Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gittiğiniz yerlerde motoru sağlama almak...

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Arkadaşlar,

Mesela AVM yada bir çarşıya gittiğinizde motoru nasıl sağlama alıyorsunuz? Bende disk kilidi, 8 mm lik halat kilit ve galvaniz zincir var şu an. Yarın gidebilirsem grade 80 zincir alacağım. Ne yapmam lazım avm yada cadde gibi yerlerde bırakınca?
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    sesi çok yüksek çıkan bir alarm taktır mesela.
    ben merkeze indiğimde alarmı kurar giderdim çok yüksek sesli alarmım vardı 3 sokak ileriden alarm sesini duyabiliyordum.

Motosikleti
    Unutmuşum alarmda var zincir+alarm iyidir herhalde?
    M.balibey bunu beğendi.

sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun zincir al tekeri ön arka gecir arasindan şasi ye de geçir yan sürgülü kilit var onla kilitle ama ağır olacağı için tekeri kitle veya duvara bağla
    hasanrs bunu beğendi.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Sadece direksiyonu kilitliyorum ben. Ama şu motorun üstüne binip tuşlarını kurcalayan çok oluyor. Ne zaman çalıştırmaya kalksam elektrik düğmesi kapalı sinyaller açık uzun far yanıyor. Ah bi denk getirsem fena bozucam ama bir değil iki değil nereye bıraksam aynı muhabbet
    hasanrs bunu beğendi.

Sosyete59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni windy s
    ben avm tarzı yada gün içinde biryere gittiğimde sadece direksyon kilitliyorum gece evde park ediceğim zaman 20 tl ye anahtarlı halat aldım onu ön tekerleğin arasından geçiriyorum merdiven demirine takıyorum alarımım yok bende fazla teferruata girme sakınılan göze çöp batar zincirle motorunu bir yere sabitle direksyonunu kitle alarmında varmış hiç bişeycik olmaz
    hasanrs bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge 525 DSX
    Valla ben brandayla geziyordum bir ara.

Kocaeli'deyken sorun yoktu ama Ankara çok tozlu bir şehir. AVM'de 2 saatten fazla vakit geçirdikten sonra motosiklet toz deryasına dönüyordu. Tabi vites değiştirme dahil tüm kumandalarla da oynanmış oluyordu.

Bu yüzden gittiğim yerde 2 saatten fazla kalacaksam brandasını kapatıyordum otoparkta da olsa. Yeni motosiklette de aynısını yapacağım ;)
    cece89 ve hasanrs bunu beğendiler.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Branda + alarm + zincir yere değmesin havada olsun tekerlekten değil şase grenaj oralardan dondur ve kitle bide direksiyon kilidi tamamdır. Tekerlekten kilitleyen arkadaşlar teker sökülüp kilit bi işe yaramaz bırakılabilir.
    hasanrs bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Alarmınız var,
    Disk kilit, Halat kilit ve Galvaniz zinciriniz var,
    Üstüne birde Grade 80 zincir almayı düşünüyorsunuz.

Bu kadar tedbire rağmen hala içiniz rahat değilse, bundan sonrası artık gittiğiniz yere birde bekçi götürmenizi tavsiye ederim,
    Aklıma başka bişey gelmiyor

Ben sadece gidonu kilitleyip gidiyorum.
    cece89, ERROR88, hasanrs ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şehir merkezinde gidonu kitle çık eğer tenha bir yerse tak arka tekerden şaseye doğru kilit yeter
    hasanrs bunu beğendi.

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim pek avm alışkanlığım yok,arada yakındaki viaporta giderim onda da direksiyonu bile kitlemem, zaten motorlar için özel yer var gözümüzün önünde sayılır yemek katından falan görünüyor arada bakıyorum
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha rx 115 , MZ 251 , MZ 301
    hocam bide bekçi tut sen bence yapacağını yapmşsn daha ne??
    hasanrs bunu beğendi.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hasanrs ve elantronikçi bunu beğendiler.

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasanrs'in motosikleti yeni şimdi o yüzden bu kadar teferruata giriyor
    Bende yeni aldığım zamanlar öyleydim,gittiğiniz yerlerde zamanla üşengeçlik başlayıp kilit sayısını azaltıp direksiyon kilidini yeterli görmeye başlarsınız
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    Gittiğim yerler değil de kapının önündeyken cidden korkuyorum. Çin malı falan da olsa ilk göz ağrısı :D Hocam galvaniz zincir çok kolay kırılıyor yaa :(( Çalanlar bence kesin bu kilitler nasıl kolayca açılıyor biliyordur :(

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    geçen profilo alışveriş merkezinin önüne bırakmıştım. bırak kilitlemeyi anahtarı üstünde unutmuşum. nasıl o motor çalınmadı hala hayret ediyorum.
    ceymier bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı CrosseR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasanrs'in motosikleti yeni şimdi o yüzden bu kadar teferruata giriyor
    Bende yeni aldığım zamanlar öyleydim,gittiğiniz yerlerde zamanla üşengeçlik başlayıp kilit sayısını azaltıp direksiyon kilidini yeterli görmeye başlarsınız
    aynen öyle. benim üşengeçliğim direk başladı gerçi. bi ara disk kilidi kullanıyordum şimdi nerde bilmiyorum geceleri motor garajda zaten bir mekana gittiğimiz zaman gözümün önünde sadece direksiyonunu kitliyorum arada kontrol ediyorum o kadar

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittiğim yerler değil de kapının önündeyken cidden korkuyorum. Çin malı falan da olsa ilk göz ağrısı :D Hocam galvaniz zincir çok kolay kırılıyor yaa :(( Çalanlar bence kesin bu kilitler nasıl kolayca açılıyor biliyordur :(
    Evet garajınız yoksa kapının önünde biraz daha dikkatli olmanız gerekiyor,gittiğiniz yerde 2-3 saat duruyor ama evin önünde her gece yatıyor göze batabilir ve çalmak isteyen kişi yarın gece geldiğinde de motosikletin orada olacağını bilir..

Galvaniz zincire gelince,yanlış anlamayın motosikletinizi kötülemek anlamında söylemiyorum ama siz motosikletinizi tamamen savunmasız ''al götür'' durumunda bırakmadığınız sürece pek çalmaya yelteneceklerini düşünmüyorum..

Yani ben hırsız olsam çalacağım motorun kilitleri kırmama ve riske girmeme değmesi lazım,parçaladığımda en pahalı parçası 50tl eden bir araç için kendimi riske atmazdım,parça parça yada bütün olarak elimden çıkarmak için uğraştığıma değmeli..

Tekrar söylüyorum,kesinlikle motosikletinizi kötülemek anlamında söylemedim yanlış anlamayın,insanın motosikleti 1000tl lik bile olsa onun için değerlidir

O yüzden çok sıkıntı yapmayın,kurcalandığında çayırtı koparacak bir alarm ve bir zincir yeterli olacaktır

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    bu kadar evhamlı olma gıttıgın yerde rahatta edemessın dısk kılıdı yeter bıde alarm ı ac arkana bakma yada olmadı motoru evde bırak
    www.erkakurye.com

ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbul karagümrükte oturuyorum...
    motorumu araba gibi otopark birakiyorum 75 lira aylik ucret oduyorum...
    bir yere gidince aklima hep moturumda aga lastige kilit tak diyorsunda ya motoru kucaklayip kamyona atip götürürlerse diye aklim gidiyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)