Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İgneada hakkında bilgi verirmisiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pcx
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır planladığım iğneada planımı yarın sabah 8 itibariyle inşallah anadolu yakası maltepe den yola cıkmak suretiyle gerçekleştirmeyi istiyorum, Sizlerden öğrenmek istediğim daha önce ziyaret eden arkadaşlarım, takriben km/saat ne sürer ? Ve hangi güzergahı kullanırsam daha keyifli olur ? özellikle yapılması gereken bir tavsiyeniz var mıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Saat 1 olmuş son dakikaya kadar bırakmamalıydın bunu
    Mahmutbeyden otobana girip,çerkezköyden çıkıp saray,vize istikametinde devam edebilirsin ,ama otoban belli bir süreden sonra
    sıkacaktır
    E5i takip edip çorlu syrımina kadar sol tarafın sürekli deniz manzarası olarakta ilerleyebilirsin,daha sonra saray ve vize gelir tabii son durak iğneada

Birinci yol tarifim Maltepeden yola çikacağını var sayarsak süründürür
    İkincisi ise dahada beter
    Umarım ayni gün geri dönmek gibi bir niyetin yoktur

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    artık yola çıktıktan sonra görürsün ama başkası da faydalanır diye yazayım.
    e-5 ten büyükçekmece gölünü bitirene kadar gelip gölü sağ tarafa alarak çatalca, binkılıç, saray vize demirköy de gidilebilir

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    longoz ormanları ile kaplı olan çok güzel bir yolu olduğundan bahsediyorlar

serdar22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750x
    Alıntı çağhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar uzun zamandır planladığım iğneada planımı yarın sabah 8 itibariyle inşallah anadolu yakası maltepe den yola cıkmak suretiyle gerçekleştirmeyi istiyorum, Sizlerden öğrenmek istediğim daha önce ziyaret eden arkadaşlarım, takriben km/saat ne sürer ? Ve hangi güzergahı kullanırsam daha keyifli olur ? özellikle yapılması gereken bir tavsiyeniz var mıdır ?
    İstanbul İğneada arası yaklaşık 224 kilometre mesafede. longoz ormanlarını geçip yıldız dağlarını tırmanacaksınız. DUPNİSA mağarasını kesinkilke gezin derim.
    Pınarhisar yoluna girin. üsküp ayrımından üsküp diye devam edin. üsküpü geçtikten sonra çukurpınar köyünü geçip sarpdere köyüne devam edeceksiniz ve sarpdere köyüne geldikten sonra köyün çıkışına doğru sağa dupnisa mağarası 5km tabelasını göreceksiniz. bu yola girin 5km sonra mağaraya varacaksınız. mağaranın en güzel yönü içinden nehir geçiyor.
    NOT: dışarısı kaç derece olursa olsun siz mağaraya girerken muhakkak mont alın! içeri çok serindir haberiniz olsun.
    cool113 ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    iğneada yerine kıyı köyü öneririm dupnitsa mağara işte bir bık yok
    kıyıköy nehirde kayık ve denize gir
    3 hafta önce ybr ile gittim yağmurda iğneadaya , kıyıköy daha yakın istanbula

Motosikleti
    pcx
    Öncelikle yardımlarınız ve ilginize çok teşekkür ederim.Ben dün Gece aniden, bu sabah yola çıkmak için iğneada programı düşünmüştüm fakat bazı sebeplerden dolayı ertelemek zorunda kaldım. Bende bu gün Yalova Sudüşen Şelalesi ve Çınarcık Çifteşelaleri ziyeret ettim. Ancak Şunu Belirtmeliyim ki Sizlerin söylediklerinden anladığım kadarıyla 125 cc scoterla İğneada tek gidilip aynı gün geri dönülecek bir yol değil.Dolayısıyla daha müsait bir zamanda hafta sonu yatılı için değerlendirilmeli diye düşünüyorum.Tekrar teşekkürler herkese kazasız sürüşler

ectuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (İnazuma-YBR125-Honda Ps150i-H.Kinetix)
    mesajım bulunsun. enteresanmış gidip görmek isterim.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı ceyceypad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iğneada yerine kıyı köyü öneririm dupnitsa mağara işte bir bık yok
    kıyıköy nehirde kayık ve denize gir
    3 hafta önce ybr ile gittim yağmurda iğneadaya , kıyıköy daha yakın istanbula
    Bakış açıları ne kadar farklı,mağarada birşey yok derken denize gir diyorsunuz
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    evet haklısın

bende gitmeyi çok istiyorum insanlar kıyıköy ve iğneada'ya ilk bahar ve sonbaharda kalkan yemeğe gidiyorlar longoz ormanlarıyla kaplı yollarınıda çok övüyorlar
    çağhan bunu beğendi.

Motosikleti
    pcx
    hocam kısmet olursa beraber gideriz inşallah bir gün

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Iki farklı yoldan ulaşabilirsiniz. Otobandan erken çıkıp Çerkezköy- saray-vize güzergahı bu güzergah yolu daha kısaltır fakat sürekli tek şerit devam eden biryolve sürekli İlçeler köyler hızınız çok fazla kesilir.
    Diğer güzergah Lüleburgaz çıkışından çıkıp gişeden hemen sonra Pınarhisar istikametini takip ederek ulaşabilirsiniz. Bu güzergah biraz daha uzun fakat çok daha rahat bir yoldur. Yenice kavşağında iki yol birleşiyor zaten onda sonrada tek şerit dağ yolu başlıyor ve iğneadada bitiyor.
    Kesinlikle görülecek bir yer iğneada özellikle Sonbaharın başlarında mükemmel bir doğa karşılar sizi hiç biryere uğramadan o dağ yolunda motor sürmek için bile gidip gelinir.
    Dupnisa mağarası yol üzerinde en bilinen görülmesi gerek yer hemen sonrasında ismini hatırlamadığım bir dökümhane var tarihi bir yer zamanında mermi yapımı top yapımı için kullanılmış. İğneada girişinde göller var oralarda çok güzel. Demirköyde koca bi ağacın altında çay bahçesi var limonatası tavsiye edilir
    Yol detaylarına gelince anadolu yakasından hemen hemen 250-270 km civarı bir yol gidersin. Motosikletin türüne göre hiçbirşey farketmez otobandan sonraki yollar hiç bitmesin istersin fakat günübirlikte gidilecek bir yer değil.
    Gidelecek olursanız yolunuz açık olsun yardımcı olmuşuzdur inşallah.

konu geçti ama bu yazıları yazdıktan sonra iğneada'ya araba ile gittiğim için tekrar bir şeyler yazma gereği duydum

1- yola bakırköy'den başlayınca en az 3.5 saat sürüyor çünkü şehirlerarası yoldan çıkıp çerkezköy ve ötesinde pek sürat yapamıyorsunuz
    2- longoz ormanlarından geçen dağ yolunda yol yapım çalışmaları olduğundan biraz toz toprak içinde kalabilirsiniz dağ yoluna dikkat
    3- motorla gideceklere tavsiyem günü birlik git gel yapıacak biryer olduğunu düşünmüyorum gidip 1 gece otelde yada çadırda kalınıp dönülecek bir yer
    4- denizi güzel kumsalı çöpsüz
    5- iğneadanın yanındaki bulgar sınırı uzaktan görülmeye değer
    6- longoz ormanları ve yüksekten bakan manzara haricinde (mağraya ve fenere gidemedim) çok etkileyici bir numara yok ama her bu çevrede yaşayan insanın bir kere görmesi gereken bir yer yani gidilir
    7-taşev mi taş restorant diyemi bir yer var orada yemek yemenizi tavsiye ederim fiyatları istanbuldaki emsallerine göre çok makul yeride demirciler köyü ile iğne ada arası bir yerdeydi
    8- iğneada'da köyden çok kasaba havasında bizim istanbuldaki mütahitler çok beğendikleri apartman mimarisini orayada uygulamışlar

buda bu forumda benden başka giden arkadaşların açtığı başka bir konu bilgi amaçlı
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/101727-igneada-longoz-ormanlarin-da-kamp.html

benden bu kadar gideceklere iyi yolculuklar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)