Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İnşallah ilk ve son kaza olur...

Motovento
    REKLAM ALANI

ezio41, arka ön kombine fren yapıyorum. İyi dilekleri için teşekkürler herkese.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, allahtan adam sorun çıkarmamış da hemen ödemiş masrafınızı.
    Aman hocam dikkat, İzmir'in cam gibi asfaltında birde nylon lastik kullanıyorsanız çok tehlikeli. Durum el verdiği zaman iyi bir takım lastik almanız sizin için iyi olur.
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Mondial 100 UGK
    çok çok geçmiş olsun. aslında 40 km hız çok fazla bi hız değil.ön frene ani basmadan kaymışsın sanırım. birde adam yabancı kimbilir kaç saatlik yoldan geliyordur dalmış olabilir. şuan yurtdışından gelenler çok oluyor. o yüzden gece gündüz farlarımız açık olmalı görünürlüğe etki edeceğini düşünüyorum. tekerin düz bassın. umarım son kazan olur

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    abi büyük geçmiş olsun ALLAH beterinden korusun

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun umarım dediğin gibi ilk ve son olur.

Bu duruma sadece şunu söyleyebilirim sana. Trafik kurallarına göre 8/8 karşı taraf suçlu olabilir. Ancak güvenli sürüş kurallarına göre hata senin.

Düz yada virajlı bir yok fark etmez, gözünüzün gördüğü noktada kendi şeridinizde durabileceğiniz hız da gitmelisin.

NEDEN?

Bir daha böyle bir kazaya karışmamak için,
    Kavşaklara orada duramayacağın bir hızda girdiğinde bir kamikaze ile kafa kafaya gelmemen için,
    Tali yol çıkışlarında yol fırlayabilecek her hangi bir araç için,
    duran veya çok yavaş eden araçlara yaklaşırken,

Bu ve buna benzer bir görüntü varsa önünüze eğer, lütfen onu bir problem olarak algılayın ve o problemin olduğu yerde durabileceğiniz hıza düşürün süratinizi. Bu size bir kaç saniye kaybettirir en fazla ancak sağlıklı ve daha uzun süreli bir motosikleti hayatını vaat eder.

Bu arada özellikle duran yada yavaş hareket eden araçların yanından geçerken yolun durumuna göre en az bir kapı mesafesi kadar (güvenlik balonu) boşluk bırakarak geçin.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    kemboo ve Uykusuzcorap bunu beğendiler.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Öncelikle geçmiş olsun, ikinci olarak durma mesafesi için @sadık1453 e kesinlikle katılıyorum. Mutlaka durabileceğin hızlarda ilerle izmirde kimin ne yapacağı belli olmaz. Son olarakda ybr kullanırken kötü lastik yüzünden bende çok kaza atlattım. Sürekli ön teker kayıyordu Allah korudu hiç düşmedim hep toparladım. Sonra düşmeden korunmanın en iyi yolu bir takım lastik dedim michlein aldım inan çok fark ediyor. Ani durman gerektiğinde hayat kurtarıyor vakit kaybetmeden lastik al derim.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Geçmiş olsun, bu arada metzeler me22 hiç bir işe yaramıyor ve orjinal tvs lastikler kuru yolda daha iyi tutuyor , metzeler sadece ıslak yolda tvs lastiğe göre daha iyi tutuyor , bende apache ile 20-30 k hızla giderken önüme çıkan arabaya çarpmamak için fren yaptım, ön tekerin kayması sonucu düşmüştüm metzeler lastikle, o yüzden daha pahalı iyi lastik almanı tavsiye ederim michelın, pirelli vs. Ayrıca hareket halindeyken sağ ayağınızın topuğu ayaklıkta ucuda devamlı fren pedalında olsun , ön frenle aynı anda basmaya alışın, ön tekerin kaymasıyla olan düşmeler arka freni yeterli basmamakla oluyor ve en önemlisi sağdan soldan çıkacak dallamalar için hep dikkat etmek gerekiyor malesef.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    çok geçmiş olsun.. motosikletlere görünmez/etkisiz araç muamelesi uyguluyorlar... her daim dikkatli olmakta ve öngörülü olmakta fayda var..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    dostum geçmiş olsun, o tarafların yolları pek iyi sayılmaz kayganlık had safhada olan yerler var.
    iyi bi lastikle durma mesafeni azaltırsın bence.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Yamaha ybr 2012
    Büyük geçmiş olsun, böyle olayları duyduktan sonra kişisel koruyucu donanımların ne kadar önemli olduğu daha iyi anlaşılıyor. ALLAH tekrarını yaşatmasın.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Hocam çok geçmiş olsun.

Malum ramazan ayı çok dikkatli olmak lazım.

İzmir'in çoğu yolu malum cam asfalt o yüzden mümkün olduğunca temkinli gitmeye çalışın.

Bende 1 haftadır 2 ciddi kaza tehlikesi atlattım.

1.si Pınarbaşı opet istasyonunu civarında dört yol ağzı ışık yeşil yandı sakince yola çıktım sola döndüm dikkatli bir biçimde sağa bakıyorum herhangi bir araç görmedim yola çıktım son anda 40-50 metre ilerimde hızla gelmekte olan tırı farketmem ile gazı sonuna kadar açmam bir oldu.Anında sıvıştım şöförde sanırım uyukluyordu son anda uyandı fren yaptı dorsesi kaydı ben kaçtım ama dorsesi palio bir araca çarptı şükür yaralanmalı bir kaza olmadı.Allah muhafaza bana çarpsa direk kafadan çarpıp altına alabilirdi.Şükür Allahım korudu.

2.si Dün başıma geldi Halbuki saat akşam 10:30 iftarlar açıldı kafalar yerine gelmesine rağmen tuborg fabrikası civarı 80-90 km hız ile gidiyorum yolda fazla trafik yok en sol şeritteyim beyaz bir corolla önündede şahin orta şeritten tın tın gitmekteler.Hızları tahmini 40-50 km civarı.Corolla tam ben geçecekken direk önüme kırdı az daha arkadan çarpıyordum.Zor kurtardım o kadar korna çaldım farketmedi bile ışıklarda yakalayayım dedim bastı kaçtı.

Siz siz olun her zaman dikkatli ve uyanık olun.

caferacer21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan toprak wrc 125
    Çok geçmiş olsun

utk_trn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    izmire vize koysunlar önüne gelen gelmesin bıktım mk. Çok geçmiş olsun biladerim yollarımız berbat aman dikkat

Hepinize tek tek teşekkür ederim.. Şükür ucuz yırttık, yollar berbat. İzmirde şuana kadar gördüğüm en iyi yol kskde bostanlıdan ileride soyaklar var. Onun oradaki yol. Kendim göztepede oturuyorum. Buradaki sahil yolu berbat. Buna rağmen herkes şekil olsun diye sahilde gazlıyor. Tuhaf.

@skystar. Geçmiş olsun hocam sizede. Çok ucuz atlatmışsınız. Aman dikkat edin gözünüzü seveyim.

@felisleo, abi metzelerme22 ler daha pahalı değil miydi michelinden? bendeki yeni kasa uyuşmuyor lastikler. 90-90-17-110-80-17. şeklinde ebat ölcülerim..

@sadık1453. Önerilerinizi dikkate alacağım.. Teşekkür ederim aydınlatma için..

@utk_trn. Sorma abi ya. Yollar gerçekten berbat. Çanakkalede okuyorum, oranın yolları daha güzel izmir gerçekten ölü olmuş.

Bu arada sormak istediğim birşey var. Düşük bir hızla düşmüşte olsam 10-20-30 artık göstergeye bakmadım fakat ilk gün acısı çıkmadı akşamına başladı da düştüğüm omzum incinmiş sanırım. Hafiften hafiften ara sıra ağrıyor. Bu normal mi? Venom montum var korumalarıda EN1621-1 omuz ve dirsek. Hayır normal değilse sas-tec omuz ve dirsek koruması falan almayı düşünüyorum...

Bu arada sağ çanak çömlekte ağrıyor düşünce herhalde popoyuda vurmuşuz
    Sadık1453 bunu beğendi.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Normaldir.

Bende en son kazam da ayak baş parmağımı çatlatmışım 1 gün sonra farkında vardık
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

yavuzseker82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 500 R
    Allah cc beterinden saklasın. Aman motorun ne olursa olsun lastiklere dikkat
    Uykusuzcorap ve Sadık1453 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)