Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HGS ihlali yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba, ben bu ayın 12'sinde Cbr 250 aldım. Noterde herhangi birşey gözükmedi. ( Noterde ödenmemiş trafik cezalarının gözüküp gözükmediğini bilmiyorum) Ben gözüktüğünü varsayarak motoru aldım. Bugün öylesine Hgs geçiş ihlali sorgulamaya girdim 5 tane ihlal gözüküyor. Ben almadan 6 ay önce yapılmış. Ödenip ödenmediğini de bilmiyorum ki gözüküyorsa ödenmemiştir heralde. Ne yapmam lazım? O ihlaller ben motoru almadan önce yapılmış. Ceza plakaya oldugu için benim mi ödemem gerekiyor? Yardım ederseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    noter tarıhınden once olan seyler senı baglamaz dıye bılıyorum ben o cezayı eskı sahıbınden alırlar hemde katlanmıs sekılde
    www.erkakurye.com

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    noter tarıhınden once olan seyler senı baglamaz dıye bılıyorum ben o cezayı eskı sahıbınden alırlar hemde katlanmıs sekılde
    Ben de katılıyorum. Seni bağlamaması gerekiyor. Ama bence satın aldığınız kişiyle de irtibata geçin belki haberi bile yoktur.

Ocak ayında MTV ödemek için sisteme giriş yaptığımda aracıma ait 3 adet trafik cezası gördüm ve bunların hiçbiri ile ilgili de bana tebligat yapılmadı. Tam olarak 500TL trafik cezası ödedim bunun yaklaşık yarısı da faiz. Önce itiraz etmeyi düşündüm ancak internette yaptığım kısa bir araştırmadan sonra vazgeçtim. Çünkü birçok kişi benimle aynı durumda ve cezaları da iptal edilmemiş. Ben açıkçası ceza yemişsem ödemeye de sonuna kadar razıyım ancak tebliğ edilmemiş cezanın faizi nedir arkadaş? Neyse benim tavsiyem asla TR'de olduğunuzu unutmayın. Sizin bu tip borç ceza vs. işlemleri takip etmeniz gerekiyor. O günden beri e-vergi sitesine belirli aralıklarla girip üzerime kayıtlı araçların ceza durumlarına bakar oldum. Herkese de tavsiye ederim.

Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de katılıyorum. Seni bağlamaması gerekiyor. Ama bence satın aldığınız kişiyle de irtibata geçin belki haberi bile yoktur.

Ocak ayında MTV ödemek için sisteme giriş yaptığımda aracıma ait 3 adet trafik cezası gördüm ve bunların hiçbiri ile ilgili de bana tebligat yapılmadı. Tam olarak 500TL trafik cezası ödedim bunun yaklaşık yarısı da faiz. Önce itiraz etmeyi düşündüm ancak internette yaptığım kısa bir araştırmadan sonra vazgeçtim. Çünkü birçok kişi benimle aynı durumda ve cezaları da iptal edilmemiş. Ben açıkçası ceza yemişsem ödemeye de sonuna kadar razıyım ancak tebliğ edilmemiş cezanın faizi nedir arkadaş? Neyse benim tavsiyem asla TR'de olduğunuzu unutmayın. Sizin bu tip borç ceza vs. işlemleri takip etmeniz gerekiyor. O günden beri e-vergi sitesine belirli aralıklarla girip üzerime kayıtlı araçların ceza durumlarına bakar oldum. Herkese de tavsiye ederim.
    Arkadaşlar peki bu ihlallerin sigorta,muayene gibi sistemde gözükmesi gerekmiyor mu satın alma işlemi sırasında?

Motosikleti
    Sigortayı bilmiyorum ancak trafik cezan varsa muayene yaptıramıyorsun. Randevu alırken aracın plakasını yazdığında sistem otomatik olarak trafik cezanın olduğunu söylüyor.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    sıgortan yoksa trafıge cıkman yasak zaten muayne onda da olmaz
    www.erkakurye.com

Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortayı bilmiyorum ancak trafik cezan varsa muayene yaptıramıyorsun. Randevu alırken aracın plakasını yazdığında sistem otomatik olarak trafik cezanın olduğunu söylüyor.
    demek istediğim noterde satış yapılırken sigorta ve muayenesinin olup olmadıgı gözüküyor ya aynı o şekilde trafik cezası da gözükmüyor mu?

Motosikleti
    O konuda da maalesef bir bilgim yok. Ancak bence sistemden gorebiliyorlardir. Fakat sizden onceki trafik cezasinin sizi baglamayacagi icin satisa bir engel teskil edecegini dusunmuyorum.
    mutluakkurt bunu beğendi.

Gundogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom Deli..
    Gözükür, şu an noter, muayene ve trafiğin altyapısı birbirine bağlı Trafik cezası, vergi borcu, muayene filan eksikse zaten sistem satışa izin vermez... Diyelimki satışı yaptın, sen sigortanı yaptırmazsan, ruhsatı sistem çıktı olarak bile vermez )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)