Birde ilk ön freni sıktım kitledi kafa sallamaya başladı acaba lastiktenmidir?Freni bırakınca düzeldi.

Motosikleti
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler sağolun. İranlılar. araba kiralıktı büyük ihtimal. Elden ödediler parayı. Bu arada ezio41 kardeş, 30-40 arası gidiyordum. Benlik bir olay yoktu yani.
    Ramazandan dolayı kardeşim 30 40 la değilde 20 25 le yaklaşsaydın o kavşağa o zaman olmazdı bile böyle bir olay
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

babaduru geçmiş olsun. Lastikler evet kötü fakat bendeki yeni kasa. metzeler serisi uymuyor. uysa taktırıcam.

20-25 ile yaklaşasydı evet öyle bir kaza olmazdı, mesela oradan geçmeseydim de o kaza olmazdı? veya 30 ile geçceğime 50-60 arası daha öncesine 5-10 sn öncesi kadar oarabayı geçsem de olmazdı. Olan oldu. Şükür bizde birşey yok. Ona odaklanmak gerek. İlk ve son olur umarım
    babaduru bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çorap kardeş, 40 la giderken araba sana vurmadıysa sen nasıl kaza yapmayı başardın onu anlamadım. Frene bassan zaten olduğu yerde durur, basmasan yine bişey olmaz.

Korkup kendini yere mi attın yoksa, ramazan ramazan elin iranlısının başını mı yakacaktın ?
    sedat_57, ronnytechno ve Ezio41 bunu beğendiler.

Motosikleti
    babaduru geçmiş olsun. Lastikler evet kötü fakat bendeki yeni kasa. metzeler serisi uymuyor. uysa taktırıcam.

20-25 ile yaklaşasydı evet öyle bir kaza olmazdı, mesela oradan geçmeseydim de o kaza olmazdı? veya 30 ile geçceğime 50-60 arası daha öncesine 5-10 sn öncesi kadar oarabayı geçsem de olmazdı. Olan oldu. Şükür bizde birşey yok. Ona odaklanmak gerek. İlk ve son olur umarım
    Kısacası kardeşim kavşaklarda ve tali yol girişlerinde normal hızımızdan daha yavaş gidersek o zaman inşaallah kaza falan olmaz.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    geçmiş olsun hata sende değil, en azından eleman kaçmamış buda bişeydir. bir kerede kendin kaşınıp düşersen motordan tam olucak az kalmış ama oda olur

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çorap kardeş, 40 la giderken araba sana vurmadıysa sen nasıl kaza yapmayı başardın onu anlamadım. Frene bassan zaten olduğu yerde durur, basmasan yine bişey olmaz.

Korkup kendini yere mi attın yoksa, ramazan ramazan elin iranlısının başını mı yakacaktın ?
    Kavşaktan araba yolun ortasına kadar çıktı korna çalmama rağmen. Frenledim fakat duramuyordum. Yani arabanın sağ tarafından girip kaportadan uçucaktım. Frene bastığında olduğun yerde durur olmuyor işte. Herif kornamı görüp gelmeye başladı. Arabaya 1-2 metre kala ön freni iyice sıkıp ön tekerin kayması ile düştüm. Arabaya çarpıp düşsem daha beter olucaktı..

@ogzcngdk , ayaklığı açtığımı düşünüp bir keresinde uyku sersemi motoru yan yatırmıştım eğer dediğniiz oysa..

Motosikleti
    Kavşaktan araba yolun ortasına kadar çıktı korna çalmama rağmen. Frenledim fakat duramuyordum. Yani arabanın sağ tarafından girip kaportadan uçucaktım. Frene bastığında olduğun yerde durur olmuyor işte. Herif kornamı görüp gelmeye başladı. Arabaya 1-2 metre kala ön freni iyice sıkıp ön tekerin kayması ile düştüm. Arabaya çarpıp düşsem daha beter olucaktı..

@ogzcngdk , ayaklığı açtığımı düşünüp bir keresinde uyku sersemi motoru yan yatırmıştım eğer dediğniiz oysa..

Sadece ön fren mi kullandınız ? Arka frenle desteklemediniz mi ?

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Polis gelseydi de hiçbirşey de yapamazdınız.
    Türkiye burası.
    Çarpmadığın sürece kaza olarak sayılmıyor trafik kanununda.
    şanslısın para almışsın vermiyeceğim dese vermezdi. ve hak idda edemezdiniz
    Geçmiş olsun kötü bir tecrübe yaşamıssın.
    Uykusuzcorap ve Bilalancer bunu beğendiler.

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    geçmiş olsun Allah beterinden saklasın, en yakın zamanda lastiklerini de değiştirirsin

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200

yok hacı gaza gelip viraja hızlı falan girerde çıkamazsan falan onu kastettim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)