Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motorsikletiniz hiç çalınma teşebbüsünde bulunuldu mu?

Katılımcı sayısı
106. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet bir kez.

17 16.04%
  • Evet birkaç defa.

4 3.77%
  • Evet defalarca çalınma teşebbüsünde bulunuldu ama çalınamadı.

1 0.94%
  • Hayır.

74 69.81%
  • Daha önce motorum çalındı.

10 9.43%
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorsiklet Çalınmaya Karşı Önlemler (Tek başlık)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ben feyizoglundan urban marka 100 tl ye alarmli disk kilidi aldim, cbr 125 in koltuk altinda tam kilifi ile konabilecek bir bosluga koydum sanli bunun icin yapilmis..oldukca hassas ve saglam gorunuyor... 110 db oldukca guclu 3 kere uyari alarmi var ilkinde ikaz ediyor devam ederse ikinci kisa ikaz veriyor devam ederse 110 db yi aciyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    konuyu güncel tutmak için yazıyorum özellikle yeni motor sahibi olan kardeşlerimizin başına gelebilir.
    Bende ilk motorumu çaldırmıştım.

Yeni motoruma kasko yaptırdım şair sigortadan, urban alarmlı disk kilidi, zincir halat, gidon kilidi ve branda ile önlem alıyorum, akşamları kapalı otoparkta kalıyor o yüzden gece için kafam rahat ama özellikle uzun süre motorun yanından ayrılacaksam üçlü kombinasyonu mutlaka uyguluyorum (gidon disk zincir) kısa süreli parklamalarda ise alarmlı disk kilidini kullanıyorum, bilmeyen arkadaşlar için yazayım;
    Urban alarmlı disk kilidi, kilitledikten sonra üzerindeki düğme ile devreye giriyor 15 sn sonra motor üzerine uygulanan ilk basınçta tek ikinci basınçta üç üçüncü basınçta ise alarm moduna geçiyor alarmı susturmak sadece anahtar ile açmakla mümkün.

Herkese tavsiye ederim fakat unutmayın hırsıza kilit olmaz, polisin ise hiç umurunda değil çalınan motorlar bu yüzden imkan varsa mutlaka kasko yaptırılmalı derim.
    Umarım kimse bu acıyı yaşamaz..
    Kazasız sürüşler..
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Çok güzel konu !Bende motoru almadan belki komik olacak ama geçenlerde alarm ve (xl)branda aldım.Şu an zincir ve sürgülü kilit bakıyorum.Zincir grade 100 13 mm kilit mul-t-lock bakıyorum.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangi alarm (alarmlı disk kilidi değil) sistemini kullanıyorsunuz ? Hassasiyet ayarı olan, kısa uyarıları olan bir ürün bakınıyorum.

Bu konu da güncel kalsın sezon açılıyor, milleti huzursuz edelim biraz.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Türkcell gps işine girmişti ama merak ettiğim nokta şu sinyal kesici ile yaklaşan adam bağlantıyı koparabiliyorsa takip konusunda çok bi işe yarayacağını sanmamakla beraber sadece belki motorunuzdan sinyal alamıyoruz haberiniz olsun şeklinde bir mesaj gelir olur biter. tabi var mı böyle bir şey, aramızda turkcell olayına girmiş kimse yok mu ya

Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaşlar turkcell tam burada diye bir cihaz çıkarmış 20TL aylık ücreti var.Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum.Yakında ara yüzüne ait fotoğrafları da paylaşacağım. Yüzde yüz koruma sağlamaz ama uygulama beni tatmin etti.En azından disk klidi de olsa motorda bir cafeye,restauranta otursam aklım motorda kalmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:23 ----------

Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkcell gps işine girmişti ama merak ettiğim nokta şu sinyal kesici ile yaklaşan adam bağlantıyı koparabiliyorsa takip konusunda çok bi işe yarayacağını sanmamakla beraber sadece belki motorunuzdan sinyal alamıyoruz haberiniz olsun şeklinde bir mesaj gelir olur biter. tabi var mı böyle bir şey, aramızda turkcell olayına girmiş kimse yok mu ya
    Hocam az önce yorum yazdım o konuyu tam bilmiyorum ama sinyal gelip gelmediğini görebiliyorsun sistemde yani giriş yapınca.Ama 24 saat öyle takip edecek halimiz yok tabi.Sinyal kesici ne kadar devrede kalıyor acaba sormadım onu ama telefon açıp sorabilirsin bilgi almak amaçlı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:25 ----------

Alıntı harung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu güncel tutmak için yazıyorum özellikle yeni motor sahibi olan kardeşlerimizin başına gelebilir.
    Bende ilk motorumu çaldırmıştım.

Yeni motoruma kasko yaptırdım şair sigortadan, urban alarmlı disk kilidi, zincir halat, gidon kilidi ve branda ile önlem alıyorum, akşamları kapalı otoparkta kalıyor o yüzden gece için kafam rahat ama özellikle uzun süre motorun yanından ayrılacaksam üçlü kombinasyonu mutlaka uyguluyorum (gidon disk zincir) kısa süreli parklamalarda ise alarmlı disk kilidini kullanıyorum, bilmeyen arkadaşlar için yazayım;
    Urban alarmlı disk kilidi, kilitledikten sonra üzerindeki düğme ile devreye giriyor 15 sn sonra motor üzerine uygulanan ilk basınçta tek ikinci basınçta üç üçüncü basınçta ise alarm moduna geçiyor alarmı susturmak sadece anahtar ile açmakla mümkün.

Herkese tavsiye ederim fakat unutmayın hırsıza kilit olmaz, polisin ise hiç umurunda değil çalınan motorlar bu yüzden imkan varsa mutlaka kasko yaptırılmalı derim.
    Umarım kimse bu acıyı yaşamaz..
    Kazasız sürüşler..
    Kaskoyu kaça yaptırdınız sigortadan? Ben geçen sene sormuştum 1780TL çıkarmışlardı. Bende sinirlenip kapalı devre alarm sistemi aldım 800Tl'ye dışarda da pek önümden ayırmadım.
    Bu arada anket sonuçlarına çok şaşırdım. Yüzde 70 çalınmadı çıkmış neredeyse yani biz aslında biraz ciddi önlemler alsak hırsızların çoğunun önünü kesebiliriz.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Takip cihazı olarak concox kullanıyorum.avea hat aldım 17lıra aylık 1000 mesaj 1 gb internet 500dakika daha ucuzunu bulamadım.sadece mesaj ve 50mb internet yetiyor ama daha ucu Paket yok tek tek almaya kalkışırsan dahada pahalı.şu direksiyon kilidi dediğiniz şey normal bildiğimiz kilidmi ekstra bişemi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takip cihazı olarak concox kullanıyorum.avea hat aldım 17lıra aylık 1000 mesaj 1 gb internet 500dakika daha ucuzunu bulamadım.sadece mesaj ve 50mb internet yetiyor ama daha ucu Paket yok tek tek almaya kalkışırsan dahada pahalı.şu direksiyon kilidi dediğiniz şey normal bildiğimiz kilidmi ekstra bişemi.
    Kasdettiğim motorun kendi gidon klidi aslında. Ancak birde U kilitler var internette bakıp araştırabilirsiniz sadace taşıması biraz dert büyüklüğünden ötürü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:26 ----------

Bu arada Turkcell'de cihaz dahil aylık 19TL'ye geliyor kampanya yapmış Turkcell.
    k_ayhn bunu beğendi.

METDOĞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki address
    Büyük motosiklet markaları neden ilgilenmezler bu hırsızlık olayına.motosikletin gösterge tarafına bir kamera koyup,cep telefonundan istediğimiz zaman bağlanip motorumuzu izlesek.teknoloji bu kadar gelişmiş iken.zor birseymi.ibb trafik uygulaması gibi.
    k_ayhn bunu beğendi.

victors43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha Yok
    guvenlik gorevlilerin oldugu yerlere park etmekte fayda var kendimde ozel guvenlik oldugumdan
    mesela siteye gelip abi iki dk isim var motor kalsa olurmu diyenlere tabiki olur diyorum kamera var ben varim basina bisey gelmez boyle bi yolda izlenebilir
    qezgin bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı victors43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guvenlik gorevlilerin oldugu yerlere park etmekte fayda var kendimde ozel guvenlik oldugumdan
    mesela siteye gelip abi iki dk isim var motor kalsa olurmu diyenlere tabiki olur diyorum kamera var ben varim basina bisey gelmez boyle bi yolda izlenebilir
    Valla herkes sizin gibi iyi niyetli olsa keşke tebrik ederim, ve bütün motorcular adına teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Maalesef ülkemizde kanundan doğan açık var motosikletler üzerinde.Arabanın çalınması ile motorun çalınması arasında büyük fark var ceza hukukunda. Asıl olarak hukuk var mı dersen ülkemizde kocaman soru işareti ......

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)