Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kontra viraj tekniği

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle diyorsunuz da, ''sola itince'' deyince, gidonun solunu itmek eylemi anlaşılmıyor. Gidonu sola itmek gibi bir anlam çıkıyor ki bu da yapmak istediğimiz şeyin tam tersi.
    Neyse aslında çoğu kişi biliyor da, ifade etmekte sıkıntı yaşanabiliyor bazen.
    Bu da bilmekle öğretmek arasındaki farkı ortaya koyuyor.
    Evet arkadaş tarif ederken küçük bir hata yapmış. Doğrusu "sağ elciği ileri itersen motor sağa yatar ve sağa dönersin, sol elciği ileri itersen motor sola yatar ve sola dönersin" şeklinde olacak galiba. Ama bu hareket 30 km/h.nin üzerinde olmalı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nomad_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250 / Triumph Daytona 675 / Yamaha R1 / Z800
    Bir yorum daha atayım kontra ile ilgili çok yorum var. youtube'a " Bileğin Dansı " yazıp 1 saat 32 dakıkalık bir video var bunu hem tamamen izle. Hemde burda ki kavgayada son verilir Kontra da video'da da gösterdiği gibi gidonu sola ittiğimiz de önce sağa sonra sola döndüğünü görürüz.

UgurCanSoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    beyler biraz eksik söylmişim gidonu sola ittim dedim sol elciği sola itemiyecegime göre tabiki sağ elcik sola itilir bence söylediğimde bi yanlışlık yok anlasılır bi şekilde yazdığımı düşünüyorum
    "Yasamayan cesaretiyle bir kösede öyle ölür esaretiyle..."

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyice karıştırmayın

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı UgurCanSoylu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler biraz eksik söylmişim gidonu sola ittim dedim sol elciği sola itemiyecegime göre tabiki sağ elcik sola itilir bence söylediğimde bi yanlışlık yok anlasılır bi şekilde yazdığımı düşünüyorum
    Hakkaten yazdıkça daha da karmaşıklaştırıyorsunuz olayı.
    Sağ elcik sola itilmez. İleri doğru itilir. Uygularken doğru yaptığınıza eminim. Yalnız ifade ederken kafa karışıklığına mahal verecek açıklamalardan uzak duralım. Sonuçta bu gibi hayati bilgileri insanlar buralardan okuyup denemek isteyebilir.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bilmeyen arkadaşlar denemekten korkuyorsanız bir bisiklete binin deneyin gidonun sağ elcik yani kolu kendinize yarım cm çekerseniz motor lastiğin sol dış kısmına yatıp sola dönmeye başlar bunu en düşük hızda bile yapabilirsiniz illa en düşük 30 km hızla gitmenize gerek yok

Motosikleti
    yamaha rx 115 , MZ 251 , MZ 301
    harika anlatmışsın bnde ilk sürdğmde öyle olydum motor sürdüğümü görenler nie gülüyon diolardı :D

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmeyen arkadaşlar denemekten korkuyorsanız bir bisiklete binin deneyin gidonun sağ elcik yani kolu kendinize yarım cm çekerseniz motor lastiğin sol dış kısmına yatıp sola dönmeye başlar bunu en düşük hızda bile yapabilirsiniz illa en düşük 30 km hızla gitmenize gerek yok
    Daha da bir şey yazmıyorum. Pes doğrusu...

İmkanı olanlara ''Motosiklet Teorisi'' kitabını edinip baştan sona pür dikkat okumalarını tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)