Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vitesli motorla başlamak?

Motovento
    REKLAM ALANI

bu yaza ehliyetimi alıyorum nihayet ve ehliyetimi alınca direk cbr 125r ile başlamayı sonrasında ninja 250r ve bu 2 motorla baya km devirdikden sonra cbr600rr ile devam etmeyi düşünüyorum ama internette çoğu kişi ilk önce vitesli motor yerine scooter ile başlamayı öneriyo fakat ben 1 senedir 80km hız yapan bir elektrikli bisiklet sürüyorum. Yani trafik tecrübem bunla ilgili trafik tecrübem var ve çokşükür ki şuana kadar hiç kaza yapmadım fakat çok kazayla burun buruna geldiğim anlarda oldu ve genelde manevrayla kurtuldum. Siz ne dersiniz direk viteslimi alim yoksa genede scooterlemi başlıyim? daha önceden cbr250r sürmüştüm 10-15 kere felan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bence scooter ile basla.

Motosikleti
    Sportster Iron883
    paran bolsa scooter da al derim zararı olmaz faydası olur

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen artık marşa basıp çalışan bi motosiklet alsan da 'te rahata erse artık
    ahmetersoz1 ve Kavel bunu beğendiler.

Alıntı Burak Süyün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paran bolsa scooter da al derim zararı olmaz faydası olur
    Malesef bütçe sınırlı, elektrikli ile scooter arasında tek fark plakasız olması zaten oda scooter gibi aynı yani scooter alınca daha öğrencek neyim varki?

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Duke, Yamaha YBR, Suzuki Burgman
    Vitesli al gariban bişey olsun mümkünse herkesin kötülediği bir motor olsun orası burası dağılsın. 1 sezon kullan sana garanti veriyorum başına gelecek sorunlardan ve arızalardan o kadar çok şey öğrenirsin ki 10bin kmye gelinceye kadar en az bir motosiklet tamircisi kadar tecrübe edinirsin mekanik hakkında. Tabi bu süreçte de kullanmayı öğrenirsin merak etme sonra da 150 200 250 alırsın bişeyler.

Alıntı caneroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen artık marşa basıp çalışan bi motosiklet alsan da 'te rahata erse artık
    Ben motor alınca rahata ercek olan motosiklet.net dışında çevremdeki bir sürü insan , ailem ve bende rahata ericem

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Alıntı Sado39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli al gariban bişey olsun mümkünse herkesin kötülediği bir motor olsun orası burası dağılsın. 1 sezon kullan sana garanti veriyorum başına gelecek sorunlardan ve arızalardan o kadar çok şey öğrenirsin ki 10bin kmye gelinceye kadar en az bir motosiklet tamircisi kadar tecrübe edinirsin mekanik hakkında. Tabi bu süreçte de kullanmayı öğrenirsin merak etme sonra da 150 200 250 alırsın bişeyler.
    Dostum iyi dedin ama öyle bir motor çok arıza çıkarır ve sürekli onu tamir ettircek imkanımda olmaz o nedenle sağlam birşey alıcam ama cc yi mümkün olduğunca düşük tutmaya çalışırım

AguilaNegra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafik okumayı biliyorsan sıkıntı yok direk vitesli motorla başla. Boş yere scooter ile zaman kaybetme 600rr a falan geçeceksen Cbr125r gayet güzel başlangıç motorudur.

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Gitmek istedigin yol icin scooter iyi bir baslangic olmaz bence. Elektrikli bisiklet ile arada daglar kadar fark yok cunku, hemen hemen ayni. Bunun disinda viteslere alisana kadar muhtemelen alacagin motoru dusureceksin, bu yuzden ilk onceligin yedek parca fiyati olmali. Uygun fiyatli ikinci el mondialler falan en azindan bir sene isi ogrenene kadar ihtiyacini karsilar. Ha ben marsa basarim giderim dusmem japondan asagisina da binmem diyorsan cbr125 iyidir.

Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    ya sen direk 600 rr alıcaktın ne oldu karne gününde abin vermekten vazmı geçti

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    honda cbr 1800 rr al

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    cbr 125 le başlayabilirsin bence

94CanRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Scooter ile başlaman trafiği iyi ve daha rahat okumanı özellikle İstanbul gibi kalabalık bi şehirde bu önemlidir ben vitesli 150 ile başlamıştım fakat yaşım tutmadığından 3 ay boyunca trafiğe hiç çıkmadan yazlıkta kullandım sonrasında 17 yi doldurunca ehliyet alıp trafiğe çıktığımda hiç problem yaşamadım ama yazlıkta vitesler refleks haline gelmişti bile.Cbr ile başlayabilrsin tabi ama önce kendini boş bir yolda viteslere debriyaja alıştır eğitim al böylece trafiğe çıktığında beynin vitesle meşgul olmasın.İyi sürüşler

Vericek karne günü için eğitim veriyo şuanda ;)

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    madem güçlü bir elektrikli bisiklet ile trafikte tecrübe edinmişsin, o halde vitesliye geçmenin zamanı gelmiş demektir. adım atmaktan korkma ama ufak ufak adım at. 125 veya 150lik başlangıç için ideal. 250 de olur kullanma açısından bi sıkıntı olmaz ama insan basıyor be kardeşim istanbul gibi bir yerde 250nin limitini illaki zorlarsın. yapmam deme yaparsın

madsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250
    vites mantığını biliyorsan, vitesliyle başla. ben 1 kere motora binmiştim hayatımda o da artçı olaraktı, sonra 150lik crossla başladım.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Aynı kullanıcı ile farklı kişilermi giriyor acaba ?

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/130818-sonunda-bir-motor-aldim.html

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı emo132 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yaza ehliyetimi alıyorum nihayet ve ehliyetimi alınca direk cbr 125r ile başlamayı sonrasında ninja 250r ve bu 2 motorla baya km devirdikden sonra cbr600rr ile devam etmeyi düşünüyorum ama internette çoğu kişi ilk önce vitesli motor yerine scooter ile başlamayı öneriyo fakat ben 1 senedir 80km hız yapan bir elektrikli bisiklet sürüyorum. Yani trafik tecrübem bunla ilgili trafik tecrübem var ve çokşükür ki şuana kadar hiç kaza yapmadım fakat çok kazayla burun buruna geldiğim anlarda oldu ve genelde manevrayla kurtuldum. Siz ne dersiniz direk viteslimi alim yoksa genede scooterlemi başlıyim? daha önceden cbr250r sürmüştüm 10-15 kere felan.
    Valla arkadaşım bu çok göreceli bir durum. Normalde scooter la başlaman faydalı olur tabi... Ben vitesli ile başladım en son motoruda orta okul zamanlarında Mobylette kullandım. Hatta ehliyet kursunda bile sadece direksiyon sınavında motor kullandım oda scooter'dı şimdi vitesli ile giriliyor sınava. Vitesli motoru ise ilk defa Motorsikleti aldığımda aldığım elemandan öğrendim nasıl vites değişiyor diye ) 1500 km falan oldu viteste hiç sıkıntı yaşamadım. Fakat düşünce yaptığım mantıklı bir durum değil sen yapabiliyorsan yinede scooterla başla

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

Alıntı Camo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı kullanıcı ile farklı kişilermi giriyor acaba ?

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/130818-sonunda-bir-motor-aldim.html
    Evet arkadaş yaa eleman forumda kendince kafa yapmaya gelmiş bizde adam yerine koyup cevap yazıyoruz...

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Kaza ile burun buruna geldim demeseydin 250 cc al diyecektim ama tırstım!
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sosyete59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya sen direk 600 rr alıcaktın ne oldu karne gününde abin vermekten vazmı geçti
    gecen gun 1000 cc ile baslamicak miydi ya ne cabuk düstü scooter felan ;)
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)